Středa 22. ledna 2025 00:56
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
eightcap forex

Nervozita se opět vrátila na finanční trhy, analýza ZLATA, S&P 500, ROPY

26.01.2016 13:30  Autor: BOSSA  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Na akciové trhy se vrací negativní sentiment, kdy čínské akciové indexy uzavřely v rozmezí 5 až 6 procent v mínusu, stejně jako ceny ropy pokračovaly v sestupné trajektorii. Čínský index Shanghai Composite letos ztratil už 22 procent zisku. Výprodeji se indexy nevyhnuly, ani když Čínská lidová banka (PBOC) nalila do peněžního trhu 360 miliard juanů s cílem zklidnit trhy před oslavami lunárního roku, které se konají druhý týden v únoru. V červených číslech následně otevřela i Evropa. Asijské akcie v úterý klesly s tím, jak nepolevují obavy o globální ekonomické zpomalení a ceny ropy padaly kvůli novým obavám z přebytku nabídky ze strany největších producentů. Ceny ropy Brent ubíraly 2,6 procenta na 29,72 dolaru za barel. Ceny ropy po dvou růstových dnech začaly v pondělí opět klesat, když produkce Iráku dosáhla rekordního maxima.

Irácký ministr ropného průmyslu řekl v pondělí agentuře Reuters, že těžba ropy v Iráku v prosinci dosáhla rekordní úrovně, když pole ve střední a jižní části země produkovala až 4,13 milionu barelů denně. Zpráva, že si Irák pravděpodobně zapsal další rekord, posiluje sentiment přesycení trhu, kde na druhé straně stojí Čína, hlavní konzument ropy, podle všeho s klesající ekonomickou aktivitou sníží poptávku po této komoditě. Indonéský zástupce OPEC uvedl, že v rámci kartelu je podpora pro přijetí kroků na podporu cen mizivá. Pro svolání mimořádné schůzky OPEC je pouze jedna členská země.

Včera čelily výprodeji evropské bankovní tituly. Italské finanční domy tíží trvalá nejistota v otázce, jak země vyřeší problémy se špatnými úvěry, zatímco španělské banky jsou pod tlakem kvůli potížím se sestavením vlády po loňských nerozhodných volbách.

Pozornost investorů se bude tento týden upírat k dvoudennímu měnovému zasedání Federálního rezervního systému (Fed), kde se bude rozhodovat o příštím pohybu amerických úrokových sazeb. Zasedání proběhne 26. až 27. ledna. Hlavní událostí dnešního dne budou data spotřebitelské důvěry v USA v 16:00. Guvernér britské centrální banky Mark Carney mluví v parlamentu o finanční stabilitě, což by nemělo mít silný dopad na libru. Austrálie má státní svátek.

Nicméně klíčové informace dorazí v ruhé polovině týdne, a to ve středu, kdy bude publikována zpráva ze zasedání Fedu. Uklidňující slova ze strany největší centrální banky potřebuje finanční trh jako sůl. Investoři budou hlavně sledovat názor banky na aktuální situaci a informace, jaké parametry Fed sleduje. Následně v pátek budou zveřejněna data HDP USA za poslední čtvrtletí 2015.

Ropa oslabuje v klesajícím kanálu. Pokud se v něm udrží, cílem se ji stane až hodnota 25 USD za barel, což je úroveň, na ketré se ropa obchodovala v letech 1999 – 2003.

Pro další vývoj amerického akciového indexu S&P 500 je klíčová reakce indexu na kulaté číslo 1800 bodů, které zastavilo jeho poslední 3 silnější propady. Zde se rovněž nachází 200vkový týdenní průměr. Avšak na rozdíl od předchozího vývoje je index pod trendovou linií, která byla na začátku listopadu neúspěšně testována. Index se nad ní nedostal a místo toho se propadl směrem dolů.

Zlato se prvně od loňského října podívalo nad 100denní průměr. Aktuálně testuje silnou rezistenci v podobě Fibonacciho hladiny 50. Už dnešní zavírací cena by nám mohla napovědět, zdali se zlato u Fibonacciho hodnoty 50 zastaví, nebo ho čeká dlaší růst.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Nervozita na Wall Street, banky v suterénu
    Americké akciové indexy před zítřejšími inflačními daty prochází volatilní seancí s rychlými pohyby. Aktuálně vykazují smíšenou bilanci, když do zisku se probojoval technologický Nasdaq (+0,3 %), širší index přidává necelých 0,1 %, zatímco tradiční index Dow Jones ztrácí více než 0,5 %.
  • Nervozita pokračuje, nepomohly výsledky ani Fed
    Začátek evropského obchodování je znovu negativní a obavy spojené s koronavirem a vakcínou jsou pouze jedním z nepříznivých vlivů. Včerejší Fed nepřekvapil tím, že nechal nastavení politiky i svůj holubičí postoj beze změny. Na jednu stranu mohlo trhy potěšit, že podpora bude pokračovat i přes očekávané zvedání inflace. Na stranu druhou ovšem nepotěší prohlášení, že oživení po pandemii podle Fedu ztrácí tempo. Informace ze zasedání tedy náladu nezvedly.
  • Nervozita pomáhá dluhopisům a doléhá na akcie. Ropa z ní překvapivě netěží
    Akciové trhy obrátily dolů. Evropa po dopolední nerozhodnosti nabrala ztráty, aby se je aktuálně snažila trochu zmenšit. Klíčové indexy až na výjimky ztrácejí kolem procenta. Amerika otevřela směrem dolů, přičemž S&P 500 je dole o 1,1 pct.
  • Nervozita před Fedem poslala Wall Street dolů
    Americké akciové trhy se včera po pondělním krátkém pozitivním nadechnutí opět vrátily k negativní náladě. Na trhu nadále panují obavy z toho, jak Fed přistoupí k nastavení své měnové politiky. Hlavní indexy na Wall Street při vysoké volatilitě nakonec odepsaly přibližně 1 % a index S&P 500 se tak opět přiblížil na dohled svému dvouměsíčnímu minimu. Automobilka Ford Motor varovala, že její výsledky za 3Q budou negativně ovlivněny vyššími náklady a růstem nedokončené výroby v souvislosti s nedostatkem výrobních dílů. Akcie Ford se tak propadly o více než 11 %. Analytici Bank of America začali s pokrýváním titulu Etsy na doporučení „neutrální“ s cílovou cenou na úrovni 120 USD. Akcie Etsy na tento report reagovaly propadem o více než 6 %.
  • Nervozita před Fedem roste a stoupající výnosy doléhají na Nasdaq
    Dokáže Fed představit novou, o dost optimističtější prognózu, a zároveň přesvědčit o tom, že se inflace zvedne jen přechodně a nebude třeba urychlovat zpřísnění politiky? Dnešní vývoj na finančních trzích naznačuje, že tomu investoři spíš nevěří. Výnosy amerických dluhopisů míří nahoru a 10Y splatnost je o 6 bazických bodů výš na 1,68 pct.
  • Nervozita před Fedem stoupá, dolar ustupuje. Italská aktiva však těší nové zprávy
    Poté, co akcie na Wall Street včera neudržely slušné zisky z úvodu, zůstává Evropa ráno hodně opatrná. Hlavní indexy se drží jen těsně v plusu a změny dluhopisových výnosů jádrových zemí vykazují pouze malé změny.
  • Nervozita před volbami opadá a eurodolar se lehce zvedá, koruna naopak oslabila
    Eurodolar se ještě dopoledne začal zvedat. Německé průmyslové objednávky byly zklamáním, když klesly nejv...
  • Nervozita přinesla na Wall Street výprodej
    Americké akciové trhy i druhý den v tomto týdnu oslabily pod tíhou nervozity kolem dění na Ukrajině. Index S&P 500 včera nakonec odevzdal 1,5 %, index Dow Jones ztratil 1,8 %, zatímco Nasdaq oslabil o 1,6 %. Hluboko v červených číslech se opět ocitly bankovní tituly, když index bankovních akcií KBW index včera propadl o víc než 5 %.
  • Nervozita roste, čeká se na WHO. Carney pomohl libře
    Na hlavních trzích sledujeme rostoucí nervozitu, kterou přiživuje vyčkávání na prohlášení WHO. Ta dnes má přehodnotit svůj postoj k čínské epidemii koronaviru šířící se do dalších zemí. Svým dílem k poklesu akciových trhů přispěly i některé výsledky zvláště evropských firem.
  • Nervozita s brexitem opět tlačí akcie dolů
    Americký index S&P 500 zahájil včerejší seanci růstem o zhruba čtvrt procenta a zisky si udržoval po většinu obchodování. Nicméně situace v Británii opět trhy znervóznila. Poslanci totiž odmítli schvalovací harmonogram, který vláda naplánovala s tím, že dostali na jeho posouzení pouze tři dny. Boris Johnson avizoval, že v takovém případě bude britská vláda usilovat o předčasné volby. Do popředí se tak opět dostává odklad brexitu, kdy dalším termínem by měl být konec ledna 2020. Šéf Evropské rady Donald Tusk doporučí zemím EU, aby podpořily žádost o tento odklad. V reakci na tyto zprávy index S&P 500 vymazal všechny zisky a uzavřel o zhruba třetinu procenta pod svým pondělním závěrečným kurzem. S mínusem zakončil i průmyslový Dow Jones (-0,2 %) a technologický Nasdaq (-0,7 %).
  • Nervozita se před víkendem drží, nepomohly ani zprávy o vakcíně
    Po červeném úvodu se akciové trhy snažily během dne ztráty setřásat, ale daří se to jen částečně. V Evropě je DAX dole o procento, ale Londýn či Paříž klesají o 1,3 pct. Dole pak otevřela také Wall Street při poklesu indexu S&P 500 o 0,8 pct.
  • Nervozita sráží korunu
    Nárůst nervozity se projevila i na české koruně, která k euru ...
  • Nervozita stoupá. Americké akcie odolávají lépe než evropské
    Evropské akcie se během dne zhouply i níž, ale nyní se nacházejí burzy ve Frankfurtu či Paříži necelé procento v záporu. Lépe je na tom Wall Street balancující kolem nulové změny. Své zisky navyšují bezpečné státní dluhopisy, přičemž 10Y americký výnos klesá o 4 bazické body. O zlato však takový zájem není a jeho cena lehce klesá.
  • Nervozita stoupá s novými zprávami. Akcie v červeném, dolar na koni
    Zatímco se čeká na výsledky těžkých vah jako Microsoft a Alphabet, dostali jsme řadu dalších čísel. Dohromady skládají smíšený obrázek, ovšem spíše než pěkné výsledky GE se pozornost stočila ke slabším údajům od Walmartu. K tomu dochází i v kontextu dalších dnešních zpráv.
  • Nervozita v evropském bankovním sektoru
    Zatímco na začátku týdne strašily trhy krachy bank v USA, včera se nervozita přelila i do Evropy v souvislosti s problémy banky Credit Suisse. Akcie druhé největší švýcarské banky včera odepsaly téměř 25 %, zatímco pravděpodobnost bankrotu (měřeno CDS) vystřelila nad 50 %, což spustilo výprodej napříč evropským bankovním sektorem. Do toho bude dnes zasedat ECB, která se v únoru zavázala zvýšit úrokové sazby o 50bps. Minimálně peněžní trhy ale o takto razantním zpřísnění měnové politiky pochybují a přehodnotily sázky jen na +25bps.
  • Nervozita z Fedu se trhů drží, americké akcie se však snaží vzdorovat
    Na akciových trzích to stále nevypadá dvakrát vesele. Tentokrát zvláště v Evropě, kde DAX odepisuje 1,4 pct, FTSE 100 je dole o procento, CAC 40 ztrácí 1,6 pct a AEX přes 2 procenta. V zámoří probíhají velké pohyby pod povrchem, zatímco hlavní indexy jsou na tom relativně dobře. S&P 500 i Nasdaq se momentálně nacházejí mírně v plusu, když je podporují Meta nebo Alphabet. Tématem zůstává měnová politika a v té souvislosti i korekce přehnaných valuací a větší příklon k hodnotovým investicím.
  • Nervozita znovu roste a pomáhá dolaru, větším ziskům však brání blížící se ECB
    Akcie se znovu ponořily hluboko do červeného a ropa zamířila vzhůru. To je známka opět narůstající nerv...
  • Nervozita z politiky Fedu ovlivňuje asijský devizový trh
    Rostoucí nervozita kvůli politice Federálního rezervního systému ve Spojených státech ovlivňuje asijský devizový trh, který zaznamenává slabost. Obchodníci reagují na očekávání před blížícím se zasedáním Fedu, což vede k poklesu hodnoty většiny asijských měn a posiluje dolar. Odraz japonského jenu po podezření na intervenci vlády naznačuje citlivost trhu.
  • Nervozita z Ukrajiny trochu klesá, eurodolar se ale soustředí hlavně na nová data
    Náladu na trzích dnes ráno podporuje dál ukrajinské téma. Včerejší sankce Západu proti Rusku byly přijaty znovu celkem...
  • Nervozita zůstává velká a výnosy opět stoupají. Plyn poslalo výš nechtěné přitvrzení sankcí
    Vývoj na hlavních trzích sice není tak silně negativní jako v předchozích dnech, ale velká nervozita se drží. Evropa od rána střídá směry, Amerika smazala růst, který naznačovaly futures. Červená barva nakonec převládá. A další nárůst sledujeme na dluhopisových výnosech na obou stranách Atlantiku, přestože americké dluhopisy si ráno vedly dobře.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank