Ticker Tape by TradingView
USA: Draghi, Index ISM služeb, obchodní bilance, Yellenová
09.00 SEČ - Eurozóna - Prezident ECB Draghi vystoupí na fóru ECB o bankovním dohledu ve Frankfurtu:
Téma vystoupení nenaznačují komentáře k aktuálnímu či budoucímu ek. vývoji/monetární politice.
ECB na posledním říjnovém zasedání monetární politiky slovy svého prezidenta Draghiho naznačila další pokles krátkodobých inflačních očekávání a potvrdila naklonění rizika ve prospěch nižší inflace a růstu HDP (v září banka snížila projekce růstu HDP kvůli poklesu růstu HDP rozvíjejících se zemí a slabší externí poptávce a slabé inflace kvůli slabosti HDP, cen komodit a silnému euru, přesto by se oba ukazatele měly zvýšit do 2017 na 1,8 %, resp. 1,7 % (z předpokládaných 1,4 %, resp. 0,1 %). Hlavně však ECB naznačila možnost navýšení monetární expanze od prosince včetně možnosti snížení již záporné depozitní úr. sazby, pokud se zhorší předpoklady předpovědí kvůli ek. oslabení rozvíjejících se ekonomik a volatility finančních trhů.
ECB představila program kvantitativního uvolňování 60 mld. EUR/měsíčně od března. ECB dlouhodobě neplní svůj hlavní inflační cíl 2,0 %. Nemá situaci s deflací, resp. příliš nízkou inflací pod kontrolou.
Navyšováním monetární expanze, tedy posilování peněžní nabídky a mířeným tlakem na pokles tržních úrokových sazeb a zlevňováním peněz řeší situaci ex-post, aby dosáhla svůj hlavní inflační cíl. Růst monetární expanze tomu napomáhá také podporou ekonomiky a oslabováním eura. Proto jde o sekundární cíle ECB. Aby slabé euro výrazněji pozvedlo inflaci, je potřeba jeho ještě mnohem citelnější oslabení. ECB nutně potřebuje jakoukoliv pomoc a nástroj v boji s nízkou inflací.
ECB také naznačila snahu přiblížení inflace resp. inflačních očekávání cíli co nejrychleji. Domnívá se totiž, že příliš dlouhé období nízké inflace se usazuje v inflačních očekáváních a že pevná fixace inflačních očekávání je rozhodující za jakékoliv situace. Podle ek. vývoje tak ECB hodlá nastavovat velikost, rychlost a kompozice nákupů cenných papírů/dluhopisů.
Trend komentářů a expanzivní monetární politiky ECB je nepříznivý pro euro, ale podpůrný pro akcie a dluhopisy.
14.30 SEČ - USA: Obchodní bilance (09 2015, mld. USD):
Očekávání: -41,1
Předchozí: -48,3
Schodek amerického zahraničního obchodu na měsíční bázi činní 2/3 deficitu před světovou finanční krizí v roce 2008. Schodek je již několik let stabilní a dlouhodobě udržitelný. Na tomto trendu se v roce 2014 podílel stabilní růst celkového i neropného exportu a importu přes prudký pokles ceny ropy, který snižoval dovoz ropy v dolarovém vyjádření (nikoliv množství barelů ropy). Letos jsou data stále zkreslena stávkami na západním pobřeží, zdá se však, že při setrvalé stabilitě schodku obchodní bilance celkové, ropné i neropné exporty a importy stagnují. Může se tak projevovat silný dolar a oslabení růstu ekonomik USA a světa. To je právě hlavní vzkaz statistiky zahraničního obchodu.
16.00 SEČ - USA: Index ISM služeb (10 2015):
Očekávání: 56,5
Předchozí: 56,9
Trh čeká pokles indexu a tím i růstu aktivity služeb, ten by ale měl zůstat solidní. V září růsty aktivity služeb stejně jako hlavních podukazatelů, tedy produkce, nových a nevyřízených zakázek (indikátor využití kapacit odvětví) oslabily, zůstávají ale solidní (v případě produkce je růst velmi silný). Solidní růst zaměstnanosti ze srpna naopak vzrostl a je silný. Respondenti průzkumu nadále hodnotí příznivě firemní podmínky. Dominantní odvětví ekonomiky, služby, patří mezi sektory, které si tento rok udržují sílu.
Slabost světové ekonomiky a silný dolar prakticky celý tento rok způsobují útlum: Od začátku roku export stagnuje a regionální data ek. a průmyslové aktivity a průmyslová aktivita potvrzují citelně slabší výkonnost než třeba loni, tedy pokles, resp. pokles růstu, slabost se navíc stále zvětšuje. Navíc dochází k sekundárnímu přenosu slabosti do domácí ekonomiky v podobě citelného oslabení dosud solidního růstu trhu práce a aktivity služeb (ten zůstává silný). Na druhou stranu solidní je růst maloobchodních tržeb, trhu domů, resp. spotřebitelský sentiment. Podobně smíšené hodnocení s tendencí slábnutí platí i pro firemní výhledy ek. aktivity pro příští rok: očekávání přes jejich redukci od začátku roku stále signalizují zlepšení (ve srovnání se současností) a solidní růst ek. aktivity. Celková ek. aktivita stále solidně roste. Signály zpomalení růstu čínské a světové ekonomiky ale zvyšují nejistotu a mohou oslabit ek. růst. Přesto ek. oživení pravděpodobně nelze čekat dřív než od druhého čtvrtletí 2016.
16.00 SEČ – USA: Šéfka Fedu Yellenová vystoupí na téma: „Dohled a regulace“ ve výboru finančních služeb ve Sněmovně reprezentantů ve Washingtonu
Komentáře Yellenové se podle tématu pravděpodobně nebudou týkat aktuálního/budoucího ek. vývoje/monetární politiky.
Centrální banka na zasedání 27.-28. října podle očekávání většiny trhu nezměnila cíl pro hlavní úr. sazbu. Fed v klíčovém komentáři k rozhodnutí překvapil hned dvakrát. Jednak uvedl příznivější hodnocení ek. vývoje USA, konkrétně spotřeby domácností a investic a také vynechal v komentáři obavu uvedenou k předchozímu zasedání monetární politiky 16.-17. září. Tehdy Fed uvedl, že současný globální ekonomický a finanční vývoj může poněkud omezit ek. aktivitu a pravděpodobně krátkodobě dále zatlačí na pokles inflace. Očekávaná reflexe slabších dat trhu práce již tolik překvapivá není.
Komentáře naznačují, že odklad zvyšování hlavní úr. sazby může být menší, než se zdálo, byť ek. data takovému optimismu nenasvědčují a zvýšení hlavní úr. sazby by bylo optimálnější nejdřív od Q2 2016.
Hlavním důvodem rozhodnutí Fedu zvyšování hlavní úr. sazby ještě odložit je dopad slabosti ze zahraničí. Předpoklady sílícího růstu ekonomiky a trhu práce značně narušilo slábnutí růstu čínské a světové ekonomiky a propad akciových trhů. Export, regionální data ek. aktivity a aktivita průmyslu trvaleji, celý rok 2015 signalizují slabost. Export stagnuje, regionální ek. aktivita se v září dokonce propadla do recese a růst aktivity průmyslu se ztenčil na minimum. Promítá se taky vliv silného dolaru. Citelnější prorůstání slabosti do domácí ekonomiky odhalilo značné oslabení růstu zaměstnanosti v srpnu a září pod solidní úroveň 200 000. Navíc roste nejistota ek. subjektů. Tyto jevy se mohou do konce roku ještě zvýraznit. Vedle momentální ek. nejistoty je důvodem opatrnosti Fedu se zvyšováním hlavní úr. sazby taky např. trvale nízká inflace včetně svého jádra (bez cen potravin a energií). Nízká inflace zůstává pro Fed zdrojem nejistot a rozdílných pohledů na její další vývoj.
Dlouhodobě Fed pokračuje v cestě k vyšším úr. sazbám. Fed hodlá hlavní úr. sazbu zvyšovat zejména kvůli nebezpečím nepřirozeně nízkého tržního ocenění rizika (úr. sazeb) a stability finančních trhů. Umožňuje to i příznivý vývoj, resp. solidní růst domácí ekonomiky (služby, spotřebitelský sentiment, maloobchodní tržby, trh domů) s tím že v posledních čtvrtletích posílil zatím stále mírný růst mezd. Volné rezervy ekonomiky se zkracují a tím taky prostor centrální banky vyčkávat se zvyšováním hlavní úr. sazby. Vývoj světové ekonomiky navíc může mít na hospodářství dopad jen omezený.
Přesto, přenos slabosti na domácí ekonomiku pravděpodobně značně odkládá zvýšení hlavní úr. sazby. Centrální banka musí se startem zvyšování hlavní úr. sazby počkat na moment jakmile růst ekonomiky včetně trhu práce zesílí, což bude nejdříve od 2016, pravděpodobně nejdříve od druhého čtvrtletí 2016. Rozhodnutí Fedu v příštích měsících určí právě předpokládaný dopad slabosti ze zahraničí na domácí ekonomiku. Ještě více než v minulosti vývoj hlavní úr. sazby rozhodnou ek. data.
Dopad událostí na trhy: Informace aktivity služeb jsou dobré pro dolar a akcie, nepříznivé pro zlato a dluhopisy. Vzhledem k nebezpečí, že slábnutí růstu světové ekonomiky (která až takovou novinkou není) může citelněji snížit růst americké ekonomiky a zásadně tak změnit příznivé makroekonomické projekce trhu ek. aktivity, trhu práce apod, případné potvrzování tendence stagnace exportu a importu je špatné pro dolar a akcie a příznivé pro dluhopisy a zlato. Trhy nyní v čase nejistoty citlivě reagují na tyto informace. Data zahraničního obchodu tak opět získávají na váze a sledovanosti. Tendence růstu hlavní úr. sazby je příznivá pro dolar, nepříznivá pro dluhopisy a zlato. Pro akcie jsou vyšší úr. sazby nepříznivé vzhledem k nejistotám vývoje ek. aktivity, ale signál Fedu může být pro akcie příznivý.
Josef Kvarda
Analytik HighSky Brokers, a.s.
Klíčová slova: Recese | Inflace | Sentiment | Inflační cíl | Výkonnost | Nástroj | Ceny ropy | Eurozóna | Banky | Dluhopisy | Hospodářství | Akcie | Analytik | Sazby | Indikátor | USD | EUR | Maloobchodní tržby | Export | Centrální banka | Euro | HDP | USA | Rizika | Centrální banky | Obchodní bilance | Zlato | ECB | Fed | Trend | HighSky Brokers | Regulace | Přenos | Index | Brokers | HighSky | ISM | Signály | Volatility | Využití kapacit | Tržby | Eura | Trh | ROCE | Dolar | Ropy | Světové ekonomiky | Banka | Šéfka Fedu | Dovoz ropy | Prezident ECB | Slabé euro | Propad | Nejistota | Stagnace | Očekávání | Růst ekonomiky | Program kvantitativního uvolňování |
Čtěte více
-
USA: Čistý příliv kapitálu v lednu dosáhl 48,8 mld. USD
Čistý příliv dlouhodobého kapitálu (leden): aktuální hodnota: 45,2 mld. USD. -
USA: Čistý příliv kapitálu v říjnu 203,6 mld. při očekávání 398,9 mld.
Čistý příliv kapitálu (říjen): aktuální hodnota: $ 203,6 mld. -
USA dají výtěžek ze zabaveného íránského nákladu obětem terorismu
USA použijí výtěžek z prodeje zkonfiskovaného nákladu íránských tankerů na pomoc obětem terorismu. Oznámil to Elliott Abrams, který na americkém ministerstvu zahraničí zodpovídá za agendu týkající se Íránu a Venezuely. USA zabavily náklad čtyř íránských tankerů s benzinem určeným právě Venezuele, informovala agentura AP. Bylo na nich 11 milionů barelů s pohonnými hmotami, které USA prodaly. -
USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v lednu meziročně vzrostl o 2,5 % v souladu s očekáváním
Deflátor výdajů na osobní spotřebu (PCE) (m-m) (leden): aktuální hodnota: 0,3 %. -
USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v listopadu meziročně vzrostl o 2,4 %, při očekávání 2,5 %
Deflátor výdajů na osobní spotřebu (PCE) (m-m) (listopad): aktuální hodnota: 0,1 %. -
USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v prosinci meziročně vzrostl o 2,6 % v souladu s očekáváním
Deflátor výdajů na osobní spotřebu (PCE) (m-m) (prosinec): aktuální hodnota: 0,3 %. -
USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v únoru meziročně vzrostl o 2,5 % v souladu s očekáváním
Deflátor výdajů na osobní spotřebu (PCE) (m-m) (únor): aktuální hodnota: 0,3 %. -
USA dnes příjemně překvapily
Počet lidí v USA žádajících o podporu ubylo Skvělá zpráva přišla dnes z amerického trhu práce. Počet nov... -
USA dnes slaví svátek, Evropa se připravuje na řecké referendum; analýza amerického dolaru (BOSSA USD) a EUR/AUD
Mezinárodní měnový fond (MMF) ve čtvrtek ve své zprávě o udržitelnosti řeckého dluhu varoval, že země bude potřebovat prodloužit... -
USA dochází ropa
Republikánští zákonodárci navrhli zvýšit těžbu ropy v USA, protože rychle se zhoršující geopolitická situace na Ukrajině ohrožuje zabezpečení energetických toků. -
U SAE byl unesen tanker; podle USA porušil protiíránské sankce
U břehů Spojených arabských emirátů byl unesen ropný tanker, který USA podezírají z porušení protiíránských sankcí. Oznámila to dnes organizace Human Rights at Sea. -
USA, EMU CPI: Spotřebitelské ceny stagnují (y/y), rozdíl je v jádru
Meziroční deflace respektive inflace bez cen potravin, energií, alkoholických nápojů a tabákových výrobků v eurozóně v březnu ve srovnání... -
USA, eurozóna - Makroekonomické události 27.-31. říjen
Poslední informace ek. aktivity eurozóny potvrzují další slábnutí malé růstové dynamiky a Ifo by mělo dalším poklesem potvrdit, že Německo není... -
USA: Fed, CPI, Zahájení/Povolení staveb domů
Produkční i spotřebitelská inflace v posledních kvartálech slábly, značně se totiž projevuje propad volatilních cen ropy a energií, respektive benzínu... -
USA: Fed dle očekávání zachoval sazby beze změny
Rozhodnutí FOMC (Fed) o sazbách (horní mez) (19. března): aktuální hodnota: 4,50 %. -
USA: Fed ještě úr. sazby dle trhu zvyšovat nebude
Fed na zasedání 16.-17. června podle očekávání i své dřívější indikace nezměnil cíl pro hlavní úr. sazbu. Fed v klíčovém komentáři k rozhodnutí... -
USA: Fed nezměnil hl. úr. sazbu, naznačil obavy z ekonomiky
Rozbor – novinky prohlášení k rozhodnutí monetární politiky ve srovnání s předchozím prohlášením: Fed v hodnocení ek. vývoje... -
USA: Fed ponechal sazby beze změny dle očekávání v pásmu 5,25-5,5 %
Fed ponechal sazby beze změny. Zveřejnil také tradiční očekávání klíčových ekonomických ukazatelů ze strany jednotlivých členů FOMC, včetně tzv. dot plotu s očekávaným vývojem sazeb, který naznačuje jedno snížení o 0,25 p. b. v letošním roce. Za zmínku také stojí mediánové očekávání jádrové PCE inflace, které pro letošní rok vzrostlo na 2,8 % oproti 2,6 %. -
USA: Fed, Prodeje nových domů (12 2015)
Celkově trh domů pokračuje v decentním růstu v souladu se solidním růstem americké ekonomiky. Expanze trhu domů příznivě působí na spotřebu... -
USA: Fed úr. sazby nezměnil, komentář bez změn
Fed na zasedání 28.-29. července podle očekávání i své dřívější indikace nezměnil cíl pro hlavní úr. sazbu. Fed v klíčovém komentáři...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Speciální AKCE: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Trump je výhodný pro trading, VIP zóna FXstreet.cz nabídla v březnu obchodníkům velmi slušné zisky
Denní kalendář událostí
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě státní svátek
Ve Švýcarsku státní svátek
V Německu státní svátek
V Británii státní svátek
V Japonsku index CPI
V eurozóně tisková konference ECB
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
Tradingové analýzy a zprávy
Evropská komise schválila odklad odvetných cel o 90 dní
Volba příštího německého kancléře se uskuteční 6. května
Rafaj: Evropský ekonomický model není dlouhodobě udržitelný
UBS snížila odhad letošního růstu čínské ekonomiky
AUD/USD testuje klíčovou S/R zónu na psychologické hladině
GBP/CAD prolomil neckline inverzní formace Hlava a ramena, přichází změna trendu?
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 15.4.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 15.4.2025
Evropské akcie po celní výjimce na dovoz některé elektroniky do USA posílily
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, prudce ale zpevnil k argentinskému pesu
Evropská komise schválila odklad odvetných cel o 90 dní
Volba příštího německého kancléře se uskuteční 6. května
Rafaj: Evropský ekonomický model není dlouhodobě udržitelný
UBS snížila odhad letošního růstu čínské ekonomiky
AUD/USD testuje klíčovou S/R zónu na psychologické hladině
GBP/CAD prolomil neckline inverzní formace Hlava a ramena, přichází změna trendu?
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 15.4.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 15.4.2025
Evropské akcie po celní výjimce na dovoz některé elektroniky do USA posílily
Forex: Dolar oslabuje ke koši měn, prudce ale zpevnil k argentinskému pesu
Blogy uživatelů
Praktická ukázka: Cla? U mě zatím stále v klidu
Co je opravdová svoboda v tradingu?
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Krypto šeptanda (11.4.2025)
Praktická ukázka: Cla? U mě zatím stále v klidu
Co je opravdová svoboda v tradingu?
INVESTIČNÍ GLOSA: Trh zase jednou vypláchl „slabé ruce“. Největší růsty paradoxně přicházejí v krizi
„Short na Nasdaqu mi dal obrovský náskok,“ říká Emil — historicky první vítěz Fintokei Trading Race
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Korelace v tradingu: Jak je využít ve svůj prospěch?
Kvůli Donaldovi nestíhám
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF, EUR/USD a AUD/USD
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Krypto šeptanda (11.4.2025)
Forexové online zpravodajství
Nvidia a AMD přesouvají část produkce svých čipů do USA
Eurozóna: Průmyslová výroba v únoru meziročně vzrostla o 1,2 při očekávání poklesu o 0,7 %
Eurozóna: Index očekávání dle průzkumu ZEW v dubnu na -18,5 b.
Německo: Index očekávání průzkumu ZEW v dubnu na -14 b. při očekávání 10 b.
Intel prodá 51% podíl v jednotce Altera společnosti Silver Lake
Vývoj cen komodit: Stříbro (+0,68 %), Zlato (+0,59 %) a kukuřice (+0,52 %)
Vývoj měnových párů: libra posiluje vůči koruně o 0,31 % na GBP/CZK 29,19
Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje, tažena akciemi automobilek
Francouzský luxusní konglomerát LVMH vykázal v 1Q meziroční pokles tržeb ve většině segmentů
Pražská burza zahajuje obchodní seanci s růstem
Nvidia a AMD přesouvají část produkce svých čipů do USA
Eurozóna: Průmyslová výroba v únoru meziročně vzrostla o 1,2 při očekávání poklesu o 0,7 %
Eurozóna: Index očekávání dle průzkumu ZEW v dubnu na -18,5 b.
Německo: Index očekávání průzkumu ZEW v dubnu na -14 b. při očekávání 10 b.
Intel prodá 51% podíl v jednotce Altera společnosti Silver Lake
Vývoj cen komodit: Stříbro (+0,68 %), Zlato (+0,59 %) a kukuřice (+0,52 %)
Vývoj měnových párů: libra posiluje vůči koruně o 0,31 % na GBP/CZK 29,19
Frankfurtská burza v úvodu obchodování posiluje, tažena akciemi automobilek
Francouzský luxusní konglomerát LVMH vykázal v 1Q meziroční pokles tržeb ve většině segmentů
Pražská burza zahajuje obchodní seanci s růstem
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ekonomický kalendář: Údaje o PMI v centru pozornosti
Ekonomický kalendář: Údaje o indexu spotřebitelských cen v Evropě a USA; výsledky Citigroup a Bank of America
BREAKING: EURUSD oslaben po nižším německém ekonomickém sentimentu ZEW
Akcie prudce rostou – je to nejzásadnější obrat trendu v historii?
GBP / USD – 14. 11. 2019
Očekávané události: CPI (ČR), Index importních cen (ČR)
VIDEO: Warren Buffett zveřejnil tradiční dopis pro akcionáře. Jaké byly jeho hlavní myšlenky?
Koruna dnes odpoledne prolomila úroveň 25,10 za euro, poprvé za více než sedm let, americké akcie jsou na dějinném maximu. Bezprostředním důvodem je očekávání podpisu dílčí obchodní dohody USA a Číny
Makro: Hlubší recese v Evropě může růst Číny výrazně zpomalit, varuje MMF
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na 10. září. Analýza včerejších forexových obchodů
Ekonomický kalendář: Údaje o PMI v centru pozornosti
Ekonomický kalendář: Údaje o indexu spotřebitelských cen v Evropě a USA; výsledky Citigroup a Bank of America
BREAKING: EURUSD oslaben po nižším německém ekonomickém sentimentu ZEW
Akcie prudce rostou – je to nejzásadnější obrat trendu v historii?
GBP / USD – 14. 11. 2019
Očekávané události: CPI (ČR), Index importních cen (ČR)
VIDEO: Warren Buffett zveřejnil tradiční dopis pro akcionáře. Jaké byly jeho hlavní myšlenky?
Koruna dnes odpoledne prolomila úroveň 25,10 za euro, poprvé za více než sedm let, americké akcie jsou na dějinném maximu. Bezprostředním důvodem je očekávání podpisu dílčí obchodní dohody USA a Číny
Makro: Hlubší recese v Evropě může růst Číny výrazně zpomalit, varuje MMF
EUR/USD: Jednoduché obchodní tipy pro začátečníky na 10. září. Analýza včerejších forexových obchodů
Blogy uživatelů
Co může příští týden hýbat trhy? Fundamentálni analýza 13.01-17.01.2020
Jak obchodovat v turbulentních časech? Nezmeškejte Online trading konferenci 2025 od XTB
Praktická ukázka: Cla? U mě zatím stále v klidu
Japonský index Nikkei 225: Co byste měli vědět
Swing trading: Co o něm potřebujete vědět
Co je opravdová svoboda v tradingu?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, DAX: Připoutejte se, bude to drncat. Trump vyhlásil válku všem!
Jsi skvělý Brette, ale tady by tě odpískali
Čo čaká GBP menové páry v poslednom kvartáli roku 2021?
Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
Co může příští týden hýbat trhy? Fundamentálni analýza 13.01-17.01.2020
Jak obchodovat v turbulentních časech? Nezmeškejte Online trading konferenci 2025 od XTB
Praktická ukázka: Cla? U mě zatím stále v klidu
Japonský index Nikkei 225: Co byste měli vědět
Swing trading: Co o něm potřebujete vědět
Co je opravdová svoboda v tradingu?
Analýza Dow Jones, Nasdaq, DAX: Připoutejte se, bude to drncat. Trump vyhlásil válku všem!
Jsi skvělý Brette, ale tady by tě odpískali
Čo čaká GBP menové páry v poslednom kvartáli roku 2021?
Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
Vzdělávací články
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
Smart Money a koncept výběru likvidity
Dow teorie: Praktické použití nejen na FOREXu
Máte pravdu, nebo peníze?
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Trading a daně
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
RebelsFunding: Prop Trading se slevou 25 % je tady!
Dividendy: Evropské dividendové akcie (6. díl)
Smart Money a koncept výběru likvidity
Dow teorie: Praktické použití nejen na FOREXu
Máte pravdu, nebo peníze?
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Trading a daně
Grafické formace v technické analýze - kompletní průvodce (1. část)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
RebelsFunding: Prop Trading se slevou 25 % je tady!
Tradingové analýzy a zprávy
Rafaj: Evropský ekonomický model není dlouhodobě udržitelný
Forex: USD/JPY tvoří býčí praporek
Forex: Česká koruna dnes mírně posílila vůči dolaru, k euru uzavřela beze změny
Index DAX - Intradenní výhled 22.5.2019
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.4.2025)
Média: USA chtějí kromě kovů i kontrolu nad ukrajinským plynovodem
Španělský parlament má hlasovat o rozpočtu, hrozí předčasné volby
Americké akciové indexy jsou na nových rekordech
Německé tarifní platy ve čtvrtletí vzrostly
Komodity: Stříbro proráží klíčovou S/R zónu
Rafaj: Evropský ekonomický model není dlouhodobě udržitelný
Forex: USD/JPY tvoří býčí praporek
Forex: Česká koruna dnes mírně posílila vůči dolaru, k euru uzavřela beze změny
Index DAX - Intradenní výhled 22.5.2019
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (14.4.2025)
Média: USA chtějí kromě kovů i kontrolu nad ukrajinským plynovodem
Španělský parlament má hlasovat o rozpočtu, hrozí předčasné volby
Americké akciové indexy jsou na nových rekordech
Německé tarifní platy ve čtvrtletí vzrostly
Komodity: Stříbro proráží klíčovou S/R zónu
Témata v diskusním fóru
Price Action Trading Jakuba Hodana
EUR/CZK a USD/CZK
Ex-Cap
Berou trhy Trumpa vážně?
Příběh obchodníka – díl šestý
FX fondy
EUR/USD
AOS kurz Zdeňka Zaňky na Finakademie.cz & software StrategyQuant - dojmy, zkušenosti
Moudra a citáty slavných investorů a traderů
Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!
Price Action Trading Jakuba Hodana
EUR/CZK a USD/CZK
Ex-Cap
Berou trhy Trumpa vážně?
Příběh obchodníka – díl šestý
FX fondy
EUR/USD
AOS kurz Zdeňka Zaňky na Finakademie.cz & software StrategyQuant - dojmy, zkušenosti
Moudra a citáty slavných investorů a traderů
Extrémní chaos - investoři prodávají už i US dluhopisy a dolar!