Sobota 21. prosince 2024 19:36
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding

Licencia okrádať

23.10.2013 14:00  Autor: TRIM Broker  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Po ukončení núdzového režimu US vlády ešte minulý týždeň sa pomaly začali zverejňovať aj chýbajúce štatistiky US ekonomiky. Najdôležitejšie údaje z trhu práce boli zverejnené včera. Príliš ale obchodníkov nepotešili. Aj keď miera nezamestnanosti poklesla zo 7,3% na 7,2%, jej zníženie bolo spôsobené hlavne zmenšením pracovnej sily o dlhodobo nezamestnaných. Samotná absolútna zmena zamestnanosti mimo farmársky sektor skončila horšie než sa čakalo, pričom revízia predošlých dvoch údajov tiež nepridala toľko miest ako zvyčajne. Reakciou bolo oslabenie doláru, no rast akcií.

Dôvodom je, že slabšie dáta znižujú pravdepodobnosť skorého začiatku ukončovania monetárnych stimulov, tzv. tapering. Pretože septembrový údaj bol slabý a novembrový údaj, ktorý bude zverejnený už čoskoro, bude stále ovplyvnený núdzovým režimom vlády, analytici neočakávajú, že v decembri príde k taperingu, teda zníženiu mesačného objemu nákupov aktív z trhu z aktuálnych 85 mld. dolárov mesačne. Včerajší akciový kokteil: Dow Jones +0,49%, SP500 +0,57%, Nasdaq Composite +0,24%.

Na Wall Street patrila včera k najaktívnejším akciám na trhu firma Netflix. Tá totiž deň predtým po zatvorení akciového trhu zverejnila výborné výsledky. Reakciou bol úvodný rast o približne 10%, no následne akcia prepadla o 9,15%. Po priblížení sa k psychologickej hladine 400 USD totiž došlo k výberu ziskov. Výsledky ako také ale boli veľmi dobré. Zaujímavosťou je to, že spoločnosť má v US viac používateľov než má HBO. Zdá sa tak, že on-demand video ako aj vlastná tvorba Netflixu má obrovský úspech. Následne v after hours akcia pokračovala v poklese po správach, že známy investor Carl Ichan predal polovicu svojho podielu, ktorý vo firme mal.

Minulý týždeň zaujala aj spoločnosť Google, ktorej akcia sa dostala nad psychologickú hladinu 1000 USD. Aktuálne majú hodnotu akcie vyššiu než 1000 USD len štyri spoločnosti: Berkshire Hathaway, Seabord, priceline.com a Google. Doteraz sa túto hladinu podarilo prekonať len deviatim spoločnostiam, takže tento klub je naozaj exkluzívny. Problémom ale je, že vysoká cena akcie bráni malým obchodníkom v obchodovaní s akciami a teda znižuje ich atraktivitu. Preto je stále na mieste otázka, či Google nezváži aj split svojich akcií. Vďaka tomu by sa napríklad akcia mohla dostať do indexu Dow Jones.

Aj vďaka akciám spoločnosti Google je index SP500 v zisku 23% od začiatku roka. Oproti priemernému prírastku indexu od roku 1900 na 11% je ale aktuálny rok nadpriemerný. Dúfajme, že tak aj skončí.



V súvislosti s hľadaním nadpriemerného výnosu si treba dať pozor aj na zradný marketing. Na ten upozornila agentúra Bloomberg v článku venovanom banke Morgan Stanley. Tá svojim klientom ponúkala možnosť participovať na tzv. managed futures fondoch, vďaka ktorým mali dosiahnuť nadpriemerný výnos. Outperforming portfólia zloženého z akcií, dlhopisov a managed futures (fond obchodujúci futures) mal byť výrazný nad portfóliom zloženom len z akcií a dlhopisov. Za dekádu končiacu rokom 2012 zarobil tento fond naozaj nadpriemerne. Absolútny zisk bol 490,3 mil. USD. Problémom ale je, že poplatky, výdavky a náklady na správu fondu spolu tvorili až 498,7 mil. USD. Po ich odpočítaní stratili investori za 10 rokov 8,3 mil. USD. Tento outperforming tak bol vhodný pre brokera a nie pre klienta.

Prípad Morgan Stanley ale nie je ojedinelý. Podľa dát SECu až 89% z 11,51 mld. ziskov generovaných 63 managed futures fondami išlo na poplatky. Sledované bolo obdobie od januára 2003 až po december 2012. Rozumieť produktom, do ktorých obchodník vstupuje, je preto kľúčové.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Libru tlačí dolů rostoucí nedůvěra v premiérku Mayovou
    Evropské obchodování na hlavních finančních trzích se do nového týdne rozjíždí docela opatrně. Sledujeme zvýšený zájem o dluhopisy, ale plošný pokles výnosů a vývoj na dalších trzích nenaznačují, že by to znamenalo obecný odklon investorů od rizika. Drahé kovy jsou zhruba na svém a akcie se při malých změnách indexů obchodují smíšeně.
  • Libře pomáhají problémy konzervativců, ropu poslaly vzhůru odhady zásob
    Tak dobrý sentiment jako ráno už nyní na hlavních trzích nevládne, pozice akcií je však stále velmi dobrá a dluhopisy naopak ztrácejí. Akciové indexy v Evropě i Americe se nacházejí zhruba o 0,8 pct výš, zatímco výnosy dluhopisů stoupají zejména v eurozóně. Zlato dokázalo smazat ztráty a ropa se odrazila strmě nahoru o 3,6 pct.
  • Libře pomohla domácí data, zatímco euro a dolar dnes potápí nižší inflace
    Akciové trhy v Evropě dnes navazují na včerejší růst a připisují si další zisky, které v řadě případů přesahují jedno ...
  • Libře pomohla politika, jinak trhy zůstávají negativně naladěny
    Zatímco Evropské akcie se snaží zmenšit ztráty, nebo místy i vybřednout z červeného, americké indexy otevřely a zůstávají v záporu. Pokles činí kolem 0,3 procenta. Spolu s tím se dnes nedaří dluhopisům na periferii eurozóny a drobné ztráty vidíme třeba i na německých papírech. Americké dluhopisy se dnes neobchodují. Zlato smazalo dnešní zisky a zamířilo dolů.
  • Libře pomohlo domácí makro, akcie po včerejším výplachu zatím zůstávají v klidu
    Po včerejší nervózní seanci se dnes situace na finančních trzích pomalu znovu uklidňuje. Pomohlo k tomu už čtvrteční close, díky kterému se americké indexy dostaly do zelených čísel a na které dnes ráno reagovala Evropa opatrným růstem. Odpoledne tak evropské indexy přešlapují na místě a i když své včerejší ztráty zatím zlikvidovat nedokázaly, zdá se, že rizika, která dostala pod tlak indexy včera, do středeční seance zatím neprosakují.
  • Libře pomohly zprávy o ústupcích Německa v jednání o Brexitu, akcie zatím zůstávají v červených číslech
    Akciové indexy dnes navazují na včerejší nevydařenou seanci a opět se dostávají do červených čísel. I tentokrát se přitom nervozita točí především kolem měn emerging markets ekonomik, jejichž pokračující výprodej v tomto týdnu zůstává jedním z největších rizik. Za pozornost ale dnes stál i výplach na burzách v Asii, které doplácí na stále nedořešený spor mezi USA a Čínou ohledně uvalení dalších celních opatření. Čínské indexy za sebou mají dnes více než 2% výprodej, který negativně dolehl také na ocenění indexů v Evropě a v USA. Ty sice ztrácejí o poznání méně, i tak je ale záplava červené na světových indexech docela výmluvná.
  • Libře rychlejší růst mezd nepomohl, akcie znovu mírně ztrácí
    Úterní seance se na finančních trzích zatím nese ve vyčkávacím režimu a většina akcií i měn si své včerejší pozice udržuje. Díky absenci důležitých fundamentů se dnešek nese především v duchu obav z dalšího zhoršování vztahů mezi USA a Čínou, která se chystá požádat Světovou obchodní organizaci o to, aby zemi povolila uvalit na USA odvetná opatření v případě, že Trump rozhodne o zavedení nových cel na čínské importy. Téma americko-čínských vztahů tak pro finanční trhy zůstává dál klíčové. Evropské indexy dnes jen mírně ztrácejí a pokračují v pozvolné korekci z posledních několika obchodních seancí. Mírně v červených číslech se pak drží také futures na indexy v USA.
  • Libře svědčí dohoda s EU o brexitu, dolaru posun v americké reformě. A KLDR trhy nezajímá
    Daňová reforma v USA se pohnula kupředu, když stranická komise republikánů v Senátu schválila návrh, který by měl už ve čtvrtek jít do hlasování. Detaily k senátní verzi nejsou známy, při samotném hlasování budou navrhovány některé doplňky omezující budoucí nárůst dluhu, navíc sladění se sněmovní verzí stále zůstává před námi. I tak ale jde o krok, který trhy potěšil.
  • Libye obnovuje těžbu na svém největším ropném poli
    Libyjská státní ropná společnost NOC obnovuje těžbu na největším libyjském ropném poli Aš-Šarára poté, co znepřátelené strany občanské války zahájily mírové rozhovory. Informovaly o tom agentury AP a Reuters.
  • ‼ Libye zvýší produkci - ropa padá📉
    Ropa WTI (OIL.WTI) klesla o více než 1 % po zveřejnění informace, že Libye zdvojnásobí produkci ropy v následujících 4 týdnech. V současné době země těží 500 tisíc barelů ropy denně. Jedná se o důsledek dnes podepsaného příměří mezi znesvářenými stranami občanské války v zemi. Ještě před několika týdny těžila Libye méně než 100 tisíc barelů ropy denně. Před příchodem občanské války se těžba šplhala nad 1,2 mil. barelů ropy denně. Dodatečná ropa na trzích je to poslední, co trh s ropou v současnosti potřebuje. Naopak existují velké obavy zotavení trhu s příchodem druhé vlny koronaviru.
  • Lidé budou letos díky snížení daní utrácet v obchodech více, než se čekalo. To povzbudí maloobchod, ale také inflaci
    Tuzemský maloobchod zaznamenal loni v listopadu druhý nejslabší měsíc roku 2020. Meziročně se tržby v něm propadly ve stálých cenách o sedm procent. Výraznější propad maloobchodních tržeb loni nastal už jen v dubnu, kdy přesáhl deset procent. Jak duben, tak listopad 2020 byly ve svém celku citelně poznamenány karanténní uzavírkou podstatné části maloobchodu, tudíž razantní propad není překvapivý.
  • Lidé budou na Vánoce šetřit, kvůli inflaci utratí polovina Čechů menší sumu za dárky
    Většina Čechů bude letos kupovat vánoční dárky na e-shopech. Podle předvánočního průzkumu STEM/MARK pro Home Credit hrají slevy a akce významnou roli při vánočních nákupech, čím dál více lidí pojede také nakupovat do zahraničí, a to především do Polska a Německa. Polovina z oslovených deklaruje, že letos bude na dárcích kvůli inflaci šetřit. A nejčastěji pořizují lidé dárky v listopadu a na začátku prosince.
  • Lidé dále dohánějí odloženou spotřebu
    I přesto, že maloobchodní tržby již dosáhly předkrizové úrovně, zaznamenaly i v červnu svižný růst. Meziročně bez očištění byly o 9,7 % vyšší a překonaly tak tržní i náš odhad poblíž 7,5 %. Vyjma prodejů aut se dostavil růst o 7,2 %, také více, než se čekalo. Navíc byla květnová data revidována mírně k lepšímu výsledku. Dle očekávání ale maloobchod doznal zhoršení v meziměsíčním srovnání, když poklesl o 0,2 % po předchozím růstu o 6,3 %. Za celé druhé čtvrtletí maloobchod vyjma aut vzrostl o 8,1 %.
  • Lidé do 40 let si od dneška mohou žádat o výhodnější půjčku na bydlení. Mnozí o tom ale vůbec neví
    Program půjček na bydlení mladým, který Státní fond rozvoje bydlení, spustil v srpnu 2018, skončil fiaskem. Proto nyní stát svůj program výhodnějších půjček na bydlení upravuje a rozšiřuje. Veřejnost ale o takovém kroku není dostatečně informována.
  • Lidé chtějí dostat zaplaceno kryptoměnami za cvičení v Metaverzu
    Z nového průzkumu vyplynulo, že technologie blockchain mohou být lepší motivací kondice než tradiční měnové pobídky.
  • Lidé chtějí změnu a jsou připraveni podstoupit riziko, které jim Trump přináší
    Vítězem voleb v USA se po bouřlivé a kontroverzní předvolební prezidentské kampani stal republikánský kandidát Donald Trump. Jaké to bude mít důsledky pro americkou i globální ekonomiku? Odborníci Fidelity International, globálního lídra v oblasti investic, komentují potenciální dopady na investory a popisují, kde vidí investiční příležitosti po výsledku voleb.
  • Lidé i firmy se bojí krize a hromadí peníze
    „Současný výpočet inflace přestává odrážet realitu. Například v době prudkého poklesu cen pohonných hmot nebylo ve spotřebním koši zohledněno, že lidé omezili tankování na minimum. Naopak výrazně vzrostla poptávka lidí po trvanlivých potravinách. Ty však ve spotřebním koši měly stále stejnou váhu,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Lidé, kteří loni na podzim upsali protiinflační spořící dluhopisy, se letos dočkají úroku 15,1 procenta. Stát prodělá 4,3 miliardy korun, přestože si úrok pomocí statistiků srazil
    Nové údaje ministerstva financí potvrzují, že investice do spořících státních dluhopisů, představuje jeden z nejlepších způsobů, jak se chránit před inflací. Lidé, kteří pořídili Dluhopisy Republiky v protiinflační variantě s datem emise 3. ledna letošního roku, a kteří je tedy upisovali loni na podzim, se totiž letos dočkávají ročního výnosu 15,1 procenta. Jednalo se o dosud poslední emisi těchto dluhopisů, neboť Fialova vláda rozhodla v praxi jejich vydávání nepokračovat.
  • Lidé kupují méně zlatých šperků, ale více zlatých mincí a slitků
    Celosvětová poptávka po zlatě ve třetím čtvrtletí letošního roku značně poklesla, ve srovnání s loňským rokem zaznamenala meziroční snížení o 19 %. Vyplývá to z poslední zveřejněné zprávy Světové rady pro zlato (World Gold Council). Jedná se o nejnižší poptávka od roku 2009! Spotřebitelé a investoři přizpůsobují své chování současné situaci spojené s globální pandemií, klesají nákupy zlatých šperků, roste ale investiční zájem a také centrální banky mění své chování a zlato začaly prodávat.
  • Lidé mají poslední dny na podání daňového přiznání. Pokuty budou vyšší, než je běžné
    Nejpozději v pondělí 3. května musí lidé v ČR odevzdat své daňová přiznání. Termín je kvůli pandemické situaci o měsíc posunut, nejde ovšem hned o několikaměsíční odsunutí jako loni. Pozor tedy na to.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex rijen 2024