Úterý 21. ledna 2025 08:27
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
Dukascopy new

Závěr týdne přináší eurodolaru růst, spotřebitelská důvěra byla horší

11.10.2013 17:31  Autor: Patria  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Koruna končí týden v blízkosti hranice 25,50. Poté, co ji o část zisků ve středu připravila nízká inflace, přišel pozitivní vliv světových trhů. Samotný konec týdne až tak euforický není a spíše probíhá konsolidace. Evropské akcie podle EuroStoxx 50 prakticky stagnují, americké indexy jsou těsně v plusu. Daří se dluhopisům a to včetně těch bezpečných. Eurodolar od rána dál stoupl a nyní se nachází na 1,3570.

Naděje na dohodu v USA trvají, jednání obou stran už přineslo částečný pokrok. Z toho vyplývá větší poptávka po riziku, která ale po včerejšku už není tak velká. Na druhou stranu by přílišný optimismus měl tlumit fakt, že se jedná zatím jen o přechodném řešení a že negativní důsledky pro ekonomiku se mezitím dál zvětšují.

Lehce negativní zprávou ze zámoří byl také údaj o spotřebitelské důvěře. Ta se dál zhoršila kvůli politice a index klesl o něco více, než se čekalo. Eurodolar rostl už předtím v průběhu dne, ale odpoledne po tomto čísle zisky dál navýšil.

 
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Závěr týdne na trzích byl stejně pochmurný jako páteční počasí
    Poslední obchodní den v pátém měsíci bohužel jen potvrdil nevyrovnanou a negativní náladu na Wall Street. Poprvé jako celek od poloviny dubna uzavřel Nasdaq 100 týdenní obchodování v mínusu. Díky posledním 3 seancím technologický index skončil v záporu okolo 0,5 %. Druhou ránou pro technologie byly výsledky společnosti Dell, jehož akcie odepsaly cca 18 %. Akcie technologické společnosti Palantir Tech poklesly zhruba o 0,4 %. Akcie Nvidia v druhé polovině týdne ustoupily ze svých maxim 1158 USD, aby nakonec páteční seanci zakončily ve ztrátě okolo 1 %. Výprodeji se po většinu pátečního dne nevyhnula ani druhá top společnost v polovodičovém sektoru AMD, která ale na konci přidala 0,16 %.
  • Závěr týdne na trzích zpestřil propad Micronu, ropy nebo zlata
    Příznivé zprávy z Číny o její ochotě kupovat americké zemědělské plodiny měly na finanční trhy pouze přechodný vliv. K problému impeachmentu dnes nemáme důležité novinky. Americká data odpoledne příliš nenadchla, když spotřebitelské výdaje za srpen rostly překvapivě slabě. Navíc ani zpráva o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby není tak dobrá, jak to na první pohled může vypadat. Dojem totiž kazí pokles objednávek kapitálového zboží (po očištění). Důležitou zprávou je dohodnuté částečné příměří mezi Saúdskou Arábií a Jemenem. Fed mezitím na trh dodává další likviditu skrze 2týdenní repo, zatímco jednodenní repo postupně utlumuje.
  • Závěr týdne navazuje na pozitivní vývoj, akcie a euro sílí
    Závěr týdne je na finančních trzích sice pomalejší, ale nakonec aspoň lehce pozitivní. Na akciích či eurodolaru převládl růst, zatímco dluhopisy jsou na tom smíšeně. Ani v průběhu dne se nevynořily nové důležité zprávy či posun v současných zásadních tématech. Po přestávce částečně způsobené svátkem se však ke slovu opět vrací optimismus a nákupy.
  • Závěr týdne na vlně strachu. Vládnou energie a dluhopisy
    Pátek přinesl nová data z amerického trhu práce, která Fed utvrdí v jeho plánované protiinflační kampani. Nevolají po ústupu z plánu ani po agresivnější akci - to ovšem ještě mohou změnit inflační data. Je otázkou, jaký vliv vlastně nová čísla měla na finanční trhy. Mnoho pozornosti totiž nepřitáhla.
  • Závěr týdne nevyšel, akcie i dluhopisy padají
    Evropské obchodování sice začalo slibně, ale v průběhu dne se situace na trzích obrátila k horšímu. Dluhopisové výnosy se posouvají vzhůru, na 10Y splatnosti je německý výš o 3 a americký o 4 bazické body. Akcie míří dolů na obou stranách Atlantiku, když indexy DAX , S&P 500 a Nasdaq klesají o půl procenta, FTSE 100 je dole o 0,3 pct a CAC 40 se nachází aspoň lehce v červeném. Dolů o více než procento se sesouvá ropa, rostoucí výnosy doléhají na drahé kovy. Dolar proti euru posiluje pod 1,1750.
  • Závěr týdne ovlivní řada dat. Trhy je vyhlížejí s lehkým optimismem
    Americké výnosy navazují na včerejšek mírným růstem a drobný posun vzhůru sledujeme také na německých výnosech. Z tohoto vývoje nadále profituje o něco více americká než společná evropská měna a eurodolar se posouvá mírně dolů na 1,1165.
  • Závěr týdne ovlivňuje řada negativních faktorů
    Americké akciové trhy zahájily poslední obchodní den tohoto týdne v červených číslech. Děje se tak v reakci na informace o zrušení chystaného setkání amerického a čínského prezidenta na konci března. Jedná se o signál, že obchodní jednání neprobíhají podle plánu a uzavření dohody se vzdaluje. Index Dow Jones klesá o 0,7 %, stejně jako S&P 500 a technologický Nasdaq ztrácí 0,9 %. V rámci širšího indexu S&P 500 nejhůře zahájily dnešní seanci energetické společnosti, které odepisují 2,7 % své hodnoty. Hlavním důvodem jsou klesající ceny ropy Brent na světových trzích. Jen dnes cena spadla o 3 % na 64 USD za barel ropy. Daří se pouze realitním developerům, jejichž akcie posilují o 0,2 %.
  • Závěr týdne pod tlakem amerických dat. Drží se jen americké techy
    Finanční trhy na závěr týdne čekala důležitá data z trhu práce USA, ale nakonec se přidaly ještě další zprávy. Výsledkem je dosti rozkývané páteční odpoledne, které je pro dluhopisy a převážně i pro akcie negativní.
  • Závěr týdne pokazila data a nervozita před Trumpovým vystoupením
    Zatímco včerejší data z americké ekonomiky byla relativně dobrá, ta dnešní moc nepotěšila. Spotřebitelské výdaje v dubnu spadly více, než se čekalo, a vyšší příjmy se přetavily do úspor. Překvapivě pak došlo za květen k dalšímu zhoršení podnikatelské nálady v Chicagu, přestože tento měsíc už měl být ve znamení odrazu vzhůru. A květnová čísla pak doložila i opětovné zhoršení spotřebitelské důvěry, a to kvůli hodnocení současné situace i očekáváním. Náladě nepřispěla ani poznámka Loretty Mesterové z Fedu, která sice čeká oživení, ale těžko si dokáže představit, že by bylo rychlé.
  • Závěr týdne přináší akciím ztráty, dolaru se daří
    Nový fiskální balík představený zvoleným prezidentem Bidenem stihly trhy zahrnout do cen už v předstihu, po oznámení se tak ke slovu dostaly spíše obavy z výhledového zvýšení daní nebo vyšších výnosů. Naproti tomu vyvstaly také pochybnosti, zda rozpočtová podpora v této podobě vůbec projde Kongresem.
  • Závěr týdne přináší korekci euru, ztráty koruně
    Na finanční trhy dnes ještě dolehla bezpečnostní témata, tentokrát hlavně Irák. Později se nálada o něco zlepšila při ...
  • Závěr týdne přináší trhům uklidnění, změnit to ještě může Powell
    Oproti včerejšku je vývoj na hlavních trzích v samotném závěru týdne o poznání klidnější. Akcie v Evropě si připisují mírné zisky a podobně je na tom Wall Street. Dluhopisy na periferii eurozóny se zvedly a korigují včerejší ztráty, ale hlavní trhy registrují spíše drobné změny výnosů. Zlato začalo znovu růst a přidává půl procenta, ropa naopak ze včerejších zisků ubírá a klesá o 1,4 pct.
  • Závěr týdne přináší výrazné zisky euru a akciím
    Hlavní evropské akciové trhy si v pátek připisují velmi pěkné zisky a navazuje na ně odpoledne i Wall Street. Jasný impuls za tímto růstem dnes nevidíme, optimismus se spíše přenesl ze včerejška, kdy se ovšem dařilo jen některým sektorům. Výsledky klíčových firem tu dnes nemáme, je ovšem pravda, že v probíhající výsledkové sezóně zatím pozitivně překvapuje větší poměr firem, než je obvyklé. Právě to může být i za rostoucím optimismem, který dnes sledujeme.
  • Závěr týdne přináší zisky akciím, euru i dluhopisům
    Závěr týdne vypadá dobře pro akcie, ale menší zisky si nakonec připisují také hlavní dluhopisové trhy či euro na páru s dolarem. Akciové indexy v západní Evropě a USA si drží v prvním případě asi 3procentní a v druhém zhruba 2procentní růst.
  • Závěr týdne svědčí dolaru, zlatu i koruně. Akcie se na směru neshodnou
    Výsledková sezóna pokračuje ve značných překvapeních oběma směry. V pozitivním světle se předvedl Intel nebo Verizon, ale naopak zklamal Amazon nebo AB Inbev. Také nová data z hlavních ekonomik dohromady nedávají jasný obrázek, ovšem podle nás zatím nedokáží rozptýlit obavy ze zpomalování. Německý index Ifo zůstal dole, americká spotřebitelská důvěra se dočkala revize k horšímu. A navíc se opět začal komplikovat brexit, který po nedávných událostech vypadal na dobré cestě.
  • Závěr týdne svědčil dolaru, přispěl silný průmysl a důvěra
    Dolar v závěru týdne přetlačil euro, jen, libru i další měny, podpořen vyššími americkými výnosy. Naproti tomu výnosy dluhopisů v eurozóně klesají. Zisky dolaru se začaly hromadit už po poledni, rozšířit je ale pomohla nová data z amerického průmyslu. Ten se v únoru odrazil vzhůru a napravil tak lednové zaváhání. Velmi dobře vypadá také spotřebitelská důvěra, tak jak ji monitoruje Michiganská universita.
  • Závěr týdne trhům přeje
    Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování ziskově. Index S&P 500 roste o 0,5 %, Dow Jones posiluje o 0,4 % a technologický Nasdaq přidává 0,3 % své hodnoty. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejlépe daří zpracovatelům komodit (+0,9 %). Ztrátově naopak zahájila seanci síťová odvětví (-0,2 %).
  • Závěr týdne v červeném s přispěním dat i Fedu
    Konec týdne se nevydařil. Většina dne byla spíše vyčkávací a většinou i pozitivní, ale o směru nakonec rozhodla nová americká data. Trh práce sice nijak výrazně nepřekvapil, ale tím, že potvrdil svou sílu, dokázal náladu investorů náležitě pokazit. S ochlazením, které by v návaznosti motivovalo Fed k mírnějšímu přístupu, to opět nevyšlo, a naděje z posledních dnů byly zklamány.
  • Závěr týdne ve znamení nových cel a slabších dat. Riziko se prodává, drama se ale nekoná
    Obchodování na hlavních finančních trzích na závěr týdne ovlivňují dvě témata - nový návrh amerických cel a slabší data z tamního trhu práce. První téma bylo dominantní zrána, kdy přišla zpráva, že prezident Trump pověřuje ministerstvo obchodu cly na dalších 100 miliard USD čínského dovozu. Odpoledne na sebe přechodně strhla pozornost slabší zaměstnanost v USA.
  • Závěr týdne v negativním módu
    Ačkoli se americké akcie po otevření chvíli snažily nadechnout, nakonec to vypadá, že závěr týdne zůstane pro hlavní trhy červený. Klíčové indexy v USA i Evropě klesají o 1 až 1,5 procenta při obchodování, které stále řídí zejména obavy z tvrdé politiky centrálních bank a jejích důsledků.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Swissquote Bank