Sobota 23. listopadu 2024 11:13
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox Partner
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Čína ohlásila kroky k liberalizaci úvěrového trhu

19.07.2013 14:13  Autor: Patria  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Čínská centrální banka zruší spodní hranici pro úrokové sazby, za které domácí banky poskytují úvěry. Doposud banky mohly poskytovat úvěry za sazby maximálně o 30 procent nižší sazbu, než je ta oficiální. Horní limit pro depozitní sazby naopak zůstává. Čína také zachovává diferencovanou politiku v poskytování hypoték. Nová opatření začínají platit od zítřka.

Jde o kroky, které částečně liberalizují čínský úvěrový trh a mohou mírně uvolnit měnové podmínky. Země k nim přistoupila v situaci, kdy ekonomika zpomaluje, což je odpovídající. Nabalování špatných úvěrů, které bylo v minulých letech velkým problémem čínského bankovního sektoru, při pomalejší ekonomice hrozí o něco méně.

Krok tímto směrem se od Číny obecně čekal, neboť premiér Li Kche-čchiang liberalizaci úrokových sazeb už před časem přislíbil a jako prioritu pro čínský finanční systém ji označila také Světová banka. Samotný vliv odstranění hranice pro úvěrové sazby zřejmě nebude velký, neboť jak uvádějí zdroje z Číny, pouze malá část úvěrů se pod základní sazbu vůbec dostala. Spíše jde o příslib, že liberalizace bude pokračovat, i když zřejmě velmi pozvolným tempem. Opatrnost při změnách zdůrazňovali i představitelé Číny. Zároveň mohou být dnešní zprávy také pozitivním signálem, že se čínské vedení přece jen bude snažit omezit zpomalování domácí ekonomiky, přestože nedávno odsud zaznělo, že nižší růst není problém.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Čína navrhuje pojistky proti volatilitě, analýza ZLATA, USD/JPY, EUR/CHF
    Německé vývozy a dovozy v červenci stouply na rekordní hodnoty od zavedení statistiky v roce 1991. Sezónně očištěné exporty meziměsíčně...
  • Čína navyšuje stimuly, do finančného sektora naliala rekordný objem prostriedkov
    História ukazuje, že na spomalenie čínskej ekonomiky má vláda tendenciu reagovať stimulmi. Zatiaľ si dávala načas, avšak vyzerá to tak, že od začiatku roka prešla do ofenzívy. Dnes naliala centrálna banka do finančného systému rekordný objem likvidity – 560 mld. CNY. Centrálna banka síce tvrdí, že to je kvôli historicky vyššiemu dopytu po likvidite kvôli termínu splatnosti daní, je to však s odstupom najvyššia úroveň v histórii, čiže tam bude aj stimulačný komponent. Najmä keď január býva mesiacom, kedy banky upravujú svoje ciele na úverovanie a to by rada vláda videla vyššie.
  • Čína naznačila, že by kvůli zákazu Huawei mohla zakročit proti německým autům. Takový krok by měl dopad i na český automobilový sektor
    S dílčím smírem USA a Číny, který se podařilo dojednat během tohoto týdne, obchodní rozmíšky zjevně nekončí. Čína ústy svého velvyslance včera pohrozila Německu odvetnými opatřeními, pokud Berlín vyřadí společnost Huawei jako možného dodavatele technologie pro sítě páté generace (5G). Zmínila miliony aut, které Německo do Číny vyváží. Pokud by Čína podnikla kroky vůči německým automobilům, neblaze to poznamená také český automobilový sektor.
  • Číňané houfně nakupují akcie v zemi, pohání je sílící optimismus, že čínská ekonomika zvládá koronakrizi nejlépe na světě. Citelný růst čínských akcií je dnes vzpruhou celému světu
    Čínské akcie dnes svým citelným růstem podpořily příliv poměrně optimistické nálady na světové trhy. Klíčový ukazatel čínských akcií, Šanghajský kompozitní index, si připsal 5,7 procenta, nejvíce od roku 2015. Vyhoupl se tak na své dvouleté maximum. Obrat obchodů na burzách v Šanghaji a Šen-čenu dosáhl úrovně půldruhého bilionu jüanů, a byl tak nejvyšší za uplynulých pět let.
  • Čína nechystá odvetu a v Itálii se formuje vláda bez Ligy. Akcie startují vzhůru, euro je v klidu
    Klíčové finanční trhy nadále řeší zejména otázku, jakým směrem se bude ubírat čínsko-americká obchodní válka a jaké hospodářské škody způsobí. Krátce převládly obavy ze zhoršení kondice americké ekonomiky, ale během dnešního dopoledne optimismus na trzích roste a v případě akcií už jednoznačně převládl.
  • Čína nesouhlasí se sankcemi proti Rusku
    Čína neschvaluje sankce uvalené na Rusko. Kromě toho kritizovala USA za rozpoutání ukrajinské krize. Vedoucí představitelé země také dodali, že americká podpora rozšiřování NATO ponechala Vladimiru Putinovi jen málo variant postupu. Mluvčí ministerstva zahraničí Hua Chunying Peking ve středu řekla, že "sankce nejsou nikdy zásadně účinným prostředkem k řešení problémů." Kritizovala také Spojené státy a Severoatlantickou alianci za rozmístění zbraní poblíž ruských hranic a položila otázku, zda někdy přemýšlely o důsledcích takového jednání.
  • Čína očakáva spomalenie hospodárskeho rastu v roku 2019
    Kanadský dolár zaznamenal pokles k najnižším úrovniam za posledných 6 týždňov. Pokles hodnoty meny bol ovplyvnený kombináciou negatívnych faktorov, ako je rezignácia premiéra Justina Trudeau kvôli korupčnému škandálu a očakávané zmeny v monetárnej politike kanadskej centrálnej banky, ktorá bude zasadať v stredu. Pokračujúci pokles volatility na trhoch dostáva do popredia meny krajín s vyššími úrokmi na dlhopisoch ako je americký dolár, či meny rozvojových trhov.
  • Čína odhalila návrh nařízení pro průmysl umělé inteligence 📣
    Čínské ministerstvo průmyslu zveřejnilo návrh pokynů pro standardizaci odvětví umělé inteligence, jak informovala agentura Reuters. Tento krok měl dopad na čínské technologické akcie zaměřené na umělou inteligenci, včetně společností Alibaba a Baidu.
  • Čína odpoledne přestává dusit sentiment na trzích, akciím se však do plusu nechce
    Evropským akciím se podařilo částečně napravit slabý úvod, který negativně ovlivnily především zprávy o dalším utahování regulace v Číně. Během dopoledne nepotěšil ani nižší index podnikatelského klimatu v Německu Ifo, ale ten už neměl velký vliv a klíčové indexy začaly postupně stoupat. Momentálně je DAX asi půl procenta v záporu, FTSE 100 už jen mírně v červeném a CAC 40 dokonce těsně v plusu.
  • Čína odsoudila nové americké sankce proti KLDR
    Čína dnes odsoudila nové americké sankce proti Severní Koreji, které postihnou i některé čínské společnosti. Spojené státy podle vyjádření čínského ministerstva zahraničí těmito novými opatřeními riskují poškození vzájemné spolupráce a měly by se zaváděním jednostranných sankcí přestat. O nových sankcích informoval v pátek americký prezident Donald Trump, mají postihnout finanční zdroje Severní Koreje a také její dodavatele paliv.
  • Čína ohlásila 3507 případů koronaviru, nejvíce za dva roky
    Pevninská Čína dnes ohlásila 3507 nových případů místního přenosu koronaviru. Jde o její nejvyšší denní bilanci za poslední dva roky, upozornila agentura Reuters. V pondělí Čína informovala o 1337 nových infekcích.
  • Čína osvobodí další zboží z USA od cla. Česká vláda zase zásilky z Číny zdraží.
    Čína představila dalších 79 amerických produktů dočasně osvobozených od odvetných cel zavedených v rámci obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Česká vláda naopak schválila novelu výrazně zdražující drobné zásilky z Číny.
  • Čína ovládá světovou produkci vzácných kovů, lithia či kobaltu. V krajním případě může způsobit obdobu ropného šoku 70. let
    Čína má po ruce několik ekonomických zbraní, kterými nyní může „kontrovat“ úderu, který jí a jejím firmám v čele s Huawei uštědřuje administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa. Mezi ty klíčové patří čínská měna a čínské nerostné bohatství. Ani s jednou z těchto zbraní to však není tak úplně jednoduché.
  • Čína označila článek o amerických dluhopisech za „fake news“
    Čína využila slovník Donalda Trumpa a tvrdí, že včerejší článek agentury Bloomberg týkající se domnělé oficiální nechuti Číny dále nakupovat americké vládní dluhopisy je „fake news“. Těžko uvěřit, že by Bloomberg riskoval svou pověst a přišel s takovým článkem, aniž by si ověřil zdroj. Čemu tedy věřit? Původnímu článku, nebo jeho popření? Nebo oběma, či žádnému z nich?
  • Čína oznámila, že od 1. června implementuje cla na přibližně 60 miliard USD dovozů z USA
    Jedná se o odvetné opatření poté, co podobný krok minulý týden oznámily USA. Celní sazby se budou různit od 5 % do 25 %. Pro názornost celkové exporty zboží z USA do Číny v roce 20118 činily cca 120 miliard USD.
  • Čína plánuje nové stimuly, ropa a akcie ožívají. Analýza GBP/USD, EUR/USD, AUD/USD
    Evropské akciové trhy v úterý mírně posilují. Optimismus čerpají z USA, kde včera nakonec indexy zavřely v zelený...
  • Čína plánuje zavedení nového balíčku ekonomických stimulů 🏛
    Podle agentury Bloomberg Čína zvažuje nový balíček na podporu nemovitostí, aby podpořila ekonomiku. Regulační orgány zvažují snížení záloh v některých čtvrtích velkých měst, snížení provizí makléřů z transakcí a další snížení transakčních poplatků.
  • Čína podala k WTO stížnost na Spojené státy, vadí jí dotace na elektromobily
    Čína podala ke Světové obchodní organizaci (WTO) stížnost na Spojené státy. Vadí jí americké dotace na výrobu elektromobilů a požadavek na regionální původ dílů. Ten je totiž pro přiznání subvencí důležitý. Oznámila to dnes čínská diplomatická mise u WTO v Ženevě. Americké subvence, které navrhla vláda prezidenta Joea Bidena, Čína považuje za diskriminační.
  • Čína podala u WTO stížnost na evropská cla zavedená na dovoz elektromobilů
    Čína si u Světové obchodní organizace (WTO) stěžuje na vysoká cla, která na dovoz elektromobilů zavedla Evropská unie. Zástupce WTO serveru Politico dnes potvrdil, že organizace už stížnost obdržela. Takzvaná vyrovnávací cla až 35,3 procenta na dovoz bateriových elektromobilů z Číny jsou výsledkem vyšetřování čínských subvencí, které v minulých měsících vedla Evropská komise (EK). Platí od 30. října po dobu pěti let a připočítávají se ke standardnímu desetiprocentnímu clu.
  • Čína podpoří ekonomiku asi 400 miliardami jüanů skrze nižší minimální rezervy bank
    Dubnová slabší inflace a největší pokles průmyslu za dva roky (oznámené v pátek...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxNet
CMC Markets
ACM
reklama
Dukascopy new