Pondělí 04. listopadu 2024 20:17
reklama
SAB Finance
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap trade smarter

Slabé údaje podporují pokračující uvolňování

22.02.2013 09:59  Autor: MAYZUS  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk
Globální trhy jsou stále zmatené v tom, jaký je další směr po strmém středečním propadu. Asie je okrajově nahoře v ranním obchodování. Včerejší nárůst nároků nezaměstnaných, slabá tovární činnost a spotřebitelská data byli neúprosnou připomínkou skutečného zdraví americké ekonomiky. Přehnaně optimistické se zdá, vzdát se nákupu dluhopisů a uvolňování měnové politiky. FED zveřejnil záznamy lednových jednání a obrátil tak trhy vzhůru nohama a vyvolal otázky, zda tyto politiky budou ukončeny dříve, než bylo plánovalo?

Nová data prezentovala přesvědčivé argumenty ve prospěch pokračujícího uvolňování měnové politiky. FED v současné době nakupuje dluhopisy za USD 85 miliard měsíčně. Tyto nákupy budou pokračovat, dokud nedojde na trhu práce k výraznému zlepšení. Cílem byla stanovena 6,5% nezaměstnanost. FED záznamy ukazují, že jeho členové jsou stále rozděleni v moudrosti těchto politik. "Holubice" chce pokračovat v uvolňování měnové politiky, ale tradicionalisté nikoliv. Toto rozdělení otřásá globálními trhy.

Minulý týden vzrostly nároky v nezaměstnanosti o 20 000, když se spotřebitelské ceny zvýšily o 1,6% a obchodní činnost indexu se propadla. Pro FED je nezbytné si vše řádně rozmyslet, předtím než se vzdá růstu na stimulaci politik. Komodity a drahé kovy, které spolu s akciemi byli ve středu velkými poraženými, se uzdravili v důsledku technických korekcí po strmém pádu . Obzvláště zlato bylo silně zasaženo a ztratilo svůj lesk a bezpečné útočiště. Zlato obchoduje o 0,5% víc na 1582. Ceny ropy se stabilizovaly s technickými grafy, které stále směřují směrem dolů..

USD pokračuje v získávání půdy, ale pomaleji než včera. EUR/USD obchoduje na 1,3216. USD/JPY je plochý na 93,3075. Skandinávské koruny podstatně ztratily vůči dolaru během týdne. USD/NOK obchoduje na 5,66 ve srovnání s dřívějšími únorovými 5,43. Dánská koruna (DK), poprvé po týdnech, obchoduje nad norskou korunou (NOK).
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Slabá týdenní data odstartovala mini korekci
    Komoditní sektor má za sebou nejhorší týden od prosince, protože korekce zasáhla po horších průmyslových datech z Číny a Evropy většinu trhů. Navíc se přidala snaha zastavit další růst ceny ropy. Komoditní index DJ-USB ztratil téměř dvě procenta, protože většina komodit s vyjímkou pár zemědělských ztrácela. Nejvíce postižený byl sektor základních kovů díky známkám čínského zpomalení, následoval zemědělský sektor, kde došlo před dvěma důležitými reporty k vybírání zisků.
  • Slabé čtvrtletní výsledky vyvíjejí tlak na společnost Kering 📉
    Pozornost investorů v Evropě se dnes opět obrací k módním společnostem (pro připomenutí, Hermès (RMS.FR) se včera pochlubil lepšími než očekávanými výsledky. Kering (KER.FR), který je jedním z největších módních konglomerátů, společně se značkami jako Gucci, Yves Saint Laurent a Bottega Venetta ztrácí v obchodování na začátku seance téměř 3,5 %, protože společnost vykázala výrazně nižší čtvrtletní výsledky, než se očekávalo, což opět narušilo (po výsledcích LVMH) názor na pokračující spotřebitelskou poptávku na módním trhu.
  • Slabé čtvrtletní zprávy společností Apple, Amazon a Alphabet 📉
    Finanční zprávy velkých technologických společností negativně zklamaly Wall Street a ukazují na další zpomalení. Navzdory svátečnímu čtvrtletí ve většině obchodních segmentů se technologickým megafirmám nepodařilo překonat očekávání analytiků. Vzhledem ke zpomalující ekonomice a slabší spotřebitelské náladě se zdá, že "dezinflační" rok 2023 by mohl být pro giganty ze Silicon Valley výzvou.
  • Slabé ekonomické údaje z USA podpoří tržní sentiment
    Akciové indexy dál pomalu rostou a ukazují tak, že sentiment účastníků trhu je vcelku pozitivní. Příčinou mohou být nadcházející klíčové ekonomické údaje, jako je americké HDP za 4. čtvrtletí, údaje o jádrových objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby a složky inflace.
  • Slabé HDP a CPI EMU, co maloobchod USA?
    Hlavní makroekonomické zprávy týdne jsou soustředěny na pátek. Trhy se dozví HDP Francie, Německa a eurozóny (Q3), říjnový CPI eurozóny a Maloobchodní tržby USA. Třetí čtvrtletí by mělo být ve znamení hospodářského oslabení eurozóny jako celku, včetně tahouna bloku Německa, z důvodu ukrajinské krize, hospodářských sankcí s Ruskem a také deflačních rizik. Slabost se pravděpodobně protáhne i do roku 2015. Podobně lze hovořit i o inflaci eurozóny. Již pouze minimální cenový růst stále slábne prakticky v celé Evropě. Maloobchodní tržby USA přes oslabení v období srpen – září stále decentně rostou.
  • Slabé HDP nedostává pod tlak korunu ani forint, data z eurozóny jsou zatím relativně dobrá
    Data o HDP v regionu příliš nenadchla. V Česku hrubý domácí produkt klesl mezikvartálně o 0,3, meziročn...
  • Slabé léto evropských automobilek
    Dnes zveřejněná čísla o registracích nových osobních automobilů v zemích EU potvrzují útlum prodejů vozů napříč celým trhem. I když už loňské léto bylo z pohledu prodejních čísel slabší, i to letošní bylo ve znamení poklesu.
  • Slabé měny již nedokáží zázraky
    Rok 2015 byl opět rokem soubojů o slabé měny. Odvážný krok směrem k vyšším sazbám v USA ostatní centrální banky zatím neopětovaly...
  • Slabé údaje ADP pravděpodobně neovlivní náladu investorů
    Po oživení v USA se pozitivně vyvíjejí také světové akciové trhy, což je dáno především zveřejněním podnikových finančních výkazů za čtvrté čtvrtletí roku 2021.
  • Slabé údaje o nových pracovních místech v USA mohou Fed donutit snížit tempo zvyšování sazeb (pozor na lokální růst páru EUR/USD a pokles páru USD/CAD)
    Rally na trzích pokračovala i v úterý, a to díky nové vlně optimismu, kterou přineslo rozhodnutí Australské centrální banky o sazbách a zpráva s údaji o počtu volných pracovních míst v USA.
  • Slabé výsledky amerických bank utápí indexy 📉
    Dnes byla zahájena výsledková sezóna a již tradičně se o úvod postaraly americké banky. JP Morgan a Morgan Stanley ztrácí a stahují s sebou i americké indexy. Slabý začátek výsledkové sezóny zvyšují obavy o budoucnost a analytici očekávají další zpomalení.
  • Slabé výsledky průzkumu ZEW nepřispějí k uvolnění tlaku
    Evropské akciové indexy otevřou v úterý se vší pravděpodobností níže, protože index S&P přes noc mírně p...
  • Slabina Evropy: absence vize kancléřky Merkelové
    Ve své kariéře jsem poznal mnoho politiků, ale teprve nedávno mi došlo, že jen hrstka z nich je opravdu připravena si za svými přesvědčeními (pokud tedy vůbec nějaká mají) skutečně stát. Matně si vybavuji, že kdysi dávno to vypadalo trochu jinak; v dnešní politice jde pouze o řešení každodenních problémů a sledování průzkumů mínění voličů o tom, co jsou ochotni připustit. Nejde o vůdčí schopnosti ani o úplnou morální integritu.
  • Slabí poskytovatelé úvěrů jsou nejvíce zranitelnou oblastí eurozóny
    Velmi nízké úrokové sazby ECB oslabují zisky bank, podporují růst úvěrů a také vedou k nadměrnému riziku. Tato zranitelná místa v eurozóně jsou už několik let stále větší a větší. Úrokové sazby s vysokou pravděpodobností zůstanou v následujících deseti letech na nízkých úrovních, což může vést k dalším deformacím.
  • Slábnoucí býčí sentiment na zlatě
    Pokles zlata pod 2 000 USD za unci před víkendem oslabil krátkodobý býčí sentiment. Vzhledem k této nejistotě ohledně finančních trhů nicméně jen málo analytiků a drobných investorů očekává v blízké době výrazné výprodeje žlutého kovu. Hrozba inflace v ekonomice jako celku a lepší než očekávané ekonomické údaje ze Spojených států způsobily propad cen zlata do blízkosti dvoutýdenního minima. Podle většiny analytiků z Wall Street se ale celkový obraz nezměnil, i když ceny mohou v krátkodobém horizontu dál klesat.
  • Slábnoucí dluhopisy a firemní varování stahují akcie dolů
    Dnešní pozitivní úvod v Evropě velmi rychle odezněl a zbytek dne je jasně negativní. Značně v červeném začala Wall Street, načež se ztráty hlavních indexů aspoň zmenšují. Stále však sledujeme pokles S&P 500 či DAXu asi o procento, zatímco FTSE 100 nebo AEX klesají asi o 0,7 pct.
  • Slábnoucí IFO, nepřesvědčivé nové domy USA?
    Letní vyhrocení situace na Ukrajině a výměna obchodních sankcí mezi Evropy a Ruska oslabila podnikatelskou náladu nejen v celé eurozóně...
  • Slábnoucí inflace v USA by mohla pozdržet zvyšování sazeb Fedu
    Trhy čekají na dvoudenní měnovou politiku Fedu, protože rozhodnutí banky o úrokových sazbách by mohlo výrazně ovlivnit sentiment investorů.
  • Slábnoucí poptávka se promítá v nižší aktivitě i cenových tlacích
    V srpnu podle našich odhadů došlo k poklesu jak v průmyslové produkci, tak i v maloobchodních tržbách. V průmyslu bude působit zejména slábnoucí poptávka a celozávodní dovolené v automobilovém odvětví. Slabší kupní síla domácností vlivem vysoké inflace a nízký spotřebitelský sentiment by měly negativně dopadnout na maloobchodní tržby, které tak v červenci zřejmě meziměsíčně klesly o 0,7 %. Po překvapivě výrazném zpomalení inflace v červenci čekáme, že růst spotřebitelských cen bude pokračovat v meziměsíčním zpomalování. Nicméně meziročně stoupne o trochu výše z červencových 17,5 % na 17,7 % v srpnu. Velká nejistota však přetrvává s ohledem na přeliv vysokých cen energií. Předpokládáme, že ČNB i ve světle stále vysoké inflace na záříjovém zasedání opět zvolí stabilitu sazeb a ponechá klíčovou dvoutýdenní repo sazbu na 7 %.
  • Slábnoucí vyhlídky ropy dál zhoršuje výprodej fondů
    Ropa má od počátku dubna sestupný trend a dnes se obchoduje poblíž svého dvouměsíčního minima. Konkrétně ropa Brent už se stihla propadnout o polovinu z 20 USD, o něž si polepšila od loňského prosince, kdy začali Hútíové útočit na lodě v Rudém moři a válka mezi Izraelem a Hamásem přispěla ke zvýšení geopolitického napětí a obav, že se konflikt rozšíří a způsobí narušení dodávek od klíčových producentů na Středním východě. Válka sice trvá dál, ale riziko přerušení dodávek se limitně blíží k nule, mimo jiné díky dosavadnímu – vytrvalému – mezinárodnímu úsilí o dosažení klidu zbraní.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex