Čtvrtek 07. listopadu 2024 17:30
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
SAB Finance
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

Trump 2.0 – trhy explodovaly: Dow, S&P a Nasdaq na rekordních hodnotách!

07.11.2024 08:20  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics672c69593b2f2.jpg

Trump znovu v Bílém domě: Rekordní růst na Wall Street

Po Trumpově senzačním vítězství v amerických prezidentských volbách 2024 vykázaly americké akciové indexy ve středu prudký nárůst a dosáhly rekordních hodnot. Čtyři roky poté, co Trump opustil politickou scénu, se k překvapení mnoha analytiků a investorů vrátil.

Silný start: Dow, S&P 500 a Nasdaq dosáhly nových maxim

Indexy Dow Jones, S&P 500 a Nasdaq Composite zakončily den na historických maximech. Investoři nadšeně reagovali na vyhlídky nižších daní a možnou deregulaci v naději, že se nový prezident bude i nadále vyjadřovat k celé řadě otázek od kurzu dolaru až po stav akciového trhu. Zvýšení dovozních cel, které může Trump iniciovat, ale vyvolává obavy z inflace a rozpočtových deficitů.

"Trumpovy obchody" v akci: Výnosy dluhopisů a rekordní bitcoin

Optimismus investorů vedl k vyšším výnosům amerických státních dluhopisů, přičemž základní výnos desetiletých státních dluhopisů dosáhl čtyřměsíčního maxima 4,479 %. Rekordních hodnot dosáhl i bitcoin, který překonal hranici 76 000 USD. Výrazně vzrostl i dolar, který zaznamenal největší jednodenní procentní zisk od září 2022.

Prognózy a očekávání investorů

"Zdá se, že investoři upravují svá portfolia tak, aby zachytili část rizikové expozice v očekávání výsledku, který se zdál nepravděpodobný," řekl Mark Luschini, hlavní investiční stratég filadelfské společnosti Janney Montgomery Scott.

Obchodní výsledky: Wall Street slaví

Index Dow Jones Industrial Average (.DJI) si připsal 1 508,05 bodů, resp. 3,57 %, a dosáhl hodnoty 43 729,93. Index S&P 500 (.SPX) vzrostl o 146,28 bodů, resp. 2,53 %, na hodnotu 5 929,04 a index Nasdaq Composite (.IXIC) si připsal 544,29 bodů, resp. 2,95 %, a dosáhl hodnoty 18 983,47.

Rekordní zisky trhu: Dow a S&P zaznamenaly největší jednodenní nárůst za poslední dva roky

Působivé středeční zisky indexů Dow a S&P 500 znamenaly největší jednodenní skok od listopadu 2022. Index Nasdaq také dosáhl maxima, na kterém nebyl od února, což potvrzuje pozitivní tržní sentiment v prostředí politických změn. Tento růst odráží očekávání investorů ohledně ekonomických reforem a politických změn po Trumpově návratu.

V čele stojí finanční sektor

Vynikal finanční sektor, který vzrostl o 6,16 % a stal se tak nejsilnějším z 11 hlavních sektorů z indexu S&P 500. Výrazný růst vykázaly akcie bank, protože banky mohou profitovat z deregulace. Bankovní index S&P 500 (.SPXBK) vzrostl o 10,68 % a vytvořil tak nové dvouleté maximum.

Small-cap akcie také rostou

Index Russell 2000, který sleduje společnosti s malou tržní kapitalizací, také vzrostl o 5,84 %, což představuje největší nárůst od listopadu 2022. Tento růst dokládá očekávání, že malé podniky dostanou podporu prostřednictvím slíbených daňových pobídek a deregulace, což sníží rizika spojená s dovozními cly. Odborníci ale upozorňují, že malé podniky zůstávají zranitelné kvůli závislosti na úvěrech a citlivosti na změny úrokových sazeb.

Úrokové riziko: Výzva pro malé podniky

Rostoucí výnosy amerických státních dluhopisů mohou představovat další problém pro malé podniky, které obvykle víc spoléhají na vypůjčené prostředky. "Pokud budou úrokové sazby dál růst a dosáhnou úrovní z loňského října, tedy zhruba 5 %, může to být problém nejen pro malé podniky, ale pro celý trh," varoval Mark Luschini.

Index strachu dosáhl nového minima, protože přetrvávají obavy z inflace

Index volatility CBOE, známý jako "indikátor strachu" Wall Street, klesl o 4,22 bodů na šestitýdenní minimum 16,27. Tento pokles odráží důvěru účastníků trhu ve stabilitu navzdory rostoucím obavám z budoucí inflace a potenciálního zvýšení úrokových sazeb v rámci Trumpovy hospodářské politiky.

Nemovitosti a utility pod tlakem

Sektory citlivé na úrokové sazby zaznamenaly pokles: akcie realitních společností klesly o 2,64 % a utility ztratily 0,98 %. Tato odvětví patřila k jedněm z mála, které vykazovaly pokles, protože investoři zvažovali možnost přísnější politiky Fedu a jejího vlivu na budoucí náklady na úvěry.

Očekávané změny politiky centrální banky

Vzhledem k současným podmínkám mnozí analytici předpokládají, že Federální rezervní systém sníží sazby o 25 bazických bodů, což by mělo být potvrzeno na zasedání končícím ve čtvrtek. Obchodníci však začali upravovat svá očekávání, snižují sázky na prosincové snížení sazeb a také na počet snížení sazeb očekávaných v příštím roce, jak ukazuje index FedWatch společnosti CME.

Akcie "přátelské k Trumpovi" rostou: Media Group a Tesla v centru pozornosti

Akcie, které podle analytiků mohou těžit z Trumpova druhého funkčního období, začaly růst. S Trumpem spojená Media & Technology Group vzrostla po volatilní seanci o 5,94 %, zatímco Tesla poté, co její CEO Elon Musk vyjádřil podporu Trumpově kampani, vzrostla o impozantních 14,75 %.

"Dozvuky voleb" napříč trhem

"Volební výsledky se otiskují do všeho, co se na trzích aktuálně děje," poznamenal Paul Christopher, vedoucí oddělení globální investiční strategie ve Wells Fargo Investment Institute. Trumpovy sliby upravit cla, snížit daně a deregulovat podnikání povzbudily investory k investicím do aktiv, která by z takové hospodářské politiky mohla těžit.

Měny v centru pozornosti: Mexické peso a euro pod tlakem

Měnové trhy čelily výrazným výkyvům, protože investiční toky odrážely obavy z možné Trumpovy obchodní politiky. Mexické peso kleslo na dvouleté minimum a euro zamířilo k největšímu dennímu poklesu od roku 2020, což dokládá obavy z možných cel.

Rekordní objem obchodů: V čele jsou jüan a peso

Obchodní aktivita dosáhla nových maxim. CME Group (CME.O) zaznamenala do 10:00 CT bezprecedentní online obchodování s offshore čínským jüanem, které dosáhlo historické úrovně 33 miliard USD. Mexické peso také přitáhlo zvýšenou pozornost, když objem futures kontraktů překonal o 43 % obvyklý průměr, což zdůrazňuje zájem investorů o nástroje citlivé na změny celní politiky.

Politická podpora "Trumpových obchodů"

Posílení pozice republikánů v Senátu zvýšilo důvěru investorů v podporu Trumpovy ekonomické agendy. Přestože ve Sněmovně reprezentantů stále probíhalo sčítání hlasů, vítězství republikánů by Trumpa mohlo podpořit při realizaci klíčových ekonomických rozhodnutí, což na trhu vyvolalo nadšení.

Dlouhodobý globální ekonomický vliv

Experti se domnívají, že výsledky voleb mohou mít dalekosáhlý vliv na daňovou a obchodní politiku USA a mohou změnit postavení hlavních finančních institucí v zemi, což nevyhnutelně ovlivní aktiva po celém světě.

Státní dluhopisy pod tlakem: Obavy z inflace a zadlužení

Prodej amerických státních dluhopisů vzrostl, protože investoři očekávají vyšší spotřebitelské ceny kvůli možnému zvýšení cel a předpokládají, že vládní výdaje zvýší míru zadlužení. Výnos 10letých dluhopisů dosáhl čtyřměsíčního maxima a zastavil se na 4,48 %; pak mírně klesl.

Trumpův ekonomický program: Inflace a deficit na obzoru

Pokud Donald Trump úspěšně realizuje své ekonomické iniciativy, mohlo by to podle Davida Kellyho, hlavního globálního stratéga v JPMorgan Asset Management, vést k rozpočtovému deficitu, snížení daní a inflaci v důsledku nových cel. "Vysoká inflace a zvýšené deficity budou nevyhnutelně tlačit dlouhodobé úrokové sazby nahoru," zdůraznil expert.

Kryptoměny prudce rostou: Bitcoin dosahuje rekordních hodnot

Kryptoměnový trh reagoval na potenciální regulační změny růstem: bitcoin vzrostl na nový rekord, protože investoři vidí v Trumpově vítězství šanci na zmírnění kontroly nad digitálními aktivy. BlackRock Investment Institute uvedl, že Trumpovo druhé funkční období by mohla doprovázet deregulace, včetně uvolnění bankovní politiky, což může podpořit krypto trh.

Rekordní overnight obchody: Robinhood se veze na vlně

Obchodovat se začalo před svítáním. Robinhood Markets (HOOD.O) zaznamenaly největší overnight seanci od spuštění této funkce v květnu 2023. Objem obchodů byl 11krát vyšší než průměr, protože obchodníci horlivě nakupovali akcie společností, které budou pravděpodobně těžit z Trumpovy politiky: od Coinbase Global (COIN.O) a iShares Bitcoin Trust ETF (IBIT.O) až po společnosti napojené na Trumpa a jeho podporovatele Elona Muska.

Kontrastující sektory: Energetika a kryptoměny rostou, "zelené" akcie klesají

Politické změny vedly k růstu akcií kryptoměnových a energetických společností a provozovatelů soukromých věznic. Akcie obnovitelných zdrojů energie ale byly pod tlakem, protože trhy hodnotí pravděpodobnost, že budou za nové administrativy dál podporovány.

Kontrola Kongresu: Co bude dál s Trumpovým ekonomickým programem

Investoři teď pozorně sledují, zda si republikáni po zajištění většiny v Senátu udrží většinu i ve Sněmovně reprezentantů. Pokud si udrží kontrolu nad Kongresem, mohlo by to výrazně usnadnit realizaci Trumpova programu a potenciálně ovlivnit celou řadu ekonomických rozhodnutí.

Lídři a lůzři na trhu: Růst převyšuje nad poklesem

Rostoucí akcie na Newyorské burze výrazně převažovaly nad klesajícími v poměru 1,51 : 1, zatímco na Nasdaqu byl tento poměr 1,84 : 1, což dokládá optimistický sentiment na trhu. Index S&P 500 zaznamenal 138 nových 52týdenních maxim a 12 minim, zatímco Nasdaq Composite stanovil 456 nových maxim a 115 nových minim.

Rekordní objem obchodů

Celkový objem obchodů na amerických burzách dosáhl 18,68 miliard akcií, čímž výrazně překročil 20denní průměr 12,16 miliard. Tato aktivita odráží nebývalý zájem investorů o potenciální vliv Trumpova návratu, protož trh očekává ekonomické reformy a politické změny.

Evropa pod tlakem: Německo na mušce

Nejistota ohledně americké politiky přichází v době, která je pro Evropskou unii nešťastná. Potenciální vítězství republikánů vedených Donaldem Trumpem zvýšilo obavy z plošných cel na evropské zboží, která by mohla dosáhnout až 10 % a která by tvrdě dolehla na vývozce. Německo, jehož hlavním vývozním trhem jsou Spojené státy, čelí zvlášť vysokému riziku, a to hlavně v automobilovém sektoru, kde by vyšší cla mohla výrazně snížit konkurenceschopnost německých výrobců.

Pokles evropských trhů: STOXX 600 a DAX pod tlakem

Zprávy o možných celních hrozbách vyvolaly negativní reakci evropských akciových trhů. Panevropský index STOXX 600 klesl o 0,54 %, zatímco přední německý index DAX se propadl o 1,13 %. Investoři vzhledem k přetrvávající politické nejistotě přehodnocují svá portfolia.

V centru pozornosti budou rozhodnutí centrálních bank

Pozornost se ve čtvrtek bude dělit mezi politické změny a klíčová měnověpolitická rozhodnutí. Americký Federální rezervní systém, Bank of England, švédská Riksbank a norská centrální banka oznámí svá rozhodnutí o úrokových sazbách, která mohou výrazně ovlivnit globální trhy a zvýšit jak volatilitu, tak povědomí o ekonomických změnách.

Pozornost věnovaná Fedu: Snížení sazeb a Powellův komentář

Očekává se, že Federální rezervní systém sníží na tomto zasedání úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu. Hlavní pozornost investorů se však zaměří na to, co předseda Fedu Jerome Powell řekne k novým inflačním rizikům spojeným s potenciálními cly a imigračními omezeními navrženými Trumpovou administrativou. Experti se domnívají, že budoucí kroky regulátora mohou záviset na tom, jak rychle se inflační tlaky zvýší.

Zájem o prognózy Bank of England

Bank of England také zvažuje snížení sazeb o čtvrt procentního bodu a analytici se zaměřují na potenciální signály týkající se budoucích inflačních tlaků. Nový státní rozpočet, který by mohl zvýšit inflaci, je pro trhy zdrojem obav a investoři pozorně sledují veškeré finanční prognózy vydávané britskými úřady.

Švédsko a Norsko: Rozdílné cesty

Očekává se, že švédská Riksbank provede výraznější snížení, a to o půl bodu. Norská centrální banka mezitím pravděpodobně zachová vyčkávací přístup a ponechá sazby beze změny, protože trh je stále nejistý.

Klíčová slova: Offshore | Bitcoin | Expert | Akciové indexy | Inflace | Nasdaq | Dow Jones | USA | Mexické peso | Německo | ETF | Daně | Rizika | Spotřebitelské ceny | Měnové trhy | Sazby | Akcie | Aktiva | Asset management | Bank of England | CBOE | CEO | CME | Cap | Centrální banka | Centrální banky | DAX | Dow Jones Industrial | Euro | Futures | Index DAX | Indikátor | Měny | Overnight | Pozice | Riziko | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Výnos | Wall Street | Úrokové sazby | Analytici | Banky | USD | Dluhopisy | Obchodování | JPMorgan | Objem obchodů | Evropa | Panevropský index | Indexy | Investoři | Finanční sektor | Pravděpodobnost | Výnosy dluhopisů | Zisk | Optimismus | Výsledky | Obchodovat | Stoxx 600 | Nasdaq Composite | Index strachu | Donald Trump | Obchodníci | Index | Investiční strategie | Podpora | Volatilní | Banka | Dolar | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Index volatility | Investiční | Management | Markets | Nemovitosti | Online obchodování | Portfolia | Sázky | Signály | SPX | Státní dluhopisy | Státní rozpočet | Stoxx | Trh | Volatility | Zprávy | Zisky | Elon Musk | ROCE | Spojené státy | Tržní sentiment | Federální rezervní systém | Burze | Investment | Janney Montgomery Scott | Wells Fargo | CME Group | Riksbank | Podnikání | Globální trhy | Energie | BlackRock | Pozornost investorů | Lídři | Inflační tlaky | Akcie bank | Americké akciové indexy | Německý index DAX | Kryptoměny | S&P | Zvýšení úrokových sazeb | Nejistota | Zajištění | Tesla | Investiční stratég | Výnosy | Švédsko | Norsko | Očekávání | Bankovní index | Wells Fargo Investment Institute | JPMorgan Asset Management | Akcie na newyorské burze | Coinbase | Index volatility CBOE | Jerome Powell | Panevropský index STOXX 600 | Robinhood | Index Russell 2000 | Očekávání investorů | Krypto | Podniky | Obchodní aktivita | Akcie společnosti | Index Stoxx 600 | Náklady na úvěry | Rekordní růst | Norská centrální banka | Zájem investorů | Akcie klesají | Snížení sazeb | Rozhodnutí centrálních bank | Výnosy amerických státních dluhopisů | Snížení daní | iShares | Rozpočet | Deficit | Objem | Konkurenceschopnost | Index DOW | Celkový objem obchodů | Co bude | Vyhlídky | Vládní výdaje | Prognózy | Předseda | Švédská Riksbank | Optimismus investorů | Stratég | Experti | Nový rekord | Trump | Prezident | Trhy | Jüan | Pokles | Vysoká inflace | Obchody | Výdaje | Sazby beze změny | FedWatch | Profitovat | Republikáni | Růst | Malé podniky | Posílení | Celní politiky | Zadlužení | Index Nasdaq Composite | Sentiment na trhu | Ceny | Ekonomický vliv | Kryptoměnový trh | Odborníci | Peso | Výsledky voleb | Změny úrokových sazeb | Coinbase Global | Investment Institute | Robinhood Markets | Rostoucí výnosy | Výrazný růst | COIN | Krypto trh | Zvýšení cel | Obavy z inflace | Prodej | Obchodní výsledky | Odvětví | HOOD | Rekord | Index Russell | Funkční období | Společnosti | Energetika | Pozornost | Rozhodnutí o úrokových sazbách | | Úrokové riziko | Rekordní zisky | Dow Jones Industrial Average | Rostoucí akcie | Index Dow Jones Industrial Average | Index Dow Jones Industrial | Média | Optimistický sentiment | Nadšení | Technology | Politické změny | Regulační změny | Utility | Bitcoin Trust | Rekordní objem | Portfólia | Výzva | DJI | IBIT | Zvýšení dovozních cel | Hospodářské politiky | S&P 500 a Nasdaq | Vítězství | Úřady | Vyšší cla | FedWatch společnosti CME | Media & Technology Group | Media & Technology | Finanční prognózy | Vítězství republikánů |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Trump zakázal obchody s vlastníky TikToku a WeChatu
    Americký prezident Donald Trump vydal exekutivní příkaz, kterým Američanům zakázal blíže nespecifikované obchodní transakce s čínskými společnostmi, které vlastní platformy TikTok a WeChat. Trumpovo nařízení začne platit za 45 dnů, napsala agentura Reuters.
  • Trump zaskočil trhy... a cena ropy padá
    Citelnější zlevňování pohonných hmot je tu. I když hlavně u benzínu, u nafty moc patrné zatím není. Řidiči se ovšem mohou těšit na další cenový pokles. V uplynulém týdnu klesla cena benzínu o 14 haléřů na litr, na 33,55 koruny, zatímco nafta zlevnila o tři haléře na 33,75 koruny. Důvodem je pokles cen ropy na světových trzích, který v posledním týdnu nabral dlouho nevídané obrátky.
  • Trump zastínil ECB. Slova o "velké dohodě" vlila na trh nový optimismus
    Prezident Trump se dnes sejde se svými poradci kvůli Číně. Už dopředu však řekl, že USA jsou velmi blízko "velké dohodě" s Čínou o vzájemném obchodě. Oni ji chtějí a my také, dodal.
  • Trump zavádza nové clá na Čínu
    Akciové trhy majú za sebou negatívny týždeň. V stredu zasadala americká centrálna banka, ktorá podľa očakávania znížila úrokové sadzby o 0,25 percentuálnych bodov. Dlhopisový trh však pred zasadaním naznačoval, že investori počítali s 18% pravdepodobnosťou, že Fed zníži sadzby o 0,50 percentuálnych bodov, a preto bolo toto rozhodnutie sklamaním pre trhy. Očakávalo sa tiež, že Powell naznačí ďalšie znižovanie úrokových sadzieb v tomto roku, k čomu taktiež nedošlo, a preto akciové trhy spolu s drahými kovmi zaznamenali pomerne slušný pokles, pričom americký dolár posilnil voči euru na najvyššie úrovne za posledné 2 roky.
  • Trump zkazil trhům náladu a poslal akcie dolů. Dnes promluví o Číně
    Finanční trhy si užívaly několik dní bez závažných negativních zpráv, což ale neznamená, že riziková témata zmizela. Upozornil na to včera americký prezident. Ten jednak vystartoval po sociálních sítích, když Twitter přidal k jeho příspěvkům výzvu, aby si čtenáři ověřili fakta. Především ale ohlásil na dnešek tiskovou konferenci o Číně, která i přes protesty utáhla svou kontrolu nad Hongkongem.
  • Trump znovu hrozí a dusí tím trhy. Euro ani koruna se však nebojí
    Jednání s Kanadou stále drží naději, že se podaří dosáhnout úpravy NAFTA ještě dnes, ale mezitím vyvstávají jiné problémy. Jednou z možností, v kterou trhy nepochybně při nedávném růstu doufaly, bylo postupné urovnávání obchodních sporů. Úspěch jednání USA s EU a nyní se sousedy v Severní Americe by asi mohl být inspirací pro další postup stejným směrem, především vůči Číně. Jenže Donald Trump opět volí jinou cestu. S jídlem roste chuť, takže poté, co si hrozbami vymohl drobné ústupky, opakuje stejnou taktiku.
  • Trump znovu kritizuje Fed, akcie mezitím zahajují týden dalším propadem
    Pondělní seance je na nově příchozí makro chudá a o slovo se tak opět hlásí aktuální sentiment. Ten je, díky pátečnímu cloce S&P 500 pod hranicí 2 600 dolarů, spíše pesimistický a na ocenění akcií je to i dnes docela vidět. Evropské indexy ztrácejí téměř procento a po pátečním výplachu se v červených číslech drží také indexy v USA.
  • Trump znovu vyhrožuje Číně
    Americký prezident včera pohrozil tím, že může v případě potřeby stále uvalit nová cla na dovoz z Číny v objemu 325 mld. USD. Dále uvedl, že doufá, že Čína nezačne znovu porušovat dohody, které jsou platné z posledního summitu zemí G20. Trump tak obchodníkům znovu připomněl, že současné příměří mezi oběma zeměmi nemusí trvat věčně a že může být kdykoli přerušeno v případě, že věci nepůjdou v souladu s jeho představami. Co se dalšího vyjednávání týká, připomeňme, že by představitelé Číny a USA měli tento týden po telefonu vyjednávat o dalším postupu a o tom, zda americká delegace poletí znovu do Pekingu. Finanční trhy si zdá se na tyto změny v sentimentu začínají docela zvykat a na Trumpovy výhružky prozatím výrazněji nereagují. V Asii dnes ráno indexy jen mírně klesají, když Shanghai Composite ztrácí 0,4 % a japonský Nikkei klesá o 0,3 %.
  • Trump zvažuje další cla i na zboží z Česka, například vína či kávu
    Spojené státy zvažují nová cla na vybrané evropské zboží, a to včetně zboží českého. Trumpova administrativa zvažuje zavedení dodatečných cel například na kávu či víno, jež se do USA z Česka dováží.
  • Trump zvíťazil v Západnej Virgínii, neistota v Ohiu a Severnej Karolíne
    Trump vďaka Západnej Virgínii získal ďalších 5 volebných hlasov (nebolo to prekvapením). Situácia v Ohiu a Severnej Karolíne zostáva neistá. Po spočítaní 63% hlasov Biden stále vedie na Floride. NY Times však upozorňuje, že tento štát bude stále patriť Trumpovi. Volatilita je stále relatívne nízka, dolár je o niečo silnejší.
  • Trussová končí, data jsou slabší, akcie obracejí nahoru
    Zprávou dne je odstoupení britské premiérky Trussové. Spekulovalo se o něm už při konci ministra Kwartenga a nakonec přichází krátce poté. Finanční trhy to neberou nijak dramaticky, libra příliš nereagovala, britské dluhopisy jen korigovaly denní zisky. Končí tak další velké fiasko konzervativců, kteří vybrali vládu s programem, který následně téměř přivodil finanční krizi. Nový premiér má být zvolen ještě před koncem měsíce, kdy bude představen nový fiskální plán. A naplňují se i další spekulace - mezi kandidáty má být bývalý premiér Johnson. Doufejme jen, že jakékoli pokračování tohoto bizarního příběhu se už obejde bez šoků na finančních trzích.
  • Trvalé objednávky v USA byly revidovány směrem dolů, ale tovární objednávky překonaly odhady. USD posílil 💵
    Současně byla základní hodnota americké jádrové trvanlivosti revidována směrem dolů na 0,4 % vs. 0,5 % prognóz a 0,5 % dříve a hlavní hlavní trvanlivá data také klesla na 4,6 % vs. 4,7 % očekávaných a 4,7 % dříve
  • TRX překonává Bitcoin a mohl by vzrůst až na 0,082 USD
    Cena Tronu roste a vůči americkému dolaru se obchoduje nad 0,0760 USD. TRX překonává výkonnost Bitcoinu a mohl by dále růst směrem k rezistenci 0,0820 USD.
  • TRX / USD – Bitfinex: 30. 10. 2019
    TRX / USD pozastavil býčí rally těsně před odporem 200-DMA na 0,0223449. Dvojice dosáhla nových 12týdenních maxim na 0,0230 a poté došlo k vybírání části zisků a mírné korekci na 0,021437 v 07:20 GMT.
  • TRY po nepřesvědčivých tureckých volbách v útlumu
    V neděli 14. května se v Turecku konaly volby, jejichž výsledky se ukázaly jako nerozhodné. Klíčovým poznatkem je, že v prezidentských volbách se žádnému z kandidátů nepodařilo překročit hranici 50 % hlasů a do druhého kola se probojoval současný prezident Erdogan a opoziční kandidát Kilicdaroglu.
  • TRY sa po Erdoganových komentároch zotavuje zo strát
    Turecká líra si po rozhovore s tureckým prezidentom Erdoganom pripísala približne 0,7 %. Erdogan uviedol, že prijme kroky, ktoré podnikne minister financií Mehmet Simsek a nový šéf CBRT Gaye Erkan, ktorých na tento post navrhol Simsek. Erdogan však povedal, že jeho neortodoxný pohľad na úrokové sadzby sa nezmenil. Erdoganove komentáre však naznačujú, že možno prijať opatrenia zamerané na stabilizáciu alebo dokonca posilnenie TRY, ako aj na ďalšie zníženie inflácie.
  • TRY se obchoduje bez větší změny po rozhodnutí CBRT
    Centrální banka Turecké republiky (CBRT) se na dnešním zasedání rozhodla ponechat svou hlavní úrokovou sazbu, týdenní repo sazbu, beze změny na 45,00 %. Stalo se tak poté, co CBRT dosáhla kumulativního zvýšení sazeb o 3 650 bazických bodů od konce druhého čtvrtletí loňského roku. Vzhledem k tomu, že trh neočekával žádný pohyb od CBRT, obchod s tureckou lirou se po rozhodnutí jen málo změnil a USDTRY se obchoduje na historických maximech v oblasti 31:00.
  • ❗ TRY se vzpamatovává z masivního propadu
    Turecká lira propadala až o 16 % na páru s americkým dolarem na počátku tohoto týdne. Pár USDTRY dosáhl v noci až na úroveň 8,41 a jen o kousek nedosáhl úrovně historického maxima. Lira propadla v reakci na vyhazov guvernéra turecké centrální banky (CBRT) Naciho Agbalu. Rozhodnutí je pravděpodobně spojeno se čtvrtečním 200 bodovým zvýšením sazeb. CBRT se pokoušelo bojovat s rostoucí inflací a odlivem kapitálu z Turecka, kterému země čelí během pandemie. Erdogan je známý svým tlakem na nízké úrokové sazby. Turecký ministr financí řekl, že země zůstane v režimu volného pohyblivého kurzu. Turecko trápí malé devizové rezervy, které činí intervence na trhu obtížnější.
  • TRY zatím v zůstává v centru pozornosti na trzích. Dolar si své zisky na většině FX párů drží
    Po nervózním konci minulého týdne zatím tento týden na finančních trzích probíhá o poznání klidněji. Téma turecké diplomatické roztržky s USA se ale nad trhy i nadále vznáší a je bezpochyby rizikem, které může na indexy (hlavně v Evropě) znovu kdykoliv dolehnout. Evropské indexy ale zatím zůstávají klidné a své včerejší pozice si ve většině případů udržují.
  • Tržby bez aut, benzínu a stavebního materiálu stouply
    Maloobchodní tržby bez automobilů, benzínu a stavebního materiálu v červnu vzrostly o 0,9 % meziměsíčně oproti 0,4 % v květnu. Trhy naopak očekávaly pokles na 0,2 % meziměsíčně.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
SAB Finance