Ticker Tape by TradingView
Majitel luxusní značky Louis Vuitton zaznamenal slabší výsledky, ale prokázal odolnost
Francouzský konglomerát LVMH, známý především svou luxusní značkou Louis Vuitton, zaznamenal ve třetím čtvrtletí 2024 prudký pokles tržeb v Asii. To vyvolalo obavy o náladu tamních spotřebitelů, zejména na důležitém čínském trhu. Nepříznivé hospodářské výsledky zasáhly nejen akcie LVMH, ale i dalších evropských prodejců luxusního zboží.* Vzhledem k přetrvávajícím obtížným hospodářským podmínkám na klíčových trzích však situace nemusí být tak nepříznivá, jak se na první pohled zdá.
Finanční výsledky zklamaly očekávání, ale zůstávají relativně vysoké
Společnost LVMH zveřejnila výroční zprávu shrnující tržby za třetí čtvrtletí i za posledních devět měsíců roku 2024, z níž vyplývá, že v posledním čtvrtletí došlo k organickému poklesu tržeb o 3 % (bez vlivu směnných kurzů, akvizic a prodejů) na 19,08 miliardy eur (20,8 miliardy Kč), přičemž slabší výsledky společnost přičítá především nedostatečné kupní síle v Asii. Zatímco na japonském trhu došlo ke zpomalení růstu tržeb zejména kvůli silnějšímu jenu, který znevýhodnil zahraniční zákazníky při nákupech, ve zbytku Asie se tržby snížily až o 16 %. Firma zdůrazňuje zejména pokles v Číně, protože tamní spotřebitelé začali méně utrácet za luxusní výrobky. Navzdory relativně stabilním příjmům v Evropě a USA se začaly objevovat obavy ohledně tohoto odvětví a celkové možné změny spotřebitelských preferencí. Tržby v segmentu módy a koženého zboží, který je v rámci LVMH největší, se meziročně snížily o 5 %, zatímco trh očekával půlprocentní růst.
LVMH varuje, že spotřebitelská nálada v Číně je nejhorší od začátku pandemie Covid-19. Společnost je nicméně přesvědčena, že se jí podaří situaci na tomto trhu zvrátit. V prvních devíti měsících letošního roku dosáhly celkové tržby 60,8 miliardy eur (65,9 miliardy Kč), což představuje meziroční pokles o 2 %. V segmentu parfémů a kosmetiky však došlo k 5% nárůstu tržeb a k 6% nárůstu selektivního prodeje. Vzhledem k tomu, že výsledky jsou srovnávány s obdobím, kdy tržby vykazovaly obrovská čísla po nejhorších měsících pandemie, je důležité zdůraznit, že i při těchto poklesech existuje značná odolnost vůči současné ekonomické nejistotě způsobené vysokými životními náklady, které nutí spotřebitele výrazně šetřit, a to nejen v Asii, ale i v západních zemích.
Čínské stimuly přinesly novou vlnu optimismu
Cena akcií LVMH po zveřejnění těchto výsledků 15. října 2024 klesla o více než 4 %.* Jakožto největší světový prodejce luxusního zboží ovlivnily jeho výsledky i další společnosti v tomto odvětví, jejichž akcie rovněž klesly, ať už se jedná o majitele Gucci, Kering nebo prodejce luxusního oblečení Hermès. * V pátek 18. října však přišla zpráva o lepších než očekávaných maloobchodních tržbách v Číně, která byla doprovázena vládním oznámením plánu na oživení trhu prostřednictvím stimulačních opatření ve výši více než 110 miliard USD. Tato zpráva přinesla novou vlnu optimismu mezi investory a způsobila opětovný růst akcií luxusních firem.* Je však třeba dodat, že ve srovnání s obdobím bezprostředně před a po pandemiích je sektor jako celek stále ve výrazných ztrátách.
Výkonnost akcií společnosti Kering za posledních 5 let*: https://www.google.com/finance/quote/KER:EPA?window=5Y
Vývoj akcií společnosti Hermès za posledních 5 let*: https://www.google.com/finance/quote/RMS:EPA?window=5Y.
Zdroj: Investing.com*
Na evropské akcie mělo pozitivní vliv i další snížení úrokových sazeb
Pohyb akcií LVMH a dalších prodejců luxusního zboží měl významný vliv i na hodnotu evropského akciového indexu STOXX 600. Ten po zveřejnění výše uvedených hospodářských výsledků oslabil, ale k 21. říjnu se opět přiblížil svému historickému maximu, kterého dosáhl na konci září. K jeho posílení přispělo i říjnové snížení základních úrokových sazeb Evropskou centrální bankou, a to již druhý měsíc po sobě, tentokrát o 0,25 % na 3,4 %.* Podobný pohyb zaznamenal i francouzský index CAC 40, v němž má LVMH největší váhu. Od svého maxima v květnu letošního roku však stále ztrácí přibližně 7,6 %, a to především kvůli nejisté politické situaci ve Francii a rostoucímu deficitu státního rozpočtu*.
Zdroj: Investing.com*
Jaký je výhled jednotlivých sektorů pro nadcházející výsledkovou sezónu?
Na základě údajů společnosti Morgan Stanley, která shromáždila klíčové ukazatele od téměř 200 evropských společností, by měla být výsledková sezóna ve třetím čtvrtletí v Evropě víceméně neutrální, přičemž se očekává rozdílná výkonnost v jednotlivých segmentech trhu. Očekává se, že budou dominovat sektory letectví a obrany, cestovního ruchu a veřejných služeb. Očekává se, že sektor spotřební elektroniky a telekomunikací spolu s maloobchodem s potravinami rovněž překonají očekávání, a to vzhledem k jejich nižším ziskům v předchozích čtvrtletích, což historicky vede k silnějším budoucím ziskům. Naopak sektory luxusního zboží, médií, automobilového průmyslu a dopravy zaznamenaly v předchozím období silnější čísla, což může vést ke slabším výsledkům v příštím čtvrtletí. Dále se očekává, že sektory polovodičů, těžebního průmyslu a kapitálového zboží budou zaostávat za zbytkem trhu. Zpráva také zmiňuje obavy o udržitelnost marží, slabou poptávku v Evropě a nejistotu spojenou s nadcházejícími volbami v USA[1].
Závěr
Je zřejmé, že sektor luxusního zboží jako celek se v posledních čtvrtletích potýká s problémy, neboť u řady značek byly zaznamenány nižší tržby, což se odrazilo v ceně jejich akcií. Obecně však platí, že nálada spotřebitelů je do značné míry závislá na ekonomické situaci v daných regionech a důležité trhy v současné době zažívají obtížnější období. To se odráží zejména v tržbách společností, jako je LVMH, protože jejich výrobky znamenají pro spotřebitele další výdaje. S poklesem úrokových sazeb a celkovým oživením ekonomického prostředí by se situace mohla postupně zlepšovat. Rizika v podobě návratu vysoké inflace nebo geopolitické nejistoty však přetrvávají a vždy je třeba počítat s nepředvídatelnými scénáři. [2]
David Matulay, hlavní analytik společnosti InvestingFox
* Údaje z minulosti nejsou zárukou budoucích výnosů.
[1] Výhledová prohlášení představují předpoklady a současná očekávání, která nemusí být přesná nebo vycházejí ze současného ekonomického prostředí, které se může změnit. Tato prohlášení nejsou zárukou budoucí výkonnosti. Výhledová prohlášení jsou ze své podstaty spojena s rizikem a nejistotou, protože se týkají budoucích událostí a okolností, které nelze předvídat, a skutečný vývoj a výsledky se mohou podstatně lišit od těch, které jsou vyjádřeny nebo naznačeny v jakýchkoli výhledových prohlášeních.
Upozornění! Tento marketingový materiál není a nesmí být považován za investiční poradenství. Údaje o minulé výkonnosti nejsou zárukou budoucích výnosů. Investování v cizí měně může ovlivnit výnosy v důsledku kolísání. Všechny transakce s cennými papíry mohou vést jak k ziskům, tak ke ztrátám. Výhledová prohlášení představují předpoklady a současná očekávání, která nemusí být přesná nebo vycházejí ze současného ekonomického prostředí, které se může změnit. Tato prohlášení nejsou zárukou budoucí výkonnosti. InvestingFox je ochranná známka společnosti CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s. regulované Národní bankou Slovenska.
Zdroje:
- https://www.lvmh.com/publications/lvmh-shows-good-resilience-in-the-current-context
- https://www.investing.com/news/stock-market-news/lvmh-q3-sales-slide-on-weaker-japan-performance-3664180
- https://www.investing.com/news/economy-news/european-shares-marginally-up-investors-eye-dovish-ecb-comments-3667754
- https://www.investing.com/news/stock-market-news/european-stocks-what-to-expect-from-q3-earnings-season-3665673
- https://www.investing.com/news/stock-market-news/european-luxury-stocks-rise-on-fresh-wave-of-stimulus-in-china-3670341
Klíčová slova: Finance | Inflace | USA | Evropské akcie | Analytik | Výsledková sezóna | Rizika | Akcie | Transakce | Stock | ECB | Investování | Quote | Výkonnost | Performance | EUR | USD | Morgan Stanley | Výsledky | CAC 40 | Stoxx 600 | Index | Capital Markets | Cena | Cena akcií | Investiční | Investiční poradenství | Investing | Market | Markets | Shares | Stoxx | Trh | Vývoj akcií | Zpráva | Tržby | Investing.com | Hospodářské výsledky | Earnings | Růst akcií | Index CAC 40 | Výhled | Snížení úrokových sazeb | Výnosy | Očekávání | Výkonnost akcií | Oživení trhu | Konglomerát | Firma | Nálada spotřebitelů | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Konglomerát LVMH | Francouzský konglomerát | Problémy | Nejistoty | Nálada | Prohlášení | Miliardy eur | Poradenství | Ukazatele | Google | Trhy | Pokles | Situace | Pandemie | Zpomalení růstu | Výdaje | COVID-19 | Čínské stimuly | Vývoj | Prudký pokles | Stimuly | Letectví | Spotřebitelé | Pandemie COVID-19 | Spotřebitelská nálada | Růst | Údaje | Majitel | Posílení | Francouzský index CAC 40 | Covid | Pokles tržeb | Finanční výsledky | Kering | KER | Pandemie COVID | Pozitivní vliv | Odvětví | Společnosti | Opatření | Gucci | Luxusní značky | Francouzský index | Společnost | 3М | Upozornění | Udržitelnost | Vysoké inflace | Prodejce luxusního zboží | Společnost LVMH | Asie | Vice | News | Pohyb akcií | Akcie LVMH | Investors | Capital | Oblečení | Prodeje | RISE | Luxury | InvestingFox | David Matulay | CAPITAL MARKETS, o.c.p. | CAPITAL MARKETS, o.c.p. | CAPITAL MARKETS, o.c.p. | Hlavní analytik | CAPITAL MARKETS, o.c.p. |
Čtěte více
-
Mají komodity stále právo být zastoupené v investičních portfoliích?
Globální akcie od začátku roku stouply o 6,1 procenta. Oproti srovnatelnému období loňského roku to bylo až o 10,9 procenta, což je... -
Mají kroky Fedu zabránit bitcoinu v pádu? Bitcoin usiluje o stabilitu
Podle některý analytiků by současná měnová politika Federálního rezervního systému – zejména rozhodnutí držet úrokové sazby na stabilní úrovni a zpomalit kvantitativní zpřísňování (QT) – mohla bitcoinu poskytnout významnou podporu. Největší kryptoměna na světě se podle tohoto názoru už nemusí obávat, že by klesla na dno. Ne všichni však s tímto hodnocením souhlasí. -
Majitelé Kofoly zakládají rodinnou nadaci, která má pomoci se zajištěním nástupnictví a správou firmy pro další generace
Restrukturalizací nedochází ke změně ovládání společnosti Kofola ČeskoSlovensko, změny nemají dopad ani na řízení a management společnosti, ani na obchodní strategii. -
Majitele kryptoměn v Česku tvoří ze dvou třetin mileniálové a generace Z
Podle výzkumu globální platformy pro sběr dat statista.com uvedlo v roce 2022 vlastnictví některé digitální měny 13 % Čechů. V roce 2021, kdy nejznámější kryptoměna bitcoin dosahovala jedněch ze svých nejvýznamnějších maxim, činil podíl kryptoměnových investorů dokonce 15 %. Data také ukazují, že majitelé kryptoměn v Česku se zajímají o technologie a mají zájem na řešení inflace nebo nedostupného bydlení. -
Majitelem Expobank CZ se stane konsorcium Signet Bank AS a amerických investorů
Novým majitelem české Expobank CZ, jejímž hlavním akcionářem je od roku 2014 ruský finančník Igor Kim, se stane konsorcium složené z lotyšské Signet Bank AS a amerických investorů. V tiskové zprávě o tom dnes informovala banka. Provedení transakce podléhá souhlasu České národní banky, která byla o dohodě již informována. Jakmile ČNB transakci odsouhlasí a dojde k jejímu naplnění, Expobank CZ přestane mít ruské akcionáře, uvedla banka. -
Majitele ruského největšího operátora zajímá Telefónica, akcie +5 % (+komentář)
Ruský miliardář Vladimir Evtushenkov hledá další prostor pro růst v telekomunikačním sektoru. Majitel největšího ruské... -
Majitele značek luxusního zboží kupuje firma Tapestry
Americká společnost Tapestry koupí za 8,5 miliardy dolarů (zhruba 187 miliard Kč) firmu Capri Holdings, která je majitelem značek luxusního zboží Michael Kors a dalších. Firmy to uvedly ve svém dnešním sdělení. Spojený podnik chce na globálním trhu lépe konkurovat větším evropským rivalům, uvedla agentura Reuters. -
Majitel Facebooku propustí přes 11.000 lidí, asi 13 procent zaměstnanců
Americká internetová společnosti Meta Platforms propustí více než 11.000 lidí, což je zhruba 13 procent její pracovní síly. Firma to uvedla v povinném oznámení pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC). V letošním roce jde o jedno z nejmasovějších propouštění v technologickém sektoru. -
Majitel firmy WeWork odložil plánovaný vstup na burzu
Americká společnost We Company, která je majitelem firmy na sdílení kancelářských prostor WeWork, odložila plánované uvedení svých akcií na burzu. Za odkladem primární veřejné nabídky akcií (IPO), která se původně očekávala již tento měsíc, stál slabý zájem investorů. Informovala o tom dnes agentura Reuters. -
Majiteli značky IKEA klesl zisk, firma zvýší ceny
Hrubý zisk společnosti Inter IKEA, která je majitelem švédské nábytkářské značky IKEA, se v uplynulém finančním roce snížil o 16 procent na 1,71 miliardy eur (asi 44 miliard Kč). Vyšší náklady na dopravu a suroviny totiž převážily nad růstem tržeb, uvedla dnes firma. Dodala, že kvůli přetrvávajícím problémům v dodavatelském řetězci přikročí ke zvýšení cen. -
Majitel ostravských hutí je na pokraji krachu, britská vláda už má plán jeho nouzového znárodnění, uvádějí Financial Times. Pro Babišovu vládu jde o další bolehlav
Britská vláda pracuje na plánu záchrany společnosti Liberty Steel, majitele ostravských hutí. Na pokraji zhroucení se totiž ocitá skupina GFG Alliance Brita indického původu Sandžíva Gupty. Do této skupiny, která zastřešuje jeho ocelářský, hliníkárenský a energetický byznys, spadá právě i Liberty Steel, a tedy rovněž ostravské hutě. -
Majitel Sazky si zajistil desetiletou licenci na provoz britské národní loterie
Nadnárodní provozovatel loterií Allwyn Entertainment, který patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, si zajistil desetiletou licenci na provoz britské Národní loterie. Platit bude do roku 2034. Britská Komise pro hazardní hry dnes oznámila, že Allwyn je preferovaným uchazečem. Firma pak v tiskové zprávě uvedla, že začne okamžitě pracovat na transformaci britské Národní loterie. -
Majitel Seznamu Ivo Lukačovič zvažuje uvedení akcií na burzu
Jediný majitel a zakladatel internetové firmy Seznam.cz Ivo Lukačovič zvažuje uvedení akcií firmy na burzu. Zmínil se o tom na on-line placené platformě Patreon s tím, že je to něco, co mu leží v hlavě. Mluvčí Seznamu Aneta Kapucianová článek na Patreonu označila za průzkum terénu. -
Majitel Slavie koupí podíl 14,6 % v ropné společnosti Rosněfť
CEFC se stane 3. největším akcionářem a dostane se k ruským zásobám zemního plynu. Na export plynu má ale monopol Gazprom. -
Majitel televize Nova má úspěch na pražské burze
Akcie společnosti Central Europe Media Enterprises za posledních 7 měsíců na pražské burze posílily téměř o 70 % a stávají se tak nejlepší investicí na tuzemském kapitálovém trhu. Daří se jim zejména ve výsledku. Společnost CME současně snižuje své zadlužení a tím klesá i riziko investice. Za růstem akcií stojí solidní hospodářské výsledky, ale i zpráva o prozkoumání strategických možností. Předpokládá se prodej některých aktiv firmy. -
Majitel Unipetrolu se v prvním čtvrtletí propadl do ztráty
Největší polská petrochemická společnost PKN Orlen se v prvním čtvrtletí propadla do ztráty 2,24 miliardy zlotých (přes 13 miliard Kč) po zisku 849 milionů zlotých před rokem. Oznámila to dnes firma, která je majitelem českého Unipetrolu. -
Má již koruna to nejlepší za sebou?
Při porovnání dlouhodobého vývoje české koruny a amerického dolaru vidíme, že v posledních pěti letech si koruna na... -
Major U.K. Právnická firma začne přijímat platby v $BTC, $ETH, $DOGE, $ADA, a jiných kryptoměnách
Major U.K. advokátní kancelář Gunnercooke začala přijímat platby ve většině velkých kryptoměnách za právní a profesionální služby. Firma akceptuje přední kryptoměny jako Bitcoin ($BTC) a Ethereum ($ETH), ale také menší altcoiny jako Cardano ($ADA) a Dogecoin ($DOGE). -
Májový krypto report
Hlavná udalosť, ktorá sa v posledné dni skloňuje pri slove Bitcoin, je práve halving a jeho odhadovaná cena po tejto udalosti. Môžeme vidieť dva tábory ľudí: tí, ktorí predpokladajú výrazný rast ceny smerom nahor a tí, ktorí nepredpokladajú žiaden výrazný skok resp. sa viac prikláňajú k poklesu. -
Majú US akcie duvod na pokles?
Počas posledných mesiacov sme videli dva silné prúdy správ z americkej ekonomiky. Na jednej strane najväčšiu revíziu HDP za posledných takmer 40 rokov...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Smart Money Trading: Výhoda specializace na 1 až 2 obchodní instrumenty (27. díl)
Porovnání výkonnosti světových akciových indexů - co očekávat do budoucna?
Trpělivost v Prop Tradingu
K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Smart Money Trading: Výhoda specializace na 1 až 2 obchodní instrumenty (27. díl)
Porovnání výkonnosti světových akciových indexů - co očekávat do budoucna?
Trpělivost v Prop Tradingu
K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Ondřej Hartman: Technická analýza nepředpovídá budoucnost
Hřivnou se platilo už v Kyjevské Rusi. Ukrajinská měna se zrodila na krku
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Denní kalendář událostí
V USA Conference Board (CB) index
Člen Fedu Austan Goolsbee
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě maloobchodní tržby
Šéf SNB Martin Schlegel
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V Itálii státní svátek
V USA prodeje existujících domů
V USA objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
V USA Conference Board (CB) index
Člen Fedu Austan Goolsbee
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě maloobchodní tržby
Šéf SNB Martin Schlegel
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku index CPI
V Itálii státní svátek
V USA prodeje existujících domů
V USA objednávky zboží dlouhodobé spotřeby
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Ceny ropy dnes na světových trzích dnes výrazně klesají
Forex: Dolar po Trumpově kritice šéfa centrální banky klesá k tříletému minimu
Trump znovu kritizuje šéfa Fedu Powella za odklad snižování sazeb, akcie klesají
Viceprezident USA Vance přicestoval na návštěvu Indie, setká se s premiérem
VIDEO: 🔴 Krize v USA je nevyhnutelná 😱 | FED věští problémy 💥 | Rekordní dluhy 💣 | Trump hraje vabank 🔥
Bitcoin - Intradenní výhled 21.4.2025
Peking varoval před obchodními dohodami s USA, které by poškodily Čínu
TPA: Počet i objem fúzí a akvizic v Česku v prvním čtvrtletí meziročně stoupl
Tisíce Američanů protestovaly proti administrativě Donalda Trumpa
Trump vyjádřil naději, že Ukrajina a Rusko již brzy uzavřou dohodu
Komodity: Ceny ropy dnes na světových trzích dnes výrazně klesají
Forex: Dolar po Trumpově kritice šéfa centrální banky klesá k tříletému minimu
Trump znovu kritizuje šéfa Fedu Powella za odklad snižování sazeb, akcie klesají
Viceprezident USA Vance přicestoval na návštěvu Indie, setká se s premiérem
VIDEO: 🔴 Krize v USA je nevyhnutelná 😱 | FED věští problémy 💥 | Rekordní dluhy 💣 | Trump hraje vabank 🔥
Bitcoin - Intradenní výhled 21.4.2025
Peking varoval před obchodními dohodami s USA, které by poškodily Čínu
TPA: Počet i objem fúzí a akvizic v Česku v prvním čtvrtletí meziročně stoupl
Tisíce Američanů protestovaly proti administrativě Donalda Trumpa
Trump vyjádřil naději, že Ukrajina a Rusko již brzy uzavřou dohodu
Blogy uživatelů
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlato pumpuje podle učebnice. K novému rekordu ho dotáhl Trump
Trpělivost tradera je mocným nástrojem pro řízení rizik a růst obchodního účtu
Výběr z nedělní přípravy: Týdenní grafy měnových NZD/USD, EUR/GBP a EUR/JPY
Index S&P 500 přestal růst, trh čeká na nový impulz
Čekejme silnou reakci ECB
Má první zkušenost s Fintokei a porovnání s FTMO
Krypto šeptanda (18.4.2025)
Praktické okénko: Ukázka dvou ziskových swing obchodů
Skluzy (slippage) při obchodování – skrytý nepřítel všech traderů
Analýza Dow Jones, Nasdaq, XAU/USD: Chaotická celní politika mává s trhy
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlato pumpuje podle učebnice. K novému rekordu ho dotáhl Trump
Trpělivost tradera je mocným nástrojem pro řízení rizik a růst obchodního účtu
Výběr z nedělní přípravy: Týdenní grafy měnových NZD/USD, EUR/GBP a EUR/JPY
Index S&P 500 přestal růst, trh čeká na nový impulz
Čekejme silnou reakci ECB
Má první zkušenost s Fintokei a porovnání s FTMO
Krypto šeptanda (18.4.2025)
Praktické okénko: Ukázka dvou ziskových swing obchodů
Skluzy (slippage) při obchodování – skrytý nepřítel všech traderů
Analýza Dow Jones, Nasdaq, XAU/USD: Chaotická celní politika mává s trhy
Forexové online zpravodajství
Výprodej na amerických trzích kvůli Fedu a clům
Proč Meta akcionáři nevěnují pozornost žalobě FTC?
Pořízení psa jako luxus? Náklady letí vzhůru, Češi ale na mazlíčcích nešetří
Analýza: Byty, domy i nájmy zdražily v průměru za rok nejméně o 10%
Akcie Amazonu klesly po snížení hodnocení od Raymond James kvůli clům a výzvám v monetizaci AI
Akcie Tesly klesly o více než 6 % kvůli zpoždění výroby a politickým obavám
Americké trhy pod tlakem: Trumpova kritika Fedu a obavy z oslabení dolaru
Akcie Nvidia klesají o 5 %: Nové hrozby?
Akcie Super Micro Computer klesly o více než 6 % kvůli obchodním omezením a slabšímu sentimentu trhu
Chevron spouští těžbu na projektu Ballymore v Mexickém zálivu
Výprodej na amerických trzích kvůli Fedu a clům
Proč Meta akcionáři nevěnují pozornost žalobě FTC?
Pořízení psa jako luxus? Náklady letí vzhůru, Češi ale na mazlíčcích nešetří
Analýza: Byty, domy i nájmy zdražily v průměru za rok nejméně o 10%
Akcie Amazonu klesly po snížení hodnocení od Raymond James kvůli clům a výzvám v monetizaci AI
Akcie Tesly klesly o více než 6 % kvůli zpoždění výroby a politickým obavám
Americké trhy pod tlakem: Trumpova kritika Fedu a obavy z oslabení dolaru
Akcie Nvidia klesají o 5 %: Nové hrozby?
Akcie Super Micro Computer klesly o více než 6 % kvůli obchodním omezením a slabšímu sentimentu trhu
Chevron spouští těžbu na projektu Ballymore v Mexickém zálivu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Ranní shrnutí (22.09.2023)
Netflix dostal pokutu 4,75 milionu eur od nizozemského úřadu za porušení GDPR
Výprodej na amerických trzích kvůli Fedu a clům
USA: Zásoby plynu podle EIA k 1. listopadu vzrostly o 69 mld. kubických stop při očekávání +68 mld.
Forex: Euro již na úvod týdne neztrácelo
GBP/USD – Denní pohled 2.4.2014
Colt CZ: Valná hromada k vypořádání akvizice Sellier & Bellot
Technická analýza denního pohybu ceny komoditního aktiva surová ropa, pondělí 30. září 2024
IPO Uber – Jedno z největších IPO v historii vstoupilo na burzu
GBP
Ranní shrnutí (22.09.2023)
Netflix dostal pokutu 4,75 milionu eur od nizozemského úřadu za porušení GDPR
Výprodej na amerických trzích kvůli Fedu a clům
USA: Zásoby plynu podle EIA k 1. listopadu vzrostly o 69 mld. kubických stop při očekávání +68 mld.
Forex: Euro již na úvod týdne neztrácelo
GBP/USD – Denní pohled 2.4.2014
Colt CZ: Valná hromada k vypořádání akvizice Sellier & Bellot
Technická analýza denního pohybu ceny komoditního aktiva surová ropa, pondělí 30. září 2024
IPO Uber – Jedno z největších IPO v historii vstoupilo na burzu
GBP
Blogy uživatelů
Každý deň 1 obchod? + bilancia
Jak identifikovat nejlepší časový rámec pro obchodování
Trading ideas: EUR/AUD, XAU/USD a EUR/GBP
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlato pumpuje podle učebnice. K novému rekordu ho dotáhl Trump
Index S&P 500 přestal růst, trh čeká na nový impulz
Index S&P 500: Silný týden ve znamení korekce ztrát, býci doufají (minimálně) v opakování loňského podzimu
Trpělivost tradera je mocným nástrojem pro řízení rizik a růst obchodního účtu
Americký státní dluh jako Ponziho pyramida
Používání denních grafů, aneb možná cesta, jak se stát lepším obchodníkem
Výběr z nedělní přípravy: Týdenní grafy měnových NZD/USD, EUR/GBP a EUR/JPY
Každý deň 1 obchod? + bilancia
Jak identifikovat nejlepší časový rámec pro obchodování
Trading ideas: EUR/AUD, XAU/USD a EUR/GBP
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlato pumpuje podle učebnice. K novému rekordu ho dotáhl Trump
Index S&P 500 přestal růst, trh čeká na nový impulz
Index S&P 500: Silný týden ve znamení korekce ztrát, býci doufají (minimálně) v opakování loňského podzimu
Trpělivost tradera je mocným nástrojem pro řízení rizik a růst obchodního účtu
Americký státní dluh jako Ponziho pyramida
Používání denních grafů, aneb možná cesta, jak se stát lepším obchodníkem
Výběr z nedělní přípravy: Týdenní grafy měnových NZD/USD, EUR/GBP a EUR/JPY
Vzdělávací články
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Jak úspěšně obchodovat formaci Butterfly?
Možnosti práce se Stop-Lossem
Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)
Hodnota pipu a vztahy mezi měnami
Obchodování Price Action – Inside Bar
Kdy se raději vyhnout obchodování?
Metoda „Scaling In“ v kombinaci s S/R zónami
Forex a mysterium svíčkových grafů
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
Obchodování podle PRICE ACTION je dřina (dokud neuvidíte toto video)
Jak úspěšně obchodovat formaci Butterfly?
Možnosti práce se Stop-Lossem
Smart Money Concepts (SMC) - obchodování podle velkých hráčů (2. díl)
Hodnota pipu a vztahy mezi měnami
Obchodování Price Action – Inside Bar
Kdy se raději vyhnout obchodování?
Metoda „Scaling In“ v kombinaci s S/R zónami
Forex a mysterium svíčkových grafů
Tradingové analýzy a zprávy
Trump nevyloučil zastavení mírových jednání o Ukrajině
Forex: Dolar po Trumpově kritice šéfa centrální banky klesá k tříletému minimu
Čínský vývoz klesá mírněji
Na jednání se zástupci USA a Evropy přijela do Paříže ukrajinská delegace
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 9.4.2025
Forex: Dolar na forexových trzích mírně oslabuje, euro se vrátilo nad 1,0700 EUR/USD
Průzkum: Více než třetina německých podniků plánuje propouštění
Forex: Česká koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám
Index DAX - Intradenní výhled 20.3.2020
SB: Válka na Ukrajině vyvolala největší komoditní šok od 70. let 20. století
Trump nevyloučil zastavení mírových jednání o Ukrajině
Forex: Dolar po Trumpově kritice šéfa centrální banky klesá k tříletému minimu
Čínský vývoz klesá mírněji
Na jednání se zástupci USA a Evropy přijela do Paříže ukrajinská delegace
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 9.4.2025
Forex: Dolar na forexových trzích mírně oslabuje, euro se vrátilo nad 1,0700 EUR/USD
Průzkum: Více než třetina německých podniků plánuje propouštění
Forex: Česká koruna dnes posílila k oběma hlavním světovým měnám
Index DAX - Intradenní výhled 20.3.2020
SB: Válka na Ukrajině vyvolala největší komoditní šok od 70. let 20. století
Témata v diskusním fóru
Teorie aukce - základní pojmy profilů
FX trading - ptejte se pokročilých
Praktické okénko – řízení obchodní pozice
SATS DJIA Live 07/2022
INVESTIČNÍ GLOSA: Indie je černý kůň akciového trhu. Tamním titulům se daří nejvíc
Eurodolar - Chat
Naša cesta k jednoduchosti
Propfirm např. FTMO, Fintokei a daně
Obchodování Forexu v neklidných dobách
Diskuse k blogům
Teorie aukce - základní pojmy profilů
FX trading - ptejte se pokročilých
Praktické okénko – řízení obchodní pozice
SATS DJIA Live 07/2022
INVESTIČNÍ GLOSA: Indie je černý kůň akciového trhu. Tamním titulům se daří nejvíc
Eurodolar - Chat
Naša cesta k jednoduchosti
Propfirm např. FTMO, Fintokei a daně
Obchodování Forexu v neklidných dobách
Diskuse k blogům