Sobota 18. ledna 2025 03:43
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook česká koruna
reklama
eightcap zlato
reklama
eightcap trade smarter

Třetí čtvrtletí přináší rekordy: Morgan Stanley sklízí extrémní úspěchy, Amazon uzavírá překvapivé obchody

17.10.2024 06:30  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

analytics671091501b0cb.jpg

Dow Jones se vrací na správnou cestu: Wall Street skončila rekordně

Průmyslový index Dow Jones ve středu překvapil trhy, když navzdory tlaku technologických akcií dosáhl nového historického maxima. Pokles technologických akcií vyrovnaly finanční společnosti a společnosti s malou tržní kapitalizací, což vedlo k pozitivnímu výsledku na všech hlavních indexech z Wall Street.

Třetí rekord během čtyř seancí

Indexu Dow se potřetí za poslední čtyři obchodní seance podařilo dosáhnout lepšího výsledku a s přehledem zavřít nad 43 000 body. Index tak úplně vyrovnal ztráty z předchozího dne, čímž znovu dokázal svou odolnost.

S&P 500: S&P: Téměř rekord

Index S&P 500 také téměř vytvořil nový rekord. Navzdory pozitivní dynamice v průběhu dne ale nakonec zavřel s menší ztrátou, když si připsal 27,21 bodů (0,47 %) a zastavil se na hodnotě 5 842,47.

Nasdaq zůstává v zelených číslech

Pozitivní výsledek vykázal i technologický index Nasdaq Composite, který zakončil den růstem o 51,49 bodů (0,28 %) a dosáhl hodnoty 18 367,08. I přes tlak ze strany velkých technologických společností zůstal v zelených číslech.

Finanční firmy jsou celý den v čele

Celkově pozitivní sentiment dne byl dán aktivním růstem finančních firem, které se staly hlavními tahouny růstu trhu.

"Investoři začali přesouvat kapitál z technologického sektoru do finančních firem," uvedl Michael Kantrowitz, hlavní investiční stratég v Piper Sandler. Takový přesun je podle něho logický, protože současné sazby zvýhodňují bankovní zisky, zatímco optimismus týkající se umělé inteligence je už do hi-tech firem započítán.

Wall Street tak zakončila den v zelených číslech, což potvrzuje optimismus investorů a odolnost finančního sektoru v současné tržní situaci.

Morgan Stanley na vzestupu: Bankovnictví v centru pozornosti

Akcie Morgan Stanley zaznamenaly impozantní zisky 6,5 % a uzavřely na rekordních hodnotách. K růstu došlo, když společnost zveřejnila dobré finanční výsledky, které ukázaly na vysoké příjmy z investičního bankovnictví. Společnost se tak připojila k dalším gigantům, jako je JPMorgan Chase, která také vykázala značné zisky.

Regionální banky nezůstávají pozadu

Velké regionální banky, ačkoli jsou méně závislé na investičním bankovnictví, také vykázaly solidní výsledky. First Horizon vyskočila o 4,1 % a U.S. Bancorp si polepšila o 4,7 %, což odráží pozitivní výsledky za třetí čtvrtletí.

Široký bankovní index vzrostl o 1,2 %, zatímco index regionálních bank posílil o 1,5 %, což dokládá celkový optimismus v tomto sektoru.

Změna fokusu: V centru pozornosti jsou malé firmy

Investoři přesouvají kapitál k levnějším small-cap akciím, protože zájem o technologické giganty klesá. Uvedené vedlo ke znatelnému nárůstu indexů sledujících menší společnosti.

Russell 2000 vyskočil o 1,6 %, zatímco S&P Small Cap 600 si připsal 1,4 % a zaznamenal tak nejlepší výkon od listopadu 2021.

Technologie pod tlakem

U největších technologických firem byla patrná negativní dynamika. Akcie Applu klesly o 0,9 %, když v předchozí seanci dosáhly rekordního maxima. Pod tlakem byly také akcie společností Alphabet, Meta a Microsoft, které klesly o 0,2 až 1,6 %.

Nvidia nabírá tempo

Nvidia se navzdory celkovému poklesu v technologickém sektoru dokázala udržet a po předchozím téměř 5% poklesu si připsala 3,1 %. Společnost zůstává klíčovým hráčem v sektoru čipů a dál přitahuje pozornost investorů.

Wall Street tak zakončila den smíšeně, když finanční společnosti a small-cap akcie stoupaly, zatímco technologičtí giganti se krátkodobě potýkali s problémy.

Technologický sektor uvolňuje sevření, protože investoři hledají nové příležitosti

Velkolepá sedmička byla dlouho hnacím motorem letošních rekordních zisků Wall Street. Vysoké valuace a rostoucí optimismus v oblasti ekonomiky ale investory přiměly poohlédnout se někde jinde po nových příležitostech k růstu.

Finance, utility a průmysl trhají rekordy

Čtyři z jedenácti sektorů indexu S&P 500 zakončily den novými rekordy, včetně finančního sektoru, sektoru utilit, materiálů a průmyslu. Za pozornost stály hlavně utility, které zaznamenaly zvlášť výrazné zisky, když vzrostly o 2 %.

Po uzavření dohody s Amazonem o vývoji jaderné technologie pro napájení datových center vynikala Dominion Energy, jejíž akcie vyletěly o 5,1 %. Toto byl jeden z hlavních důvodů růstu sektoru.

Doprava nabírá obrátky

Silné zisky vykázal také ekonomicky citlivý Transportation Index, který vzrostl o 1,9 %. V čele stály United Airlines, které zaznamenaly nejlepší výkon za posledních šest měsíců, a to růst o 12,4 %. Došlo k němu, když společnost oznámila nad očekávání dobrý výhled zisku za čtvrté čtvrtletí a program zpětného odkupu akcií v hodnotě 1,5 miliardy USD.

Výrazné zisky zaznamenaly také Delta Air Lines a American Airlines, které vzrostly o 6,8 %, resp. 7,1 %, a podpořily tak sektor dopravy.

Nové údaje a zisky na obzoru

Účastníci trhu teď obracejí pozornost k nadcházejícím výsledkovým zprávám, které mají být tento týden zveřejněny. Ve čtvrtek se očekávají klíčové ekonomické údaje včetně údajů o maloobchodních tržbách a průmyslové výrobě za září, které by mohly poskytnout vhled do současného ekonomického vývoje a ovlivnit budoucí směřování trhů.

Trh jako takový dál expanduje mimo technologický sektor a nabízí investorům, kteří hledají rovnováhu mezi vysokými výnosy a novými příležitostmi, nové příležitosti.

Obchodování v USA: Aktivita zpomaluje, ale zisky pokračují

Objem obchodování v USA činil ve středu 10,63 miliard akcií, což je méně než průměr 12,13 miliard za posledních 20 obchodních dní. Klíčové indexy ale i přes pokles objemu vykazovaly stabilní zisky díky dobrým výsledkům v ekonomicky citlivých sektorech.

Růst technologických gigantů zpomaluje

Akcie technologických gigantů oslabily a omezily tak zisky Nasdaqu. V tomto kontextu se motorem růstu indexů S&P 500 a Dow Jones staly jiné sektory. Dow zavřel na rekordních úrovních už potřetí za poslední čtyři dny.

Bankovní sektor potěšil investory

Finanční společnosti dál trh překvapují optimistickými zprávami. Morgan Stanley vykázala čtvrtletní zisk, který překonal očekávání analytiků, což způsobilo výrazný růst jejích akcií. Tento výsledek posílil pozitivní sentiment v bankovním sektoru.

Letecké společnosti na vzestupu

Zisk United Airlines investory také potěšil: akcie společnosti vzrostly o 6,5 %, což ovlivnilo celý sektor komerčních aerolinek. Tento růst byl jednou z významných událostí dne a odrážel pozitivní sentiment v dopravním sektoru.

Chmurné prognózy pro technologický sektor

Ne všechny zprávy ale byly tak optimistické. Producent zařízení na výrobu čipů ASML vydal slabší prognózu tržeb na rok 2025 a vyvolal tak obavy o poptávku na technologickém trhu. Obavy o budoucí růst sektoru umělé inteligence a technologií začínají obecně sílit.

"Ačkoli je výsledková sezóna ještě na začátku, výsledky vypadají působivě a očekáváme silná čísla i z dalších sektorů," uvedl analytik Detrick. "Nicméně vodítka ASML vyvolávají obavy o výhled sektoru AI a technologií obecně. Teď je na firmách, aby prokázaly, že jejich růst je oprávněný a stojí na pevných základech."

Evropa pod tlakem a v nejistotě

Evropské trhy mezitím po neuspokojivých zprávách z ASML klesly. Navíc na sentiment investorů negativně působily akcie výrobce luxusního zboží LVMH, což podporovalo opatrný přístup. Oči všech se upírají k Evropské centrální bance, která má ve čtvrtek přijmout důležité politické rozhodnutí.

Současné tržní prostředí zůstává náročné, americké indexy jsou podporovány silnými podnikovými výsledky, ale globální trhy mají obavy kvůli technologiím a možnému ekonomickému vývoji v Evropě.

Globální trhy jsou smíšené

Index MSCI, který sleduje akcie po celém světě, vykázal mírný nárůst o 0,09 % na 851,98 bodů. Evropské trhy mezitím přinesly opačný obrázek, když index STOXX 600 klesl o 0,19 % a FTSEurofirst 300 ztratil 0,21 % a skončil o 4,37 bodů níž.

Rozvíjející se trhy klesají

Pod tlakem se ocitly i akcie rozvíjejících se trhů, přičemž MSCI Emerging Markets Index klesl o 0,53 %, tj. 6,09 bodů, na hodnotu 1 143,64. Výsledek prodloužil sérii swingů v kontextu globální nejistoty týkající se úrokových sazeb a ekonomického výhledu.

Výnosy státních dluhopisů klesají

Výnosy amerických státních dluhopisů dál klesaly, protože účastníci trhu čím dál víc věří, že Federální rezervní systém na nadcházejícím zasedání výrazně nesníží úrokové sazby. Výnos desetiletého dluhopisu klesl o 2,2 bazického bodu na 4,014 %, zatímco třicetiletý dluhopis ztratil 3 bazické body na 4,2983 %. Výnos dvouletého dluhopisu, který je citlivější na očekávání sazeb, také klesl, a to o 2,1 bazického bodu na 3,936 %.

Dolar posiluje díky očekáváním Fedu a politické nejistotě

Dolar se na měnových trzích dostal na desetitýdenní maximum, protože investoři čím dál víc věřili, že Fed sazby výrazně nesníží, a začali zohledňovat možné vítězství Donalda Trumpa v nadcházejících prezidentských volbách v USA. Dolarový index, který sleduje dolar vůči koši hlavních měn, vzrostl o 0,28 % na 103,55 bodů. Euo v tomto kontextu oslabilo o 0,29 % na 1,0858 USD.

Globální trhy se tedy vyvíjely smíšeně, protože investoři dál hodnotili výhled úrokových sazeb a politickou nejistotu.

Dolar vůči jenu posiluje: Devizový trh v centru pozornosti

Americký dolar vůči japonskému jenu dál posiloval, když vzrostl o 0,34 % na 149,69 bodů. Zisky dokládají důvěru investorů v odolnost dolaru při očekávání dalších kroků Fedu.

Ceny ropy pod tlakem: Poklesy pokračují

Ceny ropy mírně klesají a prodlužují tak pokles, který začal před třemi dny, protože obavy z přerušení dodávek v důsledku konfliktu na Blízkém východě slábnou. Tyto obavy předtím ceny podporovaly, ale teď začínají slábnout. Tlak na trh zvyšují také neuspokojivé prognózy poptávky po ropě na rok 2025.

Cena americké ropy WTI klesla o 0,27 % na 70,39 USD za barel. Brent zároveň klesl na 74,22 USD za barel, což představuje mírný denní pokles o 0,04 %.

Zlato pokračuje v růstu, protože výnosy dluhopisů oslabují

Ceny zlata dál stoupaly, k čemuž jim pomáhal pokles výnosů amerických státních dluhopisů. Investoři, kteří se obávají potenciální volatility na trzích, stále hledají útočiště ve zlatě.

Spotová cena zlata vzrostla o 0,49 % na 2 674,10 USD za unci, což odráží současný sentiment na trhu s drahými kovy.

Měnové a komoditní trhy tak dál reagují na globální ekonomický a politický vývoj. Dolar posiluje, ropa zůstává pod tlakem a zlato v prostředí nejistoty a klesajících výnosů dluhopisů stabilně roste.

Klíčová slova: Finance | Nasdaq | Dow Jones | USA | Analytik | Ceny ropy | Výsledková sezóna | Kapitál | Sazby | Akcie | Americký dolar | Cap | Devizový trh | Dluhopis | Dolarový index | Emerging markets | Fed | Ropa | Russell 2000 | S&P 500 | Sentiment | Spotová cena | Výnos | Wall Street | Zlato | Úrokové sazby | Banky | USD | Obchodování | JPMorgan | Morgan Stanley | FTSEurofirst | Evropa | Index MSCI | Cena zlata | Komoditní trhy | Indexy | Investoři | Výnosy dluhopisů | Zisk | Optimismus | Výsledky | Stoxx 600 | Nasdaq Composite | Obchodní seance | Rozvíjející se trhy | Delta | Index | Brent | Cena | Ceny zlata | Dolar | Index Dow Jones | Index Nasdaq | Index S&P 500 | Investiční | Komoditní | Markets | Ropy | Stoxx | Trh | Volatility | WTI | Zprávy | Zisky | Finanční společnosti | Federální rezervní systém | Microsoft | Bankovní sektor | MSCI | FTSEurofirst 300 | Globální trhy | Evropské trhy | Bankovnictví | Pozornost investorů | Firmy | JPMorgan Chase | S&P | Ztráty | Pokles výnosů | Americké indexy | Výhled | Investiční stratég | Dolar vůči jenu | Výnosy | Očekávání analytiků | Ekonomické údaje | Příjmy | Alphabet | Americký dolar vůči japonskému jenu | Očekávání | Bankovní index | Průmyslový index Dow Jones | Akcie Applu | Akcie společnosti | Objem obchodování | Index Stoxx 600 | MSCI Emerging Markets | Výnosy amerických státních dluhopisů | Spotová cena zlata | Objem | Technologický index Nasdaq Composite | Technologický index Nasdaq | Technologický index | Index DOW | Amazon | LVMH | Miliardy | Technologický sektor | Průmysl | Dolar vůči japonskému jenu | Problémy | Prognózy | Nejistoty | Optimismus investorů | Stratég | Výnosy státních dluhopisů | Letecké společnosti | ASML | Nový rekord | Solidní výsledky | Akcie Morgan Stanley | Trhy | Pokles | Obchody | Poptávky po ropě | Valuace | Směřování trhů | Vývoj | Technologičtí giganti | Růst | United Airlines | American Airlines | Delta Air Lines | Ekonomiky | Údaje | USD za barel | Cena americké ropy | Cena americké ropy WTI | Denní pokles | Čtvrtletní zisk | Umělé inteligence | Pozitivní sentiment | Index Nasdaq Composite | Vysoké valuace | Sentiment na trhu | Úspěchy | Ceny | Nvidia | Pozitivní výsledek | Vítězství Donalda Trumpa | Obavy o poptávku | Akcie společnosti Alphabet | Finanční výsledky | Piper Sandler | Výnos desetiletého dluhopisu | Air | Sentiment investorů | Výrazný růst | Pokles výnosů amerických státních dluhopisů | Směřování trhu | Příležitosti | Tržní prostředí | Současné tržní prostředí | Technologie | AI | Uzavření dohody | Stabilní zisky | Rekord | Dominion Energy | Společnosti | Horizon | Pozornost | Meta | Společnost | | Miliardy USD | Pokles technologických akcií | Pozitivní výsledky | Akcie výrobce luxusního zboží | U.S. Bancorp | FED sazby | OCI | Nové příležitosti | Bancorp | Vysoké příjmy | Index regionálních bank | Směřování | Delta Air | Výrobce luxusního zboží | Nové údaje | Utility | Výkon | Politické rozhodnutí | S&P 500 a Dow Jones | Vítězství | Kovy | Výhled úrokových sazeb | Účastníci trhu | Regionální banky | Body | Rok 2025 | First Horizon |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Tržní panika odpoledne polevuje. ČNB snižuje sazby
    Po víkendu se akcie na hlavních trzích zanořily hluboko do červeného. Ztráty hlavních indexů během dne činily místy 10-11 procent, ale později se přece jen vydaly o něco výš. Respektive výrazně výš, ale stále jim na páteční závěr zůstává 4-7procentní manko.
  • Tržní postřehy z Japonska, Číny/Hongkongu: Růst nepřinášejí stimuly, ale reformy
    Koncem 80. let všichni oslavovali Japonsko jako ekonomickou velmoc, která brzy usedne na trůn uvolněný Spojenými státy. Zdálo se, že jeho raketový vzestup bude nezastavitelný. Stála za ním účinná kombinace velkých úspor, špičkových technologií a pracovitých zaměstnanců. V 90. letech se však ceny aktiv propadly a původně dočasná komplikace se postupně proměnila v chronické zpomalení růstu, které zemi trápilo až donedávna. Všichni se shodovali na jasné diagnóze – Japonsko trpělo systémovou deflací a chronickým deficitem agregátní poptávky, což měly řešit agresivní monetární a fiskální stimuly.
  • Tržní sektor, kde začnou akcie raketově stoupat
    Svět se ze všech sil snaží zajistit si dodávky kritických energií. Některé země jich budou mít koncem letošního a začátkem příštího roku nedostatek, a tak se upírá značná pozornost na jadernou energii, která nabízí alternativní řešení. Poptávka po ní se rychle zvyšuje i proto, že jde po hydroelektrické energii o druhý největší zdroj elektřiny s nulovými uhlíkovými emisemi. Navíc firmy spojené s čistými energetickými alternativami patřily v letošním roce na globálních trzích mezi ty s nejlepší akcionářskou návratností.
  • Tržní sektory s vysokým růstovým potenciálem pro tento rok
    Rostoucí výnosy rozevřely nůžky mezi jednotlivými sektory na akciovém trhu a investoři se nyní ptají, kam fundament pošle akciové trhy ve střednědobém horizontu a zda je na trzích ještě prostor pro nalezení zajímavějších výnosů. Podle JP Morgan napověděly o aktuálním trendu první měsíce v letošním roce.
  • Tržní sentiment se mění ve směru k jestřábímu postoji
    Obchodníci podle nástroje CME Fedwatch ještě před několika týdny viděli šance na březnové snížení úrokových sazeb na 80 %. V době psaní článku byly už jen na 56 %, a to do zasedání zbývají ještě dva týdny. Pravděpodobnost snížení sazeb klesla kvůli výrokům členů FOMC, jejichž smyslem bylo předat trhu jednoduchý vzkaz: k prvnímu snížení sazeb dojde, až si bude centrální banka jistá neochvějným poklesem inflace.
  • Tržní turbulence hýbou i s korunou, která naopak ignoruje domácí data
    Včerejší odpoledne dávalo naději na zklidnění rozbouřených finančních trhů, jenže se tak nestalo. Akcie v USA začaly znovu výrazně padat a následně se vlna výprodejů převalila přes asijské trhy a dorazila znovu do Evropy. Zdejší hlavní indexy začaly hluboko v záporu a jejich ztráty zůstávají velké, přestože se je snaží aspoň trochu umazávat.
  • Tržní volatilita není "in": Má americký dolar vůbec nějaký důvod k silnému růstu?
    Americká měna opět kolísá a z nedávného růstu směřuje k dočasnému poklesu. Zároveň je zpochybňována její možnost prudkého růstu.
  • Tržní výhled pro rok 2023: Co můžeme očekávat?
    Poslední roky byly na trzích jako na horské dráze, po bleskovém propadu na počátku pandemie jsme zažili euforický růst jenom proto, abychom se v druhé polovině roku 2022 začali znovu propadat směrem dolů. Čeho bychom se tedy mohli dočkat v roce 2023? Přijde recese nebo obrat? Nikdo samozřejmě není schopen předpovědět budoucnost, můžeme nicméně stanovit nejdůležitější aspekty, na které se soustředit. Analytický tým XTB proto připravil ebook zaměřující se na toto téma, naleznete v něm sedm klíčových otázek a následný rozbor daných situací, které nám mohou pomoci při navigování trhů v následujícím roce.
  • Tržní vyhlídky - pozor na volatilitu, trendy na Forexu a akciích
    Vysoká míra nejistoty ovlivňuje náladu na trhu již několik měsíců a výhled na další dva týdny je spíše ve znamení zvířecích nálad. Nejistota může vyvolat cenovou změnu a volatilitu, investoři tak mohou vidět příležitosti ve chvíli, kdy se na forexovém a akciovém trhu projeví medvědí trendy.
  • 📉Tržní výprodej - 3 klíčové grafy❗
    Na trzích jsme svědky zvýšené rizikové averze. Obchodníci se bojí utahování měnové politiky a růstu napětí mezi USA a Ruskem okolo Ukrajiny. Po neúspěšných rozhovorech mezi velmocemi se na rusko - ukrajinské hranici zvýšilo napětí. Spojené státy a Velká Británie se rozhodly stáhnout část personálu a jejich rodinných příslušníků ze svých kyjevských ambasád. Trh se začíná bát sankcí na Rusko a jejich dopadů na obchodování s EU (hlavně z pohledu energií). Z pohledu měnové politiky hrozí její utahování v USA. Fed by měl ve středu potvrdit chystaný březnový nárůst a zároveň redukci své rozvahy. Podívejme se na dění na 3 populárních trzích, kde je v těchto dnech rušno: US100, Bitcoin a VOLX
  • Třetí čtvrtletí 2016 bylo pro Deutsche Bank ziskové. Překvapivě
    Třetí čtvrtletí roku 2016 přineslo německé Deutsche Bank, jejíž akcie se v září dotkly historických minim, nečekané zisky. Zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali ztrátu až 394 miliónů eur, Deutsche se za předposlední kvartál podařilo vykázat čistý zisk 256 miliónů eur po rekordní ztrátě šest miliard eur před rokem, a to zejména kvůli odpisům a urovnávání sporů.
  • Třetí kolo obchodních jednání skončilo, trhy rostou
    Americké akciové trhy zahájily poslední obchodní den tohoto týdne v pozitivní náladě. Index Dow Jones roste o 1,3 %, S&P 500 posiluje o 0,7 % a technologický Nasdaq si připisuje 0,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 rostou všechny sektory. Nejlépe jsou na tom finanční instituce (+1,7 %). Důvodem optimismu na trzích je mimo jiné i vyjádření Bílého Domu ke třetímu kolu obchodních jednání, které dnes skončilo v Číně. Dle něj došlo ke značnému pokroku, avšak stále je zapotřebí vyřešit ještě řadu věcí. Jednání budou pokračovat příští týden ve Washingtonu. Cílem stále je stihnout vše v rámci původní 90denní lhůty příměří do konce února.
  • Třetina Čechů má nízkou úroveň finanční gramotnosti. 80 % populace si ale věří, že dokáže odhalit finanční podvod v online prostředí
    Více než polovina Čechů hodnotí svoji finanční gramotnost jako průměrnou, dalších 19 % pak jako nadprůměrnou. Realita však ukazuje něco jiného. Podle průzkumu Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů se s nízkou úrovní finanční gramotnosti potýká třetina produktivní populace. Platí to zejména pro ženy, lidi s nižším vzděláním a příjmy. Činí to z nich snadnější oběti finančních podvodů.
  • Třetina dotázaných si myslí, že umělá inteligence ovlivní jejich zaměstnání
    Třetina obyvatel Česka se domnívá, že umělá inteligence bude mít v následujících pěti letech alespoň malý vliv na jejich zaměstnání. Největší dopad předpokládají u profesí softwarových inženýrů, grafických designérů a novinářů. Vyplývá to z výzkumu, který provedla společnost Ipsos ve spolupráci s Katedrou žurnalistiky na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy (FSV UK). Data dále ukazují, že pětina respondentů si už vyzkoušela systém na bázi umělé inteligence ChatGPT. Užitečným ho shledává sedm z deseti z nich.
  • Třetina německého průmyslu zvažuje odchod do zahraničí, kvůli vysokým cenám energií. Hrozba deindustrializace Německa – a tím pádem i Česka – nikdy nebyla vyšší
    Německé firmy a podniky ve vzrůstající míře omezují své investice na domácí půdě a zvažují, či již uskutečňují odchod do zahraničí. Důvodem jsou vysoké ceny energií, které decimují nejen německou, ale i mnohé další evropské ekonomiky.
  • Třetí největší americká ropná společnost údajně generuje dodatečné příjmy v bitcoinové ekonomice
    CNBC uvedla, že společnost ConocoPhilips sídlící v Texasu zahájila projekt BTC v Bakken v Severní Dakotě, regionu bohatém na ropu, kde prodávají těžařům kryptoměn erupční plyn.
  • Třetí největší bitcoinová velryba adresa přidala 456 BTC za průměrnou cenu 46 363 $
    Zdá se, že třetí největší bitcoin velryba je po novoročních svátcích opět ve formě. Provedla svůj první významný nákup v roce 2022.
  • Třetí největší BTC velryba v prosinci nakoupila 3090 BTC
    Třetí největší bitcoinová velryba, je zároveň největší neidentifikovanou adresou jelikož neznáme jejího majitele, cenovou korekci BTC využila k dalším nákupům.
  • Třetí pokles pražské burzy od začátku roku
    Dnes časně zrána našeho času byla zveřejněna série čínských dat z reálné ekonomiky. Všechna (průmyslová výroba, maloobchodní tržby, HDP) dopadla nad očekávání lépe. Potěšil také německý ZEW index, který hodnotí náladu mezi investory, čímž potvrdil mírně optimističtější výhled investorů od začátku roku.
  • Třetí ročník Cryptonight se blíží! Setkají se špičky ve svém oboru a stovky krypto nadšenců
    Cryptonight patří mezi nejoblíbenější a nejúspěšnější konference, které v rámci Fintree a partnerství s dalšími asociacemi pořádáme. Letos se jedná už o třetí ročník eventu, kde se potkávají nejlepší řečníci z celé České a Slovenské republiky. Ti zde diskutují nad krypto tématy a vzdělávají českou i slovenskou krypto komunitou o aktuálních trendech.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna