Čtvrtek 21. listopadu 2024 11:54
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Purple webinář Ve vaší režii

Wall Street klesá pod tíhou maker

01.08.2024 20:02  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Co včera index S&P 500 v euforii po FEDu nabral, tak dnes ztrácí. Může za to kombinace několika faktorů. V prvé řadě je to index ISM ve výrobě za červenec, který vykázal hodnotu výrazně pod očekáváním. Zatěžuje tak především průmyslový sektor, který se dnes řadí mezi nejslabší. Značí tak pokračující kontrakci v průmyslovém sektoru což v kombinaci s liknavostí centrální banky ke snižování sazeb může pro investory znamenat obavu. V druhé řadě je to opatrnost před nadcházejícími kvartálními reporty velkých hráčů.

Sektorovým pohledem se docela dobře vede realitním společnostem a utilitám. Pod tíhou výsledků se nevede sektoru IT. Klesají i energetické společnosti a již zmíněný průmysl.

Investory potěšil "generátor hotovosti" známý pod jménem Meta Platforms (META +4,68 %), který meziročně zvedl výnosy o 20 %! Na této úrovni je to věc pozoruhodná. Společnost uvádí, že jí k tomuto skvělému výsledku pomohlo zapojení AI. Ode zdi ke zdi předvádí obchodování NVIDIA (NVDA -7,1 %), která trpí společně se zhoršenými výhledy svých souputníků ze sektoru Qualcomm (QCOM -9,95 %) a ARM Holdings (ARM -17,19 %). Microsoft (MSFT -0,93 %) po úterních až hystericky přijatých výsledcích klesá o procento. Mezi průmyslovými podniky panuje rovněž špatná nálada. Vyčnívají například Caterpillar (CAT -4,51 %) nebo Boeing (BA -6,23 %). Tesla (TSLA -5,99 %) je na tom podobně. Po uzavření trhů reportují výsledky Apple (AAPL -2,08 %) a Amazon (AMZN -1,98 %). Looserem dne jsou akcie Moderny, která snížila výhled tržeb na rok 2024 o 25 %. Vinu dává na vrub ochabnutí strachu z Covidu a menší poptávce po vakcínách. 

Index S&P 500 -1,42 % na 5443,98 b.
Index Dow Jones -1,43 % na 40258,68 b.
Index Nasdaq Composite -2,2 % na 17212,514 b.


Martin Varecha
Fio banka, a.s.

Zdroj: Reuters

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Wall Street i evropské trhy klesají, příčina je ale jiná. Pesimismus stahuje Modernu, čísla Lyftu jsou fiasko
    Wall Street zahajuje středeční obchodování poklesem, navazuje tak na slabý výkon evropských trhů, příčina výprodejů se ale pravděpodobně liší. V případě Evropy se dál přetřásá eskalující konflikt na Ukrajině, další sankce vůči Rusku a vysoké ceny energií, které negativně dopadají na téměř všechny sektory ekonomiky, s výjimkou energetického. Zámořské trhy jsou zase zasaženy nervozitou před zveřejněním úprav sazeb Fed, zápisu z jeho posledního zasedání a navazující tiskové konference J. Powella.
  • Wall Street i US dollar stále blízko maxim, VIX na minimech
    Předvánoční obchodní týden se nesl v poklidném duchu, americké akciové indexy se obchodovaly bez velkých intradenních výkyvů a týden zakončily prakticky na nule. Námi sledované futures kontrakty na indexy uzavřely týden na následujíccíh cenách: index S&P 5OO uzavřel na 2258,625, index Dow Jones zakončil týden na 19860,00 a technologický index Nasdaq 100 uzavřel na 4946,75. Index volatility VIX, který je přezdíván jako „index strachu“ se stáhl na velmi nízké hodnoty, ve středu klesl dokonce až pod 11 bodů, což je nejníže od loňského srpna.
  • Wall Street jako na houpačce
    Obchodování na Wall Street začalo včera poměrně slibným růstem, který byl ale vystřídán rychlým výběrem zisků. Předzvěst chabé výkonnosti technologií poskytly výsledky Alphabet (-3,7 %). Dolů dále zamířily po výsledcích akcie streamingové služby Spotify (-12,7 %). V poklesu pokračovaly akcie Netflix (-5 %). V očekávání výsledků klesaly i akcie Meta (-2,9 %).
  • Wall Street jako na houpačce
    Wall Street byla ve středu jako na houpačce a poskytla tak příležitosti hlavně k intra dennímu obchodování. Závěr však býky opět nepotěšil a ku příkladu technologický index Nasdaq už odmazal přes 10 % své hodnoty od loňského listopadu, tedy během pár týdnů a středečním závěrem se technicky dostává do fáze korekce. Výprodeje se táhly napříč sektory, nejlépe si vedlo odvětví necyklické spotřeby, na opačné straně spektra pak stály průmyslové tituly. Nejhorší den od dubna zažívají akcionáři automobilky Ford (-8 %).
  • Wall Street je býčí před otevřením na základě zpráv o výdělcích Alphabet Q4
    Během včerejšího obchodního dne oznámila mateřská společnost Google Alphabet výsledky za 4. čtvrtletí roku 2020, které ukazují vynikající výkonnost výnosů, která výrazně převyšuje očekávání analytiků trhu.
  • Wall Street jede na vlně: Pohled na reakci trhu na kroky Fedu a pokles výnosů dluhopisů
    Hlavní indexy z Wall Street vykazovaly po dynamické středeční obchodní seanci růst. Hlavním bodem zájmu bylo zveřejnění zápisu ze zasedání Federálního rezervního systému – vyplynul z něj opatrný pohled tvůrců politiky, který ovlivnil očekávání investorů ohledně sazeb.
  • Wall Street – jeho historie a největší pády
    Wall Street je jádrem finančního světa. Je to místo, kde se vytvářejí vzory pro akciové trhy na celém světě. Pracuje se zde s neuvěřitelnými částkami. Každý den je zde rychlý, hlasitý a chaotický. Pokud se něco velkého odehrává na Wall Street, ovlivní to celý svět.
  • Wall Street je před pátečními daty na maximech, dolaru se tolik nedaří
    Oba hlavní americké akciové indexy S&P 500 a Nasdaq Composite stouply při otevření na čerstvé historické rekordy, Wall Street ale zisky poté trochu umazala. Americký dolar prohloubil ztrátypo týdenní statice o nových žádostech o podporu. Ty se dostaly na čerstvé pandemické minimum a trh před klíčovými pátečními daty předpokládá, že americká ekonomika vytvořila v srpnu 725.000 pracovních míst.
  • Wall Street Journal a pohľad na kvantitatívne uvoľňovanie ECB
    Rozhodnutie k pristúpeniu nákupu vládneho dlhu zo strany ECB otvára veľké otázky jej nezávislost...
  • WALL STREET KLESÁ
    Za posledních sedm týdnů jsme měli možnost vidět rekordní maxima od Dow Jones i S&P, ale ve včerejším večerním...
  • Wall Street klesá po Powellově projevu, Nasdaq pod 13 000 body
    Wall Street ztrácí pozice po Powellově projevu v Jackson Hole. US100 klesá pod úroveň 13 000 bodů.
  • Wall Street klesá: S&P 500 a Nasdaq před údaji o pracovních místech padají
    Indexy S&P 500 a Nasdaq Composite zakončily čtvrteční obchodování před důležitou zprávou o pracovních místech s malými ztrátami a opustily rekordní maxima, kterých dosáhly předchozího dne. Index Dow ale mírně vzrostl.
  • Wall Street klesá, výnosy bondů rostou
    Americké trhy vykazují od začátku týdne nervozitu. Ta je dána blížícím se termínem prezidentských voleb, když volatilita je v tomto období na trzích běžná. Na dluhopisovém trhu pokračuje trend růstu výnosů, přičem desetiletý vládní bond se dostal s výnosem nejvýše za 4 měsíce. Svou troškou do mlýna přispívají silná makroekonomická data, která nutí trh přehodnocovat pravděpodobnost dalšího snížení sazeb ze strany centrální banky. K dnešnímu sentimentu se přidalo několik pozoruhodných korporátních zpráv. Pokračuje výsledková sezóna.
  • Wall Street koriguje ztráty kvůli vidině brzkého poklesu sazeb v USA
    Index S&P 500 koriguje včerejší ztráty, když se odrazil od zóny supportu v blízkosti 2850 bodů. Po horších makrodatech z USA se výrazně zvýšila šance na pokles sazeb už na konci měsíce. Dle ocenění futures se pravděpodobnost tohoto kroku vyšplhala na 92 %. Ještě na počátku týdne to bylo 74 % a na konci minulého týdne pouze 60 %. Navíc trh vidí další 60 % šanci na další pokles sazeb v prosinci. Pokud se předpoklad trhu potvrdí, tak by na konci roku měly sazby v USA dosahovat pouze na 1,25 %.
  • Wall Street krátce po otevření klesá, euro snižuje ztráty před projevy členů FOMC
    US500 krátce po otevření trhů klesá a pár EURUSD se vzpamatovává z letošních minim, na která si sáhl po poledni na úrovni 1,0922. Trh čeká na projevy amerických centrálních bankéřů. Daly a Clarida by měli dle kalendáře vystoupit v 17:45, Kashaki ve 20:00 a Barkin v 22:30. Jedním z důležitých příběhů dnešní seance je rezignace Sabine Lautenschlaeger z ECB, což trh vnímají jako důsledek nesouhlasu s novým kolem kvantitativního uvolňování. Bude zajímavé sledovat kdo ji jako zástupce německé Bundesbank v ECB.
  • Wall Street krátce po otevření prudce klesá
    Pondělí je čtvrtým dnem prudkých poklesů na akciových trzích v řadě. Index US100 dnes vykazuje nejvyšší ztráty. Krátce po otevření ztrácí 2,7 %, US500 a US30 klesají o 2 % a podobné poklesy vykazují také akciové indexy v Evropě. Hlavním důvodem špatné nálady jsou obchodní rozmíšky mezi USA a Čínou a také slabá makrodata - Americký ISM index z nevýrobního sektoru vykázal nejnižší úroveň za poslední 3 roky.
  • Wall Street krvácí dál
    Americké akciové trhy včera navázaly na silné páteční poklesy (pro připomenutí - například Nasdaq Composite propadl v pátek o -3,8 %). V průběhu dne se snažily hlavní indexy vymanit ze záporného teritoria, ovšem nakonec bezúspěšně, když ukončily den při denních minimech. Nutno však podotknout, že včerejší propad byl výrazně menší než ten páteční. Díky silnému růstu cen ropy (+4 %) se včera dařilo energetickému sektoru (Chevron +0,8 %, Exxon Mobil +2,3 %, Halliburton +2,6 %, Occidental +2,3 %). Naopak nejslabším článkem dne byly opět technologie (Alphabet -0,9 %, Apple -1,4 %, Microsoft -1,1 %, Tesla -1,1 %, Nvidia -2,8 %, AMD -3 %).
  • Wall Street lehce v záporu
    Nový týden začal na Wall Street lehce záporným pondělkem, kdy nejširší index S&P 500 ztratil 0,3 %. Výrobce těžké techniky Caterpillar překonal očekávání v ziskovosti, když nižší prodeje byly bohatě vyrovnány vyššími cenami. Akcie této společnosti dnes narostly o 1,9 %. Naopak se nedařilo fastfoodovému řetězci McDonald’s, kde se očekával růst tržeb o 4,79 %, ovšem kvůli přetrvávajícím nepokojům na středním východě dosáhl pouze na růst 3,4 %. Jeho akcie pak zaznamenaly propad o 3,7 %.
  • Wall Street má v plánu globální přijímání kryptoměn 
    Nejnovější zprávy ze světa Wall Street ukazují, že jejich plné přijetí do finančního systému se neúprosně blíží. Mnoho států už měnu přijalo, vlády připravují legislativní regulace a vedoucí představitelé Wall Street se k budoucnosti digitálních aktiv vyjadřují jako poslední. I ti, kteří jsou méně optimističtí teď začali tvrdit, že kryptoměny tu budou navždy. Co si o budoucnosti kryptoměn myslí největší finanční domy BlackRock, JPMorgen Chase a Goldman Sachs?
  • Wall Street má za sebou druhou rally v řadě
    Americké akciové trhy včera předvedly druhou slušnou rally v řadě, a tak pokračují v odrazu ode dna. Poté, co index S&P 500 zaznamenal tři týdenní ztráty v řadě, má tento index v tomto týdnu již 2% zisk. O dalším vývoji ale s největší pravděpodobností rozhodnou výsledky těch největších technologických společností. Svými čtvrtletními výsledky včera potěšila své investory automobilka General Motors, která navzdory poklesu v Číně zvýšila svůj celoroční výhled zisku na akcii na 9-10 USD z 8,5-9,5 USD, zatímco průměrný analytický odhad činil 9,04 USD. Akcie GM reagovaly na tyto zprávy přibližně 5% růstem.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank