Ticker Tape by TradingView
Útlum na trhu s kryptoměnami pokračuje
Bez ohledu na první týden v září se trh s kryptoměnami stále nachází v útlumu a chybí mu náznaky, kam by se mohl ubírat.
Pozice bitcoinu se v uplynulých sedmi dnech v podstatě nezměnila, v mezitýdenním srovnání klesla o pouhých 0,43 %. Kryptoměna zahájila minulý týden hodnotou převyšující 25 600 amerických dolarů a obchodovala se převážně beze změny.
Koncem týdne však došlo k menší rally, která kryptoměnu vynesla nad 26 000 dolarů, která však neměla dlouhého trvání. Dnes ráno se bitcoin na eToro obchoduje kolem 25 540 dolarů.
Ether mezitím minulý týden zaznamenal pokles o 1,3 %, když se cena posunula z úrovně nad 1 615 dolarů a nyní se obchoduje těsně pod hranicí 1 600 dolarů.
G20 prosazuje rámec pro vykazování kryptografických dat
V rámci zasedání skupiny G20, která probíhají v Indii, potvrdily účastnické země podporu pro zavedení rámce OECD pro vykazování kryptoaktiv (Crypto Asset Reporting Framework alias CARF).
OECD představila CARF v říjnu 2022 jako prozatímní rámec pro sdílení informací mezi zeměmi s cílem zvýšit viditelnost mezinárodních kryptografických transakcí. Země by tak získaly lepší dohled nad trhem a zlepšily by se schopnosti výběru daní a prevence podvodů.
I když je CARF relevantní, několik zemí zahájilo své vlastní rámcové procesy, například MiCa v EU a Financial Services and Markets Bill ve Velké Británii. Regulace trhu s kryptoměnami je důležitým krokem k zakotvení ochrany účastníků trhu a zároveň umožňuje další rozvoj tohoto odvětví.
Texas platí těžařům bitcoinů, aby je netěžili
Díky velké vlně veder v americkém státě Texas bylo těžaři bitcoinů vyplaceno téměř 32 milionů dolarů, aby odstavil své nástroje. Společnost Riot Platforms uvedla, že jí texaská energetická síť zaplatila 31,7 milionu dolarů za to, aby zastavila provoz a uvolnila tak poptávku po elektřině - která díky vysokým teplotám prudce stoupala.
Již nějakou dobu se o bitcoinu mluví jako o účinném ventilu k uvolnění energie, zejména pro obnovitelné zdroje, které mohou mít přerušovaný výkon. Například těžba bitcoinů může absorbovat přebytečnou sluneční nebo větrnou energii v době, kdy je její objem vysoký, ale poptávka je klidná - což pomáhá zajistit finanční životaschopnost takových operací.
Ve Velké Británii jsme minulý týden viděli aukci větrných elektráren, která selhala z důvodu souvisejících nehospodárných nákladů. Ačkoli je zde ve hře nesčetné množství problémů s řízením a regulací, příklad texaského těžaře by mohl vyniknout jako příležitost pro energetický sektor změnit ekonomiku výroby energie z obnovitelných zdrojů.
Za transakci s bitcoiny uživatel zaplatíl 500 000 dolarů
Poplatek za jednu transakci právě překročil 500 000 dolarů - tedy asi 19 bitcoinů - uvádí Whale Alert. Výše poplatku je v krajním případě neobvyklá, ale zdá se, že byla poskytovatelem transakce akceptována.
Obvyklé poplatky za bitcoinové transakce dnes stojí kolem 2,1 USD, ale kolísají v závislosti na poptávce v síti a dalších proměnných. Například v květnu byly poplatky až 30 dolarů díky epizodě s ordinály, kdy objemy transakcí vážně omezily síť.
Poplatek 500 000 dolarů je extrémně neobvyklý, protože to není velikost transakce, která diktuje náklady. Je velmi pravděpodobné, že takový poplatek byl zaplacen omylem. Poplatek v podstatě platí za výkon počítače, který transakci provede, takže je velmi závislý na tom, co je v daném okamžiku k dispozici. V tomto případě měl poplatek hodnotu více než trojnásobku typické odměny za těžbu bloku.
I když je důležité, aby uživatelé bitcoinu věnovali pozornost nákladům na poplatky, je do krajnosti nepravděpodobné, že by za jakoukoli bitcoinovou transakci obdrželi tak vysoký účet!
Autor: Simon Peters, tržní analytik ve společnosti eToro
Klíčová slova: Vice | Reporting | Regulace trhů | Odměny za těžbu | Regulace trhů s kryptoměnami | RIOT | Bitcoin | Texas | Rozvoj | Společnost | G20 | Bitcoinové transakce | OECD | Analytik | Obnovitelné zdroje | Poplatky | Cena | Objem | Simon Peters | Alert | EU | Pozornost | Kryptoměna | 3М | Bitcoiny | Další rozvoj | Pozice | Trh | Těžba bitcoinů | Transakce | Společnosti | Těžaři bitcoinu | Energie | Regulace | Trh s kryptoměnami | Ether | Poptávka | Etoro | Těžaři | Výše poplatků | Rally | Poplatek | Pokles | USD | Riot Platforms | Crypto | MiCA | Energetický sektor | Markets | Odvětví |
Čtěte více
-
Úterní obchodování na americkém trhu zatím ve znamení lehkých ztrát
Index Dow Jones -0,11 % na 40851,68 b. S&P 500 -0,18 % na 5598,19 b. Nasdaq Composite -0,32 % na 17820,36 b. -
Úterní obchodování v režii technologických firem
Úterní obchodování na zámořských trzích přineslo alespoň částečné uklidnění po pondělním až brutálním výplachu na akciích v polovodičovém odvětví, kdy ztráta Nvidie necelých 17 % znamenala největší propad na tržní kapitalizaci, v přepočtu se jednalo o cirka 600 mld. dolarů. Nejvýraznější růst si připsal technologický index Nasdaq Composite, který narostl o více jak 2 %. Průmyslový Dow Jones Industrial Average byl včera naopak indexem nejslabším, ale i přesto přidal cirka 0,4 %. Průměr S&P 500 se posunul výše o zhruba 1 %. Včera akcie Nvidia narostly okolo 8 %. -
Úterní ráno bere koruně včerejší zisky, poptávka po riziku ochabuje
Zatímco evropské akcie dnes otevíraly růstově, devizový trh už ukazuje, že poptávka po rizikových aktivech ztrácí na ... -
Úterní ráno přináší regionu ztráty, nevyhnula se jim ani koruna
Pondělní dobrá nálada vyprchala a s ní i zájem o riziková aktiva. Wall Street včera zavírala lehce... -
Úterní souhrn událostí z USA a eurozóny
Německý ZEW index ekonomického sentimentu se v březnu propadl na nejslabší hodnoty od srpna loňského roku. Z únor... -
Úterní výprodej na Wall Street
Včerejší den v USA byl ve znamení velmi výrazných poklesů napříč trhem. Jedním z důvodů byly zprávy týkající se jedné z amerických regionálních bank - First Republic Bank (-49,4 %), která zažila ještě výraznější odliv kapitálu, než se čekalo. Tím se opět otevřelo téma problémů menších bankovních domů v USA z nedávné doby. To samozřejmě způsobilo, že právě bankovní sektor byl včera nejvíce pod tlakem (Bank of America -3,1 %, JPMorgan -2,2 %, Wells Fargo -2,2 %, Citigroup -2,3 %). Kvůli výraznému propadu ropy (-2,2 %) se nedařilo ani energetickému sektoru (Chevron -1,5 %, Exxon Mobil -1,4 %, Halliburton -3,5 %). -
Úterní zasedání ECOFIN
V pondělí schválili ministři eurozóny v Bruselu finanční pomoc Kypru. Nyní musejí detailně naplánovat rozdělení z... -
Úterý na Wall Street ve znamení inflačních dat
Včerejší obchodování v USA by šlo nazvat velmi nerozhodným - hlavní akciové indexy v průběhu dne hned několikrát změnily směr. Nakonec však dokázaly odvrátit výraznější propad, technologický Nasdaq pak dokonce připsal velmi slušný zisk (+0,7 %). Výraznému růstu Nasdaqu hodně pomohly akcie společnosti Tesla (+7,5 %). Dařilo se rovněž polovodičovému sektoru (AMD +3,4 %, Nvidia +5,4 %). Nedařilo se naopak sektoru spotřebního zboží (Coca-Cola -1,7 %, Pepsi -1,1 %, Kellogg -1,7 %, Beyond Meat -4 %). -
Úterý pod vlivem PMI indexů
Čína nezažívá nejlepší časy, po 0,2 procentním propadu v růstu HDP za první kvartál 2013, dnes v noci přišla další... -
Útes prebíja QE vlnu
Tento týždeň sa udiala zaujímavá vec. Boli sme zvyknutí, že po ohlásení nových monetárnych stimulov väč&s... -
Útlum průmyslu na konci roku jako brzda pro celoroční výsledek
V závěrečném měsíci roku 2021 vykázal český průmysl další meziroční růst, konkrétně pak o 0,4 %. Po očištění o jeden pracovní den navíc se ale český průmysl nedokázal udržet v plusu a klesal o 2,1 %. To je zklamání jak vůči našemu odhadu (+3,6 %, resp. +1,7 %) tak vůči očekáváním trhu. Meziměsíčně si proti listopadu pohoršila průmyslová produkce o 2,9 % a nepotvrdily se tak některé naděje ohledně zlepšující se situace v dodavatelských řetězcích. Jasně to dokazuje situace v sektoru výroby motorových vozidel, kde meziroční pokles o 15,8 % odebral z celkového výsledku 2,8 procentního bodu a po nadějném listopadu přišel další meziměsíční pokles (-4,4 %). -
Útlum těžby uhlí v ČR bude mít neblahé následky
Ekologové se útlumu těžby uhlí nemohou dočkat. Svazy ale naopak varují před neblahým dopadem. Člen a ředitel ekologické organizace Hnutí Duha Jiří Koželouh, ke kterému se přidává Zelený Kruh a Greenpeace zveřejnil, že chtějí slyšet od nově ustavené uhelné komise během roku konkrétní datum konce uhelných zdrojů v ČR. -
Útlum výrobní aktivity se dále snižuje
Český index nákupních manažerů v srpnu vystoupal na úroveň 49,1 bodu z předchozích 47,0 bodů. To bylo prakticky v souladu s naším očekáváním a jen lehce pod průměrným očekáváním trhu. Zlepšení indexu pomohl nejvýraznější nárůst objemů výroby od října 2018. Do firem se navrací výroba, ale poptávka zůstává slabá a nové zakázky dál klesaly, i když tentokrát údajně pouze mírným tempem. -
Útlum výrobního sektoru se snižuje
Index nákupních manažerů českých výrobců vzrostl v květnu na 39,6 bodu z předchozího dna na 35,1 bodu. Trh včetně nás čekal v průměru zlepšení na 38,5 bodu. Rozdíly v očekávání byly s ohledem na existující nejistotu minimální. Úroveň indexu je tak tak nyní téměř shodná s průměrem zemí eurozóny. -
Útok Hamásu na Izrael může výrazně zvýšit cenu pohonných hmot v Česku. Hraje do karet Rusku, které by tak mělo více peněz na válku na Ukrajině
Bezpříkladný útok Hamásu na Izrael může výrazně zvýšit cenu pohonných hmot i v ČR. Zejména v tom případě, že Izrael identifikuje Írán jako faktického strůjce útoku. V takovém případě by Izrael mohl iniciovat útok právě na Írán, s podporou USA. Americký ministr zahraničí Blinken již déle nevylučuje vojenský útok na Írán, jenž má Teheránu zabránit ve vývoji jaderné zbraně. Nyní by se tedy nabízela možnost… -
Útok na největší ropný areál světa může zdražit pohonné hmoty i v ČR
Světově největší areál zpracovávající ropu se včera ocitl plamenech. Produkce ropy v Saúdské Arábii kvůli tomu klesla na polovinu. Akciový trh království, stejně jako jiných arabských zemí, kde jsou burzy v neděli otevřeny, se dnes citelně propadají. Svět se musí připravit na citelný nárůst cen ropy, který nakonec může zdražit také benzín a naftu u českých čerpacích stanic. -
Útok na polovodiče: Nvidia a ASML táhnou trh, Walgreens se ujímá vedení
Hlavní indexy amerického akciového trhu v úterý zakončily den poklesem. Největším poraženým byl technologický index Nasdaq, který ztratil 1 % kvůli poklesu akcií výrobců čipů. Mezitím klesl i energetický sektor, tentokrát o 3 %, v souvislosti s nižšími cenami ropy. -
Útok na Polsko se nekoná, akcie se však drží zpátky
Po sérii vesměs pozitivních zpráv trhy vylekala informace o výbuších v Polsku způsobených raketami. Už podle "cílů" to vypadalo maximálně na zbloudilé střely, ovšem i ty mohly mít potenciál znovu o něco vyostřit konfrontaci Západu a Ruska. Nakonec se jako nejpravděpodobnější jeví dopad raket ukrajinské PVO namířených proti ruskému ostřelování infrastruktury, ovšem nervozita ani tak z trhů rychle nevyprchala. -
Útoky na Saudská ropná zařízení způsobily největší výpadek v historii, export by měl být prozatím zachován
Ceny ropy si dnes procházejí obřím růstem v reakci na víkendové útoky na Saúdská ropná zařízení. K těm se přihlásili jemenští rebelové, kteří jsou v úzké spolupráci s Íránem. Prudký cenový růst na brentu a WTI se zdá být zcela opodstatněný, když útoky zasáhly produkci v objemu 5,7 mil. barelů za den. To je přibližně polovina celkové produkce Saúdské Arábie a 5 % celkové globální produkce. Jedná se zároveň o největší výpadek v historii. Saudi Aramco přes víkend uvedla, že bude mít více informací o rozsahu škod během 48 hodin, takže na tento důležitý report stále teprve čekáme a může přijít už během dnešní seance. -
Útoky v Belgii trhy vylekaly jen krátkodobě, GBP ale výrazně ztrácí
Úterní obchodování se zatím nese na finančních trzích v duchu jediného tématu, kterým je bohužel teroristický útok v B...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Denní kalendář událostí
Člen Fedu Philip Jefferson
Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Člen Fedu Philip Jefferson
Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Tradingové analýzy a zprávy
Americké akcie kvůli obavám o ekonomiku klesly, dolar posílil
Neznámý hacker ukradl ethery z kryptoměnové burzy Bybit
Rusko by mohlo svolit k využití zmrazených aktiv k obnově Ukrajiny, píše Reuters
Komodity: Ceny ropy dnes klesají o dvě procenta, za celý týden ale vzrostly
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX si připsal 0,7 procenta
Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ a Erste
Forex: Euro oslabuje vůči dolaru po údajích o podnikatelské aktivitě v eurozóně
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a mírně oslabila vůči dolaru
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 21.2.2025
Americké akcie kvůli obavám o ekonomiku klesly, dolar posílil
Neznámý hacker ukradl ethery z kryptoměnové burzy Bybit
Rusko by mohlo svolit k využití zmrazených aktiv k obnově Ukrajiny, píše Reuters
Komodity: Ceny ropy dnes klesají o dvě procenta, za celý týden ale vzrostly
Pražská burza v týdnu potřetí v řadě posílila, index PX si připsal 0,7 procenta
Pražská burza opět oslabila, dolů ji táhly akcie ČEZ a Erste
Forex: Euro oslabuje vůči dolaru po údajích o podnikatelské aktivitě v eurozóně
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Koruna dnes stagnovala k euru a mírně oslabila vůči dolaru
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 21.2.2025
Blogy uživatelů
Trump trade: Je stále příležitostí?
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Trump trade: Je stále příležitostí?
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Forexové online zpravodajství
USA uzavírají poklesem
Denní shrnutí: Makroekonomická data vyvolávají obavy o ekonomický výhled 🔎📌
Tři trhy, které sledovat příští týden (21.02.2025)
Evropská unie údajně obviní Google za porušování nařízení o digitálních trzích
Frankfurtská burza v závěru týdne mírně oslabila
Prodej existujících domů v USA v lednu klesl více, než se očekávalo
Palivo 7. týden: Ropa reaguje na příchozí zprávy volatilně
Pražská burza prohlubovala ztráty
Americké akcie v úvodu oslabují, ministerstvo spravedlnosti údajně vyšetřuje pojišťovnu UnitedHealth
USA: Prodeje existujících domů v lednu meziměsíčně klesly o 4,9 % na 4,08 mil. při očekávání -2,6 %
USA uzavírají poklesem
Denní shrnutí: Makroekonomická data vyvolávají obavy o ekonomický výhled 🔎📌
Tři trhy, které sledovat příští týden (21.02.2025)
Evropská unie údajně obviní Google za porušování nařízení o digitálních trzích
Frankfurtská burza v závěru týdne mírně oslabila
Prodej existujících domů v USA v lednu klesl více, než se očekávalo
Palivo 7. týden: Ropa reaguje na příchozí zprávy volatilně
Pražská burza prohlubovala ztráty
Americké akcie v úvodu oslabují, ministerstvo spravedlnosti údajně vyšetřuje pojišťovnu UnitedHealth
USA: Prodeje existujících domů v lednu meziměsíčně klesly o 4,9 % na 4,08 mil. při očekávání -2,6 %
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Vstupte do světa výher v kasinu Nomini
Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (02.01.2024)
Graf dne – Bitcoin (22.04.2024)
Graf dne: Bloomberg dolarový index se vrací k proraženému supportu
Pražská burza mírně rostla, dařilo se českým bankám, O2 či Avastu
Graf dne - Bitcoin (19.12.2023)
EUR/USD. 25. dubna. Býci pokračují v růstu a očekávají z USA slabou zprávu o HDP
Komentáře z Bundesbanky podpořily euro
Indikátory stresu: Hra se židlemi a hudbou
Futures indikují americký open v mírném plusu
Vstupte do světa výher v kasinu Nomini
Technická analýza se Stanislavem Viktorinem (02.01.2024)
Graf dne – Bitcoin (22.04.2024)
Graf dne: Bloomberg dolarový index se vrací k proraženému supportu
Pražská burza mírně rostla, dařilo se českým bankám, O2 či Avastu
Graf dne - Bitcoin (19.12.2023)
EUR/USD. 25. dubna. Býci pokračují v růstu a očekávají z USA slabou zprávu o HDP
Komentáře z Bundesbanky podpořily euro
Indikátory stresu: Hra se židlemi a hudbou
Futures indikují americký open v mírném plusu
Blogy uživatelů
VIDEO: Levné peníze a nové dluhy dál snižují averzi k riziku
Aktuální největší hrozba pro trhy! | Investiční Memento #44
Kto je zatiaľ najväčším víťazom týchto poklesov? (2/3)
XTB představuje Zlatana Ibrahimoviće jako nového globálního brand ambasadora
Časová pásma v obchodování na forexu
Změřte korelaci měnových párů jednoduše přímo v aplikaci Trading Station II
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnocení pro GBP/CHF
Získejte k březnovému VIP semináři licenci Interbank VIP indikátoru zdarma!
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry GBP/JPY, NZD/CHF a aktualizace pro USD/CAD
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/CAD, kryptoměnu Bitcoin a dolarový index DXY
VIDEO: Levné peníze a nové dluhy dál snižují averzi k riziku
Aktuální největší hrozba pro trhy! | Investiční Memento #44
Kto je zatiaľ najväčším víťazom týchto poklesov? (2/3)
XTB představuje Zlatana Ibrahimoviće jako nového globálního brand ambasadora
Časová pásma v obchodování na forexu
Změřte korelaci měnových párů jednoduše přímo v aplikaci Trading Station II
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry NZD/CAD, EUR/USD a vyhodnocení pro GBP/CHF
Získejte k březnovému VIP semináři licenci Interbank VIP indikátoru zdarma!
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry GBP/JPY, NZD/CHF a aktualizace pro USD/CAD
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/CAD, kryptoměnu Bitcoin a dolarový index DXY
Vzdělávací články
Jak nechat své zisky v tradingu růst?
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
ICT/SMC – TOP trading strategie roku 2024?
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
Smart Money Trading: Denní cyklus - One Way (21. díl)
Akcie: Analýza akcií aneb jak zvýšit svoje šance na úspěch (díl 5.)
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
Strategie pro obchodování české koruny během inflace
VIDEO: Aktuální trhy z pohledu FOREX obchodníka
2016: Rok plný překvapení
Jak nechat své zisky v tradingu růst?
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
ICT/SMC – TOP trading strategie roku 2024?
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
Smart Money Trading: Denní cyklus - One Way (21. díl)
Akcie: Analýza akcií aneb jak zvýšit svoje šance na úspěch (díl 5.)
Price Action pro začátečníky: Kompletní průvodce krok za krokem
Strategie pro obchodování české koruny během inflace
VIDEO: Aktuální trhy z pohledu FOREX obchodníka
2016: Rok plný překvapení
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Euro sestoupilo na roční minimum pod 1,0600 EUR/USD
Nejsilnější a nejslabší měny 14.12.2016
Forex: Dolar posiluje, investoři na konci měsíce nakupují americkou měnu
S&P 500 - Intradenní výhled 27.1.2025
Philadelphia Fed index
Forex: Technická analýza EUR/USD a GBP/USD
Index DAX - Intradenní výhled 19.4.2018
GBP/USD - Intradenní výhled 25.5.2022
Dow Jones - Intradenní výhled 17.7.2024
Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 21.10.2022
Forex: Euro sestoupilo na roční minimum pod 1,0600 EUR/USD
Nejsilnější a nejslabší měny 14.12.2016
Forex: Dolar posiluje, investoři na konci měsíce nakupují americkou měnu
S&P 500 - Intradenní výhled 27.1.2025
Philadelphia Fed index
Forex: Technická analýza EUR/USD a GBP/USD
Index DAX - Intradenní výhled 19.4.2018
GBP/USD - Intradenní výhled 25.5.2022
Dow Jones - Intradenní výhled 17.7.2024
Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 21.10.2022
Témata v diskusním fóru
S ropou cloumá fundament, přetahovaná o hodnoty kolem 50 USD za barel pokračuje
Multitimeframe analýza: 8.12.2022 LTC/USD
Proč tomu tak je?
Mapa 31/11
VIDEO: Obchodování pro začátečníky - klouzavé průměry a trendové čáry
Index S&P 500 napravil část srpnových ztrát
Xtrade
Jak na obchodování skrytých divergencí
minusove obchody pri vklade 100usd a 0,01 lot
Demo účet - opravdu zbytečnost?
S ropou cloumá fundament, přetahovaná o hodnoty kolem 50 USD za barel pokračuje
Multitimeframe analýza: 8.12.2022 LTC/USD
Proč tomu tak je?
Mapa 31/11
VIDEO: Obchodování pro začátečníky - klouzavé průměry a trendové čáry
Index S&P 500 napravil část srpnových ztrát
Xtrade
Jak na obchodování skrytých divergencí
minusove obchody pri vklade 100usd a 0,01 lot
Demo účet - opravdu zbytečnost?
Odborná literatura
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Nové přepracované a rozšířené vydání: Začínáme na burze - Jak uspět při obchodování na finančních trzích (3. vydání) - BESTSELLER
Forex brokeři