Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Dukascopy Europe přivítá klienty FlowBank exkluzivní nabídkou 50% cashbacku
V souvislosti s nedávným vývojem a otevřením konkurzního řízení s FlowBank. chápeme, že tradeři obchodující u FlowBank hledají nového spolehlivého obchodního partnera. Proto s potěšením oznamujeme, že Dukascopy srdečně přivítá všechny klienty FlowBank výjimečnou nabídkou - 50% cashbackem z objemových provizí po celou dobu trvání jejich účtu! Pokud hledáte novou a spolehlivou tradingovou platformu, už nehledejte dále.

Supply a demand zóny, jak je identifikovat?
V minulém článku jsme si ukázali strategii supply a demand zón. Dnes si povíme, jak tyto zóny identifikovat a kvalifikovat jako level. Supply a demand zóny najdeme na každém časovém rámci.

Burzovní grafy: Extrémní výkyvy pokračují
Rychlé změny cen akcií oběma směry, takový byl první březnový týden na amerických burzách. Index S&P 500 nakonec posílil o 0,55 %, volatilita je ale nadále mimořádně vysoká a vládní dluhopisy USA vynášejí rekordně málo.

Aktuálny FX výhľad: EUR/USD, GBP/JPY a AUD/NZD
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na EUR/USD, GBP/JPY a AUD/NZD cez tie najvyššie časové rámce.

Výhled pro Bitcoin Cash vypadá stále negativně
V průběhu března byla volatilita na Bitcoin Cash poněkud nízká, jelikož je trh celkově v červených číslech a neví se, co bude dál. Momentum Bitcoinu oslabilo, což se samozřejmě podepsalo na všech altcoinech.

Multitimeframe analýza: 21.6.2022 akciový index DAX
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Trump, ropa a plyn
Americká politická scéna je s blížícími se prezidentskými volbami turbulentní. Investoři se snaží pochopit a nacenit, co pro ceny akcií, komodit a nastavení úrokových sazeb znamená neúspěšný atentát na republikánského ex-prezidenta Trumpa, volba J.D. Vance jako jeho kandidáta na viceprezidenta nebo odstoupení prezidenta Bidena z volebního klání.

Nastal čas nakupovat „levné“ krypto?
Svět kryptoměn ani po letech v mnohém nepřestává překvapovat, díky čemuž můžeme být opět svědky nebývalé jízdy jako na horské dráze, která stále ne a ne nabrat jasný směr. A když už to vypadá, že ta „všemi“ zmiňovaná bublina celého kryptotrhu začíná pomalu splaskávat, tak vždy dojde k další mobilizaci nákupčí síly, která vše změní a přinese s sebou další naději a vidinu v lepší zítřky. Některým lidem se nakonec může tedy doopravdy zdát, že se přeci jen o bublinu jedná, ale to nic nemění na tom, že jde o bublinu, jejíž aktuální tržní kapitalizace činí miliardy dolarů.


Kontratrading, čili obchodování proti tržnímu sentimentu
Jak název napovídá, tak dnes tu budeme pojednávat o jednom dalším obchodním způsobu, při kterém dochází ke vstupům do obchodních pozic, jež jsou v přímém rozporu s aktuálním tržním sentimentem. K tomuto obchodnímu způsobu se obchodníci uchylují obvykle ve chvílích, kdy se domnívají (napříč trendovým prognózám), že trh dosáhl svého nasycení. To znamená, dosáhl tedy buďto dna, nebo v opačném případě vrcholu.

Další intervence na forexu
Rok na finančních trzích končí s malým nešvarem v našem středoevropském regionu. Polská národní banka (NBP) se rozhodla intervenovat proti polskému zlotému a ve větších objemech tak nakupovat měnový pár EUR/PLN. Centrální bankéři z Varšavy už delší dobu avizovali potřebu více uvolněné měnové politiky, ale nečekalo se, že tak bude dělat na úkor ostatních zemí, kterým teď relativně ke zlotému měny posilují a že si Polsko tak bude zlepšovat svou konkurenční pozici.

Burzovní grafy: Index S&P 500 je na rekordu, býci hledají nové překážky
Americké burzy mají za sebou další býčí týden. Index S&P 500 si připsal za necelé čtyři obchodní dny 1,44 %, vystoupal nad psychologickou hladinu 2 200 a při nízkých objemech obchodů posouvá historická maxima.

Pozor na Fed a ceny komodit
Makrodata se vyvíjí stále příznivě pro americké akcie. Středeční ISM report ukázal na rostoucí poptávku v průmyslu při klesajících cenových tlacích i zrychlujících dodávkách. Scénář o zpomalující inflaci, na kterou by nemusela americká centrální banka (Fed) nijak razantně reagovat, se stále daří držet v popředí vnímání investorů. Nominální růst by se tedy mohl realizovat více v reálné produkci a méně v růstu cen, což je samozřejmě velké plus pro akcie.

Teorie aukce - otevírací typy
Minulý týden jsme se zabývali reakční a iniciativní aktivitou, která vysvětluje pohyby zejména po otevření obchodní seance. Reakční aktivitu jsme definovali jako návrat do předchozí rovnovážné oblasti a iniciativní aktivitu naopak jako pohyby směrem od rovnovážné oblasti. Ale jak můžeme zjistit, kterou aktivitu máme očekávat? Jestli máme očekávat spíše reakční či iniciativní aktivitu nám napoví otevírací typy seancí, které si probereme v dnešním článku.

Trading analýza S&P 500 a EUR/USD
Zatímco americký akciový index S&P 500 týdnu lehce korigoval a obchoduje se nyní pod úrovní 2.200 bodů, tak index Dow Jones se drží pouze několik málo desítek bodů pod historickými maximy. V týdnu byla zveřejněna poměrně dobrá americká makrodata, po dlouhé době došlo konečně k pozitivní shodě na oficiálním zasedání nejdůležitějších ropných exportérů, což až nezdravě podpořilo ceny ropy (je vhodné nyní postupně shortovat).

Proměňte své ztráty z obchodování na příležitosti
Obchodní ztráty mohou být frustrující a skličující, to ví každý. Ale nemusí tomu být tak vždy. Ztráty nejsou úplně špatná věc. Zde vstupuje do hry perspektiva.

Elliottova vlnová teorie pro kryptoměny Bitcoin a Ethereum a měnový pár EUR/USD
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro kryptoměny Bitcoin a Ethereum a měnový pár EUR/USD. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář svého směřování.

Index S&P 500 pokračuje v krasojízdě, hladina 5 000 bodů padla
Americký akciový index S&P 500 má za sebou další solidní týden. Jeho výsledkem je čtrnáctý růst za patnáct týdnů (tentokrát o 1,37 %), další historické maximum a vstup do nové bodové tisícovky.

Ktorým smerom sa vydať? Úvaha o budúcich krokoch
Napísali sme si odkiaľ ideme a musíme si ujasniť kam smerujeme kam sa chceme dostať. Nie vždy je to jednoduché. Človek chce raz jedno a nabudúce zas iné. V investíciách a v práci s peniazmi by však každý, kto chce seriózne podnikať a byť úspešný, mal mať jasne daný cieľ. Vytýčiť si ho a držať sa ho. Vzpínať svoj zrak do ďalekej budúcnosti a tento cieľ mať vždy pred očami. No nesmie nám chýbať ani plán a cesta, po ktorej vykročíme vpred. Určime si cestu, po ktorej budeme kráčať za dosiahnutím cieľov a naplnení svojich plánov a očakávaní.

Jestřábí Fed už sklízí „úspěchy“
Americká centrální banka (Fed) ve středu zvýšila úrokové sazby o půl procentního bodu do rozmezí 0,75-1,00 % a její šéf Jerome Powell byl až překvapivě konkrétní v přístupu k dalšímu růstu úroků. Ve Spojených státech by na dalších dvou zasedáních mělo dojít ke zvýšení o 50 bps. Trh je ještě více jestřábí, očekává rychlejší utahování měnové politiky, už v září by se tak měl americký dolar úročit v blízkosti 2,50 %.