Pojďme se nyní podívat na velmi časté chyby, které obchodníci dělají v souvislosti s používáním grafů v tradingu.
1) Pokusy o jisté předvídání cen a úrovní
Nikdo nedokáže s jistotou určovat pohyby cen a cenové hladiny, na kterých se trh bude otáčet. Vždy se totiž jedná pouze o určitou pravděpodobnost, na základě které obchodníci realizují své nabídky a poptávky. A právě díky tomu jsou to nakonec zase jen nabídky a poptávky, na základě kterých dochází k cenovým pohybům, trendovým obratům apod.
Proto nedělejte chybu mnoha začínajících traderů a nepokoušejte se marně najít způsob, kterým lze s jistotou určovat cenové pohyby. Mnohem lepší je vydat se cestou, kdy zakomponujete tuto realitu do svého systému a smíříte se s tím, že na každý ziskový obchod bude připadat i určitý počet ztrátových obchodů.
2) Použití indikátorů „s nestatickými hodnotami“ ke vstupům do obchodních pozic
Další běžnou chybou obchodníků je používání indikátorů, které s vývojem času mění své aktuální hodnoty. Indikátory, které zpětně mění hodnoty a doporučení na základě vývoje aktuální svíce, mohou být opravdovým nebezpečím pro každého obchodníka.
A proč tomu tak je?
Značné množství obchodníků totiž realizuje vstupy do obchodních pozic na základě nestatických indikátorů. To znamená, že určitý indikátor v danou chvíli vykazuje hodnoty vhodné například pro vstup do long pozice, avšak v průběhu stejné svíce (nebo dokonce i v historii) změní daný indikátor své hodnoty a začne vykazovat hodnoty vhodné pro vstup do opačné pozice, což uznejte, může být pro obchodníky opravdu dosti nebezpečné.
Je to stejné, jako když se člověk vydá na výlet, narazí na ukazatel cesty, který ukazuje, jakým směrem se vydat, tak uposlechnete, a záhy někdo tento ukazatel přenastaví na jiný, správný, směr.
Určitě bychom se nyní neradi pouštěli do diskuse, které indikátory jsou lepší a které horší. Cílem je poukázat na to, že při rozhodování o vstupech do obchodních pozic není vhodné spoléhat pouze na určité indikátory, nýbrž je třeba vše zhodnotit globálněji.
3) Tvorba vysoce komplikovaných systémů
Někteří obchodníci se stále dokola pokoušejí vymýšlet chytré, lepší a robustnější obchodní systémy, avšak obvyklým výsledkem je jejich neúčinnost a často i značná a neúměrná ztrátovost. Časem prověřeným faktem v tradingu je, že potenciálně ziskový trader je ten, kdo má pravdu, a ne ten, kdo je chytrý. A stejné je to i se systémy. Obchodník nemusí disponovat nejchytřejším systémem na světě, který bývá těžkopádný ke splnění vstupních podmínek a jednoduše neflexibilní.
Stačí pouze, pokud disponuje systémem, který mu poskytuje určitou procentuální úspěšnost. Paradoxem zde pak zůstává i skutečnost, že jednoduché obchodní systémy bývají potenciálně mnohem úspěšnější dlouhodobě, protože jsou obvykle robustnější a mívají i měně prvků k jejich přerušení.
Pokud máte zájem vyzkoušet si trading na vlastní kůži s prvotřídními obchodními podmínkami a profesionálním forex brokerem, pak neváhejte vyzkoušet náš demo účet, který je možné založit na našich stránkách zcela zdarma a bez rizika zde: www.purple-trading.com/cs
Přejeme mnoho ziskových obchodů!
Tým Purple Trading
info@purple-trading.com
+420 228 882 352 Po-Pá, 8-16h (CET)
Adresa kanceláře vázaného zástupce: Vinohradská 2828/151, Praha 3, Flora
www.purple-trading.com/cs
CFD jsou komplexními nástroji a nesou vysoké riziko rychlé ztráty veškerého Vašeho kapitálu v důsledku páky. 67,6 % retailových investorů přichází o svůj kapitál během obchodování se CFD s tímto providerem.
(tento počet byl určen v rámci období od 1. dubna 2018 po 31. března 2019). Měli byste pečlivě zvážit, jestli rozumíte fungování CFD nástrojů a můžete-li si dovolit podstoupit tak vysoká rizika ztráty Vašeho kapitálu.
Obchodování na devizovém trhu s marží obnáší velkou míru rizika a nemusí být vhodné pro všechny investory. Obchodování s vysokou pákou může fungovat jak ve Váš prospěch, tak i proti Vám. Předtím, než se rozhodnete obchodovat na devizovém trhu, pečlivě zvažte své investiční cíle, úroveň zkušeností a ochotu podstoupit rizika. Existuje možnost, že utrpíte ztrátu části nebo celé výchozí investice, a proto není vhodné investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit. V případě jakýchkoliv pochybností vyhledejte radu nezávislého finančního poradce.
Všechny názory, novinky, výzkumy, analýzy, ceny nebo jiné informace obsažené v tomto materiálu, jsou poskytovány jako obecný komentář k trhu a nepředstavují investiční poradenství. L.F. Investment Limited nenese žádnou odpovědnost za ztrátu nebo škodu, zahrnující mimo jiné ušlý zisk, která může vzejít přímo nebo nepřímo z použití nebo spoléhání se na takové informace.
Purple Trading je obchodní značka, vlastněná a provozována společností L.F. Investment Limited, licencovanou Kyperskou investiční společností, regulovanou CySEC, č. lic. 271/15.