Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Renesance akcií pokračuje, S&P 500 se přiblížil zásadní rezistenci
Americký akciový index S&P 500 má za sebou silně ziskový týden, když posílil o 2,50 %.

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, index NASDAQ a akcie Walt Disney
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, index NASDAQ a akcii Walt Disney. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

VIDEO: Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 9. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti Bossa.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie11.8.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Moje cesta prop tradingem – mírný pokles balance křivky a globální slevové akce na challenge
Prop společnosti rozjely velkou slevovou akci na pořízení challenge. V článku se také podíváme na ztrátový obchod, kvůli kterému balance křivka mírně oslabila.

Netrpělivost v tradingu
Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.

Výběr z nedělní přípravy: Hlavní měnové páry (1)
Zdálo se, že páteční obchodní seance proběhne v duchu stranového pohybu, vzhledem k chybějícím fundamentům. Na místo toho můžeme vidět na grafech solidní volatilní denní svíčku. Tato svíčka měnila trendy, tvořila obratové patterny. Protože většina hlavních měnových párů z mého pohledu může nabídnout v nadcházejícím týdnu zajímavé příležitosti, podíváme se tentokrát na všechny. Rozdělím je do dvou samostatných článků.

Čeká americký dolar devalvace?
Po mimořádně objemné finanční bazuce, kterou vytáhla americká centrální banka (Fed) i ministerstvo financí se čím dál častěji objevují názory o kolapsu kurzu amerického dolaru. Dolarů ve finančním systému je zkrátka příliš mnoho a tím pádem si svou hodnotu neudrží.

Praktická ukázka: Jak to dopadlo s úpravou strategie
V minulém týdnu jsem psal o tom, jak jsem si prohlížel grafy, respektive obchody a jak mě napadlo upravit svoji strategii. Udělal jsem tedy to, že jsem strategii rozdělil. Jednu část jsem nechal v původním nastavení, v té druhé jsem změnil způsob určení Take-Profitu. Teď se tedy můžeme podívat, jak se to projevilo v obchodech v minulém týdnu.

Praktická ukázka: Nejlepší je nic nedělat
Uplynulé dva týdny byly v mém obchodování plné nesmyslných nápadů, divných pocitů ze zbytných povinností a rozhodnutí, která bych si za působení zdravého rozumu určitě dokázal rozmluvit. To se ale nestalo a tak jsem v těchto dvou týdnech dopadal, jak se hezky Česky říká – „jak sedláci u Chlumce“.

Obchodní nastavení: Index S&P 500, EUR/USD a USD/JPY
Na americkém akciovém indexu S&P 500 (SPX) pokračovala korekce započatá přibližně v polovině dubna. Pokles akciových trhů ve středu a ve čtvrtek umocnily zveřejněné zápisky ze zasedání americké centrální banky (Fed), ze kterých vyplývá, že Fed reálně zvažuje možnost zvýšení sazeb již na svém dalším zasedání v polovině června (pokud nedojde ke zveřejnění překvapivějších negativních makrodat či zhoršení situace ve světě – geopolitika, Čína, apod.).


Čo sa deje s cukrom
V poslednej dobe sme sa zamerali na analýzu cukru táto komodita prudko vystrelila nahor a zaujímalo nás ako sa dokážeme na tomto raste zviesť....

Multitimeframe analýza: 10.3.2022 SUGAR (bílý cukr)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Trading ideas: EUR/USD, GBP/CAD a DAX
V tomto blogu Vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/USD long, GBP/CAD long a DAX long/short.

Bitcoin v době krize: Jak to s ním vlastně teda je?
U kryptoměny bitcoin dlouhá léta figuroval narativ, že jde o bezpečný přístav a o jakousi formu digitálního zlata. S příchodem krize kolem zákeřné pandemie koronaviru se nicméně tento narativ obrátil a analytici přisuzují kryptoměnám opět nesmyvatelnou značku extrémně rizikových aktiv. Avšak možná jde o unáhlené závěry a je potřeba se na celou problematiku podívat z trochu větší dálky.

Jak jsem pozoroval graf
Sledování grafu je magnetizující věc. Pro nováčky, pamatuji si, že kdysi i pro mě, je to věc přímo hypnotizující. Člověk touto činností stráví mnoho a mnoho času, když se snaží očima postrkovat cenu ve směru, který potřebuje. Ale neměl by u toho zapomenout na něco důležitého.

Obchodní ředitel XTB: O zákazu ETF, krizi bankovního sektoru a mnohém dalším
Ve finančním sektoru se toho v průběhu března odehrálo opravdu mnoho. Viděli jsme pád velkých bank, velkou volatilitu na finančních trzích i rozpaky lokálních investorů týkajících se nabídky ETF. Na všechny tyto témata odpovídal Vladimír Holovka, obchodní ředitel XTB.

Zůstalo na trhu něco levné?
Jak u nás v České republice a na Slovensku, tak i v globálním měřítku se dostáváme do fáze ekonomického cyklu, ve kterém je optimismu na rozdávání a většina aktiv včetně těch rizikových je z historického pohledu drahých. Investičních příležitostí, u kterých se nemusíme bát propadu hodnoty v následujících několika letech, je proto velice málo.

Zlato letošním premiantem
Žlutý kov se ze svých minim na přelomu roku výrazně odrazil a po více než 20procentní rally vstoupil do býčího trhu. Ve srovnání s vývojem ostatních aktiv na finančním trhu se tak pohybuje mezi těmi s nejvyšší návratností. Můžeme čekat podobný vývoj i ve zbytku roku?