Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Praktické okénko – turbulentní časy si žádají zajišťování pozic
V době vysoké volatility je vhodné zajišťovat své pozice. Jak to provést, si ukážeme v tomto článku.

Akcioví býci si americké volby nakonec vyloženě užili
Extrémně růstový týden zakončený páteční červenou nulou znamenal pro index S&P 500 nejvýraznější vzestup od dubna se sytě zelenou visačkou +7,32 %.

Co je za obzorem?
Představte si sami sebe. Před několika tisíci lety stojíte na břehu oceánu a nevíte, že je to oceán, protože do školy jste nikdy nechodili a nikdo vám nevysvětlil, co jsou řeky, moře, oceány. Vidíte jen vodu, o které ani nevíte, proč je tak slaná když o kus dál je také voda, které sice není tak velké množství, oproti tomu však chutná jinak. Neumíte číst, neumíte psát, nevíte co je to zeměpis a nevíte spousty dalších věcí. Jen se díváte do nekončící dálky, kde vidíte modrobílý horizont a říkáte si, co tam asi je? Vždy když na to místo přijdete, je to jako okamžik odpočinku a naděje, protože tam, kde nyní žijete, nejste spokojeni. Utiskuje vás ten, kdo má větší sílu. Co mělo vyrůst, nevyrostlo a celkově je potravy málo, takže vaše devítičlenná rodina má co dělat, aby přežila. Pořád se vracíte k onomu místu na pobřeží a zvažujete, jestli je pro vás lepší jistota bídy, ačkoliv i ta může být hodně nejistá, anebo by dávalo smysl vydat se někam, kde je mnohem lépe. Ale je tam skutečně lépe? A co tam vlastně je?

Americký akciový trh vrací část zisků. S&P 500 je pod únorovým maximem, ale důležitá podpora je níže
Americké akciové indexy v uplynulém týdnu výrazně oslabily. Facebook, Apple, Amazon, Microsoft a ALphabet shodně odepsaly přes 10 %, a tak nepřekvapí, že nejvýrazněji ztrácela burza Nasdaq. Index S&P 500 pak odepsal 2,51 %.

Praktická ukázka: Ten trh si se mnou hraje
Nevím, jak to popsat lépe, než že si trh ze mě tak trochu střílí. Ano, pořád se jedná o tu situaci s rozdílným nastavením minimální velikosti obchodovaného pásma. Je to jako na houpačce, ale v součtu stále vyhrává nastavení původní.

Dobrý interpret měnové politiky Fedu: Nick Timiraos
Pro mnohé bylo možná překvapivé, že Fed snížil své sazby rovnou o 50 bazických bodů. Čistě z přísně makroekonomického pohledu dávalo větší smysl snížení o 25 bazických bodů. Názory na to, o kolik Fed sníží sazby, se několikrát během měsíce změnily. Vyznat se v rozhodnutích a projevech jednotlivých centrálních bankéřů a celkové makroekonomické situaci není zrovna jednoduché. Avšak objevil se jeden specialista, který se trefil. Tím někým byl novinář z Wall Street Journal, Nick Timiraos.


Obchodní příležitosti pro Bitcoin, Ethereum a Litecoin
Kryptoměny již dva dny odpočívají v úzkém pásmu a pravděpodobně se schyluje k dalšímu zajímavému pohybu. Budete připraveni se ho zúčastnit?

INVESTIČNÍ GLOSA: Zuckerberg často šlape vedle. Na každém z nás ale neskutečně vydělává
Mezi investorskou smetánkou je Meta často vnímána jako společnost, která stojí za zastaralým Facebookem, která kriticky nezvládla tvorbu metaversu a která má to nejlepší určitě za sebou. Čísla ale ukazují něco jiného. Meta na nás dokáže neuvěřitelně vydělávat.


Bernanke pomohl akciím do zelených čísel. Dolar slábne, zlato stoupá
Včerejší obchodování by bylo na nové fundamenty poměrně chudé, nebýt Bena Bernankeho a jeho překvapivého projevu, ve kterém pootevřel dvířka eventuelnímu uvolněni měnové politiky.

O čem to vlastně píši – praktická ukázka
Tak si říkám, že ne vždy se mi zřejmě daří správně popsat, jaký je můj obchodní přístup a celková filozofie, se kterou k obchodování přistupuji. A tak jsem se rozhodl, že sem dám praktickou ukázku. Původně se měl tento článek jmenovat „Krásná ztráta z minulého týdne“, ale to bylo ještě v průběhu. Nakonec se to ale bohužel vyvinulo tak, že jsem příspěvek musel trochu poupravit.

Praktická ukázka: Jak to pěkně dopadlo
Občas říkám, že se ve zvolené strategii vyplatí setrvat a průběžně se, v horších dobách, snažit minimalizovat ztráty. Protože čas od času přijde týden, který svými výsledky pohladí po duši a odmění tradera právě za tu výdrž a trpělivost.

Praktická ukázka: Drama v závěru týdne
Už to vypadalo na další, tedy třetí týden, ve kterém nebude mnoho obchodů, přičemž vše proběhne v klidu a v pohodě. No toto zdání probralo do reality čtvrteční drama. Volatilita nebyla nijak přehnaná, přesto jsem se dobral k docela zajímavým dvěma obchodům.

Trading restart: Nový video kurz pro pokročilé tradery
Článků, videí i dalších materiálů o tom, jak s tradingem začít, je plný internet. Trading je nicméně velmi komplexní disciplína, která není pro každého. Pokud se zajímáte o pasivní investování do ETF, jste pravděpodobně schopen načerpat většinu potřebných znalostí v rámci několika málo hodin. Stát se opravdu profitabilným traderem ale trvá spíše desítky či stovky hodin. Mnoho potenciálních obchodníků se tak k úspěšnému tradingu nikdy nedostane. Důvodů může být mnoho – nedostatek materiálů pro pokročilejší tradery je ale bezpochyby jedním z nich. A právě na toto téma se zaměřil Karol Hajduček, který pracuje na obchodním oddělení XTB. Vytvoril zcela nový video kurz s názvem: RESTART: Kurz systematického tradingu.

AUD/CHF je najnižšie v histórii!
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie.

Praktické okénko – zajímavé tržní situace, které budu v brzké době vyhlížet
V dnešním článku se podíváme na tržní situace, které určitě stojí za sledování.

Pět úspěšných obchodních strategií, které by měl znát každý trader
Chcete-li být úspěšný v tradingu, je nezbytné používat obchodní strategii. Měli byste si vybrat a přijmout takovou strategii, která vám bude vyhovovat (z hlediska časové náročnosti, frekvence obchodů, rizikovosti atd.). Na výběr je několik obchodních strategií. V tomto článku se podíváme na pět populárních strategií a zdůrazníme jejich výhody a nevýhody:

Praktické okénko – Obchodní minely aneb co se fakt nepovedlo
Trading někdy přinese řadu úsměvných situací, které pokud nejsou pravidelné, nestojí za víc, než právě za úsměv.

Inflace klesá, ale…
Březnová inflační data začínají tradičně zveřejňovat nejdříve země platící eurem. V Německu meziroční zdražování pokleslo z 8,7 % na 7,4 %, ve Španělsku dokonce z 6,0 % na 3,3 %. Na první pohled povzbudivé zpomalení růstu cen má však jednu vadu na kráse a tím je srovnávací základna.