Proprietary trading firmy

Co je to proprietární obchodování (prop trading)?
08.03.2024 Prop trading aktuálně zažívá nebývalý rozmach a vyvíjí se neskutečně rychlým tempem. Mezi tradery se stal prop trading doslova fenoménem. FXstreet.cz proto dnes zahajuje nový a rozsáhlý seriál, kde se budeme velmi detailně věnovat právě prop tradingu. Můžete se tedy těšit na opravdu detailní a propracované články, ve kterých se budeme velmi detailně věnovat tomuto novému tradingovému odvětví. Připravte se tedy na vzrušující pohled do světa prop tradingu.
Další články k tématu Proprietary trading firmy

Jak funguje Prop Trading?
12.02.2024 V posledních letech se prop trading stává stále výraznějším pojmem ve světě online obchodování. Tento fenomén nabírá na popularitě a přitahuje pozornost obchodníků po celém světě, kteří hledají nové cesty, jak více benefitovat ze svých obchodních dovedností a využít možnosti, které jim jejich klasické obchodní účty nemohou nabídnout. Prop trading tak přichází jako příležitost pro všechny obchodníky, kteří chtějí vstoupit do světa finančních trhů s takovým kapitálem, který překračuje běžné možnosti retailových obchodníků.

Milionový kapitál bez rizika. Je prop trading revoluce v obchodování?
27.11.2023 Odvětví tzv. prop tradingu zažívá aktuálně nebývalý boom a vyvíjí se neskutečným tempem. Úplnou novinkou v tomto odvětví je navíc tzv. instant funding, o kterém si také povíme v dnešním článku.

FTMO: Prop Tradingem od nuly k miliardám
20.06.2024 Zakladatelé české prop tradingové společnosti FTMO Marek Vašíček a Otakar Šuffner v rozhovoru pro FXstreet.cz popisují své začátky, proč jim trvalo několik let, než měli první klienty? V rozhovoru také prozradí, proč jsou jedni z nejdražších ve svém odvětví, proč odešli ze Spojených států, jaký byl historicky největší payout, či z jakých zemí se rekrutují nejlepší obchodníci. Bavili jsme se také o tom, co může placená challenge traderům nabídnout nebo zda do podnikání šli s vidinou miliardových valuací.

Steenovy zápisky: Halloween indikátor – "sell in May and go away"
12.05.2017 V současnosti se pohybujeme v prostředí nových maxim a obrovské spokojenosti obchodníků, jakou jsme v Saxo Bank nezažili od roku 2000. Počasí bylo sice poslední dny příšerné, ale i do Dánska v posledních dnech pomalu přichází jaro připomínající, že je květen. A společně s květnem se začíná často skloňovat termín „Halloween indikátor“, také známý jako strategie „sell in May and go away“ („prodej v květnu a zmiz“).

Brexit by mohl zrychlit proces nezbytných reforem v UK
07.07.2016 Píšu tento záznam z Jižní Afriky, která je asi vůbec nejdál od Evropy a věčných řečí o brexitu, jak je to jen možné. I tady je však těžké vyhnout se zmatkům a věčné „potřeby“ investorů a médií zjistit, co bude dál.

Macro Digest: Sbohem pane prezidente – #SaxoStrats
12.01.2017 Závěrečný projev prezidenta Baracka Obamy byl klasickou ukázkou jeho přístupu – skvělý, ale „nic moc nového“. Nyní se přesuňme na tiskovou konferenci nastupujícího prezidenta Donalda Trumpa (17:00 středoevropského času), kde vzhledem k novým obviněním z propojení s Ruskem můžeme očekávat zajímavé informace.

Steenovy zápisky: Když změna není změnou
13.02.2017 Prezident Trump zůstává velkou neznámou i pro ty, kdo se s ním setkali; jeho povaha je v nejlepším případě nepředvídatelná a v nejhorším patologická. Přesto mi jeho schopnost „dostat věci do pohybu“ imponuje. Díky tomu dokázal přesvědčit řadu investorů, které mám v úctě, aby uvěřili jeho koncepci „zvířecího ducha“, tedy koncepci zavedené ekonomem Adamem Smithem v jeho myšlence ekonomiky laissez-faire. (To byl samozřejmě jediný ekonomický model před Marxovou definicí kapitalismu a komunismu.)

Steenovy zápisky: Útěk z bezduchého stroje – #SaxoStrats
14.11.2016 Snad za to mohla drobná chyba v plánování, ale najednou jsem zjistil, že výsledky amerických prezidentských voleb sleduji z moskevského hotelu Radisson Ukraine – což je jedno z mých nejoblíbenějších míst v ruském hlavním městě.

Prop trading společnosti (FTMO, Fintokei, atd.) - Jak získat milionový kapitál pro obchodování?
03.01.2024 V tomto vzdělávacím videu se budeme věnovat prop tradingu (neboli proprietary tradingu), který hlavně v posledních měsících zažívá obrovský boom. Představíme si prop trading se všemi jeho výhodami, ale i nevýhodami.
Související klíčová slova:
Téma proprietary tradingu | Dostatečný kapitál | Proprietary trading divize | Normální člověk | Poplatek (fee) | Platformy pro nezávislé obchodníky | Nejlepší vysoké školy | Proprietární obchodování (prop trading) | Model prop tradingu | Historie | Výkon | Pokrýt rizika | Možnost obchodovat | Proprietary trading divize v bankách | Divize bank | Obchodní činnost | Obchodování na prop účtu | Zaměstnání tradera | Obchodní společnosti | Napákování kapitálu | Největší kapitál | Jak vznikl klasický prop trading | Ambasadoři | Požadavky na obchodování | Rozsáhlý seriál | Finanční firma | Splnění určitých obchodních cílů | Vstupní poplatek (fee) | Investiční instrument | Funded účet | Poplatek | Rozdělení institucí do skupin | Peníze | Jak fungují prop firmy | Vysoké školy na světě | Rozdělení prop tradingu | Fee | Vlastní obchodování | Trading divize | Zaměstnání tradera v bance | Trading shops | Konkrétní prop firmy | Obrázek schématu rozdělení prop tradingu | Obchodníci | Challenge | Vedení banky | Proprietary trading shops (prop shops) | Prop firmy | Určitý kapitál | Fundovaný účet | Kapitál | Vlastní nástroje | Nejlepší vysoké školy na světě | Společnosti | Proprietary trading desks | Vice | Akciové indexy | Trading desks | Velké zisky | Odvětví | Challenge-based | Pozornost | Jak se prop trading rozděluje? | Prop firma | Obchodovat | Platformy | EverTrader | Proprietary trading shops | Finanční instituce | Dost velké zisky | Klasický prop trading | Zajímavější peníze | Co je to proprietární obchodování | Firma | Vysoce profitabilní | Firmy, které hledají tradery | Burze | Obchodovat pro prop firmu | Psychometrické testy | Prop Trading | Propracované články | Psychické dopady | Napákování | Trading divize v bankách | Vlastní finanční prostředky | Trading | Fintokei | Majlant | Firmy | Obrázek znázorňující rozdělení institucí do skupin | Vlastní obchodní činnost | Money management | Dělit o zisky | Schéma prop tradingu | Požadovaný risk management | Trading divize bank | Rizika | Prop shops | Vlastní kapitál | Proprietary trading divize bank | ForTraders | Komodity | Vstupní poplatek | Na burze | FXstreet | Tradeři | Řídit riziko | Riziko | Risk | Financování | Obchodní kapitál | Radek Zalubil | For Traders | Praxe | Instituce | FTMO | Zisk | Obchodování | Management | FXstreet.cz | Proprietary Trading | Měnové páry | Retail | Akcie | Tým FXstreet.cz | Profitabilní | Získej funded účet | Traders | Zisky | Regulace | Zaměstnanci | Deriváty | Dosažení zisku | TIM | Investiční | Divize | Instrument | JDE | Proprietární obchodování | Finanční prostředky | Risk Management | Moderní prop trading | Forexu | Kryptoměny | Banky | Instrumenty | CapXmaster | CZ | Prop Trading firmy | Indexy | Trading firmy | Banka | Vysoké školy
Nejčastější klíčová slova:
USD | EUR | Pozice | USA | Index | Výhled | Trh | Rezistence | Růst | Reuters | Obchodování | Banka | Banky | Pokles | ČTK | Indikátor | Trading | Cena | 3М | Pivot