Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Kryptomeny, ktoré sklamali (zatiaľ)
Kryptomeny sem, kryptomeny tam, rok 2020 a 2021 je jednoznačne ich rok a mnohé urobili obrovské výnosy. Ľudia veľmi radi poukazujú na úspechy, no dôležité je sa aj pozrieť na tie neúspechy. V tomto prípade na krypta, ktoré mali, alebo stále majú potenciál, ale ešte sa na cene úplne neprejavil. Poďme sa pozrieť na Internet Computer (ICP), Bitcoin Cash (BCH) a Plant vs Undead (PVU).

F1 a trading
Jsem průměrným fanouškem závodů Formule 1 (Ferrari je prostě jednička). Současně jsem ale velkým „fanouškem“ tradingu. Pokaždé, když se dívám na jakýkoliv závod F1, mám neutuchající pocit, že tyto dvě „soutěže“ mají mnoho společného. A tak bych se rád věnoval jedné z těchto podobností.

Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - když sabotujete vlastní úspěch
Konečně ziskový týden. Zisk 154 Kč je vyšší než plán, takže bych mohl být spokojený. Jsem ale spíše rozpačitý a sice proto, že v jeden moment byl týdenní zisk vyšší než 800 Kč. Chtěl jsem ale ještě víc, abych si zlepšil skóre. Nakonec to dopadlo tak, že jsem byl rád, že mám aspoň nějaký zisk. Málem jsem skončil zase ve ztrátě a to částečně i proto, že jsem porušil svoje pravidlo pro maximální denní ztrátu. Je opravdu neuvěřitelné, jak obtížné je odolat různým emočním impulsům. Aktuální graf vývoje stavu účtu je zde:

Kryptomeny, ktoré sklamali (zatiaľ) - časť II.
Kryptomeny sem, kryptomeny tam, rok 2020 a 2021 je jednoznačne ich rok a mnohé urobili obrovské výnosy. Ľudia veľmi radi poukazujú na úspechy, no dôležité je sa aj pozrieť na tie neúspechy. V tomto prípade na krypta, ktoré mali, alebo stále majú potenciál, ale ešte sa na cene úplne neprejavil. Poďme sa pozrieť na Bitcoin Cash (BCH), EOS (EOS) a Bitcoin Gold (BTG).

Multitimeframe analýza: 19.1.2023 HUGO BOSS
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Jak přizpůsobovat svoji strategii podle aktuálních tržních podmínek?
Obchodování na finančních trzích je neustálý tanec mezi inovací a konzistencí. Zatímco může být lákavé střídat obchodní strategie jako košile, klíčem k dlouhodobému úspěchu je naučit se, jak adaptovat a kalibrovat ověřenou strategii podle měnících se tržních podmínek. Jak tedy na to?

Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD, EUR/USD a NZD/USD
V dnešním blogu technické analýzy se podíváme na hlavní měnové páry USD/CAD, EUR/USD a NZD/USD. Páteční obchodní seance se nesla v duchu vybírání zisků a tak došlo na denních grafech k zakreslení korekčních svíček v býčích trendech. Tato situace platí na měnových párech EUR/USD a NZD/USD. Budu se tedy věnovat aktuálnímu nastavení pro intradenní obchody. USD/CAD na denním grafu tvoří trojúhelník. Moje obchodní nastavení tedy vychází z tohoto časového rámce a rád bych viděl signál na této cenové úrovni.

Praktická ukázka: Málem jsem neměl o čem psát
Jsem si jistý, že by nastalo velké zklamání, pokud bych jeden týden vynechal se svými výsledky. Mnoho fanoušků i „fanoušků“ by se začalo obávat, jestli je to první krok k tomu, že by třeba slunce mohlo vyjít na jiné světové straně, zkrátka že je tady konec starého dobrého světa… mimochodem, jsem rád, že všichni tady máme smysl pro nadsázku.

Zostane GBP/AUD v trendovom kanáli?
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. V dnešnom výhľade sa pozrieme samozrejme na GBP/AUD a takisto aj NZD/USD a USD/CHF hlavne z daily timeframe, kde sa rysujú ďalšie zaujímavé obchodné príležitosti.

NZD ujíždí na mléku
Zdá se to až neuvěřitelné, ale i takový zanedbatelný ukazatel, jako je cena mléka, dokáže obrátit vzhůru nohama celou ekonomiku. Tou ekonomikou je Nový Zéland, který na mléku doslova ujíždí - přes 30 % exportů této ostrovní země tvoří mléčné výrobky.




Psychologická stránka obchodovania
Ak sa porozprávate s desiatkami obchodníkov na ich pohľad na vec, tak zistíte rôzne názory. Väčšina obchodníkov podceňuje psychologický aspekt obchodovania a dávajú veľký význam stratégii, money managementu, risk managementu, vstupom či výstupom, ale ten najdôležitejší aspekt obchodovania je práve psychológia. Vraví sa, že až 70% je psychológia a ostatných 30% je money management, stratégia a vstupy s výstupmi. Obchodovanie je v podstate veľmi jednoduchá činnosť. Stačí si preštudovať a otestovať rôzne stratégie a vybrať si to čo funguje, no vedieť držať zisky a zatvárať straty nie je jednoduché.

ČNB koruně zatím nijak nepomáhá
Včerejší zasedání České národní banky (ČNB) nepřineslo žádné velké překvapení. Bankovní rada zvýšila úrokové sazby z 1,25 % na 1,50 % a naznačila, že do Vánoc může přijít ještě jeden krok směrem vzhůru. Kurz koruny však reagoval spíše negativně, protože z projevu guvernéra Rusnoka bylo znát, že dosavadní vývoj kurzu EUR/CZK je pro centrální banku dostatečný. Žádná slovní intervence za silnější korunu se tedy nekonala.

Ruský rubl přehlíží rally na ropě
Za posledních 12 měsíců vyrostly ceny ropy o 40 % a ruský rubl za stejné období odepsal více než 10 %. Přitom ropné futures a měnový pár USD/RUB se tradičně pohybují proti sobě. Co za tímto nezvyklým pohybem stojí a vytváří se obchodní příležitost?

Mapa 44/10
Je číslo 1,3930 magické? No asi ne, ale pokud jsme si všimli, tak EURo již třetí týden v pátek zavíralo kolem této hranice.

Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a AUD/CHF
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející týden. Na měnovém páru USD/CHF právě probíhá korekce rostoucího trendu. Týdenní graf měnového páru AUD/CHF nabízí cenový pattern Hlava-Ramena.

Multitimeframe analýza: 17.8.2021 EUR/GBP
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.