Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Index DAX: 44. týden z pohledu technické analýzy
Minulý týden proběhl podle očekávání... ťukli jsme si k rezistu a zpátky dolů.

Obchodník měsíce: Na vlně fundamentů k půlmilionovému zisku
Přinášíme další pohled na obchodování našeho reálného klienta.

Ako spolu súvisí trading a komfortná zóna?
Normálna ľudská bytosť vždy vyhľadáva potešenie a vyhýba sa bolesti. Odkedy sme boli malé deti vyhľadávame uspokojenie spojené s jedením, hraním, dotýkaním, búchaním, chytaním, státím, utekaním a nespočet ďalších činností, ktoré môžu pôsobiť bezvýznamne dospelému človeku, ale zostávajú potešením pre deti. Samozrejme potešenie nie je stratené pre dospelých ľudí. Veci ako umenie, sex, priatelia, jedlo, drinky, tanec a kopa ďalších vecí, ktoré ľudí uspokojuje sú to hlavné, čo by ľudia opísali ako dobrý život. V rámci kontextu uspokojenia a bolesti nemôžeme zabudnúť na komfortnú zónu.

Válka o umělou inteligenci: Vyhraje Google nebo Microsoft? A je AI opravdu tak revoluční?
Příchod vyhledávače ChatGPT založeném na umělé inteligenci v posledních týdnech otřásl světem. Mnozí v AI vidí počátek nové technologické revoluce a technologické společnosti tak začali souboj o tento sektor. V současnosti se jako přední hráči zdají být společnosti Microsoft a Alphabet (Google).

Dopad koronaviru na americký dolar
Ještě před měsícem držela americká centrální banka (Fed) úrokovou sazbu v intervalu 1,50 – 1,75 %. Od té doby ale nastal takový sled bezprecedentních událostí, na které Fed masivně reagoval. Březen tak můžeme hodnotit jako měsíc, kdy ve Spojených státech došlo k historicky největšímu uvolnění měnové politiky v historii. Otázkou zůstává, jaký dopad celá krize bude mít na status amerického dolaru jako bezpečného přístavu a jeho kurz k ostatním měnám.

Pozor podvod!
Vo svete investícií sa skrýva mnoho príležitostí, no s nimi prichádza aj temná stránka - stále častejšie sa stretávame s vlnou podvodných reklám a produktov, ktoré dokážu ohroziť aj najopatrnejších investorov. Zdanlivo lákavé ponuky rýchleho obohatenia a falošné sľuby výnimočných výnosov často skrývajú nelegálne praktiky, podvody a riziká, ktoré môžu vážne narušiť finančnú stabilitu obetí týchto podvodov. V tomto článku si preberieme niekoľko bodov súvisiacich s témou, aby ste boli lepšie pripravení chrániť svoje investície a predchádzať možným finančným stratám.

Krátké obchodní analýzy – Index S&P 500, eurodolar a ropa
Americký akciový index S&P 500 i přes množící se varovné předpovědi o nevyhnutelném propadu v uplynulých dvou týdnech dále pokračoval nahoru ke svým maximům.

Multitimeframe analýza: 5.10.2023 DIESEL (Motorová nafta)
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Kam až může spadnout britská libra?
Britská libra měla až do letošního července vůči americkému dolaru navrch. Měnový pár GBP/USD během léta završil obdivuhodný 12měsíční býčí trh otestováním hranice 1,7200. Tam se však dlouho neohřál. V posledních týdnech totiž na měnových trzích úřaduje USD, který posiluje napříč měnovým spektrem a vůči kterému libra od červencových maxim ztratila již přes 600 pipů. Název dnešního článku by se proto mohl interpretovat také jako „Kam až může posílit USD?“

Akciové portfolio Tomáše Vranky: Na čem bude Amazon vydělávat miliardy dolarů?
Poslední měsíc byl na trzích pro akcie konečně relativně pozitivním. Přesto se řada firem, zejména růstových, pohybuje na stále zajímavých úrovních a právě této situace jsme využili k přidání nové akcie do portfolia. Kromě toho se na trhech událo několik zajímavých věcí, které přímo či nepřímo ovlivňují náladu i na akcích. Zřejmě nejdůležitější událostí byla zasedání centrálních bank, zejména amerického FEDu a evropské ECB. FED koncem minulého měsíce opět přistoupil k výraznému zvýšení úrokových sazeb o 0,75 procentního bodu. Zvýšení sazeb na první pohled není pro akcie pozitivní, předseda FEDu Powell však řekl, že další zvýšení se bude odvíjet od toho, jak bude vypadat ekonomika a trh práce. FED tedy nebude zvyšovat sazby za každou cenu, což trh ocenil růstem akcií. K podobnému kroku konečně přistoupila i ECB, která sazby zvýšila nečekaně až o 0,5 procentního bodu, zatímco se čekalo zvýšení o 0,25. Kromě toho nastaly změny i v politické oblasti, protože premiér Velké Británie Boris Johnson a premiér Itálie Mario Draghi oznámili, že se vzdají svých premiérských postů.

Analýza S&P 500, NASDAQ, EUR/USD - S&P 500 na novém rekordu, dotáhne se i NASDAQ?
Fed rozhodl a po více než čtyřech letech sáhl ke snížení úrokových sazeb. To po prvotním váhání dalo palivo akciovým indexům k dalším ziskům. Poraženým je naopak americký dolar. Otázka nyní je, zda pozitivní náladu na trzích nezmění data z trhu práce.

Jak obchodovat EUR/USD a USD/CAD
Po platném breakoutu důležité rezistence (dvouleté maximum) koncem minulého týdne měnový pár EUR/USD dále posiloval a vystoupil až nad úroveň 1,1900. I nadále dobré průběžně přicházející zprávy z americké ekonomiky nedokázaly měnový pár oslabit.

Praktická ukázka: Mít pravdu nebo peníze?
Uplynulý obchodní týden byl z pohledu mého tradingu docela speciální. Nešlo o to, že bych provedl změnu ve své strategii nebo něco jiného, co by mělo vliv na samotnou podstatu. Ale pustil jsem se do něčeho, co úplně nabouralo můj filozoficko letargický postoj k tradingu. Upřímně říkám, že mi to fyzicky nebylo příjemné a utvrdilo mě to po nějakém čase opět v tom, že moje postoje k obchodování jsou správné. Tedy alespoň pro mě.

Nejzranitelnější měny
Podle japonské banky Nomura je česká koruna znovu na prahu měnové krize. Stejné varování tato banka vynesla i v listopadu 2022, od té doby však koruna vůči euru o celé procento posílila. Byť si myslím, že by si naše měna po inflační smršti zasloužila oslabit, na nějakou měnovou krizi s depreciací až nad „intervenčních“ 27,00 to zdaleka nevypadá. Proč? I s vyššími náklady a ztrátou ruského trhu dokážeme naše produkty úspěšně prodávat na zahraničních trzích, česká obchodní bilance je bezpečně v plusových hodnotách.

INVESTIČNÍ GLOSA: Čínský trh se třese před Trumpovými cly. Jsou obavy oprávněné?
Staronový americký vladař Donald Trump chce po lednové inauguraci uvalit 60procentní clo na dovoz čínského zboží, sankce ale postihnou i další exportéry do USA. Zatímco většina trhu tak oslavuje Trumpovo zvolení růstem, čínské indexy váhavě přešlapují.

Zase ten Bitcoin
Není to tak dlouho, co jsem psal o Bitcoinu, jak mě baví. Také jsem psal o tom, jak neuvěřitelně nestabilní je to věc a tím pádem, i jak nepraktická z dlouhodobého pohledu. Nic proti myšlence virtuálních měn nemám, ale tohle mi hodně připomíná divoký západ, kdy pravomoc šerifa končí u prvního stromu za městem a dál je už jen naprosté bezvládí a libovůle.

„Typický“ obchod na DAX-e v zmysle pravidiel
Vo včerajšom článku som uviedol „Základné“ podmienky pre obchodovanie na DAX-e. V tomto, ako aj v nasledujúcich, budem postupne zverejňovať aj spôsob otvárania, riadenia a uzatvárania objednávok – „stratégiu“.

Solídny signál na USD/JPY a iné obchodné signály
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Poďme sa pozrieť na tri menové páry a to USD/JPY, EUR/AUD a AUD/JPY a ukážeme si možné budúce pohyby.


NASDAQ – světová ikona mezi akciovými indexy
Při zpětném pohledu za letošní volatilitou akciových trhů se možná sami sebe ptáte, zda nenastal nyní ten správný čas, začít konečně investovat. Zkušení obchodníci by vám na tuto otázku jistě hnedka odpověděli, že ano nastal a k tomu by navíc ještě nepochybně dodali „kdy jindy je lepší doba začít, než ve výprodeji, když jsou ceny dole…“.