Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/GBP, EUR/CHF a AUD/CHF
V dnešní blogu se podíváme na analýzu měnových páru EUR/GBP, EUR/CHF a AUD/CHF. Měnové páry EUR/GBP a EUR/CHF jsou blízko dokončení impulsní vlny a nabízejí obchodování proti směru trendu. Proti tomu AUD/CHF nabízí možnost obchodování ve směru trendu do poslední vlny.

Kde brát zisky, když neexistuje exit strategie?
Výběr zisků je v tradingu velmi důležitý, ale ne vždy mají obchodníci jasno v tom, kdy jej realizovat. V tomto článku otevřeme téma výběru zisků.

Měnový pár EUR/NZD: Analýzy více časovývh rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na měnový pár EUR/NZD a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Prečo pôjdem čoskoro dlhodobo long NatGas
Ak ste si všimli, raz za čas robím blogy aj na komodity, pretože ak sa rysuje naozaj dobrá obchodná príležitosť na komoditách, tak idem do toho dlhodobejšie. Toto sa teraz deje na plyne a ukážem vám pomocou štatistiky, COT, technickej analýzy a ekonomickej analýzy prečo si myslím, že za pár mesiacov uvidíme nárast na tomto inštrumente.

Too big to fail?
Trocha odľahčenia nezaškodí, a tak to bude dnes na inú tému, ale predsa len myslím, že to bude stáť za zamyslenie. Tak niečo málo z môjho pohľadu na svet.

Technická analýza měnových párů AUD/CAD, EUR/AUD a EUR/GBP
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action pro nadcházející období. Cena měnového páru AUD/CAD se nachází nedaleko konfluenční zóny. Na měnovém páru EUR/AUD došlo ke sladění trendů na více časových rámců a cena na EUR/GBP konsoliduje.

Přechod z demo účtu na živé obchodování
Obchodování na finančních trzích je fascinujícím, ale zároveň náročným odvětvím. Mnozí začínající obchodníci začínají na tzv. demo účtech, kde mohou obchodovat s virtuálními penězi a testovat své strategie bez reálného finančního rizika. Nicméně existuje klíčový moment, kdy je čas opustit bezpečné prostředí demo účtu a přejít na živé obchodování. V tomto článku se podíváme na několik faktorů a rad, které vám pomohou rozhodnout, kdy je ten pravý okamžik k přechodu.

Praktická ukázka: Trochu nervozity, ale konec dobrý
Ne vždy máme tolik štěstí, abychom se povozili na vlnách volatility a sklidili to, co by se nám sklidit líbi-lo. Tedy Take-Profit (TP). Na druhou stranu je ale také důležité, jak se naše strategie chová, když jde trh do strany. A to se té mé myslím v minulém týdnu povedlo.

Americký dolar nevěnuje pozornost Fedu
Euro se na páru s americkým dolarem vydalo do slušného býčího trendu, během kterého si za poslední měsíc připsalo 5 %. Pravdou je, že ekonomika eurozóny se dostává do prudké fáze expanze, při které poptávka roste a pracovních sil (mimo Německo) je stále dostatek.

Jak se neutopit v grafu
Všichni, kdo čtou moje příspěvky, tak vědí, že moje obchodování je jednoduché, bez zapojování nějakých kouzelných faktorů, respektive bez nejrůznějších „pojišťovadel“. Dokonce jsem v jednom ze svých článků o svém obchodování psal jako o bezdotykovém. To je samozřejmě dáno i tím, že používám AOS, ale nelze zapomenout, že můj graf je naprosto „čistý“. Současně se ale také přiznávám, že tomu tak nebývalo vždy a ve svých začátcích jsem se v tom patlal jako celá řada dalších. A proto vám zkusím povědět, jak jsem se od složitého dostal k jednoduchému.

Technická analýza akciového indexu S&P 500, EUR/USD a USD/JPY
Pozitivní sentiment, zasetý na akciových trzích v půlce března, panuje i nadále a americké akciové indexy již atakují historická maxima. Trhy stále podporuje ropa, která i přes pesimistická očekávání a předpovědi postupně navyšuje několikaměsíční maxima.

Obrat trendu na GBP/AUD a iné predikcie
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov EUR/USD, AUD/NZD a GBP/AUD a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Momentálne sú všetky vybrané trhy na zaujímavých úrovniach, kde sú tiež trendové línie.

Eurodolar si nevie nájsť dno!
V tomto tradingovom blogu poukážem na minulý vývoj rôznych trhov a inštrumentov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Pozrime sa teda na GBP/CHF, CAD/CHF a EUR/USD cez denné časové rámce.

Praktické okénko: Výběr likvidity nebo-li stop loss hunting
Trh naprosto přesně zasáhne váš stop loss a poté se vydá predikovaným směrem. Pokud máte tuto zkušenost, stali jste se obětí stop loss huntingu.


Přehled zajímavých obchodních příležitostí pro 7. týden
Minulý týden byl zajímavý hlavně z hlediska politických debat a diskusí o silném euru. To se nejvíce projevilo ve čtvrtek, kdy eurodolar korigoval své předchozí zisky. Situaci ohledně jednání Evropské centrální banky a jejího šéfa Draghiho sledovala určitě většina obchodníků a není třeba to dále analyzovat. V dnešním článku se budeme věnovat spíše jiným párům, protože názorů např. na EUR/USD si každý může přečíst nespočet.

Trump, ropa a plyn
Americká politická scéna je s blížícími se prezidentskými volbami turbulentní. Investoři se snaží pochopit a nacenit, co pro ceny akcií, komodit a nastavení úrokových sazeb znamená neúspěšný atentát na republikánského ex-prezidenta Trumpa, volba J.D. Vance jako jeho kandidáta na viceprezidenta nebo odstoupení prezidenta Bidena z volebního klání.

Cena komodit na nejvyšších časových rámcích
Máme tu závěr měsíce. Vhodný čas ke studiu grafů na nejvyšších časových rámcích. V dnešním blogu technické analýzy se budu věnovat komoditám a informacím, které mi může sdělovat cena na nejvyšších časových rámcích. Aktuálně na komoditách mědi, sojových bobech a bavlny.

O fundamentálním spekulantovi
V předvánočním sloupku věnovaném fundamentu se tentokrát nebudeme zaměřovat na možné podhodnocené či nadhodnocené měny, ale podíváme se, co takový fundamentální spekulant („Fundas“) dělá během roku. Dnes tedy výjimečně bez grafu.

Rizika spojená s obchodováním komodit
Komodity a obchodování těchto surovin má na světě velkou historii a datuje se dávno před našim letopočtem. Kdysi byl důvod obchodování s rýží nebo obilím prostý – uspokojit základní lidské potřeby. Časem však, jako každé jiné obchodování přilákalo další osoby, s vidinou na tom zbohatnout a vydělat. Obchod s komoditami prošel dalekou cestu - od barterového obchodu přes platbu drahými kovy a penězi až po dnešní trhy, kde se spekuluje na poklesu nebo nárůstu cen těchto surovin.