Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Swingový TimeFrame výhled na týden 3. - 9. října 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?
Jak se orientovat ve světě investování?
Investování prostřednictvím akcií nebo ETF je v posledních letech stále populárnější. Svět financí je však složitý a zejména v počátcích je velmi obtížné se v něm orientovat. Na první pohled to zní jednoduše - vždyť si koupím akcii nebo ETF - tak co by na tom mohlo být složitého?
Burzovní grafy: Jako kdyby se nic nestalo
Uplynulý obchodní týden byl opět ve znamení minimálních výkyvů, americký akciový index S&P 500 uzavřel na červené nule (-0,01 %) a zůstává v extrémně úzkém rozpětí. V průběhu olympijských her se na trzích téměř nic nedělo a letní selanka se protáhla až do druhé poloviny srpna.
Prodlouží prosinec aktuální býčí rally?
Býčí rally na akciových indexech nám v několika posledních dnech poněkud uvadá, a protože před sebou máme sadu důležitých dat, tak by mohla nastat korekce, kterou by jistě uvítali trpěliví swingoví obchodníci, kteří chtějí na indexech spekulovat long. Očekávaný pokles úrokových sazeb svědčí také zlatu, které v pondělí vytvořilo nové all-time high. Zásadní otázka proto je: Bude zlatá horečka pokračovat i v prosinci?
Fed, Trump a výnosy dluhopisů
Ze strany představitelů americké centrální banky (Fed) můžeme vnímat naznačování pomalejšího růstu úrokových sazeb. Ne že by se americké ekonomice přestávalo dařit, ale přece jen se spotřebitelská i mzdová inflace stále nedokážou posunout dostatečně vysoko na to, aby musela centrální banka zasáhnout.
5 mentálních chyb, které obchodníkům pravidelně škodí
Říká se, že tradeři až z 90 % bojují se svou psychikou v boji za dosažením konzistentně ziskového obchodování. Možná to znáte i u sebe. Pod vlivem rozkolísaných emocí jste obchodovali, když jste neměli a tento pocit vás navíc následně trápil a ovlivnil i vaše další obchody. V dnešním článku si představíme pár triků, jak udržet svou psychiku na uzdě.
XTB Obchodník měsíce: Emocionální výkyvy jsou v tradingu to nejtěžší
S příchodem měsíce července přinášíme další díl z řady rozhovorů s úspěšnými tradery. Tentorkát na sérii otázek odpověděl Petr, který se věnuje aktivnímu tradingu více než sedm let. V posledních letech se zaměřuje především na Forex, nicméně v průběhu své traderské kariéry prošel, podobně jako většina obchodních veteránů, přes řadu instrumentů i strategií. Zde jsou jeho odpovědi:
Burzovní grafy: Index S&P 500 spadl pod nejbližší support, nic vážného se ale zatím neděje
Americký akciový index S&P 500 odepsal za uplynulý týden 1,44 %. Především úterní propad o více než procento připomněl, že pár ztrátových dnů dokáže smazat zisky nahromaděné za řadu týdnů nebo měsíců.
Přichází velká rotace na akciích
Rostoucí výnosy amerických dluhopisů i výhled na 3-4 zvýšení úrokových sazeb v USA v letošním roce jsou novoroční brzdou pro další zisky akciových indexů Nasdaq a S&P 500, které již letos odepsaly 12 %, respektive 8 %. Německý DAX je za stejné období minus 3 %, český PX je na nule.
Evropa už znovu straší finanční trhy
Evropské akcie se včera dostaly od silný tlak kvůli obavám z dalšího prohlubování dluhové krize.
Je na tom eurozóna opravdu tak dobře?
Německý akciový index DAX zdolal tento týden po dvou letech svá historická maxima. Akcie rostou díky slabšímu euru, dohodnutému brexitu i pozitivnímu obratu v náladě samotných německých společností. Stejně tak pomáhá i další růst amerického S&P 500. Anebo není všechno tak optimistické, jak se zdá?
Silný dolar potápí kanadský průmysl
Kanadský dolar za posledních deset let posílil ke svému americkému protějšku o úctyhodných 40 % a od odeznění finanční krize se oba severoamerické dolary obchodují na podobných úrovních.
Kdo je vítězem šílenství kolem umělé inteligence? | Investiční Memento #34
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 34. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
Burzovní grafy: Index S&P 500 za křížem smrti
V kratším obchodním týdnu (ve středu se Wall Street připojila ke vzpomínání na George Bushe staršího) odepsal index S&P 500 4,60 %. Na denním grafu se navíc objevil zlověstný signál.
Candlesticks a jak je využít
Informace zobrazené v candlesticks grafech jsou identické s úsečkovými grafy. Každá metoda zahrnuje otevírací, nejvyšší, nejnižší a zavírací ceny. Candlesticks jsou nejužitečnější pro účely obchodování, nikoli investování. Já sám je využívám především pro intradenní spekulace.
Technická analýza Bitcoinu a Litecoinu – Čo sa aktuálne deje na krypto trhu?
V dnešnom článku sa pozrieme na Bitcoin a Litecoin. Posledné dni je situácia na krypto trhu pomerne divoká, aj preto dnešný udpate bude obzvlášť zaujímavý.
Meta je opět v pohybu! Kam až může vyrůst?
Metu, respektive jeho legendární sociální sítě jako Facebook a Instagram, zná z uživatelského hlediska asi většina z nás. Není divu, každý den používají alespoň jeden z produktů Mety přibližně 3 miliardy lidí a 4 miliardy lidí tyto produkty používají alespoň jednou měsíčně, což je zhruba polovina světové populace. Málokterá společnost se může pochlubit tak početnou klientelou. Není to ale tak dávno, kdy se akcie Mety obchodovaly kolem úrovně 100 dolarů za akcii (zatímco současná hodnota se pohybuje kolem 500 dolarů) a hovořilo se o začátku konce této společnosti. Věci se však změnily a společnost Meta a její návrat je jedním z nejzajímavějších příběhů minulého i letošního roku. Akcie této společnosti jsou také jednou z nejlepších investic posledních 2 let z celého indexu S&P 500, takže se nemůžeme divit, že je to z investičního hlediska jedna z nejoblíbenějších společností. Co zapříčinilo tento divoký vyvoj ceny? A je šance na další růst?
QT znovu jede naplno
QT neboli quantitative tightening, v překladu kvantitativní utahování brzdí americkou ekonomiku, aniž by na to odborná veřejnost jakkoliv upozorňovala. Americká centrální banka (Fed) prodává měsíčně aktiva za vyšší desítky miliard USD a stahuje tuto likviditu ze systému. Přitom v dobách QE (kvantitativní uvolňování) v letech 2009-14 se horlivě diskutovalo, jak velký pozitivní dopad budou mít tyto nově „vytištěné peníze“ na akciové, dluhopisové i komoditní trhy.
Opožděné a předčasné výstupy
Říká se, že jednou z nejdůležitějších součástí obchodních strategií bývají výstupy. Je to totiž právě tato fáze obchodování, která rozhoduje, zda finální výsledek skončí v zelených, či naopak červených číslech.
Politická nestabilita v Gabonu jako investiční příležitost
Legenda mezi burzovními spekulanty, André Kostolany, tvrdil, že nejlepší příležitostí k nákupu akcií je v období revoluce. Sám uváděl příklad, když Němci obsadili Paříž během druhé světové války a pařížská burza klesla. Kostolany však neváhal a začal nakupovat akcie. Jeho motivací bylo pochopení, že ať už je povaha politických změn jakákoliv, ekonomika se nakonec vrátí na svých kolejí, aby kapitalistický systém mohl pokračovat. Nikdo nemá skutečný zájem na selhání kapitalistického mechanismu. Toto tvrzení se nyní dá ověřit v Gabonu.