Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

O osobním portfoliu
V tomto týdnu jsem měl s několika lidmi rozhovor o tom, jak si tvoří vlastní investiční portfolia z akcií různých světových firem. Bylo to docela zajímavé povídání, u kterého se vyplatilo přemýšlet. A nejen u samotného povídání, ale i po něm.

Multitimeframe analýza: 25.4.2024 Stříbro
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Jak jsem objevil 2,5 minutový grafy
Zdravím, chci se tady podělit o zajímavý obchodní systém, který jsem si postupně vystavěl po tom, co jsem si tady na FXStreet.cz přečetl článek "V jednoduchosti je síla - aplikace Price Action na akciových indexech", o tom jak lze jednoduše a hlavně ziskově obchodovat 1 minutový grafy, že existuje asi nejužitečnější indikátor Volume Profile a že když si člověk desetkrát přečte, že minutový grafy nefungují, tak přesný opak bude pravdou.

Swingový TimeFrame výhled na týden 24. - 30. října 2022
Každý týden sleduji majors měnové páry a určuji u nich aktuální sílu trendu. Ty pak obchoduji podle své obchodní strategie, a to živě a na opravdových trzích přímo před zraky diváků. Co přinesl tento týden?

Moje cesta prop tradingem – velké změny v prop tradingu a prokletí navyšování objemu
Společnost Fintokei zveřejnila anti-gambling pravidla, která si v tomto článku představíme. Také se podíváme na dva mé nejnovější obchody a okomentujeme dlouhodobý vývoj balance křivky mého prop účtu.

Patrik Klempár - obchodník měsíce XTB: Procentuální úspěšnost není to hlavní
Tento měsíc na tradingové otázky ze série Obchodník měsíce odpověděl Patrik Klempár, známý profesionální trader a tvůrce mnoha vzdělávacích kurzů. Níže naleznete celý rozhovor:

Analýza amerických akciových indexů, EUR/USD a ropy WTI
Na finančních trzích je poslední dva týdny nepoměrně rušněji než v předchozích měsících. Tržně empatičtí obchodníci delší dobu cítí, že na trzích není něco v pořádku a očekávají narovnání nepoměru mezi fundamenty, globální situací ve světě a tomu neodpovídajícími tržními úrovněmi. Mezi kandidáty na spuštění výraznějších tržních poklesů jsou např. americké úrokové sazby, geopolitika, Čína, blížící se americké prezidentské volby, problémy v evropském bankovním sektoru, teroristické útoky, další zhoršení makrodat?

Když čísla nestačí: Intuice jako nástroj úspěšného obchodníka
Čísla, statistiky a pravděpodobnost – to jsou základní pilíře každého racionálního tradera. Ale co když se ukáže, že úspěšní tradeři dělají klíčová rozhodnutí i na základě něčeho méně měřitelného? Jak funguje intuice v tradingu a jak ji využít ve svůj prospěch?

Multitimeframe analýza: 8.12.2022 LTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Od evropského QE nečekejme zázraky
Na zítřejším zasedání Evropské centrální banky (ECB) se s velkou pravděpodobností spustí evropská verze kvantitativního uvolňování (QE), v jejímž čele bude stát nákup vládních dluhopisů zemí eurozóny.


Brexit, libra a očistný proces
Britská ekonomika se s nástrahami loňského hlasování o brexitu i letošních předčasných voleb vypořádala statečně, i když jí mnozí analytici předpovídali okamžitý pád do recese. Pravdou je, že libra se na své předchozí hodnoty nedostala a růst v Británii zpomaluje, což kontrastuje s euforií, která se nyní drží v eurozóně. Pro Londýn ale tato souhra faktorů vytváří ideální příležitost zvýšit úspory a připravit se na reálné dopady brexitu a případné zpomalení globální ekonomiky v budoucnu.

Přílišná sebedůvěra v tradingu škodí
Zdravé sebevědomí je v tradingu nezbytná vlastnost, ale jeho přebytek může působit negativně. Kde jsou hranice zdravého a kde nežádoucího sebevědomí, se dočtete v tomto článku.

Reálne obchody – stratový a ziskový
V krátkosti zhodnotím dva reálne obchody za predchádzajúce obdobie. Najhorší – stratový a najlepší – ziskový. Ktorý obchod je najhorší (najstratovejší), a ktorý je najlepší (najziskovejší) je vec pohľadu, resp. kritérií hodnotenia. Za najlepší automaticky nepovažujem najziskovejší, ale ten, ktorý bol po všetkých stránkach zvládnutý čo najoptimálnejšie. Taktiež to platí aj opačne. Najstratovejší obchod automaticky neznamená, že je aj najhorší.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.6.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie...

Panikárite alebo využijete paniku na zarobenie? Aktuálne obchodné príležitosti!
Posledné týždne je volatilita rekordná. Kryptomeny padajú, akcie padajú, komodity padajú a na menových pároch vznikajú flash crashe. Pohyby o veľkosti 1000 pipov len za jednu noc. Ako sa v tejto džungli orientovať? Poďme sa pozrieť na tie najlepšie príležitosti, ktoré na trhu momentálne sú. Najviac ma zaujala ropa, EUR/CAD, GBP/AUD a VOLX (VIX).

Praktická ukázka: Když do trhu vstoupí adrenalin...
...tak by se pro moji strategii nemělo nic měnit. Jak jsem už říkal, moje strategie by měla být připravená na volatilitu malou i na volatilitu velkou. A co mě zatím baví je to, že to funguje. Někdo řekne „nic moc“, já říkám, strategie, která žije několik roků má něco do sebe.

To jsem tedy nečekal
Někdy se člověk dočká něčeho, co by si za normálních okolností nedovedl představit. Myslí si, že se pohybuje v prostředí, kde fungují přírodní zákonitosti, a že lidé se chovají tak, jak se chovali desítky roků předtím. Až se potom stane, že se vedle něj objeví trader, který nikdy traderem být neměl, respektive nechtěl.


Rally se zastavila, páteční pokles má na svědomí mírnou ztrátu indexu S&P 500
Americký akciový index S&P 500 v uplynulém týdnu opět mírně klesl, tentokrát o 0,13 %. O týden dříve odepsal celkově 0,26 %, a po silném růstu od konce října se tak spanilá jízda amerických akcií zastavila.