Pondělí 04. listopadu 2024 23:38
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
CapXmaster
reklama
eightcap trade smarter

Okénko finančního trhu 19.11.2018

19.11.2018 15:21  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Hrozba vyslovení nedůvěry T. Mayové, britské premiérky, se stává reálnější. Do dnešního dne potvrdilo již 42 konzervativních poslanců, že premiérku nadále podporovat nebudou. Stačí tedy jen šest dalších poslanců k tomu, aby bylo vyhlášeno vnitrostranické referendum o důvěře premiérce. Několik hlavních konzervativců v čele s B. Johansonem v současné chvíli připravují proti premiérce aktivně kampaň. Dalších pět členů kabinetu se dnes sešlo k tomu, aby napsali konkurenční návrh dohody o Brexitu. Premiérka upozorňuje, že případné její svržení by neprospělo vyjednávání a hrozilo by tak odložení Brexitu. Navzdory kritice tak odcestovala do Bruselu, aby zde dohodla detaily finální dohody. Ta v současné chvíli počítá s variantou, že Británie zůstane součástí celní unie s EU a zároveň bude platit Bruselu standardní poplatky. M. Barnier, hlavní vyjednavač za EU, navrhl, že by se doba platnosti prozatímní smlouvy měla prodloužit až do konce roku 2022. To by mělo oběma stranám umožnit, aby vyjednaly kvalitní stálou obchodní dohodu, která by ošetřila postavení Severního Irska, kde by se v tuhle chvíli musely znovuzavést pevné hranice s Irskou republikou. Zároveň G. Clark, britský obchodní tajemník, prohlásil, že je Británie otevřena maximálnímu možnému prodloužení doby výstupu. Datum platnosti prozatímní smlouvy o Brexitu bude tématem summitu, který se bude konat již tuto neděli.

V průběhu uplynulého víkendu se opět snížily šance na dojednání dohody mezi USA a Čínou. Čínský prezident a americký viceprezident se na summitu APEC dostaly do rozepře ohledně obchodu a bezpečnosti. Na závěr summitu ani nedošlo k oficiálnímu prohlášení, jelikož se lídři nebyli schopni dohodnout na jeho znění. Tento vývoj značně ohrozil následnou komunikaci na summitu G20, který se má konat ke konci měsíce. Hrozba zvyšujících se cel tak pro Čínu i nadále zůstává reálná.

Tento týden nás nečekají žádné české statistiky a i zahraničních statistik bude pomálu. Ve středu se dozvíme americké objednávky za měsíc říjen. Tým RBI předpokládá, že oproti předchozímu měsíci dojde k výraznému poklesu objednávek o 5 až 6 %. Příčinou by měl být pokles objednávek vojenské techniky a techniky pro civilní letectví. Odhad trhu je výrazně optimističtější. Očekává pokles pouze o 2,2 %.

Ve čtvrtek nás čeká spotřebitelská důvěra v eurozóně pro měsíc listopad. Společně s trhem tým RBI očekává pokračování klesajícího trendu důvěry, kterou odhadujeme na úrovni -3,3 bodu. Trh práce v unii vykazuje každý měsíc stále nižší míru nezaměstnanosti a postupně rostou i mzdové tlaky. Velkou roli však hrají geopolitická napětí.

Pátek se ponese ve jménu předstihových ukazatelů PMI. Zveřejněny budou výsledky z Německa, eurozóny a USA. Očekáváme, že v eurozóně sestupný trend ve výrobě bude i v listopadu pokračovat. Sektor služeb v Německu se udrží na vzestupu, nikoliv však v eurozóně, kde očekáváme, že PMI začne klesat.

Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Okénko finančního trhu 1.8.2019
    Bankovní rada ČNB dnes v souladu s očekáváním ponechala stávající nastavení úrokových sazeb. I přesto, že inflační tlaky z domácí ekonomiky přetrvávají a inflace se nachází poblíž horní hranice pásma inflačního cíle, nepříznivé vyhlídky na růst globální i evropské ekonomiky a kroky Fedu i ECB směrem k měnovému uvolňování přinutily centrální bankéře vyčkat. Kromě měnového rozhodnutí zveřejnila ČNB i novou makroekonomickou prognózu vytvořenou upraveným makroekonomickým modelem. Podle ní růst HDP v příštím roce zrychlí na 2,9 %, cenový růst bude vyšší (ovlivněno zvýšením spotřebních daní na alkohol a tabák) a koruna bude posilovat. Úrokové sazby by měly nejprve lehce vzrůst a v příštím roce naopak poklesnout.
  • Okénko finančního trhu 18.2.2019
    Během tohoto týdne dojde k jednání mezi Trumpovými poradci a zástupci Číny, tentokrát na americké půdě ve Washingtonu. Diskuze bude navazovat na jednání z minulého týdne v Pekingu. Podle vyjádření americké strany došlo k pokroku, avšak i nadále zbývá mnoho bodů k řešení. Již ke konci příštího týdne dojde k uplynutí doby, po kterou se obě strany rozhodly pozastavit cla. Avšak americký prezident D. Trump již předesílal, že půjdou-li vyjednávání dobře, prodlouží toto období o další dva měsíce. Prozatím tento úmysl nebyl oficiálně potvrzen. Ačkoliv všechna jednání doposud probíhala dle představ, výsledek vyjednávání z tohoto týdne bude pro Trumpa rozhodující.
  • Okénko finančního trhu 18.3.2019
    V meziměsíčním srovnání vzrostly ceny průmyslových výrobců v únoru o 0,3 %. Díky nízké srovnávací základně z loňského února se však jejich meziroční dynamika zvýšila výrazněji na 3,6 %. Největší měrou se na tom podílely, stejně jako v lednu, ceny v odvětví elektřiny, plynu a páry, které vzrostly o 7,5 %, přitom ceny samotné elektřiny se zvýšily dokonce o 9,9 %. Svižný růst si udržely i ceny v odvětví kovů a kovodělných výrobků a ceny v oblasti těžby a dobývání. Cena ropy, po odeznění poklesů ze závěru loňského roku, se v lednu již mírně zvýšila, což se projevilo odpovídajícím nárůstem cen v příslušných výrobách. Očekáváme, že i v letošním roce bude růst cen výrobců urychlován slabší úrovní kurzu koruny společně s rostoucími cenami materiálových a zejména energetických vstupů. V průměru by se tak měly ceny výrobců zvýšit zhruba stejně jako v loňském roce, tedy o 2,0 %. V důsledku přetrvávající vysoké poptávky po stavební produkci nadále rychle rostou i ceny stavebních prací.
  • Okénko finančního trhu 18.4.2019
    I na počátku 2. čtvrtletí zůstala německá průmyslová výroba ve výrazném útlumu, což potvrdil dnes zveřejněný index nákupních manažerů PMI. Oproti předchozímu měsíci sice jeho hodnota lehce vzrostla, když dosáhla 44,5 b., nicméně stále setrvává poblíž nejnižších úrovní zaznamenaných v roce 2012. Některé další indikátory z německé ekonomiky vzbuzovaly v posledním období jistou míru optimismu, což vedlo i k vyšším tržním očekáváním ohledně dubnového PMI. Podle odhadů manažerů však pokračoval pokles průmyslové produkce v největší evropské ekonomice již čtvrtý měsíc v řadě. Příznivá situace naopak panuje v sektoru služeb, kde si index PMI dále polepšil na sedmiměsíční maximum 55,6 b. Právě sektor služeb pomohl vytáhnout celkový kompozitní index PMI lehce nad 52 bodů. Po dnešním zveřejnění dat ztratilo euro proti dolaru 0,4 % a aktuálně se obchoduje na hranici 1,124 USD/EUR. Vzrostla cena 10-letých německých bondů, jejich výnos se však propadl.
  • Okénko finančního trhu 18.5.2018
    Po italských parlamentních volbách, které se konaly na začátku března, a po dlouhých vyjednáváních se dvě protievropské strany Hnutí pěti hvězd a Liga Severu konečně dohodly. I když koaliční smlouva ještě nebyla ani oficiálně představena a musí se ještě dojednat personální obsazení, je pravděpodobné, že se Itálii povedlo vyhnout předčasným volbám. Nicméně, plánovaná koalice je tou nejhorší variantou, kterou si trhy dokázaly představit.
  • Okénko finančního trhu 18.6.2018
    Ceny průmyslových výrobců v květnu meziměsíčně vzrostly o 1,0 %. Jedná se o nejrychlejší meziměsíční růst od roku 2013. Hlavní vliv na to měly vyšší ceny koksu a ropných výrobků, nebo také chemických látek a obecných kovů. Meziročně ceny narostly o 1,5 % a výrazně tak překonaly očekávání trhu. Ve srovnání s loňským květnem nejvíce vzrostla cena ropy, ceny ostatních komodit na světových trzích jsou naopak celkem nízké. Ve zbytku roku očekáváme, že růst cen průmyslových výrobců bude zrychlovat kvůli nízké srovnávací základně a růstu cen materiálů. To by mělo, spolu s růstem mezd, vytvořit silnější tlak na spotřebitelskou inflaci.
  • Okénko finančního trhu 18.7.2018
    Dolar od včerejška posílil z EUR/USD 1,174 na EUR/USD 1,161, po velice optimistickém vystoupení šéfa Fedu, J. Powella v americkém Senátu. Ten dnes ve svém vystoupení pokračuje. Očekává se, že vyjasní svůj včera nejvíce okomentovaný výrok, podle kterého Fed úrokové sazby bude navyšovat, „prozatím“. Podle některých tím nešťastně popřel oficiální komunikaci centrální banky a naznačil tak dřívější ukončení růstu úrokových sazeb. Dnes by se senátoři měli šéfa Fedu zeptat na jeho názor na riziko převrácení výnosové křivky. Šéfka kansaské pobočky Fedu a zástupkyně jestřábího křídla měnověpolitické rady, E. George, ale dnes řekla, že se není třeba obávat převrácení výnosové křivky a podobný názor bude zřejmě mít i J. Powell.
  • Okénko finančního trhu 18.7.2019
    Dnešní data z USA potvrdila trvající odolnost tamního trhu práce vůči množícím se varovným signálům. Nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti se sešlo 216 tisíc, což je v historickém srovnání velice nízká hodnota a oproti předchozím týdnům jde víceméně o stagnaci. Podobně pozitivně dopadla i statistika pokračujících výplat podpory. V obou případech se výsledky trefily téměř přesně do tržních odhadů.
  • Okénko finančního trhu 18.9.2018
    Obchodní souboj mezi USA a Čínou dále eskaluje. Prezident Trump oznámil uvalení desetiprocentního cla na dovoz produktů z Číny v hodnotě 200 mld. dolarů s platností od příštího týdne. Navrch přidal i hrozbu dalšího zvýšení cla na 25 % od začátku příštího roku. Čína už reagovala plánem odvetných opatření v oblasti fiskální i měnové politiky. Čínská strana však také vyjadřuje obavy ohledně smysluplnosti dalších vyjednávání do listopadových voleb do amerického kongresu a spíše se zaměří na hledání nových trhů. Z oblasti měnové politiky tak lze očekávat další tlak na oslabení čínské měny s cílem vykompenzovat dopad opatření, a to ať už pouhými verbálními intervencemi nebo přímo devizovým zásahem centrální banky. Z fiskální politiky pravděpodobně přijdou další opatření v podobě odvetných opatření. Už před pár dny zazněl plán Číny reagovat uvalením cel na dalších 60 mld. dolarů amerického exportu. Podle statistiky zahraničního obchodu obou zemí z roku 2017 Čína exportovala do USA zboží v objemu 500 mld. dolarů, zatímco opačným směrem proudilo pouze 130 mld. Po aktuálním zvýšení vzájemných cel se více než polovina čínského exportu do USA a 85 % amerického exportu do Číny dostane pod zmíněná opatření. Zároveň také klesá prostor pro další cla z obou stran konfliktu.
  • Okénko finančního trhu 19.10.2018
    Čínská ekonomika podle očekávání meziročně zpomalila na 6,5 %, což je nejnižší hodnota od roku 2009. Na jedné straně částečně zklamala tamní průmyslová výroba, na druhé straně ale rostly rychleji maloobchodní tržby. Vývoz do zahraničí paradoxně, i přes uvalená cla ze strany USA, vzrostl. Samotný dopad opatření se tak projeví až v delším časovém horizontu, což je v zahraničním obchodě běžné. Obchodní kontrakty jsou často nasmlouvané na několik měsíců dopředu a administrativní zásah tohoto typu se projeví až se zpožděním.
  • Okénko finančního trhu 19.12.2018
    Dnes se sešli členové poslanecké sněmovny, aby projednali finální návrh státního rozpočtu pro rok 2019. Rozpočet počítá se schodkem 40 mld. Kč, což poslanci odhlasovali během prvního jednání a již se s tímto údajem nehýbalo. Přesto je právě výše schodku trnem v oku opozice, která v době ekonomické prosperity očekává rozpočet vyrovnaný, či ještě lépe přebytkový. Zároveň kritizuje i rozložení výdajů. Nedostatečné jsou například výdaje na investice či na vědu. I v dobách krize se výdaje na vědu blížily jednomu procentu HDP, avšak současný návrh počítá pouze s 0,75 % HDP. Naopak velká kritika se snáší na nedávno schválené slevy na jízdné pro důchodce a studenty, či na debatované obědy zdarma ve školách. V neposlední řadě přichází na přetřes i zvyšování platů úředníků. Dnes mají poslanci projednat návrhy na změny, které byly podané během minulého zasedání a jejichž celkový objem činí více než 140 mld. Kč. Na schválení má ovšem šanci jen malý zlomek z těchto návrhů. V současné chvíli jde největší část výdajů na dávky a podpory v sociálním zabezpečení (41,4 %), vzdělávání a školské služby (11,9 %) a zdravotnictví (5,8 %). Celkově se počítá s výdaji ve výši 1,505 bilionu korun a příjmy 1,465 bilionu korun.
  • Okénko finančního trhu 19.2.2019
    Německý předstihový ukazatel ZEW v únoru potvrdil rostoucí trend, když vzrostl čtvrtý měsíc v řadě na hodnotu -13,4 bodu. Výhled investorů na dalších šest měsíců se tak zlepšil o 1,6 bodu. Nelze však očekávat výrazné zlepšení německé ekonomické situace vzhledem ke slabým výsledkům především ve výrobním sektoru, ale také v průmyslu. Největší obavy investorů jsou ze zhoršení situace v automobilovém průmyslu, výrobě ale také bankovnictví. Také v eurozóně došlo ke zlepšení výhledu na následujících šest měsíců. Výsledný ZEW index předčil očekávání týmu RBI a vzrostl na hodnotu -16,6 bodu. Dosáhl tak pětiměsíčního maxima. Ve čtvrtek se dozvíme PMI ve výrobě eurozóny i Německa, které můžou potvrdit, nebo naopak vyvrátit dnešní výsledky. Trh očekává mírný pokles oproti minulému měsíci v případě eurozóny, v případě Německa naopak předpokládá mírné zlepšení. Lepší výsledek očekáváme také u Ifo indexu za leden, který bude zveřejněn v pátek.
  • Okénko finančního trhu 19.3.2019
    Podle viceguvernéra ČNB M. Mory česká ekonomika nabízí prostor pro nejvýše jedno zvýšení sazeb. K tomuto kroku navíc podle něj nedojde na příštím zasedání centrální banky. Jak už bylo mnohokrát předtím zdůrazňováno, nejdůležitějším aspektem březnového rozhodnutí bude pro Bankovní radu zahraniční vývoj. Tedy ačkoliv inflace vyskočila na úroveň 2,7 % a koruna se i nadále drží na slabších než očekávaných hodnotách, nemusí se jednat o dostatečný podnět pro zvýšení sazeb z pohledu Bankovní rady. Podle Mory by se mělo s dalším zvýšením sazeb počkat, aby měli možnost zjistit, zda česká ekonomika pouze krátkodobě zpomaluje, či vykazuje první známky recese. Včerejší jestřábí vyjádření V. Bendy, podle kterého česká ekonomika umožňuje hned tři zvýšení sazeb, je vzápětí následováno holubičím prohlášením M. Mory, který naopak další zvýšení sazeb téměř nepřipouští. Radní mají možnost vyjadřovat se pouze to tohoto čtvrtka, tedy týden před zasedáním ČNB, kdy bude zahájena mediální karanténa. Podle našich odhadů má však ČNB jednu z posledních možností na zvýšení sazeb. Pokud tedy sazby v tomto cyklu chce zvýšit, neměla by to nadále odkládat.
  • Okénko finančního trhu 19.6.2018
    Americká administrativa zvažuje druhé okolo obchodních sankcí vůči Číně jako odpověď na čínská protiopatření. Na rozdíl od prvotních sankcí, které cílovaly primárně průmyslové výrobky, druhý balíček opatření by se zaměřil na mnohem širší spektrum produktů. Po prvotních clech v hodnotě 50 mld. dolarů by výše dalších restrikcí mohla dosáhnout hodnoty až 200 mld. dolarů. Čína slíbila odvetné opatření. Nicméně ve stejné výši to nezvládne, jelikož za minulý rok dovezla z USA zboží v hodnotě pouhých 130 mld. dolarů. Amerika tak minulý rok dosáhla vůči Číně deficitu ve výši 376 mld. dolarů. Kroky americké administrativy kromě Evropské unie sledují také asijské země, jelikož řada z nich patří do čínského dodavatelského řetězce, např. elektronických produktů. Pro Ameriku by to znamenalo vyšší ceny dováženého zboží, které by srazily dolů spotřebitelský optimismus a zvýšily tlaky na již tak rychle rostoucí spotřebitelskou inflaci.
  • Okénko finančního trhu 19.6.2019
    Čínský prezident Si Ťin-pching se dohodl s americkým prezidentem D. Trumpem, že se setkají na summitu G 20 v Japonsku koncem června, aby společně projednali podmínky nové obchodní dohody, na které se již více než půl roku nemůžou shodnout. Trump dal předem jasně najevo, že se nehodlá unáhlit, jelikož, podle jeho slov, Americe z cel plynou nemalé zisky. Jakmile došlo k potvrzení setkání, asijské akcie okamžitě zareagovaly a začaly připisovat zisky. Také čínská měna posílila vůči americkému dolaru o více než půl procenta.
  • Okénko finančního trhu 19.7.2018
    Index cen průmyslových výrobců v červnu meziročně vzrostl o 2,9 %, což je o tři procentní body nad očekáváním trhu. Nejvíce k tomu přispěl růst cen koksu a rafinovaných ropných výrobků, který souvisí s globálním nárůstem cen ropy. Právě rostoucí ceny ropy, spolu se zvyšujícími se mzdovými náklady a stále slabou korunou budou přispívat k růstu cen průmyslových výrobců v příštích měsících.
  • Okénko finančního trhu 19.7.2019
    Newyorský Fed narychlo vydal prohlášení, ve kterém se snažil zklidnit reakci trhů na včerejší vystoupení svého prezidenta Johna Williamse. Ten ve svém proslovu zmínil, že Fed by měl již v předstihu reagovat na stav ekonomiky, ještě dříve než dojde k přílišnému zhoršení situace. Podle tohoto následného prohlášení Fedu se jednalo pouze o akademickou řeč k výročí 20 let výzkumu bez jakékoli spojitosti s nejbližším zasedáním centrálních bankéřů, které je plánováno na 31. července. V podobném duchu se včera vyjádřil i místopředseda Fedu Richard Clarida pro stanici FBN, když zmínil potřebu rychle jednat podle toho, kam ekonomika směřuje. I přesto, že obě prohlášení pouze navazovala na vyjádření šéfa Fedu J. Powella z minulého týdne, trhy si vše vyložily jako volání po brzkém a hlubším snížení úrokových sazeb. Vzápětí se začaly rychle přehodnocovat tržní očekávání ohledně dalšího pohybu sazeb. Pravděpodobnost poklesu klíčové úrokové sazby o 50 bazických bodů poskočila až nad 40 %, naopak pravděpodobnost, že sazby půjdou dolů o 25 bodů, která ještě na počátku tohoto týdne dosahovala k 80 %, poklesla. Kurz dolaru okamžitě oslabil o více než půl procenta a dostal se až nad úroveň EUR/USD 1,127. Během dnešního dne se však kurz vrátil zpět ke hladinám 1,123. Předpoklady o nižších amerických sazbách pomohly naopak koruně. Ta včera v podvečer posílila až na hranici EUR/CZK 25,55, kde se přibližně pohybuje i během dneška. Stejně se chovaly i ostatní měny regionu.
  • Okénko finančního trhu 19.8.2019
    Přetrvávající obavy z recese v USA způsobily, že došlo minulý týden k inverzi výnosové křivky. Ani data, která očekáváme v tomto týdnu, tedy čtvrteční PMI z průmyslu a data o vývoji cen nemovitostí, tento sentiment příliš neovlivní. Trhy již s poměrně vysokou pravděpodobností (72,8 %) očekávají další snížení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na nejbližším zasedání FOMC 18. září. Podle tržních výhledů by pak do konce roku mělo dojít ještě k jednomu „cutu“. Vzhledem k posledním datům z americké ekonomiky se nám však zdají být aktuální výnosy příliš nízké a to zejména na delším konci výnosové křivky. Může docházet k tomu, že řada účastníků trhu odvozuje nebezpečí recese z překlopení výnosové křivky, což dále inverzi zintenzivňuje. Politická rizika a nervozita na trzích tak zřejmě mají navrch nad skutečným vývojem ekonomiky. Poslední údaje o cenovém růstu však překvapily směrem nahoru, když inflace dosáhla 1,8 % a jádrová složka dokonce 2,2 %. Červencové tržby v maloobchodě rovněž dopadly nad očekávání, což dokládá přetrvávající vysokou úroveň spotřebitelského sentimentu. Ve středu by měl být zveřejněn zápis z posledního zasedání Fedu, který možná přispěje ke korekci očekávání a správnému pochopení ekonomického vývoje. Nicméně poslední zasedání se konalo ještě před eskalací obchodních sporů a nárůstem rizika a nervozity na trzích. Proto bude daleko zajímavější sledovat páteční vystoupení šéfa americké centrální banky J. Powella v Jackson Hole na tradiční každoroční konferenci centrálních bankéřů, kde by mohl více osvětlit jak vnímá aktuální ekonomickou situaci.
  • Okénko finančního trhu 19.9.2018
    Podle dnešní zprávy ČNB se středečního jednání bankovní rady zúčastní všichni její členové. Nepředpokládáme, že by tato informace měla zásadně změnit situaci. Již čtyři členové bankovní rady ze sedmi se vyjádřili ve prospěch zářijového zvýšení úrokových sazeb, což potvrzuje naší prognózu. Se zvýšením sazeb příští týden počítá i trh. Podstatným sdělením pak tedy bude až tisková konference po středečním jednání, která by mělo poskytnout více informací ohledně listopadového zvýšení sazeb. Podle našeho názoru však spotřebitelská inflace bezpečně nad dvouprocentním cílem, nejvyšší jádrová inflace v tomto roce a stále relativně slabá koruna donutí ČNB zvýšit úrokové sazby i v listopadu. Dvoutýdenní repo sazba by se tak dostala na úroveň 1,75 %. I kdyby se naplnil pouze scénář zářijového zvýšení sazeb, bylo by to poprvé v historii ČNB, kdy by došlo ke zvýšení na třech po sobě jdoucích jednáních. V případě listopadového zvýšení by byla situace samozřejmě ještě více bezprecedentní. Ale to byl kurzový závazek v letech 2013 až 2017 také.
  • Okénko finančního trhu 20.11.2018
    Vláda dnes schválila navýšení minimální mzdy o 1 150 korun na 13 350 s platností od začátku příštího roku. Jedná se tak o druhé největší navýšení v historii. Naše zářijová prognóza již počítala s navýšením minimální mzdy 1 200 korun, což se původně zdálo jako nejpravděpodobnější varianta. Společně s růstem platů ve státní správě by tak tyto dva faktory měly být hlavními tahouny růst mezd v příštím roce, obdobně jako v tomto. Proto očekáváme, že průměrné mzdy v celé ekonomice vzrostou v tomto roce o 8,4 % a v roce příštím o 7,8 %. Následně růst mezd zpomalí k pěti procentům. Tento rekordní růst se tak promítne i ve vyšším růstu cen zejména jádrové složky inflace, jejíž růst vidíme i v posledních měsících.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024