Úterý 03. prosince 2024 18:11
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox Partner

⏫US500 roste před Powellovou řečí

23.08.2024 15:19  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Dnes je jedna z nejdůležitějších událostí posledních týdnů – ekonomické sympozium v ​​Jackson Hole, kde vystoupí předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell. V minulosti toto sympozium využívali centrální bankéři k prezentaci významných pozic. To se však stalo především před více než deseti lety, kdy Ben Bernanke vedl Fed. V posledních letech jsou vyjádření šéfů centrálních bank odměřenější.

Co čekat od Powella? Mezi červencovým a zářijovým zasedáním je značná propast a od té doby jsme obdrželi data, která mohou plně podpořit zářijové zahájení normalizace měnové politiky ze strany Fedu. Trhy příští měsíc oceňují dokonce více než jedno snížení sazeb. Trh jasně očekává, že Powell oznámí snížení úrokových sazeb, ale další podrobnosti jeho projevu mohou rozhodnout o větších změnách.

Jaké jsou možné scénáře?

  • Powell připouští, že úrokové sazby jsou již dlouhou dobu restriktivní a je čas na revizi (neutrální nebo mírně pozitivní pro Wall Street);
  • Powell říká, že máme před sebou ještě několik publikací, které rozhodnou o snížení úrokových sazeb v září (nejistota zde, negativní pro Wall Street, pozitivní pro dolar);
  • Powell připouští, že sazby byly příliš dlouho na restriktivní úrovni, což vedlo k silnějšímu ochlazení trhu práce, vezmeme-li v úvahu nedávné NFP a revizi zaměstnanosti za poslední rok ze strany BLS (pozitivní pro Wall Street);
  • Zmínka o možnosti snížení o 25 bp a 50 bp (pozitivní pro Wall Street);
  • Indikace, že se trh práce příliš zpomalil a objevila se rizika recese (negativní pro Wall Street a negativní pro dolar);
  • Ke škrtům dojde, ale trh přeceňuje rozsah akce Fedu (neutrální nebo mírně negativní pro Wall Street, pozitivní pro dolar).

Za zmínku stojí, že na sympoziu budou prezentovány studie, které ukazují, že Fed by měl být velmi opatrný při snižování úrokových sazeb a že sazby nejsou na příliš restriktivní úrovni. Studie také naznačují, že zpomalení na trhu práce není výrazné a úrokové sazby není třeba rychle a prudce snižovat. Podle těchto prací se má ekonomika po škrtech rychle zotavit díky rychlejšímu přenosu měnové politiky do reálné ekonomiky. Bloomberg však věří, že Powell se nebude řídit těmito pokyny a bude se dívat z pohledu dat o nezaměstnanosti, protože ta v posledních 4 měsících soustavně roste a dosahuje úrovně přes 4,3 % – výrazně nad prognózami Fedu.

Záleží na Jackson Hole? Je velká šance, že Powell zopakuje svá slova z červencového jednání a minimálně signalizuje připravenost ke škrtům. Pokud neodkáže na trh práce, reakce mohou být minimální. Na druhou stranu v červenci byl holubičí než konsensus FOMC, takže šance na takové překvapení je. Nicméně, jak vidíme, nedávné konference v Jackson Hole nevedly k velké volatilitě výnosů, které jsou klíčové z pohledu dolaru a Wall Street.

Zdroj: Bloomberg Finance LP

Trh i letos zaznamenává výrazné škrty. Pokud Powell nesplní holubičí očekávání, trh může začít s nižšími škrty, což by mohlo pomoci dolaru, ale nemělo by to příliš poškodit Wall Street. Zdroj: Bloomberg Finance LP

Jak bude reagovat trh? US500 získává zpět velkou část včerejších ztrát a připravuje se na Powellův holubičí projev. Nedostatek oznámení o snížení by mohl mít za následek návrat pod 5600 bodů. Pokud bude Powell holubičí a nebude se snažit snížit očekávání trhu ohledně snížení a možná otevře dveře snížení o 50 bp, pak bude možné otestovat 5650 bodů. Minimálně holubičí nebo neutrální postoj by měl udržet US500 v rozmezí 5620-5630 bodů.

Zdroj: xStation5


 

 


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 76 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • 📈US500 rastie o 1% 📈
    Index US500 rastie pred začiatkom obchodovania o takmer 1% po silných piatkových poklesoch spôsobených obavami z brexitu. Teraz sa však objavili pozitívne správy týkajúce sa rokovaní o brexite spolu so schválením vakcíny Pfizer-BioNTech proti COVIDu v USA a jej následným zavedením. Aj štatisticky sa Mikulášska rally začína v polovici decembra, čo tiež zlepšuje náladu na trhu.
  • US500 rastie po tom, čo Fed zvýšil sadzby 📈
    Fed neurobil pivot, čo trh považuje ako dobrú správu. Ak neexistuje pivot, nie je sa čoho obávať ohľadom zdravia ekonomiky. Sadzby sa zvýšili a Fed naznačuje, že ďalšie sprísnenie politiky by malo byť vhodné. Ide o mierne zmäkčenie postoja. Napriek tomu trh v prvej reakcii reaguje celkom pozitívne. Indexy rastú, dolár mierne stráca. Chýbajúca zmena parametrov programu QT je zaujímavá, no treba pripomenúť, že Fed poskytol veľa likvidity a zrejme nevidí zmysel meniť svoje smerovanie. US500 prekračuje 4050 bodov, hoci reakcia je slabá.
  • 📈 US500 rastie pred viceprezidentskou debatou
    Všetky tri hlavné akciové indexy v USA v stredu vzrástli zhruba o 1,5%, čím sa zotavili z výpredaja z predchádzajúceho dňa po tom, čo sa zdá, že prezident Trump zmenil svoj postoj k stimulačnému balíku.
  • ❗ US500 rastie vďaka rozhodnutí Fedu
    Federálny výbor pre voľný trh (FOMC) práve oznámil svoje najnovšie rozhodnutie o menovej politike. Americká centrálna banka podľa očakávania ponechala úrokové sadzby nezmenené. Konečne však prišlo dlho očakávané oznámenie o znižovaní QE. Fed uviedol, že uťahovanie sa začne v novembri a nákupy sa budú znižovať tempom 15 miliárd USD mesačne (10 miliárd USD v štátnych dlhopisoch a 5 miliárd USD v MBS). Centrálna banka uviedla, že v prípade potreby je pripravená upraviť tempo znižovania. USD po oznámení oslabil a EURUSD krátko vyskočil nad 1,16. Akciové indexy sa posunuli vyššie – US500 dosiahol 4 360 a DE30 dosiahol 15 960 bodov.
  • 🎉US500 rekord, US100 testuje 20k
    První hodina cash session na Wall Street byla velmi pozitivní. Index S&P 500 se vyšplhal na nová historická maxima, zatímco Nasdaq 100 se nyní blíží hranici 20 000 bodů. Při zvažování futures kontraktů je důležité si pamatovat včerejší roll-over, ale i bez tohoto faktoru by US500 byla na rekordních úrovních a US100 by byla na svém maximu od druhé poloviny srpna, nepochybně ve snaze prolomit související odpor. s těmito vrcholy.
  • 🎆US500 roste díky komentářům Putina❗
    Ruský prezident Vladimir Putin oznámil, že jednání s Ukrajinou nabrala několik pozitivních obratů, což vyvolalo okamžitou reakci akciových a komoditních trhů. Nebyly však poskytnuty žádné podrobnosti.
  • 🚀US500 roste po zveřejnění americké CPI📈
    Právě byla zveřejněna široce sledovaná inflace v USA za listopad, která ukázala zpomalení růstu cen. Údaje zaostaly za očekáváním, když celková inflace v listopadu klesla na 7,1 % meziročně oproti očekávaným 7,3 % meziročně a oproti 7,7 % v říjnu. Pod konsenzuálním odhadem se ocitl i údaj o jádrovém indexu spotřebitelských cen, který dosáhl 6,0 % meziročně oproti očekávání. 6,1 % r/r a ve srovnání s 6,3 % r/r v předchozím měsíci.
  • 🚀US500 roste po zveřejnění zápisu FOMC
    Právě byl zveřejněn zápis z posledního zasedání FOMC. Zveřejnění bylo vnímáno jako holubičí a vyvolalo pohyby na trzích.  Výsledkem byl prudký nárůst Wall Strret inidces, zatímco USD se posunul na jih.
  • ⏫US500 roste před NFP
    První ze čtyř klíčových makrozpráv pro zářijové rozhodnutí Fedu - zpráva o NFP za červenec - bude zveřejněna dnes ve 13:30 SEČ. Americký trh práce si po pandemii Covidu vede velmi dobře a zdá se, že je poměrně odolný vůči zpřísnění úvěrových podmínek. To je samozřejmě důvod k radosti, ale zároveň to ztěžuje rychlý pokles inflace zpět k cíli Fedu. To se ukazuje jako problém pro Fed, protože má dvojí mandát - udržovat stabilní ceny a vysokou zaměstnanost.
  • 📊 US500 roste před NFP
    Data NFP jsou klíčovým makrem dnešního dne. Budou zveřejněna v 14:30. Poslední zveřejnění byla negativním překvapením. Středeční ADP report ukázal na vzestup o 692 tis. pracovních míst, což je v souladu s konsenzem na dnešní výsledek ve výši 700 tisíc. ADP a NFP data se však v poslední době výrazně rozcházela.
  • 📈US500 roste s ochlazením inflace💥
    Právě byla zveřejněna hojně sledovaná říjnová inflace v USA, která nečekaně ukázala výrazné zpomalení růstu cen v říjnu. Meziroční míra inflace v USA v říjnu zpomalila již čtvrtý měsíc na 7,7 %, což je nejnižší hodnota od ledna a pod odhady analytiků ve výši 8 %. Pro srovnání, v září činila 8,2 %. Ve srovnání s předchozím měsícem se index spotřebitelských cen zvýšil o 0,4 %, stejně jako v září a pod očekáváním vyššího tempa 0,6 %. V meziročním vyjádření index CPI v říjnu meziročně postoupil o 6,3 %, poté co v září vzrostl na 40leté maximum 6,6 % a ve srovnání s tržním očekáváním 6,5% přírůstku.
  • US500 sa dostal na nové tohtoročné maximá
    Ďalšie pozitívne správy ohľadom obchodnej dohody medzi USA a Čínou posielajú akcie nahor. Pozitívne je, že dohoda je na 90% pripravená. Čína požaduje od USA zrušenie všetkých ciel, zatiaľ čo USA požadujú garanciu za dodržiavanie dohody. V každom prípade by zrušenie aspoň časti ciel bolo veľmi prospešné pre globálnu ekonomiku. Americký akciová index US500 pokračoval v raste na nové tohtoročné maximá. Centrálne banky v prvom kvartály naliali do trhov 1 bilión dolárov likvidity, čo sa preukázalo aj na rekordnom raste akciových trhov. V marci sa otvorilo len 129 tisíc pracovných miest v súkromnom sektore v USA, čo predstavuje najnižšiu úroveň za posledných 18 mesiacov. Treba však poznamenať, že nezamestnanosť v USA je na rekordne nízkych úrovniach. Podľa ISM sa spomalil počet nových objednávok nevýrobného sektora. Akciové trhy reagovali na tieto dáta miernou korekciou. Rast akciového indexu US500 by mohol pokračovať k psychologickej úrovni 2900 bodov.
  • US500 sa obchoduje len menej ako 1% od historicky najvyšších úrovní
    Americkým akciovým trhom pomáha pozitívny vývoj výsledkovej sezóny v USA. Počas dnešného dňa reportovali výsledky spoločnosti ako Coca-Cola, Twitter, alebo Procter & Gamble. Všetky spomínané spoločnosti prekonali očakávania analytikov.O pozitívnu náladu na trhoch sa postaral aj nárast predaja nových domov v USA. V marci sa predalo 692 tisíc nových domov, očakával sa predaj na úrovni 650 tisíc domov.
  • US500 se odrazilo před zprávou NFP 📌
    Investoři pomalu začínají pochybovat o možnosti rychlého snížení sazeb ze strany Fedu. Přestože akciový trh doposud nevěnoval velkou pozornost tomu, kdy by mohlo dojít k potenciálnímu snížení, nyní se zdá, že se načasování normalizace měnové politiky vzdaluje, což může následně odradit nové investory od přidávání se na silně koupený trh. Mohlo by to NFP změnit? Je pozoruhodné, že americký trh práce zůstává napjatý a na první pohled nejeví známky slabosti. Existuje tedy šance znovu zažehnout optimismus ohledně snížení, pokud NFP vykáže slabší situaci?
  • US500 se pohybuje blízko 8týdenního minima
    Benchmark US500 se během dnešní seance propadl na nejnižší úroveň od poloviny července, protože varování od velké logistické společnosti FedEx (FDX.US) vyvolalo obavy z agresivního zvyšování sazeb ze strany FEDu a zpomalení globální ekonomiky. V důsledku toho US500 prodloužil nedávné poklesy a propadl pod hlavní support na 3900 bodech. Nálada se krátce zlepšila poté, co nejnovější zpráva z University of Michigan ukázala, že inflační očekávání se tento měsíc zmírnila a headlinový údaj byl blízko očekávání. Pohyb nahoru se však ukázal jako krátkodobý a čerstvé komentáře prezidenta Putina opět stlačily indexy níže. Ruský prezident řekl, že „hlavním cílem je osvobodit region Donbas“ a „nespěcháme“, což znamená další problémy pro energetický sektor EU. Vzhledem k tomu, že hlavní sentiment zůstává medvědí, nelze vyloučit další pohyb směrem dolů k dalšímu supportu na úrovni 3800 bodů. Tato úroveň je označena spodní hranicí struktury 1:1 a 38,2% Fibonacciho retracementem vzestupné vlny zahájené v březnu 2020.
  • 📢US500 se pohybuje kolem 3800 bodů!
    Většina ekonomů očekává, že americká ekonomika vytvoří v září 250 tisíc pracovních míst, což je nejméně od prosince 2020 a pokles z průměrných 438 tisíc v prvních osmi měsících roku, protože vyšší úrokové sazby a prudce rostoucí ceny začínají tížit ekonomiku. Stále by to však ukazovalo na napjatý trh práce s nárůstem pracovních míst nad měsíčním průměrem 167 000 v roce 2010, což posunulo zaměstnanost asi o 500 tisíc výše z úrovně před pandemií. I když se očekává, že zpráva ukáže zpomalení růstu pracovních míst, bude také naznačovat, že podmínky na trhu práce v USA zůstanou napjaté, což by mohlo znamenat, že Fed se bude v nadcházejících měsících držet prudkého zvyšování úrokových sazeb, aby zchladil inflaci.
  • 📉US500 se po NFP propadá💥
    Ve 14:30 byla zveřejněna vysoce očekávaná zpráva NFP, která ukázala, že americká ekonomika v listopadu nečekaně vytvořila 263 tis. nových pracovních míst, oproti 261 tis. v říjnu a výrazně nad tržním očekáváním 200 tis. míst. Jedná se o nejnižší přírůstek pracovních míst od dubna loňského roku, neboť trh práce se po pandemickém šoku normalizuje. Přesto nadále signalizuje zdravý a napjatý trh, který je nad průměrem 150-200 tis. vytvořených pracovních míst měsíčně před pandemií. K výraznému nárůstu počtu pracovních míst došlo v odvětvích rekreace a pohostinství, zdravotnictví a státní správy, zatímco zaměstnanost poklesla v maloobchodě a v dopravě a skladování. Měsíční přírůstek pracovních míst v roce 2022 dosud činil v průměru 392 tis. oproti 562 tis. měsíčně v roce 2021.
  • 📉US500 se po revizi HDP propadá o 2 %💥
    Hlavní indexy na Wall Street na začátku dnešní seance prudce klesly, protože čerstvé údaje z USA vyvolaly další obavy, že Federální rezervní systém bude ve své agresivní rétorice pokračovat déle, než se očekávalo. Dow Jones ztrácí téměř 1,20 %, S&P 500 klesá a Nasdaq se propadl o 1,56, resp. 2,10 %, když konečný odhad růstu HDP ukázal, že americká ekonomika ve třetím čtvrtletí vzrostla o 3,2 %, což je více než 2,9 % ve druhém zveřejnění. Zároveň týdenní údaje o počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti poukazují na to, že trh práce je stále v dobré kondici, což spolu s optimistickými údaji o HDP posiluje argumenty pro to, aby Fed pokračoval ve zvyšování úrokových sazeb a případně se uchýlil k agresivnější politice, zejména. Po zveřejnění dnešních údajů dolar posílil, zatímco akcie smazaly většinu včerejších zisků. Je třeba připomenout, že zítra bude zveřejněn údaj o PCE inflaci a trh očekává, že cenový tlak výrazně poleví. Vzhledem k dnešním údajům se však může ukázat, že i páteční zpráva bude zklamáním, což by jen dodalo další olej do ohně tržním medvědům.
  • 💥US500 se propadl pod 4000 bodů📉
    Americké indexy v úterý klesly a navázaly na ztráty z předchozí seance, protože nedávné optimistické údaje z americké ekonomiky přinesly určitou nejistotu ohledně úrovně terminálu Fed Funds. Trhy nicméně nadále oceňovaly 80% šanci, že FED příští týden zvýší sazby o 50 bb, proto je třeba počítat s tím, že se sentiment může kdykoli obrátit. Z technického hlediska US500 prorazil pod psychologickou podporu na úrovni 4 000 bodů a v současné době testuje spodní hranici vzestupného kanálu. Pokud dojde k proražení níže, může se pokles prohloubit směrem k oblasti 3925 bodů nebo 3886 bodů, kterou vyznačuje spodní hranice struktury 1:1 a 38,2 % Fibonacciho retracement poslední vzestupné vlny započaté 13. října. 
  • US500 se před FOMC pohybuje na úrovni 4 400 📈
    Dnes se všechni soustředí na rozhodnutí amerického Fedu. Po deseti měsících po sobě jdoucích zvýšení sazeb se očekává, že tentokrát budou sazby ponechány na současné úrovni. Vzhledem ke smíšeným údajům a rozdílným názorům představitelů je pro pochopení možného výsledku a důsledků rozhodnutí Fedu zásadní vyhodnotit různé faktory, které jsou ve hře.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
CapXmaster