Ticker Tape by TradingView
Tisková konference předsedy Fedu Jeroma Powella po zasedání FOMC
Trhy interpretují projev Fedu jako holubičí. Pozorujeme příliv kapitálu do rizikových aktiv spolu s oslabením dolaru. US500 a US100 již posilují o více než 1,0 %, zatímco Bitcoin roste o téměř 4,0 %.
Úvodní projev J. Powella:
- Budoucí rozhodnutí budeme přijímat na základě všech údajů, vyvíjejících se vyhlídek a přicházejících rizik.
- Vzhledem k tomu, jak daleko jsme se dostali, a vzhledem k nejistotám postupujeme opatrně.
- Dostali jsme se do restriktivního teritoria
- Cesta vpřed je nejistá
- Vyšší úrokové sazby zatěžují také fixní investice podniků.
- Růst ekonomické aktivity výrazně zpomalil.
- Aktivita v sektoru bydlení se vyrovnala.
- Plné dopady zpřísnění se pravděpodobně ještě neprojevily
- Předpokládáme, že dostat inflaci na 2 % bude nějakou dobu trvat.
- Nižší hodnoty inflace v posledních několika měsících jsou vítané.
- Odhadujeme, že jádrové ceny PCE se za 12 měsíců do konce listopadu zvýšily o 3,1 %.
- Tvůrci politiky očekávají, že bude pokračovat obnovování rovnováhy na trhu práce.
- Očekáváme, že uvolňování trhu práce bude pokračovat.
- Poptávka po pracovní síle však stále převyšuje nabídku.
- Zdá se, že růst nominálních mezd se zmírňuje.
- Trh práce zůstává napjatý, ale dostává se do lepší rovnováhy.
- Politici nechtějí smést ze stolu možnost dalšího zvyšování sazeb.
- Budeme udržovat restriktivní politiku, dokud si nebudeme jisti, že jsme na cestě k 2% inflaci.
- V případě potřeby jsme připraveni politiku dále zpřísnit.
- Ačkoli se domníváme, že naše základní úroková sazba je pravděpodobně blízko svého vrcholu pro tento cyklus, v minulosti jsme byli překvapeni.
- Fed odhaduje, že listopadové ceny PCE meziročně vzrostly o 2,6 %, přičemž jádrové ceny o 3,1 %.
- Předpokládáme, že dostat inflaci na 2 % bude nějakou dobu trvat.
Shrnutí:
- Federální rezervní systém bude při svých budoucích politických rozhodnutích vycházet z komplexního hodnocení ekonomických údajů, vývoje hospodářského výhledu a potenciálních rizik.
- Vzhledem k významnému pokroku a převládajícím nejistotám zaujímá Fed ve svých politických rozhodnutích opatrný přístup.
- Současné úrokové sazby se nacházejí v restriktivní fázi, jejímž cílem je zmírnit hospodářskou aktivitu. Tento restriktivní postoj má dopad na podnikatelské investice a vedl k výraznému zpomalení hospodářského růstu.
- Aktivita v sektoru bydlení se stabilizovala, což naznačuje, že se nachází v rovině. Plné účinky zpřísňování měnové politiky Fedu se stále projevují a očekává se, že se plněji projeví až časem.
Inflace a dynamika trhu práce:
- Snížení inflace: Snižování inflace na 2% cíl je klíčovým cílem, ale předpokládá se, že půjde o postupný proces. Nedávné nižší údaje o inflaci jsou povzbudivé, jádrové ceny PCE se podle odhadů za poslední rok zvýšily o 3,1 %.
- Trh práce: Očekává se, že trh práce bude pokračovat v obnovování rovnováhy a podmínky se budou uvolňovat. Ačkoli poptávka po práci stále převyšuje nabídku, tento rozdíl se zmenšuje a růst nominálních mezd zpomaluje. Trh zůstává napjatý, ale směřuje k lepší rovnováze.
Flexibilita politiky a výhled:
- Otevřenost dalšímu zvyšování sazeb: V případě potřeby tvůrci politiky nevylučují možnost dalšího zvýšení úrokových sazeb.
- Zachování restriktivní politiky: Fed plánuje zachovat restriktivní politiku, dokud nebude mít důvěru v cestu k dosažení 2% inflace. V případě potřeby je připraven politiku dále zpřísnit.
- Politická sazba blízko vrcholu: Ačkoli se má za to, že současná politická sazba je blízko svého vrcholu pro tento cyklus, Fed uznává možnost minulých chybných odhadů a překvapení.
Podle odhadů Fedu se listopadové ceny PCE meziročně zvýšily o 2,6 %, přičemž jádrový růst činil 3,1 %. Dosažení 2% inflačního cíle zůstává dlouhodobým cílem, který vyžaduje čas a pečlivé řízení politiky.
Americký dolar oslabuje, což podporuje růst indexů. Na měnovém páru EURUSD pozorujeme dynamický pohyb vzhůru nad úroveň 1,088. Dnešní zisky tak rozšiřují ty včerejší a potvrzují odraz od úrovně podpory kolem 1,075. Zdroj: xStation 5
Na US500 se kotace blíží k další zóně 4700 bodů. Od oznámení rozhodnutí FOMC dnes index zaznamenal růst o více než 1,0 %. Zdroj: xStation 5
Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Bitcoin | Inflace | Poptávka | Sazby | Americký dolar | FOMC | Fed | Investice | Kotace | MIFID | Riziko | Výkonnost | Úrokové sazby | Doporučení | XTB | Úroková sazba | EU | EURUSD | Index | Investiční strategie | Dolar | Investiční | Investiční doporučení | Trh | Předpověď | Zisky | Komise | Federální rezervní systém | Zvyšování sazeb | Podnikání | Zvýšení úrokových sazeb | Výhled | Údaje o inflaci | xStation | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Zpomalení hospodářského růstu | Základní úroková sazba | Zpřísňování měnové politiky | US500 | Finanční situace | Vyšší úrokové sazby | Trh práce | Zasedání FOMC | Měnové politiky | Bydlení | US100 | Poradenství | Komunikace | Trhy | Situace | Ekonomické aktivity | Růst | Tisková konference | Práce | Údaje | Podnikatelské investice | CL | JDE | Rozhodnutí FOMC | Ceny | Společnost XTB | Příliv kapitálu | Politici | Nařízení | xStation 5 | Cíle | Flexibilita | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Dynamika trhu | Snížení inflace | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Vice | Restriktivní politiky | Snižování inflace |
Čtěte více
-
Tisková konference ECB (ŽIVĚ)
Evropská centrální banka se rozhodla snížit základní úrokové sazby o 25 bazických bodů. Rada guvernérů s prezidentkou ECB Christine Lagardeovou v čele se chystá rozhodnutí komentovat a poskytnout výhled měnové politiky na nadcházející měsíce. -
Tisková konference ECB – 12. září 2024 (ŽIVĚ)
Konferenční hovor ECB o rozhodnutí centrální banky snížit depozitní sazbu o 25 bazických bodů právě začal, v souladu s očekáváním analytiků. Níže naleznete hlavní body prezidentky Lagardeové: -
Tisková konference ECB - 17. října 2024 (ŽIVĚ)
V souladu s očekáváním analytiků právě začal konferenční hovor ECB k rozhodnutí centrální banky snížit depozitní sazbu o 25 bazických bodů. Níže naleznete hlavní body, které prezidentka Lagardeová uvedla -
Tisková konference Fedu: Klíčové body
Tisková konference guvernéra Fedu Jeroma Powella právě skončila. Její směr se nesl v duchu očekávání trhu. Nezazněla žádná silná prohlášení, která by na trhy výrazně zapůsobila. -
Tisková konference Christine Lagarde
Evropská centrální banka snížila úrokové sazby v eurozóně o 25 základních bodů. Předsedkyně ECB Christine Lagardeová je nyní na tiskové konferenci, aby komentovala tento krok, stejně jako inflaci v eurozóně a ekonomické projekce: -
Tisková konference Lagardeové - klíčové body
Prezidentka ECB Christine Largeová zahájila tiskovou konferenci po zasedání ve 14:45. ECB se dnes rozhodla zpomalit tempo zvyšování sazeb a zvýšit sazbu jen o 25 bazických bodů, čímž sazby ECB posunula na nejvyšší úroveň od konce roku 2008. Zápis ze zasedání již nesliboval budoucí zvýšení sazeb, ale bylo uvedeno, že budoucí pohyby zajistí, že politika bude dostatečně restriktivní. ECB poznamenala, že reinvestice v rámci APP, jejího největšího programu QE podle objemu, skončí v červenci 2023. -
Tisková konference Powella přinesla na trh volatilitu
Komu se včera nedařilo byly akcie AMD, ty odepsaly přes 8,5 % a za tímto výsledkem stojí reportované čtvrtletní finanční výsledky společnosti. Negativní nálada se tak rozlila i na tržní jedničku ze sektoru čipů, a to společnost Nvidia. Ta včera odepsala přes 3,5 %. Nicméně zbytek technologického sektoru si nenechal zkazit náladu a rostl. Meta: +2,1 %, Amazon: +2,2 % nebo Microsoft: +1,5 %. Po delší době rostly i akcie čínské automobilky Nio, která se zaměřuje na vývoj a výrobu elektromobilů. Akcie rostly přes 11,5 %. Hlavní akciové indexy uzavřely včerejší den následovně: S&P 500 -0,34 %, Nasdaq 100 -0,70 % a Dow Jones +0,23 %. -
Tisková konference po zasedání ČNB
Podle slov guvernéra Aleše Michla ČNB do budoucna očekává oslabení české koruny. ČNB přitom ale i nadále pokračuje v nepravidelných intervencích a korunu uměle posiluje. Jen za dnešek koruna po oznámení úrokových sazeb nepatrně posílila o 15 haléřů na 24,50, ale aktuálně se pohybuje okolo 24,58. Do budoucna je hlavním cílem ČNB chránit korunu proti nadměrným výkyvům. Více informací ale získáme až po zítřejším zveřejnění scénářů horizontů měnové politiky dalších členů bankovní rady. -
Tisková konference předsedkyně ECB Lagardeové
Průmyslová výroba, zejména v energeticky náročných odvětvích, zůstává nízká, ale v nadcházejících čtvrtletích se očekává její oživení. Napětí na trhu práce postupně polevuje. Podle posledních ukazatelů se tempo růstu mezd bude dále snižovat. Došlo k poklesu inflace cen potravin a energií a zboží. Inflace cen služeb zůstala v březnu na vysoké úrovni 4 %. Očekává se, že inflace v příštím roce klesne na cílovou úroveň. -
Tisková konference předsedy Fedu Jeroma Powella po zasedání FOMC
Fed na prvním zasedání v roce 2024 ponechal úrokové sazby beze změny v pásmu 5,25-5,50 %, což je v souladu s očekáváním trhu. Prohlášení se ukázalo jako jestřábí vzhledem k absenci byť jen mírně holubičího obratu. Z prohlášení byla sice odstraněna zmínka o dalším zpřísnění politiky, ale bylo konstatováno, že členové Fedu nepovažují snižování sazeb za vhodné, dokud nezískají větší jistotu, že inflace se udržitelně posouvá směrem k 2% cíli. Navíc nebyly provedeny žádné úpravy tempa kvantitativního zpřísňování. Zdá se, že Fed chtěl zchladit očekávání trhu na rychlé snížení sazeb - peněžní trhy před dnešním rozhodnutím viděly 70% šanci na první snížení sazeb v březnu a nyní jsou víceméně rovnoměrně rozděleny mezi březnové a květnové zasedání. -
TISKOVÁ ZPRÁVA: 12.04.2013 / MONEY EXPO
TISKOVÁ ZPRÁVA: 12.04.2013 MAYZUS Investment Company s.r.o. ruší svou účast na Money Expo 2013 v Praze. Limass... -
Tiskovka Draghiho přispěla k růstu výnosů z dluhopisů i eura, akcie jsou překvapivě také v zisku
Zdánlivě poklidná a nezajímavá tisková konference M. Draghiho po zasedání Evropské centrální banky (ECB) měla opět výr... -
Tisk: Peking zřejmě neschválí dohodu o TikToku v USA
Peking pravděpodobně neschválí "nespravedlivou" dohodu čínské společnosti ByteDance s americkými podniky Oracle a Walmart ohledně budoucnosti její aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok ve Spojených státech. Uvedl to podle agentury Reuters čínský státní list Global Times ve svém komentáři. -
Tisk: Rusko zůstane klíčovým dodavatelem energetických zdrojů v EU desítky let
Evropa započítala po loňské energetické krizi plyn a uran do zelené energetiky - a Rusko zůstane pro Evropskou unii klíčovým dodavatelem energetických zdrojů ještě desítky let. Napsal to ruský hospodářský list Vedomosti, který se ve svém článku věnoval dopadům takzvané zelené taxonomie, tedy schválení dočasného zařazení jádra a plynu mezi čisté zdroje energie v EU. -
Tisk: Saúdové zvažují odklad vstupu ropné firmy Aramco na burzu
Představitelé Saúdské Arábie uvažují o odkladu vstupu státní ropné společnosti Saudi Aramco na akciovou burzu poté, co se dvě její ropná zařízení o víkendu stala terčem útoků. Informoval o tom dnes list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. -
Tisk: Thyssenkrupp jedná o prodeji podílu v ocelářské divizi Křetínskému
Německý průmyslový konglomerát Thyssenkrupp jedná o prodeji polovičního podílu ve své ocelářské divizi českému miliardáři Danielu Křetínskému. Informoval o tom dnes list Handelsblatt s odvoláním na zdroje obeznámené s jednáním. Společnost Thyssenkrupp i Křetínský se podle listu k této informaci odmítli vyjádřit. Důvěryhodný zdroj z Křetínského Energetického a průmyslového holdingu (EPH) ČTK informaci potvrdil. -
Titan a letadla: Konflikt na Ukrajině znamená novou ránu pro globální dodavatelské řetězce
Ruská invaze na Ukrajinu a nové lockdowny v Asii předznamenávají další měsíce narušení dodavatelských řetězců. A to právě v momentě, kdy si společnosti myslely, že se jim podařilo vyřešit problémy vyvolané Covidem-19. -
Tito 3 řečníci nejvíce bodovali u publika Purple Trading konference
Tito 3 řečníci nejvíce bodovali u publika Purple Trading konference. Podívejte se na záznam jejich přednášek V... -
Tito 3 řečníci nejvíce bodovali u publika Purple Trading konference.
V listopadu jsme oslavili páté narozeniny od vzniku Purple Trading a to ve velkém. Účastníci tak měli možnost poslechnout si přednášky špiček československé tradingové scény. A protože nám v Purple Trading záleží na názoru traderů, zeptali jsme se, které z přednášek se jim nejvíce líbily. V tomto článku najdete 3 nejlépe hodnocené řečníky a odkaz na stažení záznamu celé konference. -
Tituly milované hedge fondy? TOP10 podle Goldman Sachs
Desítka amerických akcií, zastoupena nejsilněji v portfoliích hedgeových fondů s aktivy přesahujícími dva biliony dolarů, letos zatím o pětinu překonává americký akciový index S&P 500, loni to bylo 23 % nad jeho výkonností. Investoři, věřící ve smysluplnost následování hedgeových fondů jako „smart money“ při svých investicích, se mohou opřít o VIP list Goldman Sachs, který investiční sázky hedgeových fondů sleduje. Které tituly jsou onou vyvolenou desítkou a jaký je na ně konsensuální pohled analytiků?
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
VIDEO: Čtyři tajemství PRICE ACTION (trading průvodce)
Tyto 3 fast food akcie jsou hitem na Wall Street
Před 10 lety islandské koruně zvonil umíráček. Příběh drobného platidla na věčně chladném severu
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (2. část)
Příležitosti na komoditách pro rok 2025: Zlato, stříbro a kakao
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (1. část)
Měnu v Indonésii zaváděli Nizozemci i Japonci. Nakonec ale vyhrála nezávislá rupie
Denní kalendář událostí
Člen Fedu Philip Jefferson
Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Člen Fedu Philip Jefferson
Prezident USA Donald Trump
Prezident USA Donald Trump
V USA stavební povolení
Člen Fedu Philip Jefferson
Guvernér RBNZ Adrian Orr
Členka Fedu Michelle Bowman
Člen Fedu Patrick Harker
Na Novém Zélandu maloobchodní tržby
V Německu se dnes konají parlamentní volby
Tradingové analýzy a zprávy
Analytici: Nižší spotřebitelská důvěra bude souviset s rizikem obchodní války
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 21.2.2025
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 21.2.2025
Cena plynu v USA skokově vzrostla
FCA varuje před brokerem Lutex Shares
NZD/USD - Intradenní výhled 21.2.2025
EUR/JPY - Intradenní výhled 21.2.2025
Akcie v Hongkongu prudce zpevnily
Růst podnikatelské aktivity v eurozóně zůstal pomalý
Rubio: Pro schůzku Trumpa s Putinem zatím nenazrál čas
Analytici: Nižší spotřebitelská důvěra bude souviset s rizikem obchodní války
Intradenní Price Action patterny na AUD/USD 21.2.2025
Intradenní Price Action patterny na USD/JPY 21.2.2025
Cena plynu v USA skokově vzrostla
FCA varuje před brokerem Lutex Shares
NZD/USD - Intradenní výhled 21.2.2025
EUR/JPY - Intradenní výhled 21.2.2025
Akcie v Hongkongu prudce zpevnily
Růst podnikatelské aktivity v eurozóně zůstal pomalý
Rubio: Pro schůzku Trumpa s Putinem zatím nenazrál čas
Blogy uživatelů
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Praktická ukázka: Tak tohle byla fakt klika
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Akcie Starbucks: Podaří se Starbucksu znovu stát kavárenskou hvězdou?
Káva dražší než kdy dřív: Co ovlivňuje trh a jaké jsou prognózy?
Trading a každodenní rutina: Jak vytvořit systém, který vás podrží
Praktické okénko: Jít proti trendu? Raději ne
Měnový pár EUR/USD: Analýzy více časových rámců (MN až D1 TF)
Fundovaný obchodník (prop trader) – jak to funguje?
Moje cesta prop tradingem: Nuda na trzích a pozor na podvodné nabídky
Analýza Nasdaq, S&P 500, EUR/USD, Ropa WTI: Indexy na nových rekordech navzdory vyšší inflaci
Praktická ukázka: Tak tohle byla fakt klika
Forexové online zpravodajství
🚨 Ethereum posiluje o téměř 3 %
Kakao klesá o 6 %, obavy z poptávky převážily nad omezenou nabídkou
Coinbase oznámila, že SEC plánuje stáhnout žalobu
Mexická ekonomika zaznamenala největší čtvrtletní pokles od roku 2021
Analýza trhu s kávou
Index PMI kompozitní držel lednovou úroveň
Bitcoin – přehled technické analýzy
Průzkum ČSÚ o spotřebitelské a podnikatelské důvěře za letošní únor
Moneta obdržela od České národní banky aktualizovaný požadavek na MREL
Rivian ve 4Q poprvé dosáhl hrubého zisku, dle výhledu však v tomto roce dodá méně vozidel
🚨 Ethereum posiluje o téměř 3 %
Kakao klesá o 6 %, obavy z poptávky převážily nad omezenou nabídkou
Coinbase oznámila, že SEC plánuje stáhnout žalobu
Mexická ekonomika zaznamenala největší čtvrtletní pokles od roku 2021
Analýza trhu s kávou
Index PMI kompozitní držel lednovou úroveň
Bitcoin – přehled technické analýzy
Průzkum ČSÚ o spotřebitelské a podnikatelské důvěře za letošní únor
Moneta obdržela od České národní banky aktualizovaný požadavek na MREL
Rivian ve 4Q poprvé dosáhl hrubého zisku, dle výhledu však v tomto roce dodá méně vozidel
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Technická analýza intradenního pohybu ceny indexu Nasdaq 100, čtvrtek 24. října 2024
Výsledková sezóna s XTB: Je čas na nákup akcií Johnson & Johnson a Procter & Gamble?
Před německou inflací a údaji o PMI nastala u forexových trhů nerozhodnost
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 29.3.2018
Euro se vrací do reality
Index ISM ve službách mírně vzrostl
Obchodovanie 5. vlny USDJPY
Bitcoin klesá o 1,5 %, opět testuje úroveň $95 000 📉
GBP/USD – Denní pohled 2.4.2014
Cena XRP roste po schválení ETF od SEC a průlomu v Brazílii
Technická analýza intradenního pohybu ceny indexu Nasdaq 100, čtvrtek 24. října 2024
Výsledková sezóna s XTB: Je čas na nákup akcií Johnson & Johnson a Procter & Gamble?
Před německou inflací a údaji o PMI nastala u forexových trhů nerozhodnost
Swissquote Research: DENNÍ TECHNICKÁ ANALÝZA 29.3.2018
Euro se vrací do reality
Index ISM ve službách mírně vzrostl
Obchodovanie 5. vlny USDJPY
Bitcoin klesá o 1,5 %, opět testuje úroveň $95 000 📉
GBP/USD – Denní pohled 2.4.2014
Cena XRP roste po schválení ETF od SEC a průlomu v Brazílii
Blogy uživatelů
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Další propad indexu S&P 500 a intradenní medvěd
Swingový výhled - 23. týden (Data z trhu práce)
Další volatilní vývoj rázně zhoršil páteční výprodej, americké akcie proto výrazně oslabily
Dá se udělat velmi hezké zhodnocení
DAX: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
DASH aneb uzavření anonymního kruhu
Co jsou ETF? Průvodce pro začátečníky
Jaké ETF vybírat, když jsou trhy na maximech?
Trading jako vrcholový sport
Čeká bitcoin velký propad?! | Investiční Memento
Další propad indexu S&P 500 a intradenní medvěd
Swingový výhled - 23. týden (Data z trhu práce)
Další volatilní vývoj rázně zhoršil páteční výprodej, americké akcie proto výrazně oslabily
Dá se udělat velmi hezké zhodnocení
DAX: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
DASH aneb uzavření anonymního kruhu
Co jsou ETF? Průvodce pro začátečníky
Jaké ETF vybírat, když jsou trhy na maximech?
Trading jako vrcholový sport
Vzdělávací články
Jednoduché obchodní systémy (část 4.)
RebelsFunding: Recenze a hodnocení prop trading firmy
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
MetaTrader Supreme Edice a nová verze MT5
FTMO kupuje globálního brokera OANDA
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Měsíční report finančních trhů (prosinec 2023)
Kombinace Fibonacci, Inside a Outside bars II.
RETURN CHANNEL – Profesionální MT4 indikátor
Jednoduché obchodní systémy (část 4.)
RebelsFunding: Recenze a hodnocení prop trading firmy
Marek Soska z RebelsFunding: Ceníme si konzistentnosti našich traderů
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
MetaTrader Supreme Edice a nová verze MT5
FTMO kupuje globálního brokera OANDA
Obchodování svíčkových formací Evening Star a Morning Star (3. část)
Měsíční report finančních trhů (prosinec 2023)
Kombinace Fibonacci, Inside a Outside bars II.
RETURN CHANNEL – Profesionální MT4 indikátor
Tradingové analýzy a zprávy
Index spekulativního sentimentu 12.1.2024
Reuters: Prodejci luxusu zvažují příjem plateb v kryptoměnách
Akcie Doosanu jsou mezi akcionáři vyhledávané, za 14 dní stouply o 36 procent
Biden: Opatření na podporu ekonomiky musí být mnohem větší
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Intradenní Price Action patterny na zlatě 20.12.2024
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 28.5.2024
GfK: Nálada německých spotřebitelů se zlepšuje i díky snížení DPH
Akcie Evergrande posilují po zprávě, že splatí úroky před termínem
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 20.2.2025
Index spekulativního sentimentu 12.1.2024
Reuters: Prodejci luxusu zvažují příjem plateb v kryptoměnách
Akcie Doosanu jsou mezi akcionáři vyhledávané, za 14 dní stouply o 36 procent
Biden: Opatření na podporu ekonomiky musí být mnohem větší
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Intradenní Price Action patterny na zlatě 20.12.2024
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 28.5.2024
GfK: Nálada německých spotřebitelů se zlepšuje i díky snížení DPH
Akcie Evergrande posilují po zprávě, že splatí úroky před termínem
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 20.2.2025
Témata v diskusním fóru
Technická analýza komodit NGAS a WTI
Jak nakoupit zlato levně?
Jak vydělat na ukončení intervencí ČNB
USD/TRY
PFG Best
Vysoká inflace akciím pomáhá?
Zlato - výhledy
Eurodolar - Chat
Trading ideas: EUR/USD, EUR/CHF a EUR/GBP
Forex a já..
Technická analýza komodit NGAS a WTI
Jak nakoupit zlato levně?
Jak vydělat na ukončení intervencí ČNB
USD/TRY
PFG Best
Vysoká inflace akciím pomáhá?
Zlato - výhledy
Eurodolar - Chat
Trading ideas: EUR/USD, EUR/CHF a EUR/GBP
Forex a já..
Odborná literatura
Krotitelé trhů - Inspirujte se příběhy George Sorose, Warrena Buffetta a Paula Volckera
Krotitelé trhů - Inspirujte se příběhy George Sorose, Warrena Buffetta a Paula Volckera
Forex brokeři