Středa 08. ledna 2025 09:07
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Dukascopy new
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinar Co očekávat od trhů v roce 2025

Nejistota na krypto trhu

02.06.2022 11:44  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Nedávné reakce na trhu s kryptoměnami naznačovaly na pravděpodobný odraz, podpořený optimistickými předpovědi od analytiků JP Morgan a zprávami o dalším fondu Andressen&Horotwitz, který hledá příležitosti při poklesu sektoru. Mezitím bitcoin znovu klesl pod 30 000 $, a to kvůli včerejšímu oslabení amerických indexů. Podaří se býkům udržet rally?

  • Burza Binance hodlá využít poklesů a deklaruje vytvoření fondu v hodnotě 500 milionů dolarů na investice do Web3, velmi diskutované evoluce internetu;
  • Dawn Fitzpatrick, CEO fondu vlastněného známým miliardářem a spekulantem Georgem Sorosem, uvedla, že trh s kryptoměnami zůstane ve finančním světě ještě dlouho a nejde jen o krátkodobou záležitost. Manažerka fondu zároveň naznačila, že Ethereum může mít ve srovnání s Bitcoinem před sebou zajímavější vyhlídky růstu. Dodala však, že širší dopad války na Ukrajině je stále obrovský – zejména v Evropě;
  • Nejvíce opět ztratily altcoiny, včetně Cardana, které vymazalo některé dynamické zisky posledních dnů. Ethereum také nedokázalo udržet své ocenění nad 2 000 USD a znovu sklouzlo k hranici 1 850 USD. Nedávno výrazně ztratila i Solana, jejíž blockchain byl na 4 hodiny pozastaven kvůli zanesení sítě.
  • Populární indikátor RSI na Ethereu je na atraktivních úrovních pro kupující, podobně jako na jaře 2020, kdy byl kryptotrh těsně před býčím trhem. To by mohlo potenciálně hovořit ve prospěch býků, zejména tváří v tvář Vitalik Buterinovi, který v srpnu předpověděl pokles Etherea na polovinu. Plánované 'sloučení' má šanci snížit jeho nabídku až o 90 %, ale přesto se mnoho investorů obává opětovného odložení události, což způsobuje, že sentiment kolem ETH je stále negativní;
  • Růst indexů v USA by mohl být argumentem pro potenciální odeznění poklesů trhu s kryptoměnami a návrat bitcoinu nad 30 000 USD, pokud nezaznamenáme rostoucí divergenci. Objem obchodůna trhu klesá, což by mohlo způsobit vysokou volatilitu v případě velkého cenového pohybu;

Ethereum, interval D1. Druhá největší kryptoměna je ve velmi zajímavé pozici. Na jedné straně je udržován dynamický downtrend, který také stále více aktivně útočí na důležitý support na úrovních 1600-1800 USD, který historicky opakovaně sloužil jako býčí aktivační zóna. Pokud je tato hranice proražena až ke dnu, může to být silným znamením dominance nabídky. Na druhou stranu lze pozorovat býčí divergenci mezi RSI a cenou. Zdroj: xStation 5

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Nejinovativnější firmou roku je počtvrté v řadě Apple, skokanem roku je čínský BYD
    Hlavní firemní prioritou letošního roku jsou investice do inovací. Podle průzkumu společnosti Boston Consulting Group (BCG) považuje 79 % společností po celém světě inovace za jednu ze tří největších priorit pro tento rok. Dvě třetiny firem plánují zvýšit své výdaje do inovací, přičemž téměř polovina firem je zvýší o více než 10 % a část i o více než 30 %. Důvodem je mimo jiné fakt, že inovace pomáhají firmám úspěšně překlenout období ekonomické nejistoty, ve kterém se nyní řada z nich nachází.
  • Nejistá americká fiskální strategie je příčinou výkyvů nálady na trhu
    Ekonomická nejistota v USA byla v posledních týdnech příčinou výkyvů sentimentu na trhu. Nálada se zvedala při zveřejnění...
  • Nejisté energie tlačí na inflaci i korunu
    „České domácnosti prochází velmi těžkou dobou. V prvním kvartále sice mzdy meziročně rostly zhruba o 7 %, ale tato dynamika bude spíše polevovat. Zatímco inflace drtí rodinné rozpočty na výdajové straně v nevídaném míře,“ říká ve svém komentáři Richard Bechník, hlavní analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
  • Nejistota ano, prodejní tlak zatím ne. Evropské akcie beze směru, Amerika se chystá korigovat ztráty
    Asijské trhy dnes klesají. Průběžným závažím jsou obavy z čínského realitního trhu, na který upozornila S&P svým stanoviskem k Evergrande. Přestože firma rozprodává další aktiva, její bankrot je podle ratingové agentury stále vysoce pravděpodobný. V Asii se navíc dostaly pod tlak technologické firmy, které tak doléhají na indexy.
  • Nejistota kolem brexitu přetrvává, AUD dnes posiluje
    Přestože byly očekávání před včerejším hlasováním malé, výstup z hlasování byl i tak zklamáním. Shoda nakonec panovala nad několika dodatky, ale hlavně dva stojí za pozornost. První se týkal pravomoci parlamentu vyloučit tvrdý brexit a byl parlamentem odmítnut. Druhý se týkal možnosti prodloužit termín, do kterého by měla Británie z EU vystoupit, a byl rovněž odmítnut. Mayová tak dostala druhou šanci na to, aby zahájila jednání s EU, a to hlavně o tématu irské hranice, které je klíčovou překážkou pro velkou část konzervativců, kteří nechtěli podpořit návrh, který v této oblasti britská premiérka vyjednala. Jak už ale uvedl šéf evropské komise Donald Tusk, EU není ochotna jednat o změnách poté, co více než deset měsíců hledala shodu na původní dohodě. Mayová má nyní na jednání s EU dva týdny a i kdyby se jí podařilo alespoň kosmetické změny prosadit, šance na schválení nové dohody v parlamentu zůstávají malé. Libra se včera dostala na páru s dolarem pod tlak, ale dnes ráno část svých ztrát dokázala zlikvidovat.
  • Nejistota kolem druhé vlny. Co k výhledu řeknou bankéři z Fedu?
    Zatímco současná vlna nákazy koronavirem v západním světě jednoznačně ustupuje, postupně roste nervozita z vlny nové. Nákaza se dál velice rychle šíří v Rusku nebo Brazílii, jako nové velké riziko se rýsuje Indie, ale investory znejistěly především zprávy o nových případech z Číny či Koreje, které přibývají po uvolnění restriktivních opatření. Zatím nejde o žádná velká čísla, ovšem vědomí trvajícího rizika nákazy může tlumit poptávku a působit ekonomikám škody teoreticky i bez propuknutí nové vlny.
  • Nejistota kolem obchodní dohody snižuje toleranci
    Nezvykle spokojené trhy se musí vypořádat se všeobecnou nejistotou, ať už jde o americkou obchodní dohodu s Čínou, politické směřování Evropy a ECB, nebo brexit, a tak se mohou ze svých nedávných pozic propadnout pěkně hluboko.
  • Nejistota kolem Řecka dusí trhy, euro i koruna začínají týden slabší
    Koruna začíná týden slabší, když se proti euru obchoduje na 24,45. Negativní vývoj sledujeme ráno ...
  • Nejistota kolem situace na Kypru euru nepomáhá
    Nejistota kolem situace na Kypru euru nepomáhá Euro během včerejšího obchodování vymazalo část svých předešlých...
  • Nejistota kolem situace na Kypru sráží euro
    Euro proti dolaru včera spadlo na čerstvé tříměsíční minimum. Zatímco po celý průběh evropské seance se kurz...
  • Nejistota na trzích zatím nevede k úprku do bezpečí
    Negativní tlak, který hlavní trhy pociťovaly dnes dopoledne, se během dne trochu otupil, ale drží se. Téma zůstává jasné: čínsko-americká dohoda o obchodu. Náladu mírně vylepšila zpráva, že Čína zve americké vyjednavače k sobě na jednání. To je asi slibný krok, který naznačuje, že tu je zájem jednat a řešit rozpory. Velké nadšení však nenásleduje.
  • Nejistota na Ukrajině potlačuje trhy.
    Včerejší obchodní den, který otevřel nový obchodní týden, proběhl negativně pro trhy - hlavní akciové indexy uzavřeli ...
  • Nejistota na Ukrajině potlačuje trhy.
    Včerejší obchodní den, který otevřel nový obchodní týden, proběhl negativně pro trhy - hlavní akciové indexy uzavřeli ...
  • Nejistota o americké ekonomice a smíšené výsledky. Trhy jsou koncem týdne opatrné
    Na hlavních finančních trzích panuje i koncem týdne celkem opatrná nálada. Hlavní evropské akciové indexy navazují na Asii a většinou lehce klesají. Firemní výsledková sezóna pokračuje ve smíšeném duchu. Na negativní straně najdeme Intel, Total, Deutsche Bank či Glencore, naopak solidními čísly přispěly evropské farmacie.
  • Nejistota obchodních válek pokračuje. Změní to summit G7?
    Úvod minulého týdne byl spíše ve znamení růstu, všechny akciové indexy v USA posilovaly a technologický Nasda...
  • Nejistota obchodních válek pokračuje. Změní to summit G7?
    Úvod minulého týdne byl spíše ve znamení růstu, všechny akciové indexy v USA posilovaly a technologický Nasdaq 100 dokonce ve čtvrtek překonal svá historická maxima na ceně 7243,50. Potom se ale karta obrátila a trojlístek hlavních amerických trhů začal červenat.
  • Nejistota o clech, Japonsku i amerických datech. Trhy se snaží konsolidovat, euro maže ztráty
    Velice opatrný začátek pátečního obchodování v Evropě naznačuje pokračující nejistotu trhů okolo zahraničního obchodu a zřejmě i důležitých amerických dat. Hlavní akciové indexy začaly v plusu, ale momentálně se pouze potácejí poblíž včerejších závěrečných hodnot. Spíše než korekce po poklesu tedy přichází snaha o konsolidaci.
  • Nejistota o dohodě, smíšená data a žádné novinky z Fedu. Trhy zůstávají opatrné
    Dnešní ráno přineslo hned několik důležitých statistik z hlavních ekonomik. Ta japonská vykázala za 3Q menší růst, než se čekalo. Respektive při mezikvartálním zvýšením HDP o 0,1 procenta v podstatě jen stagnuje. Ani čínská data moc nepotěšila, když průmyslová výroba i maloobchod zpomalily a navíc podstřelily tržní odhady. Naopak Německo formálně vzato uniklo recesi, neboť jeho HDP ve třetím čtvrtletí rostl o 0,1 procenta namísto očekávaného nepatrného mezikvartálního poklesu. Do seznamu pak můžeme přidat, že český HDP za odhady těsně zaostal růstem o 0,3 pct (rovněž q/q změna).
  • Nejistota ohledně daňové reformy oslabila Wall Street
    Akciové trhy v USA se tento týden trochu více rozhýbaly. Především ve čtvrtek se volatilita výrazně zvedla a trhy značně oslabily už v premarketu. V reguleérních obchodních hodinách pak ztrátu ještě umocnily a ztrácely více než 1 %.
  • Nejistota ohledně podoby obchodní dohody opět přesvědčila investory akcie vyprodávat
    Po včerejší eufórii přišlo na trhy vystřízlivění. Za nedostatku nových makroekonomických ukazatelů se opět mezi obchodníky několikrát skloňovala obchodní dohoda mezi Spojenými státy a Čínou. Převažující nejistota nad její podobou vedla k vybírání včerejších zisků. Evropský index Stoxx 600 se po celý den nachází v červeném a v závěru obchodování ztrácí 0,7 %. Nejhůře se daří prodejcům spotřebního zboží (-1,6 %), z nichž nejhlubšími ztrátami trpí automobilky a jejich dodavatelé komponent (-2,4 %).
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna