Úterý 03. prosince 2024 18:19
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Swissquote Bank
reklama
Investingfox Nastroje

Červené úterý na Wall Street

06.04.2022 08:52  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Hlavní akciové indexy v USA včera výrazně propadly. Nejvýraznější pokles byl jednoznačně na technologických titulech (Nvidia -5,2 %, AMD -3,4 %, Apple -1,9 %, Alphabet -1,8 %, Amazon -2,6 %, Tesla -4,7 %). Mimo zdravotní sektor (Pfizer +0,7 %, Abbvie +1 %) propadla všechna hlavní odvětví americké ekonomiky.

Zdroj: ČSOB

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Červencové zasedání ECB: předběžný přehled
    Evropská centrální banka zasedá ve čtvrtek 27. července. Banka se chystá zvýšit úrokové sazby o 25 bazických bodů. O tom není pochyb, protože prezidentka ECB Christine Lagardeová minulý měsíc oznámila další zpřísnění parametrů měnové politiky. Hlavní důraz bude proto kladen na postoj ECB. Klíčovými body zájmu budou formulace v doprovodném prohlášení a verbální signály šéfa ECB. Skutečnost, že došlo ke zvýšení sazeb, bude trh pravděpodobně ignorovat.
  • Červencové zaškobrtnutí stavební produkce
    Stavební výroba v červenci meziměsíčně poklesla o 2,6 % a meziročně vzrostla o nepatrných 0,5 %, což je nejhorší výsledek za poslední tři měsíce, ale stále vysoko nad průměrem letošního roku. Oproti předchozímu měsíci poklesla aktivita napříč všemi sektory stavebnictví. Hlavním tahounem poklesu bylo však pozemní stavitelství. Z výsledku za jeden měsíc nelze vyvozovat silné závěry, nicméně se zdá, že letošní oživení stavebnictví je křehčí, než naznačovaly předchozí dva měsíce.
  • Červencový index spotřebitelské důvěry v Británii: Tohle bude bolet
    Index spotřebitelské důvěry GfK ve Velké Británii přináší pochybnosti ohledně rychlého zotavení ekonomiky. Ještě v červnu se nacházel na minus 30 a v červenci zůstává na minus 27, i když se očekávalo minus 26. Jediným světlým bodem je zlepšení osobní finanční situace v následujících dvanácti měsících, způsobené zejména hlavně vyšší mírou úspor.
  • Červencový výsledek průmyslu nečekaně hluboko v záporu
    Průmyslová produkce v červenci meziročně poklesla o 2,8 %. Odhad trhu počítal s mírným nárůstem, zatímco naše prognóza pokles – přesto finální síla poklesu byla ještě razantnější, než jsme v krátkodobé prognóze odhadovali. Za nečekaně silným snížením průmyslové produkce stojí pokles v odvětví výroby a rozvodu elektřiny a plynu, negativně se ale projevují i postupně ochabující kladné příspěvky ze strany automotive. Nepříliš pozitivně pak vyznívá i silný červencový meziměsíční pokles o 2,6 %, již po sezónním očištění.
  • Červen – domácnosti spoří, firmy čerpají úvěry
    Bilanční suma bankovního sektoru se v červnu snížila o 0,2 % meziměsíčně a ukončila první pololetí na hodnotě 9 662 mld. Kč. Hlavní příčinou bylo snížení objemu vkladů u centrálních bank o téměř 167 mld. Kč. Naopak úvěry za klienty připsaly solidních 46,5 mld. Kč a vklady a úvěry u jiných úvěrových institucí vzrostly o téměř 79 mld. Kč. V meziročním srovnání je objem celkových aktiv vyšší o 9,6 %.
  • Červenec byl ve znamení růstu cen v průmyslu, avšak poklesu ve službách
    Tuzemské ceny průmyslových výrobců v červenci meziměsíčně vzrostly o 0,6 % po červnovém poklesu o 0,3 %. To bylo výrazně nad konsensem trhu, který počítal s meziměsíčním poklesem o 0,1 %. Po sezonním očištění však červencové zvýšení cen nedokázalo vykompenzovat pokles z předchozích dvou měsíců. V meziročním vyjádření růst výrobních cen sice zrychlil z 1,0 % na 1,7 %, z hlediska cíle ČNB však zůstává spíše umírněný.
  • Červenec – letní útlum nových úvěrů
    Celkový objem aktiv bankovního sektoru se díky 2,7% meziměsíčnímu růstu vrátil nad hranici 9 biliónů Kč (9 049,8 mld. Kč). Hlavními hybateli bilanční sumy zůstaly, stejně jako v předchozím měsíci, položky Vklady a úvěry u centrálních bank (+154 mld. Kč) a Pohledávky za klienty (+64 mld. Kč). V meziročním srovnání tempo růstu aktiv zrychlilo na 5,0 %.
  • Červenec přinesl nepříznivé výsledky pouze pro akciové fondy. Ztratily 0,24 %
    V červenci si pověstného Černého Petra vytáhly akciové fondy, které si jako jediné z kategorií sledovaných Broker Consulting Indexem podílových fondů odepsaly -0,24 procentních bodů. Dařilo se tradičně fondům komoditním, které meziměsíčně posílily o 0,98 %, a po delší době také fondům dluhopisovým i fondům peněžního trhu, které o měsíc dříve shodně vykázaly zápornou nulu. V červenci si již připsaly 0,48 %, respektive 0,43 %. Nemovitostní fondy posílily o 0,27 % a do značné míry odrážejí současnou situaci na nemovitostním trhu.
  • Červenec v maloobchodu předčil očekávání
    Tuzemský maloobchod (bez započtení prodeje automobilů) vykázal v červnu meziroční růst o 3%. Po zohlednění kalendářních vlivů to pak odpovídá meziročnímu růstu o 1,9 %. Se zahrnutím automobilů došlo k meziročnímu snížení tržeb o 1,1 %. Výsledek je pro trh i nás pozitivním překvapením. Především s přihlédnutím na včerejší výsledek maloobchodu v eurozóně, který se v červenci zotavoval méně, než bylo očekáváno.
  • Červenec – vývoj bez velkých překvapení
    Celková suma aktiv bankovního sektoru se po červnovém poklesu vrátila k růstu, a to o 2,4 % meziměsíčně. Hlavní roli opět sehrála položka vklady a úvěry u centrálních bank, jejíž objem vzrostl o 10,1 % meziměsíčně. V meziročním srovnání dosahuje bilanční suma aktuálního tempa růstu 6,9 %, a to zásluhou významného navýšení položek Úvěry za klienty a Dluhové cenné papíry v držení bank.
  • Červen na trzích: Dařilo se obilovinám a překvapivě také euru, naopak zlato a ropa zamířily níže
    Obchodování v minulém měsíci se neslo v duchu strachu z dalšího pokračování dluhové krize v eurozóně. Měsíce relativní...
  • Červen přinesl zvýšení Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů
    Průměrná sazba spotřebitelských úvěrů v červnu 2020 dosáhla hranice 6,96 %, p. a., což znamená postup směrem vzhůru k magickým 7 %. Vyplývá to z dat Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů za červen 2020.
  • Červen – sektor domácností je tahounem
    Celková bilanční suma bankovního sektoru během června poklesla o 3,4 % meziměsíčně, a to díky poklesu v položkách Vklady a úvěry u centrálních bank (-9,4 %) a Vklady a úvěry u jiných úvěrových institucí (-11,0 %). I když objem dluhových cenných papírů v držení bank dále zpomalil svůj růst na 1,7 % meziměsíčně, v meziročním srovnání je téměř o třetinu vyšší.
  • Červen v maloobchodu lehce zklamal
    Tuzemský maloobchod (bez započtení prodeje automobilů) vykázal v červnu meziroční stagnaci. Po zohlednění kalendářních vlivů to pak odpovídá meziročnímu poklesu o 2 %. Se zahrnutím automobilů došlo k meziročnímu snížení tržeb o 3,7 %. Zároveň provedl Český statistický úřad revizi květnového výsledku, který byl snížen z předchozích -0,7 % na -1,9 % (bez aut). Výsledek je pro trh i pro nás zklamáním, když se očekával výraznější vliv odložených nákupů po období karantény. V útlumu nadále zůstává i prodej a servis automobilů, který se meziročně po očištění o kalendářní vlivy snížil o 17,3 %. Větší podíl na tom měly samotné prodeje aut, nežli jejich opravy.
  • Červen vs. srpen, data a soustředění na Fed
    Čeští centrální bankéři využívají posledních příležitostí ke komentářům o měnové politice před zasedáním příští týden. Jako poslední se vyjádřil Marek Mora, který se podle svých slov kloní k červnovému termínu zvýšení sazeb. Zařadil by se tak po bok Tomáše Holuba, zatímco Oldřich Dědek by pro takový krok zatím nebyl. Pravděpodobnost, že sazby stoupnou už v příštím týdnu, narostla. Hlasování o tom, jestli červen, nebo až srpen, může být docela těsné, koruna načasování ale příliš neřeší. Dnes na hlavních párech nepatrně oslabuje, ale to bude spojeno spíše s růstem výnosů ve světě.
  • Červený čtvrtek pro americké akcie
    Americké akcie včera zaznamenaly opravdu silné výprodeje, kdy hlavní indexy klesly až o takřka 6 % v případě technologického Nasdaqu a kolem -5 % pak padal širší index SPX500. Nejvíce včerejší výprodej zasáhl technologické tituly (Apple -5,6 %, Alphabet -4,7 %, Microsoft -4,4 %, AMD -5,6 %, Nvidia -7,3 %, Meta Platforms (Facebook) -6,8 %, Tesla -8,3 %). Ani jediný sektor americké ekonomiky neukončil den v plusu. Včerejší pokles Nasdaqu 100 byl pak největším denním poklesem od září 2020.
  • Červený konec týdne. Bát se víc inflace, nebo recese?
    Největší ránu tento týden zasadil finančním trhům inflační report z USA, který všechny ujistil, že na nějakou podporu ze strany Fedu není radno v dohledné době sázet. Měnová politika naopak bude ještě podstatně přitvrzovat a očekávání se jasně posouvají tímto směrem. Z toho důvodu jsme také viděli další významný nárůst dluhopisových výnosů.
  • Červený konec týdne. Pandemie a volby kazí dojem z dat i výsledků
    Závěr týdne se na hlavních trzích dál odvíjí v negativním duchu. Klíčovým faktorem zůstává vývoj pandemie, která vyvolává obavy z kondice ekonomik a firemních výsledků ve čtvrtém kvartále. Její optikou pak investoři nahlíží i na nová data, ačkoli mohou být sama o sobě i velmi dobrá.
  • 🔽Červený piatok pre Krypto
    Trh s kryptomenami sa dnes dostal pod tlak po vypršaní platnosti posledných bitcoinových mesačných opcií. Podľa údajov o bitcoinovom obchodovaní od spoločnosti Skew, skoro ráno sa na niekoľkých kryptomenách vysporiadalo takmer 60 000 obchodných zmlúv v hodnote približne 2,2 miliardy dolárov. Vďaka tomu je májové vypršanie platnosti najmenšie v roku 2021 z hľadiska nominálnej hodnoty v dôsledku nedávneho výpredaja, niektorí účastníci trhu sa však domnievajú, že mesačné vypršanie opcií môže zhoršiť trendy ovplyvňujúce trh. Z technického hľadiska sa formácia hlavy a ramien objavila na intervale H1, čo zvyčajne ohlasuje zvrátenie trendu. Po prelomení pod výstrih sa poklesy zrýchlili pričom tento trend by mohol pokračovať k hladine 33 900 dolárov.
  • Červený úvod týdne: Covid, data i výsledky
    Začátkem nového týdne se hlavním trhům nedýchá úplně nejlépe a jedním z důvodů je určitě nákaza koronavirem. Strmý vzestup v Evropě, méně strmý, ale velmi zřetelný v USA. Do toho přibývající evropská protivirová opatření, která zahrnují zákazy vycházejí či zavírání některých služeb. Dopad na ekonomiku je stále více zřejmý.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
RebelsFunding