Čtvrtek 21. listopadu 2024 13:52
reklama
Investingfox Partner
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
eightcap krypto
reklama
InstaForex rijen 2024

Nevýrazné trhy, Nasdaq Composite v červeném

09.09.2021 08:57  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Index Dow Jones Industrial Average klesal již třetí den řadě. Technologický Nasdaq Composite po pokračování v rally v předchozích dnech a úterních rekordech včera odepsal a zdá se, že ani tento index se nevyhne typickým podzimním korekcím. Ze sektorů zvítězily utility a slabší byly naopak technologie, NEE +1,66, MSFT +0,01 % %. Akcie Alibaba Group Hld. se propadly o téměř 3 procenta a vymazaly tím úterní zisky. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average oslabil o 0,2 % (35.031 b.), S&P 500 o 0,1 % (4.514 b.) a technologický Nasdaq Composite o 0,6 % (15.286 b.).

Zdroj: ČSOB

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Nevybavené objednávky spoločnosti Boeing opäť poklesli
    Boeing (BA.US) možno považovať za jedného z víťazov takzvaného rotačného obchodu, ku ktorému došlo v novembri. Akcie sa zvýšili o 60%, pretože investori vsádzali na to, že letecký priemysel sa vďaka programom hromadného očkovania zotaví skôr, ako sa predtým očakávalo. Spojené kráľovstvo v skutočnosti dnes začalo s týmto programom. Údaje spoločnosti Boeing, ktoré boli dnes zverejnené, však naznačujú, že spoločnosť v novembri stratila ďalších 63 objednávok na svoje lietadlo 737 MAX. Celkový počet nevybavených zákaziek opäť klesol, pretože Boeing stratil celkovo 28 objednávok. Okrem toho spoločnosť v novembri dodala zákazníkom iba 7 lietadiel (iba jedným z nich bolo osobné lietadlo), oproti 24 v rovnakom mesiaci pred rokom. Záver je celkom jasný: napriek nádejam na očkovanie proti koronavírusom letecký priemysel stále bojuje s problémami. Podľa agentúry Reuters, Boeing tento rok dodal 118 tryskových lietadiel, zatiaľ čo jeho európsky konkurent - Airbus (AIR.DE) - až 477 (z toho 64 v novembri). Je preto nepravdepodobné, že by sa rozdiel medzi týmito dvoma spoločnosťami v blízkej budúcnosti zmenšil (tejto otázke sme sa venovali v analýze „Akcia týždňa: Boeing“ z 26. novembra).
  • Nevybereš? Akcie a S&P 500 jdou ruku v ruce, fundament zůstává za oponou
    Těžkou hlavu mohou mít fundamentálně se rozhodující dlouhodobí investoři do amer...
  • Nevydařená seance akcií polovodičového sektoru
    Středeční obchodování na zámořských trzích bylo ve vyčkávacím módu před klíčovým hlasováním o schválení navýšení dluhového stropu v USA. Nejvíce napětí bylo vidět na technologickém Nasdaq Composite, který umazal 0,63 %, tedy 82 b. Ztratil i průmyslový Dow Jones Industrial Average, konkrétně 0,4 %. Naopak akcie Nvidia po neuvěřitelné rally odepsaly 5,68 %. Akcie Micron Technology ztratily 4,87 % po prezentaci na Goldman Sach Global Semiconductor Conference. Jednotlivé indexy uzavřely následovně: Index Dow Jones Industrial Average oslabil o 0,4 % (33.910 b.), S&P 500 o 0,6 % (4.180 b.) a technologický Nasdaq Composite o 0,6 % (12.935 b.).
  • Nevydařené obchodování na závěr týdne
    Poslední obchodní seance v minulém týdnu byla spíše ve znamení výběru zisků, kdy největší propad dne si připsal technologický Nasdaq 100, který odevzdal 1,1 %. Nejsilnější průmyslový index Dow Jones Industrial Average odepsal 0,5 %. Prapor zelené barvy hájily částečně akcie z polovodičového sektoru, kdy kupříkladu AMD přidalo 2,14 %, čímž jednoznačně zvítězilo v pomyslném souboji s akciemi Nvidia, které po tuhém boji nakonec nechaly v trhu 0,12 %. Páteční seanci si za rámeček nedá společnost Zillow, která během obchodního dne umazala 13,49 %.
  • Nevydařený závěr minulého týdne na Wall Street
    V průběhu páteční seance docházelo k výběrům zisků a možná plného uvědomění si situace na trhu, která následně vedla k třetímu negativnímu týdennímu obchodování na akciových indexech. Tím vůbec nejslabším byl technologický Nasdaq 100, který umazal 1,5 %. Nejvyrovnanější den měly za sebou v pátek hodnotové akcie z průmyslového indexu Dow Jones Industrial Average, ten zaostal za čtvrtečním obchodním dnem pouze minimálně. Investoři akcií Nvidia z prvopočátečního nadšení, při kterém se hodnota akcií vyšplhala až na 974 USD, museli nakonec přijmout fakt, že cena akcie byla v průběhu seance i o cca 100 USD níže než na vrcholu a akcie skončily vůbec poprvé v týdnu v červeném pásmu. Velmi podobně se nedařilo AMD, kdy se v průběhu seance akcie z vrcholu ke dnu propadly takřka o 10 %, aby nakonec uzavřely obchodní den se ztrátou 1,89 %.
  • Nevylijme s vaničkou i potřebné investice
    Zahraniční firmy, které v Česku investují do zdejších podniků, loni na těchto investicích vydělaly sumu opět přesahující 400 miliard korun. Konkrétně se dle čísel ČSÚ jednalo o 401 miliard. Ještě v roce 2006 byl tento jejich zisk pouze asi poloviční. Česko tedy vydatně upevňuje pozici atraktivní investorské lokality, která cizincům skvěle vydělává. Ty je pak zisk buď znova investují, nebo jej ve formě dividend vyvádějí za hranice. Loni takto na dividendách odteklo zhruba 319 miliard korun. Reinvestovalo se bezmála 82 miliard.
  • Nevýrazné dopoledne. Další varování z Číny a řekne dnes Powell něco zásadního?
    Na bombové útoky v Kábulu nakonec musel chtě nechtě reagovat americký prezident Biden, který slíbil odplatu jejich strůjcům. V tomto případě však nejde o nového vládce Tálibán, ale odnož IS, takže nejspíš můžeme čekat izolované operace malého rozsahu. Po původcích útoků chce jít rovněž Tálibán a celá zápletka se začíná zamotávat tak, jak to umějí jen na Středním východě. Pro trhy z toho zatím ale neplyne nic, co by je mělo znervózňovat po delší dobu, takže téma přestalo na sentiment doléhat.
  • Nevýrazné obchodování na hlavních trzích, doma na programu ČNB
    Nálada mezi německými podnikateli pokračuje ve stabilizaci - takový signál dohromady vyslaly poslední průzkumy. Dnešní index Ifo se na rozdíl od nedávného PMI za listopad zlepšil nad očekávání na základě hodnocení aktuální situace i očekávání.
  • Nevýrazné obchodování v USA
    Akcie v zámoří včera během obchodní seance oslabovaly. Index S&P 500 po většinu úterní seance kolísal kolem nuly a směřoval k poklesu o více než 2 % za měsíc únor. Výnos dvouletých státních dluhopisů za měsíc vzrostl o více než 10 bazických bodů. Ceny dluhopisů klesaly také v Evropě poté, co údaje o inflaci způsobily přehodnocení očekávání ohledně sazeb. Ty by podle všeho měly být vyšší, než trh očekával. Za pozornost včera stály například akcie společnosti Meta, které posilovaly až o 4 %.
  • Nevýrazné pondělí na Wall Street
    Pondělní obchodování v USA se neslo za malé volatility i za spíše menších objemů obchodů. Wall Street si tak vybral oddechový čas po pátečních silných růstech. Nejlépe se včera dařilo technologickému sektoru (Alphabet +2 %, Nvidia +1,6 %, Netflix+2,6 %, Tesla +1 %). Samostatnou kapitolou je pak vývoj výrobce čipů - společnosti AMD (+5,8 %). Růst této společnosti tak pokračoval i včera a to stále v návaznosti na prohlášení o spolupráci s Microsoftem na poli umělé inteligence.
  • Nevýrazný pátek a pochybnosti o podpoře v EU i USA
    Pátek je na hlavních trzích zatím ve znamení přešlapování na místě. Evropské akciové indexy jsou na tom smíšeně při malých změnách. Něco podobného sledujeme také na výnosech dluhopisů nebo zlatě, které zhruba drží včerejší pozice. Eurodolar se sesunul dolů, ale znovu se vrací nad hranici 1,1400. Koruna mírně slábne na hladinu 26,70 za euro.
  • Nevýrazný úvod týdne bez Ameriky. Prahu stáhl dolů Avast
    Zprávy o čínské hospodářské podpoře investory příznivě naladily. Vláda přislíbila škrty na daních a poplatcích, zatímco centrální banka přilila do systému další peníze. Spolu s tím se mimo jiné upevňuje přesvědčení, že v případě potřeby se hospodářská politika bude snažit zmírňovat negativní důsledky opatření proti epidemii. Naopak propad japonského HDP dosahující nečekané hloubky se dál do světa nepřenesl a nezdá se, že by japonský náběh na recesi západní trhy příliš zaujal.
  • Nevýrazný vývoj eura i koruny. Na zásadní události se teprve čeká
    Data o amerických osobních příjmech a výdajích příliš nepřekvapila. Výdaje ale přece jen rostly o chlup rychleji, než se čekalo. Naopak německá inflace podle předběžných čísel zvolnila a to překvapivě citelně.
  • Nevýrazný závěr minulého týdne v USA
    Páteční den na trhu v USA začal v červených číslech a došlo tak ke korekci velmi výrazných růstů z předešlých dní. Nejlépe se dařilo, obdobně jako v dnech minulých, finančnímu sektoru (Bank of America +1,1 %, JP Morgan +1,2 %, Visa +1,4 %) a rovněž energetickému (Chevron +0,5 %, Exxon Mobile +0,9 %, Halliburton +0,9 %). Naopak mezi nejslabší články pátečního dne patřil opět nemovitostní sektor spolu s tím farmaceutickým (Moderna -5,4 %, Biontech -5,5 %, Novavax -3,6 %, Pfizer -0,6 %).
  • Nevýrobná dôvera v USA sa prepadla na 6-ročné minimá, USD pod tlakom
    Na slabý ISM index výrobnej dôvery z USA (49,4./oč. 52,0b.), ktorý bol zverejnený minulý štvrtok, dnes nadviazal aj index nevýrobnej dôvery (teda dôvery v službách), ten klesol z 55,4b. na 51,4b., čakala sa pritom nezmenená hodnota. To predstavuje najvyšší medzimesačný pokles od roku 2008 a najnižšiu úroveň od roku 2010. Bolo to teda dosť neštandardné číslo:
  • Nevýrobní PMI index skončil pod odhady
    ISM nevýrobní PMI index v USA klesl v listopadu na 55,9 bodů z 56,6 bodů v předchozím měsíci. Výsledky ukazují na nejnižší vzestup v sektoru služeb za posledních 6 měsíců. Index však zůstal nad dlouhodobým průměrem, který se nachází na úrovni 54,6 bodů. Subindexy produkce (58,0 vs 61,2 bodů) a nových objednávek (57,2 vs 58,8 bodů) zpomalily a úroveň zásob se dostala dokonce do teritoria kontrakce (49,3 vs 53,1 bodů). Cenové tlaky se taktéž snížily (66,1 vs 63,9). Zaměstnanost naopak rostla rychlejším tempem (51,5 vs 50,1). Ohlasy respondentů pravidelného výzkumu jsou různé. Restaurace bojují s koronavirovými restrikcemi. Většina firem je opatrných v prostředí růstu počtu případů Covid-19 a po amerických prezidentských volbách.
  • Nevystoupily akcie včera příliš vysoko?
    Včera jsme jednoznačně prolomili hranici na úrovni 1150. Nyní si budeme muset počkat na dalš...
  • New Drivers Are Necessary In The Markets For Further Movement
    Yesterday's trading session ended in the red zone, indices were consolidating at the reached levels, unable to move fo...
  • Newell Brands překonává očekávání, zlepšuje výhled pro rok 2024, akcie rostou o 23 %
    Newell Brands (NWL.US) dnes zveřejnil výsledky za třetí čtvrtletí roku 2024, které ukazují na smíšený výkon, ale s významnými zlepšeními. Čisté tržby klesly o 4,9 % na 1,9 miliardy dolarů, zatímco jádrové tržby poklesly o 1,7 %. Na druhou stranu se hrubá marže výrazně rozšířila o 470 bazických bodů na 35,4 %, což znamená páté po sobě jdoucí čtvrtletí zlepšení marží.
  • News From Japan Is Boosting The Market
    The First trading day of the week was affected by lowered activity on the stock platforms due to the bank holiday in t...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
AETOS
PEPPERSTONE
Dukascopy
reklama
Purple ebook obchodování ropy