Čtvrtek 21. listopadu 2024 12:59
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei StartTrader
reklama
Investingfox Poplatky
reklama
Fintokei StartTrader

Okénko finančního trhu 6.3.2019

06.03.2019 14:50  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Vzrůstající míra pesimismu ohledně Brexitu působí na oslabování britské libry, která ztrácí už pět dní v řadě.  Stále více je zřejmé, že britská premiérka T. May nedisponuje dostatečným počtem hlasů, aby byl příští týden v parlamentu přijat její návrh na vystoupení Velké Británie z EU. Ani včerejší bruselská jednání obou delegací zabývající se možnými ústupky ze strany EU, zejména v otázkách tzv. Irské pojistky, neskončila úspěchem. Nicméně jednání budou dnes pokračovat, avšak neočekává se, že by EU ze svých stanovisek nějak ustoupila.

Podle dnes zveřejněného únorového průzkumu trhu práce byla sezónně očištěná zaměstnanost v USA vyšší o 183 tisíc míst. Zároveň byla výrazně revidována lednová hodnota téměř o 90 tis. míst směrem nahoru. Ačkoli publikované únorové údaje zaostávají za tržními odhady i za předpoklady expertů RBI, v souhrnu za první dva měsíce roku americký trh práce velmi pozitivně překvapil. Dnešní výsledek je tradičně předzvěstí páteční oficiální statistiky z trhu práce zahrnující tvorbu nových pracovních míst i míru nezaměstnanosti. Publikovaný nárůst počtu pracovních míst znamená pro americkou ekonomiku příznivé vyhlídky na udržení solidního růstu. Podle zveřejněného prvního odhadu došlo v posledním čtvrtletí 2018 ke zpomalení hospodářského růstu z 3,4 % na 2,6 %. Rovněž pro počátek letošního roku se očekává další ztráta dynamiky a to zejména vlivem dopadů amerického vládního „shutdownu“ i celkového ochlazení globálního ekonomického růstu. Příznivé ukazatele z trhu práce by však měly oslabit předpokládaný negativní dopad těchto vlivů.

Ve večerních hodinách americká centrální banka zveřejní svou béžovou knihu s analýzou tamní ekonomiky. Ta ukáže, do jaké míry považuje Fed podmínky na trhu práce za napjaté, což by hovořilo pro zpřísnění měnové politiky. Poslední jednání Fedu ale přineslo očekávanou pauzu ve zvyšování úrokových sazeb. Vlivný prezident new-yorského Fedu J. Williams také zmínil, že je spokojený s aktuálním nastavením sazeb. V souladu s tímto vyjádřením je i většina tržních očekávání. Analytický tým RBI nicméně předpokládá, že cyklus zvyšování úrokových sazeb ještě není u konce. Podle něho by dobré výsledky americké ekonomiky měly donutit centrální banku zvýšit sazby ještě jednou a to zhruba v polovině letošního roku.

Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Okénko finančního trhu 5.3.2019
    Podle T. Holuba, člena bankovní rady ČNB, dojde v tomto roce k jednomu až dvěma zvýšením úrokových sazeb. Podle jeho mínění současný stav ekonomiky nechává prostor pro zvýšení sazeb. Poukazuje na to nejen slabší kurz koruny, než s jakým počítá současná prognóza, ale i první letošní data. Lednová inflace zrychlila na 2,5 %, což je o půl procentního bodu více, než ČNB předpokládala. Také růst ekonomiky v poslední fázi loňského roku překvapivě zrychlil na 2,8 % z předchozích 2,5 %. Tyto výsledky podle Holuba podporují možnost dalšího růstu sazeb. Dále poukázal na fakt, že v současné chvíli jsme stále ve fázi normalizace měnové politiky, tedy že současné nastavení sazeb není na své rovnovážné úrovni. Zároveň však připomněl, že příští zasedání rady ČNB proběhne pouhý den před plánovaným odchodem Británie z EU. Pokud by došlo k neřízenému odloučení, přišlo by mu vhodnější odložit zvýšení sazeb na další jednání, které proběhne v květnu. V podobném duchu se vyjadřují i zbylí členové rady, tedy že zahraniční vývoj je v současné chvíli rozhodující faktor.
  • Okénko finančního trhu 5.4.2019
    Maloobchodní tržby v ČR bez započtení prodejů automobilů v únoru meziročně vzrostly o 5,1 %. Největší růst vykázaly segmenty elektroniky, oblečení a obuvi, či výrobků pro kulturu a rekreaci. Hlavními tahouny růstu mezi maloobchodníky byly tradičně internetové obchody a zásilkové služby. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 3,8 %. Po dlouhém období poklesu tentokrát i prodej a servis automobilů přispěly pozitivně, ačkoliv to lze přičíst hlavně nízké srovnávací základně. Pro následující měsíce odhadujeme, že si maloobchodní tržby zhruba udrží aktuální dynamiku. Primárně se na tom bude podílet vytrvale vysoká spotřebitelská důvěra podpořená napjatou situací na trhu práce, která nahrává růstu mezd. V souhrnu očekáváme, že celkové maloobchodní tržby by v průměru v letošním roce měly vzrůst o 2,2 %, bez prodejů a oprav aut by se jejich dynamika měla udržet lehce nad 4 %.
  • Okénko finančního trhu 5.6.2018
    České maloobchodní tržby v dubnu vzrostly o 4,7 % v meziročním srovnání. Tržby bez započtení prodejů automobilů zrychlily meziroční tempo růstu na 5,6 %. Po horších výsledcích z posledních dvou měsíců se maloobchodní tržby v dubnu vrátily na dráhu rychlého růstu. Klíčovým faktorem, který výrazně ovlivnil meziroční růst tržeb, byl vyšší počet dubnových pracovních dnů ve srovnání s loňskem. Velikonoce letos vyšly již na konec března a daly tak obchodníkům o dva běžné otevírací dny navíc. Po dvou měsících propadů se růst prodejů automobilů opět vrátil do černých čísel (+2,3 % r/r). Maloobchodní tržby bez aut budou v tomto roce podle našeho odhadu růst svižným tempem až 7 %.
  • Okénko finančního trhu 5.6.2019
    Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v dubnu meziročně vzrostly o 6,9 %, tedy znatelně více, než se očekávalo. Celkové tržby včetně motoristického segmentu se ve srovnání se stejným měsícem předchozího roku zvýšily o 4,8 %. Vlivem Velikonoc si meziročně významný nárůst připsaly prodejci potravinářského zboží, kteří prodali o 10,4 % více. České spotřebitele tak navzdory množícím se zprávám o zpomalování globální i tuzemské ekonomiky evidentně stále neopouští nákupní apetit. I v nadcházejících měsících od nich lze, vzhledem ke strmě rostoucím mzdám a de facto nulové nezaměstnanosti, očekávat pokračující utrácení. Tím budou dodávat české ekonomice žádoucí domácí zdroj poptávky v situaci, kdy export pomalu ale jistě slábne z důvodu uvadající ekonomické kondice u našich vývozních partnerů, hlavně tedy Německa.
  • Okénko finančního trhu 5.8.2019
    Obchodní válka mezi USA a Čínou se vyhrocuje. Poté, co americký prezident D. Trump minulý týden uvalil s účinností od 1. září desetiprocentní clo na čínské zboží v hodnotě 300 miliard USD, přispěchala s odvetnými opatřeními i Čína. Peking v pondělí uměle oslabil domácí měnu jüan. Její kurz se tak dostal na nejnižší hodnotu za více než deset let a prolomil politicky citlivou úroveň sedm jüanů za dolar. Čína tak v obchodní válce s Washingtonem využívá strategii podpory exportu prostřednictvím devalvace vlastní měny, za kterou byla v minulosti mnohokrát kritizována a to i od amerického prezidenta. Zároveň Peking požádal státní společnosti, aby pozastavily dovoz zemědělských produktů z USA. Nejvíce šokující ovšem je, že D. Trump přistoupil k zavedení cel jen krátce poté, co obě strany obnovily jednání na nové obchodní dohodě, která by měla zastavit obchodní válku. Naděje na její uzavření se tak dále snižuje. Současný vývoj přináší ještě více nejistot na finanční trhy a ohrožuje globální ekonomický růst. V reakci na tyto události akcie v Asii klesly a investoři upřednostnili japonský jen. Kurz dolaru během dneška ztratil zhruba 0,5 %, aktuální hodnota se dostala až na EUR/USD 1,117.
  • Okénko finančního trhu 5.9.2018
    Maloobchodní tržby v červenci vzrostly o 7,0 % v meziročním srovnání. Tržby bez započtení prodejů automobilů dosáhly meziročního tempa růstu 5,6 %. Solidní růst maloobchodních tržeb pohání stále vysoká spotřebitelská důvěra nebo silný růst platů. K tomu se přidává jeden pracovní den navíc ve srovnání s předchozím rokem. Prodejům pomáhají také sezónní výprodeje, což potvrzuje i výrazný nárůst prodejů skrze internetové obchody a to až o 25 %. Významně se také dařilo prodeji elektroniky nebo automobilovému sektoru. Letní měsíce tak viditelně dohánějí slabší druhé čtvrtletí roku a tento trend by měl i nadále pokračovat. Pro celý letošní rok tak očekáváme, že maloobchodní tržby porostou svižným tempem 6,2 %.
  • Okénko finančního trhu 6.11.2018
    Česká průmyslová výroba v září ve srovnání s předchozím měsícem vzrostla o 1,1 % (po očištění o sezónní faktory). Meziročně tuzemský průmysl podle očekávání snížil svou produkci o 0,9 %, což je druhý nejhorší výsledek v tomto roce. V neprospěch zářijové produkce hrála i o jeden den kratší pracovní doba než před rokem. Na meziročním poklesu se nejvíce podepsala odstávka výrobních kapacit některých firem v chemickém průmyslu. Nedařilo se ale ani v oblasti oprav a instalace strojů nebo výrobě ostatních dopravních prostředků. Mírně meziročně nižší výrobu zaznamenal i automobilový průmysl, který celý tento rok téměř stagnuje. Na druhou stranu se již tradičně dařilo výrobě počítačů a kovodělnému průmyslu.
  • Okénko finančního trhu 6.12.2018
    Maloobchodní tržby bez započtení prodejů automobilů v říjnu meziročně vzrostly o 6,4 %. Celkové tržby ve srovnání s předchozím rokem vzrostly o 3,1%. Maloobchodní tržby se tak vrátily po několika slabších měsících k solidnímu výkonu z první poloviny roku. Tradičně se dařilo internetovým obchodům a zásilkovým službám. Úspěšný měsíc za sebou mají také prodejci elektroniky a oblečení nebo kultura. Na druhou stranu opět meziročně poklesl prodej aut. Ve zbytku roku očekáváme, že si maloobchodní tržby své současné tempo růstu udrží. Pro celý tento rok očekáváme, že celkové tržby obchodníků bez aut vzrostou v průměru o 5,6 % a v roce následujícím jen mírně zpomalí.
  • Okénko finančního trhu 6.2.2019
    Prosincová bilance zahraničního obchodu v národním pojetí skončila téměř na nule s deficitem 15 mil. Kč, což byl o 3,6 mld. lepší výsledek než v prosinci 2017. Příznivě se na bilanci podepsal především automobilový průmysl, jehož přebytek se meziročně zvýšil o 4,2 mld. Kč a výrazně nižší deficit bilance obchodu s počítači a elektronikou a základními kovy. Nadále přetrvával výrazně záporný schodek ve skupině ropy a zemního plynu, ačkoliv se ke konci roku mírně snížil vlivem poklesu cen ropy. Meziročně vrostl vývoz o 1,6 % a dovoz o 0,2 %. V souhrnu za rok 2018 dosáhla bilance zahraničního obchodu pozitivního salda 132,7 mld. Kč, což je však o 30,8 mld. Kč méně oproti roku 2017. Rostly přitom obraty jak na straně vývozu tak i dovozu zboží. Vývoz se loni dále zvýšil a dosáhl rekordní hodnotu přes 3,6 bilionu Kč, což je o 124,5 mld. Kč více než v roce 2017. Zároveň vzrostla i hodnota dovozu o více než 155 mld. Kč.
  • Okénko finančního trhu 6.2.2020
    Bankovní rada ČNB dnes zaskočila trhy, když navzdory všem očekáváním rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 25 bazických bodů na 2,25 %. Stalo se tak po pěti zasedáních v řadě, které zachovaly úrokovou stabilitu. Pro zpřísnění měnových podmínek se vyslovili 4 členové rady, zatímco zbylí tři preferovali stabilitu. Bankovní rada se při svém rozhodování opírala o aktualizovanou makroekonomickou prognózu, kterou dnes představila. Česká inflace by podle centrálních bankéřů měla v blízké době setrvat citelně nad horní hranicí tolerančního pásma inflačního cíle. Krok České národní banky považujeme přinejmenším za ukvapený, pozdě načasovaný, a jeho zdůvodnění za krajně nepřesvědčivé. Dostupná data nezavdávají důvod ke změně názoru na měnovou politiku a podle nás je tak pravděpodobné, že ekonomická realita přinutí ČNB tento krok velice záhy vzít zpět a sazby opět snížit.
  • Okénko finančního trhu 6.5.2019
    Index objednávek za Eurozónu v dubnu příjemně překvapil. Ačkoliv jen marginálně, překonal tržní očekávání a to jak v souhrnu, tak i pro sektor služeb. Podobně dopadl i průzkum důvěry mezi evropskými investory, který dosáhl nejvyšší hodnoty od loňského listopadu. V kombinaci s nedávno zveřejněným dobrým výsledkem růstu evropského HDP za první čtvrtletí by se mohlo jednat o první vlaštovky ekonomického zotavení, nicméně ne všechny signály jsou konzistentní s takovou interpretací. Nelze si nevšimnout, že objednávky u evropských firem rostou pomaleji než samotný výstup a firmy tudíž momentálně stále ještě těží z minulé, spíše než současné poptávky. Pro další vývoj evropské ekonomiky bude tedy klíčové, aby se probudila hlavně domácí poptávka po zboží zpracovatelského sektoru.
  • Okénko finančního trhu 6.6.2018
    Průmyslová výroba v ČR v dubnu meziročně vzrostla o 5,5 %. Pro trh je to zklamání, jelikož v mediánu očekával růst 9,0 %. Ve srovnání s březnem výroba klesla o 0,9 % (po sezónním očištění). Meziroční růst byl výrazně ovlivněn vyšším počtem pracovních dnů ve srovnání s předchozím rokem. Po kalendářním očištění průmysl meziročně klesl o 0,2 %. Hlavním přispěvatelem do růstu průmyslu byl automobilový sektor. Proti naopak působil výrazný pokles výroby a distribuce energií. Objem zakázek mírně narostl, zejména díky vyšší domácí poptávce, která napravila pokles zahraničních zakázek. Podobný trend bude pokračovat i v dalších měsících. V druhé polovině roku navíc očekáváme zpomalení evropských ekonomik, které se pravděpodobně negativně dotkne i tuzemského průmyslu. Pro tento rok odhadujeme mírné zpomalení tempa růstu na stále solidní 4 %.
  • Okénko finančního trhu 6.6.2019
    ECB podle očekávání ponechala dosavadní nastavení úrokových sazeb. V komentáři zmínila, že sazby zůstanou na současných úrovních přinejmenším do poloviny příštího roku nebo i dále, pokud to nezajistí růst inflace do blízkosti dvou procent. Tímto novým vyjádřením posunula stabilitu nastavení sazeb o dalšího půl roku. Zároveň bude ECB v plném rozsahu pokračovat v nákupu aktiv. Co se týká nového programu TLTRO III banka oznámila, že úroková sazba u těchto operací bude o 10 basických bodů výše než průměrná sazba během programu TLTRO. Spolu s rozhodnutím byla zveřejněna i nová makroekonomická prognóza, která o desetinu zvýšila letošní hospodářský i cenový růst, naopak pro příští rok byly obě veličiny korigovány mírně směrem dolů. Bezprostředně po zveřejnění rozhodnutí ECB začal kurz eura posilovat vůči americkému dolaru až o 0,7 %, v průběhu následné tiskové konference došlo k určité korekci.
  • Okénko finančního trhu 6.8.2018
    Růst maloobchodních tržeb v červnu zpomalil na 1,4 % meziročně. Tržby bez započtení prodejů automobilů dosáhly meziročního tempa růstu 2,0 %. V obou případech jde o zklamání trhu. Za zpomalením primárně stojí o jeden den nižší počet pracovních dnů ve srovnání s loňským červnem a vyšší srovnávací základna. Tradičně nejlepší výsledky zaznamenali obchodníci na internetu a prodejci elektroniky. Tržby z prodeje aut se vrátily k nepatrnému růstu. Naopak nejvíce oslabily prodeje potravin. V letních měsících očekáváme, že maloobchodní tržby mírně posílí díky sezónním výprodejům. Ve zbytku roku spotřebu nadále požene růst mezd a nízká nezaměstnanost. Proto za celý letošní rok tržby podle našeho odhadu porostou svižným tempem až 6,2 %.
  • Okénko finančního trhu 6.8.2019
    Červnová průmyslová výroba poklesla v porovnání s květnem o 2,8 %, oproti stejnému měsíci předchozího roku se snížila o 3,8 %. Hluboký meziroční pokles byl částečně ovlivněn vyšší srovnávací základnou loňského roku. Produkce se snížila ve většině odvětví, výjimkou byla jen produkce počítačů, pryžových a plastových výrobků a farmacie. Výroba osobních dopravních prostředků v červnu poklesla téměř o 4 %. Tuzemská průmyslová produkce bude i nadále ovlivňována nepříznivou ekonomickou situací u našich hlavních obchodních partnerů v čele s Německem. To dokládá i téměř desetiprocentní pokles nových zakázek, přitom zakázky ze zahraničí poklesly o 11,3 %. Navíc současné vyhrocení obchodního konfliktu mezi USA a Čínou ještě více podkope globální obchod a přes německé firmy dopadne i na české dodavatele. V průměru za celý rok 2019 očekáváme, že dynamika průmyslové výroby bude podstatně nižší než v loňském roce, pouze mírně nad jedním procentem.
  • Okénko finančního trhu 6.9.2018
    Česká průmyslová výroba v červenci ve srovnání s předchozím měsícem poklesla o 1,8 % (po očištění o sezónní faktory). Meziročně ale tuzemský průmysl vzrostl o 10,3 %, což je nejrychlejší tempo od října minulého roku. K meziročnímu růstu průmyslové produkce přispěla všechna odvětví. V jeho prospěch hovoří i o jeden pracovní den delší měsíc, než tomu bylo před rokem, a velmi nízká srovnávací základna. Ta byla způsobena velkým množstvím závodních dovolených, které připadly právě na červenec minulého roku. Tento rok je však rozložení dovolených téměř stejné a tak lze připsat dvouciferný růst dobrému výkonu celého průmyslu. Trend růstu nových zakázek z posledních měsíců pokračuje i v červenci. Čísla tak napovídají, že tuzemský průmysl dále poroste slušným tempem. Nicméně podobných čísel jako loni se už nedočkáme. Pro celý rok 2018 očekáváme, že průmysl vzroste o 3,5 %. Ačkoli se jedná o téměř poloviční výkon ve srovnání s předchozím rokem, lze hovořit o stále solidním růstu.
  • Okénko finančního trhu 7.11.2018
    V noci na dnešek se v USA rozhodovalo o rozložení sil v Kongresu. Republikánům se podařilo udržet většinu v Senátu, avšak dolní komoru ovládli dle očekávání demokraté, což se jim podařilo poprvé po dlouhých osmi letech. Oba tábory mají důvod k oslavám. Republikánská strana demonstrovala svou převahu ve venkovských a maloměstských regionech, naopak demokratům se podařilo naklonit si voliče z příměstských oblastí, tedy z tradičních republikánských oblastí. Nové uspořádání moci v Kongresu je trnem v oku současných zákonodárců, kteří budou narážet na silnou opozici při schvalování nových zákonů. Síly se tak vyrovnaly a současný prezident D. Trump tak bude mít ztížené podmínky pro prosazování své politiky. Americký dolar na události předchozí noci reagoval mírným oslabením, které v průběhu dnešního dne začíná vyrovnávat. V tuto chvíli se obchoduje na úrovni EUR/USD 1,147.
  • Okénko finančního trhu 7.1.2019
    Dnes se v Pekingu sešli zástupci USA a Číny, aby projednali nastavení obchodní vztahů mezi těmito dvěma zeměmi. Jedná se o první setkání zástupců těchto zemí od prosincového summitu G20, kde došlo k dohodě o tříměsíční době klidu celních opatření z obou stran. Jednání se zúčastnil také čínský vicepremiér, který je považován za hlavního poradce prezidenta v ekonomických záležitostech. Vypovídá to tak o snaze Číny posunout jednání co nejrychleji ke zdárnému konci. I přesto neočekáváme, že by došlo k průlomu ve vyjednávání. Ačkoliv čínská ekonomika byla americkými cly výrazně zasažena, lze totéž říct také o americké ekonomice, což potvrzuje nedávno zveřejněný ISM index ve výrobě. Proto by ze strany Číny nemělo dojít k jednostranným velkým ústupkům, snaha by měla vycházet z obou stran.
  • Okénko finančního trhu 7.12.2018
    Česká průmyslová výroba v říjnu ve srovnání s předchozím rokem vzrostla o 6,7 %, což je druhý nejlepší výsledek v tomto roce. Tomu pomohl i jeden pracovní den navíc ve srovnání s předchozím rokem. Na růstu se nejvíce podepsalo oživení automobilového sektoru a solidní výkon kovodělné výroby. Naopak se nedařilo chemickému průmyslu nebo těžbě. Říjen přinesl překvapivě vysoký výkon tuzemského průmyslu. Po zbytek roku však očekáváme spíše nižší hodnoty růstu. Tuzemský průmysl brzdí příliš vysoká koncentrace automobilového sektoru, kterému celý tento rok viditelně dochází dech. Stojí za tím kombinace nasycené poptávky a regulatorních problémů. Pro celý rok 2018 očekáváme, že průměrný růst průmyslové výroby zůstane pod 4,0 %. Ačkoli se jedná o téměř poloviční výkon ve srovnání s předchozím rokem, lze stále hovořit o solidním tempu.
  • Okénko finančního trhu 7.2.2019
    Bankovní rada ČNB dnes dle očekávání rozhodla o zachování sazeb na současné úrovni. Pro zvýšení o 25 bazických bodů hlasovali dva ze sedmi členů rady. Zvyšování úrokových sazeb není v Česku zdaleka u konce. Očekáváme, že bankovní rada ještě dvakrát vždy po 0,25 procentních bodech zvedne základní úrokovou sazbu na konečných 2,25 % a to během první poloviny letošního roku. Tím se přiblíží k pomyslné rovnovážné úrovni základních úrokových sazeb, ze které se může odrazit zpátky dolů, pokud inflace a ekonomika výrazněji ochladí. V našem základním scénáři ale předpokládáme, že se cyklus zvyšování úrokových sazeb v Česku blíží svému vrcholu. V novodobé historii se bude jednat o třetí nejkratší cyklus utahování měnové politiky ČNB.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
eightcap forex