Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Trading není dlouhodobá záležitost, je to životní styl
Kdo se chce dlouhodobě věnovat tradingu si musí z této činnosti udělat součást svého životního stylu.
Růst sazeb v USA bude pomalejší
Páteční data z amerického trhu práce přinesla smíšený obrázek. Na jednu stranu vytvořila největší světová ekonomika během ledna úctyhodných 227 tisíc pracovních míst, což silně překonalo odhady nastavené okolo 170 tisíc. Ani to však americkému dolaru k ziskům nestačilo a kvůli růstu nezaměstnanosti a zpomalující dynamice mezd nakonec vůči euru v rámci odpolední obchodní seance ztratil několik desítek pipů.
Zlato
Zlato se stalo v současné době velmi žhavým tématem. Není se čemu divit. Od roku 2014 drží býky na uzdě dlouhodobá rezistence kde se růst ceny pravidelně zastaví a medvědi přebírají otěže. Cena zlata se právě teď na této rezistenci nachází. Bude se historie opakovat a prodejní obchodní příkazy vydělají svým majitelům peníze nebo konečně dojde k proražení rezistence a cena zlata bude dále stoupat? Na tuto otázku odpověď neznám. Můžu, ale studovat historii vývoje ceny a najít indície, které mi pomohou při rozhodování zda zlato prodávat nebo se držet mimo.
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 22.4.2013
Týdenní aktualizace podle Elliottovy teorie...
Programování v EasyLanguage - TradeStation 3
Dnes tady popíšu několik příkazů, které používám pravidelně ve strategiích a které by se mohli komukoliv hodit:
Obchodní válka mezi USA a zbytkem světa může ovlivnit forexové trhy
Je tomu již několik let, co USA začalo měnit svou obchodní politiku. Zprvu byl nový obchodní přístup této velmoci nasměrován pouze proti Rusku, Číně a zemím patřícím do uskupení ASEAN (Asociace národů jihovýchodní Asie). Jak však ukázal čas, tak s jídlem roste chuť. USA nakonec své obchodní praktiky nasměrovala i na EU, když v první polovině roku 2018 zavedla cla na evropskou ocel a hliník.
Páteční propad poslal americké akcie za týden hlouběji do minusu
Americký akciový index v pátek spadl o 1,77 %, a rozhodl tak o sytě červené týdenní svíčce s hodnotou -2,12 %. Obavy o dopady šíření čínského koronaviru dopadají na trh napříč sektory.
Čína ve velkém prodává dolary
Zpomalení čínské ekonomiky a s tím související nedůvěra zahraničních investorů prudce zvyšuje odliv spekulativního kapitálu z Číny. Ten musí čínská centrální banka (PBoC) kompenzovat prodejem svých devizových rezerv, aby zabránila oslabení čínského jüanu (CNY). Za poslední rok tak čínské rezervy, které jsou zdaleka největší na světě, klesly o 440 mld. USD a tempo poklesu se v poslední době zvyšuje.
Konec záporných sazeb?
Je až neuvěřitelné, že Japonsko prošlo celou inflační epizodu posledních 2 let se zápornými úrokovými sazbami. Tato stagnující ekonomika se zakořenělou deflací zkrátka čekala, až globální tlaky nastartují dostatečně i japonské cenovky a mzdy.
Měnové války
Čas od času dochází na světových trzích k takzvaným měnovým válkám, s pomocí kterých se snaží jednotlivé země získat na trzích určitou výhodu a přilákávat nové investory. A o tom, co měnové války jsou a proč je k nim přistupováno, si povíme v pokračování níže.
Praktické okénko – Profilace trhu a ukázka 3 základních profilů
Volume Profile je oblíbená analytická metoda v technické analýze. Znáte základní druhy profilů a víte, jaké informace poskytují? Pokud ne, tak tento článek je právě pro vás.
Erdogan a největší bublina na světě
Turecké prezidentské volby zřejmě nebudou mít v prvním kole vítěze.
Důležité rozhodnutí Fedu i ECB o úrokových sazbách již tento týden!
Ačkoliv většina z nás už vyhlíží Vánoční svátky a priority se pomalu z investic a tradingu přesouvají na volnočasové aktivity, před finančními trhy stále ještě stojí jeden velmi důležitý týden, kterému je potřeba věnovat pozornost.
Podle čeho se rozhoduje Fed?
Inflační data ze Spojených států tento týden přilila optimismu do aktuální euforie na trzích. Meziroční růst cen poklesl na 3,1 %. Byť toto číslo navazuje na rekordní srovnávací základnu ve výši 8,9 % z loňska a jádrová inflace zůstává vysoko na 4,9 %, začaly ihned klesat sázky na zvýšení úrokových sazeb americkou centrální bankou.
Ropa opět trochu levnější
Ropa začala klesat v reakci na předpovědi, že zásoby ropy v USA se rozšiřují již čtvrtý týden v řadě. Také se objevují otázky ohledně úspěchu OPECu v omezování těžby podporující růst na ropě. Ropa dokázala realizovat minulý týden menší zisky v reakci na pomaleji rostoucí zásoby v USA a zprávu ze Saudské Arábie, která by mohla snížit exporty o dalších 100 000 barelů denně. Již se zdálo, že ropa společně se zklidňujícím se akciovým trhem naváže na předchozí zisky a začne minimálně likvidovat ztráty ze začátku února. Nakonec opět koriguje své zisky a fundamenty z USA ji brzdí v dalším růstu.
Výprodeje pokračují
Páteční zpráva z amerického trhu práce nepodala jasný obrázek o tom, kam kráčí ekonomika Spojených států a jakým směrem by se měla ubírat měnová politika amerického Fedu.
Konec roku se blíží a s ním i otázka „Obchodovat, nebo odpočívat?“
Vánoce jsou za dveřmi a je potřeba se rozhodnout, jak moc být v tomto období na finančních trzích aktivní.
Jaký nás čeká týden z pohledu fundamentů?
Tento týden bude relativně klidný co se týče nových makro zpráv. Zveřejnění významných dat bude zahájeno ve středu. Největší roli na trhu budou hrát zprávy ohledně cen ropy a dění kolem koronaviru.
Trading analýza S&P 500 a EUR/USD
Zatímco americký akciový index S&P 500 týdnu lehce korigoval a obchoduje se nyní pod úrovní 2.200 bodů, tak index Dow Jones se drží pouze několik málo desítek bodů pod historickými maximy. V týdnu byla zveřejněna poměrně dobrá americká makrodata, po dlouhé době došlo konečně k pozitivní shodě na oficiálním zasedání nejdůležitějších ropných exportérů, což až nezdravě podpořilo ceny ropy (je vhodné nyní postupně shortovat).
Bilancia 1. obchodného týždňa
Bilancovanie končiaceho sa obchodného týždňa z pohľadu zhodnotenia ziskovosti účtu nebude pozitívne. Napriek uvedenému aj tak toto obdobie nehodnotím ako negatívne. Z mojich nesprávnych rozhodnutí si beriem ponaučenie a tie správne znásobím. „Vyšetrím“ každý jeden detail.