Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů
Motivace nejen v tradingu
Předpokládám, že všichni pravidelní návštěvníci, kteří vidí u článku moje jméno, respektive moji přezdívku, tak už dopředu tuší, že nepůjde o nějakou ohromující analýzu plnou tutovek, ale bude se jednat spíše o filozofickou úvahu nebo zamyšlení.
Index S&P 500 odevzdal přes procento, investoři zvažují dopady vyšších sazeb
Americké akcie mají za sebou zkrácený obchodní týden. Posilovat dokázaly hlavní indexy pouze v jeho úvodu, kdy ve zkrácené pondělní obchodní seanci S&P 500 posunul výše vrchol téměř devítiměsíční rally. Ve zbytku týdne akcie ztrácely, protože makrodata naznačila, že by Fed mohl mít celkem solidně nabito na další zvyšování sazeb. Index S&P 500 tak nakonec za týden odepsal 1,16 %.
Sledujte každý týden Benchmark – pořad o nejdůležitějších událostech, které hýbou finančními trhy
Možná jste již zaregistrovali, ale možná také ne. Ve společnosti se Bossa jsme se rozhodli jít poněkud odlišným směrem a vymysleli jsme pro naše klienty zcela nový formát makrokalendáře. Jelikož tu nikdo nic podobného zatím neudělal, stal se pořad benchmarkem všech makrokalendářů, a proto bylo o názvu v podstatě rozhodnuto – Benchmark. Zájem publika je však o trochu rozmanitější, a tak v pořadu nechybí odborný komentář k aktuálnímu geopolitickému dění, které hýbe finančními trhy a v neposlední řadě také technická analýza na vybrané instrumenty.
Příští týden mohou FED a Bank of England zamávat trhy
Během posledního lednového týdne bude největší pozornost věnována Federal Reserve USA a Bank of England. Obě centrální banky naplánovaly zveřejnění sazeb na tento týden.
Peníze z vrtulníků už padají
Úrokové sazby už jsou ve Spojených státech, eurozóně i v Japonsku na nule nebo i pod ní. Nákup aktiv v rámci kvantitativního uvolňování jede na plný výkon. Zdálo by se, že hlavním světovým centrálním bankám zbývá pro znovunastartování ekonomik už jen „shazovat peníze z vrtulníku“, tj. připisovat ničím nekryté nové peníze přímo na bankovní účty občanům, aby bylo za co utrácet.
Inflační světlo na konci tunelu?
Americká inflace v září mírně vzrostla z 5,2 na 5,4 % a kvůli zdražujícím energiím a nákladům na bydlení zřejmě v následujících měsících žádný výrazný obrat směrem dolů neuvidíme. Přesto je zde několik faktorů, které by měly zabránit neustále rostoucí inflaci a opakování 70. let.
Multitimeframe analýza: 29.3.2024 akcie Lufthansa
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.
Fed promluvil, americké akcie jsou na rekordu
Fed ponechal v červnu sazby beze změny, silně ale naznačil, že by je ještě v létě mohl začít snižovat. Index S&P 500 si i díky tomu za týden připsal třetí růst v řadě, konkrétně o 2,2 %.
Proč ropa výrazně oslabuje?
V minulém týdnu došlo k nezanedbatelnému poklesu na ropě WTI i Brent. Kam až tento pokles může pokračovat a na co se tento týden ještě připravit? Čtěte dnešní článek.
EUR/SEK v trendovom kanáli a iné signály na exotických trhoch
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj exotických menových párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Riadne sa pozrieme na EUR/SEK, EUR/TRY a SGD/JPY z dailytimeframeov kde vznikli zaujímavé obchodné signály.
Přijde recese? Trhy očima Štěpána Hájka, analytika XTB
Finanční trhy v posledních týdnech otočily svůj směr a po dlouhé době krvácení v grafech znovu začaly převládat zelené svíčky. Je to ale opravdu konec medvědího trhu nebo jen další falešný obrat, po kterém bude následovat pád na nová minima?
Od evropského QE nečekejme zázraky
Na zítřejším zasedání Evropské centrální banky (ECB) se s velkou pravděpodobností spustí evropská verze kvantitativního uvolňování (QE), v jejímž čele bude stát nákup vládních dluhopisů zemí eurozóny.
Přehled zajímavých investičních příležitostí pro 47. týden
Pravidelný týdenní komentář společnosti BOSSA.
Definicía a príklady IPO
IPO je veľmi známy pojem medzi investormi, no bežní ľudia to nemusia poznať. Predtým ako si prečítate detailnejšie o investovaní do IPO, tak si najprv vysvetlime čo to vlastne je. IPO (initial public offering) je prvotná verejná ponuka akcii, čo znamená, že si tie akcie firmy môže kúpiť hocikto keďže už to nie je iba v rukách privátnych investorov. Ak by bol záujem, tak firma môže takisto spraviť SPO, čo by bola druhotná verejná ponuka akcií.
Čína se otevírá
Uvolnění protipandemických opatření v Číně znamená pro globální ekonomiku pozitivní poptávkový šok.
Praktická ukázka: Gap kolem FEDu
V minulém týdnu jsme absolvovali výsledky ECB a v tomto (tedy v tom, kterého se týká tento článek) nás čekalo to stejné v podání FEDu. Opět jsem přemýšlel, jak to minule dopadlo a myslím, že zase docela dobře. A tak jsem byl zvědavý, co se stane při tomto vyhlašování.
Komodita plná obchodních příležitostí
Pokud se k ceně nějakého aktiva v letošním roce hodí přirovnání jízdy na horské dráze, je to zemní plyn, konkrétně americký „Henry Hub“ zemní plyn. Jeho cena se díky stále nekončící břidlicové revoluci pohybuje u historických minim. Stačí ale několik býčích nebo medvědích zpráv spolu s docela častou radikální změnou počasí v USA a kontrakty na zemní plyn mohou přidat nebo poklesnout o více než 10 % za měsíc.
Ako spolu súvisí trading a komfortná zóna?
Normálna ľudská bytosť vždy vyhľadáva potešenie a vyhýba sa bolesti. Odkedy sme boli malé deti vyhľadávame uspokojenie spojené s jedením, hraním, dotýkaním, búchaním, chytaním, státím, utekaním a nespočet ďalších činností, ktoré môžu pôsobiť bezvýznamne dospelému človeku, ale zostávajú potešením pre deti. Samozrejme potešenie nie je stratené pre dospelých ľudí. Veci ako umenie, sex, priatelia, jedlo, drinky, tanec a kopa ďalších vecí, ktoré ľudí uspokojuje sú to hlavné, čo by ľudia opísali ako dobrý život. V rámci kontextu uspokojenia a bolesti nemôžeme zabudnúť na komfortnú zónu.
Proč chce Microsoft koupit Activision Blizzard?
Společnost Microsoft (MSFT.US) na začátku loňského roku oznámila, že chce koupit Activision Blizzard (ATVI.US), herní studio, které stojí za mnoha populárními tituly. Mezi ně patří například série Call of Duty a Diablo. Nejedná se o zanedbatelný obchod, naopak, hodnota transakce se blíží 70 miliardám USD. Přestože transakce ještě nebyla definitivně schválena regulačními orgány, vypadá to, že se každým týdnem blížíme k jejímu úspěšnému dokončení. Nabízí se tedy otázka, proč chce Microsoft utratit tolik peněz za koupi tohoto studia. Analytik XTB Tomáš Vranka se na toto téma zaměřil ve svém nejnovějším videu.
Co čekat od ECB?
Evropská centrální banka (ECB) zasedá tento čtvrtek a bude rozhodovat o ponechání hlavní úrokové sazby na 4,25 % nebo o jejím zvýšení na 4,50 %. Trhy víceméně počítají s první variantou. Některé indikátory recese, např. PMI indexy v průmyslu i službách nebo ceny nemovitostí, již v eurozóně svítí červeně.