Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Elliottova vlnová teorie pro index S&P 500, zemní plyn a stříbro
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro index S&P 500, zemní plyn a stříbro. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Čína, největší držitel amerických dluhopisů, začala prodávat tato aktiva
Čína patří mezi největší světové držitele amerických státních dluhopisů neboli amerického státního dluhu. Mnohdy se spekulovalo o tom, co se stane, když Peking začne prodávat americké státní dluhopisy. Kdo je koupí, a zda bude tržní poptávka dostatečně velká, aby pokryla čínskou nabídku amerických státních bondů.

Analýza více časových rámců: Ropa a Nasdaq
V dnešním blogu se blíže podíváme na WTI (ropa) a index Nasdaq100 formou analýzy více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Elliottovy vlny: Měnový pár AUD/USD, káva a akcie Johnson & Johnson
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár AUD/USD, kávu a akcie Johnson & Johnson. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Pár základních rad pro novou tradingovou krev
S příchodem léta přišlo na finanční trhy opět mnoho nových obchodníků, takže si v tomto článku povíme pár zajímavostí ohledně toho, co je může potkat.

Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - když sabotujete vlastní úspěch
Konečně ziskový týden. Zisk 154 Kč je vyšší než plán, takže bych mohl být spokojený. Jsem ale spíše rozpačitý a sice proto, že v jeden moment byl týdenní zisk vyšší než 800 Kč. Chtěl jsem ale ještě víc, abych si zlepšil skóre. Nakonec to dopadlo tak, že jsem byl rád, že mám aspoň nějaký zisk. Málem jsem skončil zase ve ztrátě a to částečně i proto, že jsem porušil svoje pravidlo pro maximální denní ztrátu. Je opravdu neuvěřitelné, jak obtížné je odolat různým emočním impulsům. Aktuální graf vývoje stavu účtu je zde:

Kdy už konečně vzrostou sazby?
Ben Bernanke a jeho družina slíbili, že „budou držet sazby nízko, dokud nezaměstnanost neklesne pod 6,5 % nebo dokud se inflační tlaky nepřehoupnou přes 2,5 %“. Vázat se na tyto indikátory má sice výhodu v relativně snadné interpretaci budoucího výhledu sazeb, nezaměstnanost a inflace se ale pohybují velice pozadu (někdy až rok) za reálným ekonomickým vývojem. Fed by proto mohl začít hasit v době, kdy už ekonomika leží popelem.

Investování do fyzických drahých kovů - 7.
Do investiční sbírky fyzických drahých kovů samozřejmě patří i perspektivní zlaté mince. Podobně jako stříbrné i zlaté mince se dělí na klasické investiční mince, investičně-sběratelské mince a sběratelské (a ty dále na historické a novou numismatiku).

AUD/NZD na parite a iné obchodné príležitosti
V tomto pravidelnom tradingovom výhľade poukážem na minulý vývoj menový párov a pomocou technickej analýzy urobím predikciu na budúce dianie. Bližšie sa pozrieme na AUD/NZD, CAD/CHF a USD/JPY z weekly,daily a H4 timeframe. Tento výhľad bude skôr dlhodobejší (trvanie niekoľko týždňov či mesiacov).

Začala krize nebo je to tentokrát jiné?
Vysoká inflace, stagnující ekonomika, klesající ceny nemovitostí a první krachy bank. Aktuální situace až nápadně připomíná situaci ve Spojených státech a eurozóně na přelomu let 2007-08. V předvečer globální finanční krize také nejdříve padaly vysoce zapákované banky a hedgové fondy, než se celý systém propojený vzájemnými pohledávkami a závazky položil jako domeček z karet. V čem se aktuální situace liší a měli bychom se bát panických výprodejů?

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 13.1.2014
Týdenní aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie.....

Praktická ukázka: „Zatím dobrý“
Minulý týden byl speciální hned ze dvou důvodů. Jedním z nich bylo to, že jsem rozdělil svoji strategii na dvě části a druhým bylo omezené obchodování kvůli Velikonočním svátkům.

Fundamentální analýza akciových trhů – makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy (1. díl)
Článek se zaměřuje na makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy. Čtenář se dozví o klíčových ukazatelích, jako je HDP, inflace, úrokové sazby a nezaměstnanost, a jaký mají vliv na trhy. Také se diskutuje o vlivu měnové politiky, fiskální politiky, cykličnosti ekonomiky, důvěře spotřebitelů a globálních ekonomických trendech na akciové trhy. Celkově článek poskytuje ucelený pohled na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují investiční rozhodnutí a chování trhů.

Strategie London Break na EUR/USD?
Tak jsem si říkal, že bych se mohl podívat na to, co nového by bylo možné obchodovat pomocí strategie průrazů časových pásem. To dělám docela často, nápadů jsou totiž tisíce. Protože se držím EUR/USD a líbí se mi London Break, tak jsem zkusil mrknout na to, jak by to momentálně vycházelo na tomto páru. Upřímně, berte to spíš jako začátek nápadu, ostatně podobně si zkouším každý takový nový nápad a na základě takového krátkého testu se pak rozhodnu, jestli má myšlenku vůbec smysl rozvíjet.

Býci slaví další historická maxima, index S&P 500 je nad 4 500
Americký akciový index S&P 500 má za sebou silný týden, když na denní bázi ztratil pouze ve čtvrtek. Celkově si za pět obchodních seancí připsal 1,52 % a je na novém rekordu.

Zisky přicházejí z Karibiku
Tradeři včetně velkých institucionálních investorů často nepřemýšlejí o měnách samotných, ale spíše o skupinách měn, což jim při analýze usnadňuje práci. Rozdělením na bezpečné přístavy, komoditní měny, měny rozvíjejících se trhů, libru a euro skutečně pokryjete drtivou většinu forexových obchodů. Poté se však stává, že některé měny se nakupují a prodávají pouze podle jejich nálepky a vzdalují se tak od své fundamentální hodnoty.

Obchodní realita aneb trading mimo PC
Trader musí své obchody mnohdy řídit i mimo své domácí pohodlí. Takovéto obchody následně ovlivňují psychiku a mohou negativně zamávat s celkovou ziskovostí.

Trading a rodinná pohoda
Udržovat domácí pohodu je pro psychologii tradingu nezbytné. Jak na to, si povíme v tomto článku.

OSN vyzvala centrálne banky aby zastavili zvyšovanie úrokových sadzieb
Organizácia Spojených Národov (OSN) chce aby centrálne banky prijali opatrenia a zastavili agresívnu politiku sprísňovania, no inflácia je stále vysoká. Všetky centrálne banky zvyšujú úrokové sadzby aby zastavili zúriacu infláciu sprísnením ekonomiky. To však spôsobilo veľa škôd, keďže väčšina mien okrem amerického dolára oslabila spolu s akciovým trhom.
