Pro nějaké obchody nyní není úplně vhodná situace, obchody na tomto indexu budu zvažovat až po poklesu do support oblasti 24.000 bodům +/- či k rezistenční úrovni 27.000 bodům +/-.
Postupně roste i cena pomerančového koncentrátu avizovaného v analýze z předminulého týdne. Zatím jsme výše již o cca 10 %, k cíli zbývá jen cca 5 USD.
Ropu WTI zatím drží support 50 USD +/-, cena komodity bude čekat na výstupy z víkendové schůzky zemí G20 a následně na schůzku OPECu, kdy Rusko začíná pomalu otáčet a připouští možnou dohodu o snížení produkce.
Na forex trhu nadále nevidím, dle svých obchodních kritérií, žádnou výjimečnou swing obchodní příležitost. Zisky eura i libry se po středečním komentáři šéfa FEDu Powella se pomaličku rozpouštějí, jejich další vývoj bude dále ovlivněn i dalšími zprávami k brexitu. Donedávna sílící japonský jen s pozitivní náladou na akciích opět oslabuje a aktuálně nenabízí nic k obchodu.
Kanadský dolar samozřejmě zůstává stále ovlivněn propadem cen ropy, k americkému dolaru však přeci jen již ztrácí hodně a očekávání korekce dolů, podpořené technikou i možnou dohodu o snížení globální ropné produkce, je logické.
Na týdenním grafu, kromě dvojitého vrcholu s podporou medvědí divergence, máme silnou podobu s loňským vývojem (pokles a pohyb v kanále nahoru), který skončil prudkým letním poklesem tohoto měnového páru.
Denní graf nám z prodejních indikací nabízí „vyčerpaný trend“, blízkost rezistence a náznaky medvědí divergence.
Malou short pozici otevřu nad 1,3300, druhou malou pozici pak v oblasti 1,3400 +/-, Stop-Loss nad 1,3500. Prvním cílem obchodu je úroveň 1,3100, druhý cíl leží na 1,2900.
Přeji úspěšné obchodování!
Josef Lukáč