Čtvrtek 21. listopadu 2024 16:05
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Purple trading AI
reklama
Investingfox Poplatky
reklama
CapXmaster

Americká inflace rostla podle očekávání, dolar na páru s eurem zůstává v okolí 1,18 EURUSD

12.06.2018 15:26  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Také po včerejší klidné seanci dnes na trzích panuje poměrně dobrá nálada. Úroveň rizikových přirážek klesá a rizikovým aktivům se ve většině případů mírně daří, k čemuž pomohla i úspěšná schůzka prezidentů USA a Severní Koreje, která je podle Donalda Trumpa prvním krokem k úspěšné denuklearizaci Severní Koreje a zklidnění napětí v regionu. Dobrou zprávou pro trhy je i postupné zklidňování napětí v Itálii, kde už včera ministr financí naznačil, že země nemá zájem vystupovat z eurozóny, což má pozitivní dopad jak na italská aktiva tak na euro. Indexy v Evropě si tak ve většině případů své pozice udržují a včerejší zisky bez větších problémů brání také futures na indexy v USA.

Co se nových fundamentů týká, nabídla dnešní seance hlavně britská data z trhu práce a americkou inflaci. Britská data dokázala mírně překonat konsenzus, a to hlavně díky počtu žadatelů o podporu, který v minulém měsíci klesl o více než 7 tis. osob. Míra nezaměstnanosti ale zůstala podle očekávání beze změny na 4,2 % a nijak nepřekvapily ani velmi důležité mzdy, které rostly meziročně o 2,5 %. Asi hlavně proto libra na zisky, které nabrala krátce po otevření Evropy, nedokázala navázat a během odpoledne o ně začala postupně přicházet.

Co se americké inflace týká, ta dnes rovněž nijak nepřekvapila když rostla podle očekávání na 2,8 %, a to zejména díky vyšším cenám pohonných hmot. Jádrová inflace se pak zvýšila o desetinu na 2,2 % a znovu se tak mírně vzdálila dvouprocentnímu inflačnímu cíli americké centrální banky. Ta bude už zítra rozhodovat o sazbách a bude velmi zajímavé sledovat, jak se k vyšší inflaci a riziku jejího dalšího růstu postaví.

Dolar dnes na zveřejněná data nereagoval a na páru s eurem si udržuje většinu ztrát, které nabral po otevření evropských trhů.

Na většině ostatních finančních aktiv tak i dnes zatím panuje spíše opatrné vyčkávání na to, co přinese právě zítřejší Fed a čtvrteční zasedání ECB. Tyto fundamenty totiž budou pro devizový trh do dalších dnů klíčové a mohou mít dopad také na ocenění akcií, dluhopisů a některých komodit v čele s drahými kovy. Zbytek úterní seance již bude bez důležitého makra, takže by v podobném duchu mělo obchodování pokračovat i po otevření amerických burz.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Americká inflace na 4letém minimu, analýza EUR/USD
    Americké maloobchodní tržby si v říjnu ve srovnání se zářím polepšily o 0,4 procenta. Růst dokázal významně překo...
  • Americká inflace nepřekvapila
    Data o amerických spotřebitelských cenách za únor se nakonec trefila přesně do tržních odhadů. Oproti lednu ceny narostly o 0,8 pct, respektive v jádrovém vyjádření o 0,6 pct. Meziroční inflace pak dosáhla 7,9 procenta a zrychlila tak z lednových 7,5. Zrychlení sledujeme také u inflace jádrové, která stoupla na 6,4 z 6,0 procenta.
  • Americká inflace nepřekvapila, dolů ji táhnou energie a auta
    Spotřebitelské ceny ve Spojených státech za srpen stouply o 0,2 procenta, meziroční inflace pak spadla na 2,5 z červencových 2,9 procenta. To je přesně v souladu s tržním odhadem. Drobný rozdíl najdeme u jádrového indexu, který meziměsíčně stoupl o 0,3 vs 0,2 pct, ovšem i zde je meziroční změna podle očekávání - zůstává na 3,2 procenta. Do čísel v srpnu výrazně promluvily energie, jejichž ceny v tomto měsíci výrazně klesly. Projevilo se také zlevnění aut, které bylo zvláště u ojetin velké.
  • Americká inflace nepříjemně překvapila
    Inflační deja vu. I tak by se dal popsat včera zveřejněný výsledek zářijové inflace v USA, která podobně jako v minulém měsíci vykázala nad očekávání vysoké hodnoty. Celková meziroční míra inflace na úrovni 8,2 % sice překvapila jen mírně, zvláště znepokojivý je však vývoj jádrové složky, která reflektuje sílu domácích cenových tlaků. Ta oproti minulému měsíci vzrostla o 0,6 %, což v meziročním srovnání implikuje zrychlení z 6,3 % v srpnu na 6,6 %, tj. nejvyšší hodnotu od roku 1982.
  • Americká inflace podle očekávání
    Inflace v dubnu klesla podle očekávání trhů na 3,4 % meziročně oproti 3,5 % v březnu. Jádrová inflace klesla na 3,6 % oproti 3,8 % meziročně.
  • Americká inflace podle očekávání. Trhy zatím z rovnováhy nevykolejila ani nově zveřejněná data
    Po prodlouženém víkendu se dnes poprvé v týdnu začalo obchodovat i v Německu a na objemech je to znát. Ty jsou zatím l...
  • Americká inflace podpoří holubice z Fedu
    Včerejší data z americké ekonomiky zklamala a dále tak snížila pravděpodobnost zvyšování sazeb na zasedání Fedu v příštím týdnu. Dnešní údaje o spotřebitelských cenách také mnoho důvodů pro utahování měnové politiky Fedu neposkytnou. V regionu nás čekají domácí údaje o cenách a data z polského trhu práce. Tato čísla však pravděpodobně nemají sílu devizovými trhy pohnout.
  • Americká inflace pokračuje v růstu, jádrový CPI je nejvýše od poloviny roku 2012
    Poslední důležitá data tohoto týdne jsou venku a dopadla více než zajímavě. Americká inflace rostla v lednu meziročně ...
  • Americká inflace pomohla dolaru pod 1,12 EURUSD
    Páteční seance je na data hodně klidná a nebýt událostí okolo německé Deutsche Bank, pravděpodobně by dnes akciové trhy přešlapovaly na místě. Konec týdne zatím přinesl pouze jediné zajímavější data z USA v podobě srpnového tempa růstu CPI. To se zvyšovalo meziměsíčně o 0,2 % a meziročně pak o 1,1 %, což byl výsledek desetinu nad většinovým konsenzem. Konsenzus pak o desetinu překonala také jádrová inflace, která zrychlila z 2,2 % na 2,3 %.
  • Americká inflace přinesla do Evropy pozitivní sentiment, ČEZ prodloužil zisky
    Evropská obchodní seance dnes byla ovlivněna údaji z USA, kde byla zveřejněna data o inflaci. Index spotřebitelských cen v listopadu vzrostl o 7,1 %, zatímco se očekávalo 7,3 %. 
  • Americká inflace se v lednu příliš nezměnila, data splnila očekávání
    Index cen spotřebitelů v USA se za leden zvýšil o 0,1 procenta, poté co v prosinci stoupl o 0,2 procenta. Bez energií ...
  • Americká inflace skončila dle očekávání, USD se zpožděním posiluje
    Americký dolar v závěru seance posiluje. Včera ho zasáhly holubičí vyjádření členů FOMC o vývoji úrokových sazeb v tomto roce. Dnešní zveřejnění inflace viděli někteří obchodníci jako šanci na korekci, ovšem příchozí data pouze naplnila očekávání (+1,9 % a jádrová inflace +2,2 %). Dolarový index se po zveřejnění nejprve sesunul na nižší hodnoty, ale dolar začal po patnácté hodině výrazně posilovat. Pár EURUSD se v 15:20 obchodoval v blízkosti 1,1480.
  • Americká inflace tentokrát bez překvapení? Možná…
    Dnes odpoledne se trhy potkají s dalším důležitým americkým inflačním číslem. Po včera zveřejněné (nižší než očekávané) výrobní inflaci, bude trh tentokrát konfrontován s výsledky spotřebitelských cen za měsíc srpen. Inflace (měřená indexem CPI) měla tento rok tendenci výrazně překvapovat a to v podstatě oběma směry. Podle našich odhadů bychom se tentokrát překvapení dočkat nemuseli, neboť naše i tržní odhady naznačují, že by meziměsíční růst činit přijatelných 0,2 % a to jak pro celkovou a jádrovou inflační složku.
  • Americká inflace trhy nezklamala
    Akciových trhů se i po americké inflaci drží růstová nálada, dluhopisy naopak ustupují. Sice před čísly bylo znát napětí, ale nakonec nepřišlo žádné podstatné překvapení. Celková inflace za únor zpomalila na 6,0 a jádrová na 5,5 pct, tedy v souladu s tržním konsensem. Meziroční data jsou stále vysoká, a to ceny rostou ze stále vyššího základu.
  • Americká inflace ustupuje pomaleji
    Lednová data o spotřebitelských cenách v USA vyvolala na finančních trzích dost rozpačitou reakci s prudkými změnami směru. Investoři úplně nevědí, co s čísly, která byla částečně podle očekávání, částečně nad nimi a zároveň se do nich propsaly technické změny. Podle našeho názoru jsou data lehce negativní. Meziměsíční změna cen byla podle očekávání poměrně výrazná spolu s tím, že ceny energií otočily vzhůru a v lednu proběhla i jednorázová úprava cen v řadě oblastí.
  • Americká inflace v březnu zrychlila
    Americká inflace nabrala v březnu na tempu ruku v ruce s rychlejší jádrovou inflací. Zápis z březnového jednání americké centrální banky vrhne nové světlo na proces posledního rozhodování o sazbách. Ukáže se také, že české i polské spotřebitelské ceny v březnu měsíčně stagnovaly především kvůli nižším cenám potravin a pohonných hmot. Je velice pravděpodobné, že se na zasedání polské centrální banky dočkáme holubičích komentářů.
  • Americká inflace v dubnu mírně poklesla
    Meziroční růst spotřebitelských cen zpomalil z březnových 8,5 % na 8,3 %.
  • Americká inflace v listopadu znovu poklesla
    „Celková meziroční inflace v USA činí 7,1 procenta a meziměsíčně vzrostla pouze o 0,1 procenta, což pozitivně překvapilo trhy, které měly konzervativnější očekávání,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
  • Americká inflace v srpnu zpomalila a přivodila pád výnosů
    Americká inflace za srpen (zejména pak její jádrová) včera překvapila nižším růstem, což sice vedlo k poměrně výrazné reakci na trhu dluhopisů, avšak na eurodolaru se to nikterak neprojevilo. Připomeňme, že spotřebitelské ceny v USA meziměsíčně rostly o 0,3, respektive po očištění o potraviny a energie o 0,1 procenta. To je v obou případech pod konsensem nastaveným na 0,4, resp. 0,3 pct. Meziroční inflace klesla podle očekávání na 5,3 z 5,4 procenta, jádrová inflace pak zpomalila rovnou na 4,0 z 4,3 pct.
  • Americká inflace vylekala akcie a pomohla dolaru. Inflační výhled se ale nijak nemění
    Spojené státy dnes zveřejnily výsledky inflace a reakce na trzích je překvapivě zajímavá. Ale nejdříve k samotným číslům. Meziroční inflace v USA rostla o 2,1 %, což bylo dvě desetiny nad většinovým konsenzem analytiků. Vyšší růst byl zaviněn hlavně silnějším než očekávaným růstem cen energií, které má na svědomí hlavně růst cen ropy z minulých měsíců. Překvapila také jádrová inflace, která zůstala beze změny na 1,8 %, zatímco trh počítal se zpomalením na 1,7 %. Když se podíváme na vývoj americké (hlavně jádrové) inflace v minulých několika měsících, situace se prakticky nijak nemění. Jádrová inflace je stále lehce pod dvouprocentním inflačním cílem Fedu, takže není důvod z dnešních výsledků cokoliv nového usuzovat. Trhy ale přesto reagují.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Investingfox Nastroje