Pondělí 23. prosince 2024 21:06
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
Purple ebook obchodování ropy
reklama
Investingfox Partner
reklama
RebelsFunding

Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.3.2018

08.03.2018 15:53  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Výsledek měnového jednání ECB nepřinesl velké překvapení. Úrokové sazby zůstaly beze změny a bankovní rada přitvrdila směrem k více jestřábí komunikaci. Ze zprávy z jednání zmizel výrok, že je centrální banka připravena nakupovat větší objem finančních aktiv nebo v delším časovém horizontu v rámci své politiky kvantitativního uvolňování. Rozhodnutí bankovní rady bylo jednomyslné. To naznačuje, že ECB je spokojená s ekonomickým vývojem eurozóny a věří, že její růst je udržitelný i bez podpory měnové politiky. Nová makroekonomická prognóza banky počítá s o desetinu rychlejším růstem HDP eurozóny (2,4 %) a naopak byl trochu překvapivě snížen výhled míry inflace pro rok 2019 také o jednu desetinu na 1,4 %. Zbytek prognózy zůstal beze změny. Hlavními riziky prognózy jsou globální faktory, jako je vývoj měnového kurzu a zahraniční obchod s nově zahrnutým růstem protekcionalismu. Během tiskové konference se guvernér M. Draghi vyjádřil na téma tarifů a cel, které považuje za nebezpečné. Prozatím však nemají reálný dopad na ekonomiku.

Euro ještě před začátkem tiskové konference posilovalo až k nejsilnější hodnotě od poloviny února EUR/USD 1,244. Nicméně v průběhu konference euro svůj zisk korigovalo a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/USD 1,237. Německé výnosy desetiletých státních dluhopisů zaznamenaly obdobný pohyb.

Ačkoli nebyla revidována prognóza inflace pro následující roky směrem nahoru, komunikace bankovní rady působí výrazně sebevědoměji ohledně budoucího vývoje ekonomiky. I proto přetrvává naše přesvědčení, že kvantitativní uvolňování bude ukončeno nejpozději na konci tohoto roku. Následně bude otevřena otázka prvního zvyšování úrokových sazeb, s kterým počítáme na přelomu prvního a druhého čtvrtletí příštího roku.

Podíl nezaměstnaných osob v ČR v únoru klesl o dvě desetiny na 3,7 %, což je lepší výsledek, než odhadoval trh. Celkový počet uchazečů o zaměstnání klesl o 2,9 % na 280 899 a počet hlášených volných pracovních míst vzrostl o 3,7 % na 239 254. Počet volných pracovních míst na jednoho uchazeče tak klesl na 1,17, což je nejnižší číslo v historii. Před rokem byla míra nezaměstnanosti na úrovni 5,1 %. Podle našich propočtů sezónně očištěná míra nezaměstnanosti činí 3,4 %. Míra nezaměstnanosti se snížila a oproti lednu tak výrazně „přetlačila“ sezónní efekt. Podle našich odhadů se tento rok míra nezaměstnanosti už nevrátí na lednovou úroveň 3,9 %.

Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.6.2017
    Pro domácí trh byla klíčová data českého průmyslu za duben. Ten vykázal neočekáváný propad o 2,5 % meziročně, trh předpovídal pokles o 1 %. Negativní vliv na průmysl měl kalendářní efekt. Po očištění o vliv počtu pracovních dní průmysl reálně vzrostl o 5,9 % r/r. Meziměsíčně, po očištění o sezónní vlivy, byla průmyslová výroba o 0,6 % vyšší. K oslabení průmyslu výrazně přispěl sektor výroby motorových vozidel, přívěsů a návěsů (pokles o 4,8 % r/r). Naopak pozitivní příspěvek přišel ze sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Za první čtyři měsíce průmyslová výroba průměrně vzrostla o 4,9 % meziročně. Navzdory většímu propadu za duben i nadále očekáváme, že v roce 2017 průmyslová výroba dosáhne růstu 4,7 % r/r oproti 2,9 % r/r v loňském roce.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.7.2017
    Pozornost trhu byla dnes upřena na americký trh práce. Nové informace z trhu mají celkově pozitivní vyznění. Nových pracovních míst mimo zemědělský sektor v červnu přibylo 222 tisíc, což je nejvíce za poslední čtyři měsíce. Náš tým odhadoval 170 tisíc nových míst, přičemž trh očekával 177 tisíc. Květnová statistika byla revidována o 14 tisíc směrem nahoru na 152 tisíc pracovních míst. Míra nezaměstnanosti vzrostla o desetinu procenta na úroveň 4,4 %. Průměrná hodinová mzda vzrostla meziročně o 2,5 %. RBI tým odhadoval růst o 2,7 %, přičemž trh očekával 2,6 %. Květnová hodnota byla revidována na 2,4 %. Dolar na zprávu reagoval mírným krátkodobým oslabením a následně přešel k posilování nad původní hodnotu EUR/USD 1,138.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.8.2017
    Dnes byla zveřejněna statistika průmyslu, zahraničního obchodu a stavebnictví tuzemské ekonomiky za měsíc červen. Průmysl překvapil výrazným poklesem tempa růstu, kdy z květnového meziročního tempa růstu 8,1 % zpomalil na pouhé 2,2 %. Medián trhu očekával meziroční růst 7 %, náš pesimističtější odhad byl 6,5 %. Výraznému poklesu tempa růst průmyslové výroby v červnu nasvědčovaly předstihové indikátory spíše v zahraničí než doma. K meziročnímu růstu průmyslové produkce nejvíce přispěla odvětví výroby motorových vozidel, přívěsů a návěsů, výroba pryžových a plastových výrobků a výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků. Průmyslová produkce naopak klesla v odvětvích výroby a rozvodu elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu, výroby ostatních dopravních prostředků a zařízení a těžba a dobývání.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.9.2017
    Evropská centrální banka ponechala úrokové sazby nezměněné. Nezměněný zůstal i úvod prohlášení, že program nákupu aktiv bude pokračovat dokud ho bude třeba, to znamená i po prosinci tohoto roku. Úrokové sazby zůstanou dlouho nezměněné po opuštění současného programu kvantitativního uvolňování. Střednědobý výhled podle ECB se oproti poslednímu zasedání nezměnil, tedy spotřebitelská inflace je stále utlumená zejména díky pomalému růstu mezd. Kurz eura je zdrojem nejistot, ale M. Draghi odmítl dále komentovat jeho vývoj. Během podzimu rada ECB rozhodne o kalibraci měnové politiky. V říjnu rada plánuje udělat soubor rozhodnutí ohledně kvantitativního uvolňování. Dále byl revidován růst pro tento rok nahoru o 0,3 p.b. na 2,2 % a snížila odhad růstu spotřebitelské inflace pro rok 2018 o 0,1 p.b. na 1,2 % kvůli silnějšímu euru.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.11.2017
    Podíl nezaměstnaných osob v ČR na populaci ve věku 15 – 65 let v říjnu poklesl o dvě desetiny procenta na 3,6 %, což je plně v souladu s naší prognózou a prognózou trhu. Celkový počet uchazečů o zaměstnání poklesl o 4,8 % a počet hlášených volných pracovních míst vzrostl o 1,8 %. Na jedno volné pracovní místo tak připadá 1,3 uchazečů, což je nejnižší číslo od zavedení současné metodiky v roce 1995. Česká republika si stále drží prvenství, co se týče nejnižší míry nezaměstnanosti v Evropské unii. Eurostat za září udává pro Českou republiku míru nezaměstnanosti 2,7 %, zatímco průměr pro EU činí 7,3 %. V Německu je za stejné období míra nezaměstnanosti 3,5 %, v Polsku 4,6 % a na Slovensku 6,0 %. Nejvyšší nezaměstnanost je stále ve Španělsku (16,5 %) a Itálii (10,9 %).
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.1.2018
    Průmyslová výroba v listopadu meziměsíčně vzrostla o 3,7 %. Meziroční tempo růstu zpomalilo na 8,5 %, což výrazně překonalo medián odhadů trhu o téměř tři procentní body. Český průmysl si tak udržuje nečekaně dobrou kondici. Nejvíce k meziročnímu růstu přispěla výroba energií, motorových vozidel a elektrických zařízení. Pokles naopak zaznamenala odvětví výroby ostatních dopravních prostředků a těžby nerostného bohatství. V meziročním srovnání zpomalilo tempo růstu nových zakázek na 3,3 %. I přes pomalejší růst zakázek stále platí, že tuzemské zakázky rostou rychleji než ty zahraniční. Trh práce dále prohloubil rekordně nízkou míru nezaměstnanosti, která dopomohla k tomu, že průměrná mzda v průmyslu vzrostla o 8,4 % na 36 796 Kč. Tuzemský průmysl se veze na vysoké zahraniční poptávce a dobrém stavu průmyslu v Polsku a Německu. Podle našeho odhadu poroste průmyslová produkce tempem 5,7 % za celý rok 2017, zatímco v roce letošním jen mírně zpomalí na 4 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.12.2017
    Míra nezaměstnanosti MPSV v listopadu poklesla o jednu desetinu procentního bodu na 3,5 %, což je plně v souladu s naší prognózou a prognózou trhu. Míra nezaměstnanosti tak dosáhla úrovně z prosince 1996. Před rokem byla nezaměstnanost na úrovni 4,9 %. Meziměsíční pokles je způsoben hlavně pokračujícím trendem úbytku dlouhodobé nezaměstnanosti a nezaměstnanosti v délce od tří do šesti měsíců. Na jedno volné pracovní místo připadlo 1,24 uchazeče, což je nejnižší číslo od začátku měření od roku 1995. Česká republika si stále drží prvenství, co se týče nejnižší míry nezaměstnanosti v Evropské unii. Eurostat za říjen udává pro Českou republiku sezónně neočištěnou míru nezaměstnanosti 2,6 %, zatímco průměr pro EU činí 7,4 %. V Německu je za stejné období míra nezaměstnanosti 3,7 %, v Polsku 4,5 % a na Slovensku 7,0 %. Nejvyšší nezaměstnanost je stále ve Španělsku (16,8 %) a Itálii (11,3 %). V následujícím měsíci očekáváme další pokles nezaměstnanosti hlavně díky vánočnímu období, kdy podniky nabírají sezónní pracovníky pro prodejní vrchol roku.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.2.2017
    Dnes žádná relevantní data v eurozóně ani v USA zveřejněná nebyla. V Polsku zasedala centrální banka, ale hlavní úroková sazba zůstala nezměněná na 1,50 %, jak se čekalo. Polská centrální banka skončila cyklus měnového uvolňování v roce 2015. Podle RBI by úrokové sazby v Polsku měly zůstat nezměněné alespoň do příštího roku.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.2.2018
    Podíl nezaměstnaných na populaci v aktivním věku (podle metodiky ministerstva práce) v lednu narostl o desetinu procentního bodu na 3,9 %, což odpovídá našemu odhadu i očekávání trhu. Celkový počet uchazečů o zaměstnání vzrostl o 3,1 % na téměř 300 tisíc, ale počet volných pracovních míst v lednu vzrostl více než dvojnásobným tempem na více než 230 tisíc. Za nárůstem nezaměstnanosti stojí hlavně větší počet krátkodobě nezaměstnaných (nárůst o 15 tisíc), což je ale přirozeným zimním vývojem. Sezónní faktory v zimě na krátko přetlačují i ohromnou poptávku po pracovní síle, která je důsledkem silného ekonomického růstu. Podle našich propočtů sezónně očištěná míra nezaměstnanosti v lednu činila 3,6 %. Dobrou zprávou je, že počet dlouhodobě nezaměstnaných nadále klesá již dvacátý měsíc v řadě. Nárůst nezaměstnanosti zasáhl pracovníky s nižší kvalifikací, naopak nezaměstnanost vysokoškolsky vzdělaných klesla. Drobný nárůst nezaměstnanosti budeme pravděpodobně sledovat i v únoru, ale ve zbytku roku náš model předvídá pozvolný pokles nezaměstnanosti k 3,5 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.3.2017
    V České republice klesl podíl nezaměstnaných na populaci ve věku 15 – 65 let v únoru oproti lednu o 0,2 p.b. na 5,1 %. Trh očekával, že podíl nezaměstnanosti v únoru klesne na 5,2 %. Nezaměstnanost tlačí dolů jak dobrá kondice české ekonomiky, tak i sezónnost. Sezóna zimních dovolených stále ještě neskončila, na druhou stranu s ohledem na relativně příznivé počasí se už obnovují práce spojené s příchodem jara. Mladí nezaměstnaní se na celkové nezaměstnanosti podíleli 4 %, což je o 0,1 p.b. méně než v lednu. Naopak lidé nad 50 let se na celkové nezaměstnanosti podíleli 34,2 %. Ještě v lednu tento podíl činil 33,7 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.6.2017
    Evropským kalendářem dnes hýbou dvě důležité události. Zasedání Evropské centrální banky v Tallinnu a parlamentní volby ve Velké Británii, které začaly dnes ráno. Konečný výsledek voleb bude znám až zítra večer, průzkumy veřejného mínění spíše ukazují na náskok konzervativců. Otázkou zůstává, zda současná premiérka T. May dokáže získat dostatečně silnou většinu v parlamentu, která ji podpoří ve vyjednávání o Brexitu. Trh na průběh voleb nijak výrazně nereaguje, britská libra od včerejšího večera mírně posílila a obchoduje se okolo EUR/GBP 0,868.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.8.2017
    Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 4,1 % z předchozích 4,0 %. Jedná se o nejnižší červencovou nezaměstnanost od roku 2007. Meziměsíční nárůst o 5,6 tisíc nezaměstnaných je primárně kvůli přílivu čerstvých absolventů na trh práce a ukončení úvazků ve školství. Narostl také počet volných pracovních míst na 188 tisíc a na jedno volné pracovní místo tak připadá 1,6 uchazečů, což je nejnižší číslo od poloviny roku 1996. Česká republika si i nadále drží prvenství v nejnižší nezaměstnanosti v EU. Eurostat za červen udává průměrnou míru nezaměstnanosti v EU 7,7 %, zatímco pro ČR 2,9 %. Pro tento rok počítáme s průměrnou nezaměstnaností pod 4,5 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 8.9.2017
    Míra nezaměstnanosti v srpnu poklesla o jednu desetinu procenta na 4,0 %, což je plně v souladu s naší prognózou a prognózou trhu. Na jedno volné pracovní místo připadlo 1,5 uchazečů, což je nejnižší číslo od poloviny roku 1996. Míra nezaměstnanosti se tak vrací na rekordně nízkou úroveň od konce roku 2008. Před rokem byla nezaměstnanost na úrovni 5,3 %. Meziměsíční pokles je způsoben hlavně odezněním červencové sezónnosti spojené s příchodem absolventů na trh práce a pokračujícímu růstu poptávky po pracovní síle. Za celý rok 2017 očekáváme průměrnou míru nezaměstnanosti pod 4,5 %. V podzimních měsících může míra nezaměstnanosti klesnout až pod hranici 4 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.10.2017
    Míra nezaměstnanosti v ČR v září poklesla o 0,2 procentního bodu na 3,8 %, což je 0,1 p.b. lepší výsledek, než očekával trh. Je tak nejnižší od roku 2008. Meziměsíční pokles je způsoben hlavně odezněním sezónních vlivů, zejména snížením počtu čerstvých absolventů na úřadech práce. Podle Eurostatu si Česká republika i nadále drží prvenství v nejnižší nezaměstnanosti v Evropské unii. V příštích měsících další pokles nezaměstnanosti neočekáváme kvůli nasycenosti trhu práce. Extrémně nízká nezaměstnanost podpoří růst mezd a růst maloobchodních tržeb, což v důsledku přispěje k dalšímu růstu ekonomiky. Podle našich odhadů se bude průměrná míra nezaměstnanosti za rok 2017 pohybovat pod 4,4 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.11.2017
    Růst spotřebitelských cen v říjnu dosáhl 0,5 % meziměsíčně, což je plně v souladu s předpokladem ČNB. Současná míra inflace ale mírně zaskočila trhy, jež v mediánu odhadovaly růst cen o 0,2 p.b. nižší. Koruna v odpovědi posílila přibližně o sedm haléřů na svojí nejsilnější hodnotu od konce intervencí EUR/CZK 25,51. Za meziměsíčním nárůstem stojí růst cen potravin (zejména plodové zeleniny), nealkoholických nápojů a sezónní růst cen oblečení a obuvi. Meziroční inflace narostla na úroveň 2,9 %, hlavně díky vlivu nízké srovnávací základny. Jedná se tak o nejvyšší tempo růstu cen od listopadu 2012 a podle našeho odhadu inflace dosahuje svého cyklického vrcholu. Pro celý letošní rok předpokládáme průměrný růst spotřebitelských cen 2,5 % r/r. ČNB podle svých slov do budoucna počítá se sílícím kurzem koruny, který by inflaci měl brzy začít korigovat. Nicméně podle našeho odhadu by se kurz koruny vůči euru neměl už do konce roku příliš měnit. ČNB tak bude muset brzy přistoupit k dalšímu zvyšování sazeb, které podle našich odhadů přijde už v prvním čtvrtletí příštího roku a další v čtvrtletí následujícím.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.1.2018
    Česká míra nezaměstnanosti v prosinci vzrostla o 0,3 p.b. na 3,8 %. Trh odhadoval nárůst na 3,7 %. Míra nezaměstnanosti narostla zejména kvůli sezónním faktorům, které přetlačily silný ekonomický růst a vysokou poptávku po pracovní síle. Minulý měsíc tak dosáhla svého cyklického minima a v lednu lze očekávat další, ale už jen mírný nárůst sezónní nezaměstnanosti. Průměrná míra nezaměstnanosti za rok 2017 dosáhla 4,2 %, což je v souladu s naší prognózou. Pro tento rok očekáváme průměrnou míru nezaměstnanosti 3,8 %, přičemž během letních měsíců se přiblíží k 3,6 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.2.2017
    Žádná relevantní makroekonomická data dnes zveřejněna nebudou doma ani v zahraničí. V České republice se netrpělivě očekává zítřejší výsledek lednové spotřebitelské inflace, která bude mít výrazný vliv na rozhodování ČNB o ukončení kurzového závazku. Lednová inflace by podle naší prognózy měla vzrůst o desetinu na 2,1 % r/r, trh očekává stagnaci na úrovni inflačního cíle ČNB 2 %. Podle prognózy ČNB by naopak měla lednová inflace o desetinku klesnout.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.2.2018
    Z dnes zveřejněného záznamu z posledního jednání ČNB vyplývá, že velkým tématem diskuze bankovní rady byl vývoj eura. Ačkoli prognóza centrální banky počítá se silnějším posilováním koruny, než očekáváme my nebo trh, bankovní rada vnímá riziko oslabení koruny spojené s koncem kvantitativního uvolňování ECB. O tomto problému jsme psali již v naší lednové čtvrtletní strategii. Zároveň je v záznamu zdůrazňováno, že pokud bude posilování koruny mírnější, může centrální banka přistoupit k dalšímu zvýšení úrokových sazeb, s kterým aktuální prognóza ČNB nepočítá. Otázkou je, jestli jedno, resp. dvoje navýšení sazeb spolu s posilováním koruny bude ČNB stačit, aby dostala inflaci ke svému cíli do konce roku. Podle našeho názoru další kumulace inflačních tlaků (především mzdových) dotlačí ČNB i ke třetímu navýšení sazeb ještě v tomto roce. K tomu se přidává riziko „překoupenosti“ koruny a hromadného exitu z korunového trhu. Pokud si investoři vysvětlí nezvyšování úrokových sazeb jako přestávku v „normalizaci“ měnové politiky, mohou se rozhodnout odejít a náhle oslabit korunu.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.3.2017
    Dnešek byl nabitý jak důležitými daty, tak událostmi. V Bruselu se dnes na summitu sešli evropští lídři, aby mimo jiné projednali budoucího prezidenta Evropské rady. Pozornost finančních trhů směrovala také na zasedání Evropské centrální banky. ECB opět ponechala nastavení měnové politiky beze změny. Hlavní úroková sazba zůstala na nule a depozitní sazba na -0,40 %. Od příštího měsíce se sníží objem měsíčních nákupů aktiv na 60 mld. eur ze současných 80 miliard a bude pokračovat v těchto objemech až do konce roku nebo déle, pokud to bude potřeba. ECB upravila svůj výhled na růst HDP a inflace. Nově ECB očekává, že ekonomika eurozóny poroste letos tempem 1,8 % a 1,7 % v příštím roce, což je o desetinku víc, než ukazovala prosincová prognóza. V letošním roce očekává ECB inflaci v průměru kolem 1,7 % (vs. 1,3 % v předchozí prognóze) a v příštím roce 1,6 %. Prezident ECB M. Draghi na tiskové konferenci řekl, že Rada vyjmula z prohlášení větu o použití „všech dostupných nástrojů“ a v podstatě tím chtějí signalizovat, že tady není urgence podnikat další kroky. Euro po tomto výroku začalo posilovat k EUR/USD 1,061 z EUR/USD 1,055 před tiskovou konferenci.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 9.3.2018
    Ve čtvrtém čtvrtletí 2017 vzrostla průměrná nominální měsíční mzda v České republice o 8,0 % meziročně na 31 646 Kč, což po očištění o inflaci znamená reálný růst o 5,3 %. Růst nominálních mezd tak v roce 2017 dosáhl 7,0 %. Odhadujeme, že během tohoto roku dojde k dalšímu snížení míry nezaměstnanosti na 3,5 % nebo mírně pod tuto hranici, což bude vytvářet další tlak na růst mezd. Nadprůměrný růst proto bude pokračovat i v prvních dvou čtvrtletích tohoto roku, a poté mírně zpomalí kvůli vyšší srovnávací základně. K tomu musíme připočíst omezené možnosti firem navyšovat mzdové náklady, jelikož si potřebují zachovat konkurenceschopnost. Pro rok 2018 počítáme, že průměrná nominální měsíční mzda poroste více než 7% tempem při průměrné míře nezaměstnanosti k 3,8 %.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Investingfox Nastroje