Sobota 23. listopadu 2024 11:12
reklama
Investingfox Partner
reklama
Purple trading AI
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster

Raiffeisenbank: Okénko trhu 11.5.2017

11.05.2017 15:24  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Evropská komise dnes zveřejnila jarní prognózu, ve které upravila výhled na silnější růst ekonomiky zemí eurozóny. Komise odhaduje, že eurozóna poroste letos meziročním tempem 1,7 %, což je o desetinku výš, než naznačovala její zimní prognóza. Česká ekonomika by podle Komise měla letos zrychlit meziroční tempo růstu na 2,6 % a v příštím roce ještě o desetinku víc. Náš odhad počítá s trochu silnějším růstem letos a zpomalením v příštím roce, přičemž česká ekonomika by se měla pohybovat blízko svého potenciálu. Prognóza Komise dále počítá se zpomalováním růstu zaměstnanosti, čímž zdůrazňuje limity, na které český trh práce v současnosti naráží.

Ifo institut zveřejnil kvartální zprávu, podle které se ve druhém čtvrtletí ekonomické podmínky i očekávání ve většině regionů světa zlepšily. Hlavním tahounem byly vyspělé ekonomiky, především státy Evropské unie. Výrazné zlepšení bylo i ve vývoji a výhledu rozvojových zemí.

Britská centrální banka dnes na zasedání ponechala úrokové sazby beze změny. Nicméně, podle bankovní rady by Bank of England mohla začít utahovat měnovou politiky dříve, než se trh domnívá, pokud proces vystoupení Velké Británie z Evropské unie půjde hladce. Podle nové prognózy centrální banky by inflace letos měla víc přestřelit 2 % inflační cíl, než naznačovala předchozí prognóza. Libra dnes oslabila k EUR/GBP 0,844.

Ze zítřejších amerických dat bude nejsledovanější spotřebitelská inflace a maloobchodní tržby. V březnu spotřebitelské ceny klesly o 0,3 % meziměsíčně. Tento silnější než očekávaný pokles byl způsoben několika faktory jako např. pokles v cenách pohonných hmot či změnou v metodice sledování cen vybraného zboží. V dubnu by ale spotřebitelské ceny měly opět vzrůst a to o 0,2 % meziměsíčně (sezónně očištěné) a vyšší bude zřejmě i jádrová inflace. Maloobchodní tržby pravděpodobně také zaznamenají meziměsíční růst a to kolem 0,7 % především díky vysoké spotřebitelské důvěře, dobrým podmínkám na trhu práce a růstu reálných mezd.

Autor: Daniela Milučká, analytik, 234 405 685
Editor: Monika Junicke, analytik

Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 10.4.2017
    V ČR směrovala dnes pozornost na zveřejnění březnové spotřebitelské inflace a statistiky z trhu práce. Meziroční míra inflace v březnu zrychlila na 2,6 % z únorových 2,5 %, jak jsme očekávali. Oproti únoru vzrostly ceny piva (o 2,9 %), tabákových výrobků (o 0,5 %) či vybavení do domácnosti. Naopak klesly ceny dovolených (o 6,1 %) či zeleniny (o 10,7 %). K meziročnímu růstu přispěla také nízká srovnávací základna s loňského roku. Efekt nízké srovnávací základny by měl v průběhu roku vyprchat a spotřebitelská inflace tak ke konci roku bude zpomalovat. Domníváme se, že inflace by letos neměla klesnout pod 1 %, pokud koruna prudce neposílí k EUR/CZK 25. V naší prognóze očekáváme průměrnou míru spotřebitelské inflace v letošním roce na úrovni 2,4 % při průměrném kurzu EUR/CZK 26,50. Guvernér ČNB J. Rusnok v rozhovoru pro Hospodářské noviny řekl, že vidí zvyšování úrokových sazeb na přelomu roku 2017/2018, pokud se inflace bude pohybovat stabilně na úrovni okolo 2 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 10.5.2017
    Na domácím trhu dnes vyšla důležitá makroekonomická data. Nejsledovanější, spotřebitelská inflace zpomalila meziročně v dubnu na 2 % z březnových 2,6 %. Trh očekával mírnější zpomalení na 2,3 %. Spotřebitelské ceny oproti březnu zůstaly nezměněny, klesly ceny některých potravin a alkoholu. Naopak k růstu přispělo sezónní zvýšení cen v sektoru odívání a obuvi. Meziročně si pak spotřebitelé připlatili více za potraviny a dopravu. Kvůli nízké srovnávací základně by se měla spotřebitelská inflace pohybovat nad středem inflačního cíle ČNB i v příštích měsících. V naší prognóze očekáváme průměrnou míru spotřebitelské inflace v letošním roce na úrovni 2,4 % při průměrném kurzu 26,50 za euro.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 10.7.2017
    V eurozóně byl zveřejněn Sentix indikátor důvěry investorů za červenec, který signalizuje vývoj na finančních trzích, klesl na 28,3 bodů z červnové hodnoty 28,4 bodů. Trh očekával větší pokles na 28,1 bodů.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 10.8.2017
    Dnes po poledni byla zveřejněna měsíční zpráva OPEC. Celková produkce všech členů organizace rostla v červenci třetí měsíc v řadě. Největší nárůst zaznamenala Saudská Arábie, Libye a Nigérie. Tato zpráva dále podporuje pochybnosti o tom, že členské země nejsou schopny kontrolovat svou produkci ropy. To by mohlo v budoucnu omezit růstový potenciál ceny černého zlata. Celková produkce vzrostla v červenci na 32,9 mil. barelů za den, což je o 173 tis. více než v předchozím měsíci. Z krátkodobého hlediska zatím však převažují zprávy ohledně větších poklesů zásob ropy v USA, vyhlídka větší světové poptávky a nižší americká produkce. Cena barelu ropy Brent tak dnes dosahuje nejvyšší úrovně od konce května a v současnosti se pohybuje na úrovni 53,20 dolarů.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 11.10.2017
    Cena ropy Brent dnes roste již třetí den v řadě a v současné chvíli dosahuje 56,75 dolarů za barel. Stojí za tím pondělní zpráva saudským státem vlastněné těžařské společnosti Aramco, která oznámila bezprecedentní snížení objemu denní produkce ropy od listopadu 2017. Oproti minulému roku by to mělo odpovídat průměrnému snížení přibližně o jeden milión barelů ropy denně. Saudové slíbili udělat všechno pro to, aby skončila několik let trvající přesycenost celosvětového trhu s ropou.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 1.11.2017
    Státní rozpočet dosáhl ke konci října 2017 přebytku ve výši 26,5 mld. Kč, což je o 71,9 mld. Kč méně než ve stejném období minulého roku. Od začátku roku je státní rozpočet meziročně opět v nevýhodě především díky nižším příjmům z fondů Evropské unie. I nadále však platí, že dobrá kondice české ekonomiky podporuje vyšší výběr daní. Říjnové plnění státního rozpočtu tak neukazuje, že by se zvrátil trend růstu mandatorních výdajů i nižší investiční aktivity státu ve čtvrtém čtvrtletí 2017. S blížícím se koncem roku je nutné zmínit riziko rozpočtového provizoria, které hrozí vzhledem k delším povolebním vyjednáváním a prvním zmínkám o blokování poslanecké sněmovny ze strany opozice. Nelze tak čekat, že se státní rozpočet dostane brzy na řadu.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 11.1.2018
    Maloobchodní tržby v listopadu vzrostly o 4,9 % meziročně. Oproti říjnu je to dva procentní body pomalejší meziroční tempo růstu. Bez započtení prodejů automobilů tržby zrychlily tempo růstu na 7,8 %. U poklesu meziročního tempa růstu celkových tržeb při započtení aut jsou patrny nižší prodeje automobilů a vysoká srovnávací základna z minulého roku. Opatrný odhad mediánu trhu očekával meziroční růst tržeb včetně aut 3,6 % a růst tržeb bez aut 5,0 % r/r. Náš odhad byl o něco blíže realitě na 6,1 % r/r pro růst všech tržeb a 7,1% r/r pro růst tržeb kromě automobilů. Nízká nezaměstnanost, solidní růst reálných mezd a dobrá nálada spotřebitelů v listopadu vedly k dřívějšímu nástupu předvánoční nákupní horečky. V meziměsíčním srovnání a po očištění o sezónní vlivy narostly listopadové maloobchodní tržby bez aut meziměsíčně o 3,1 %. Největší meziroční přírůstek (skoro o čtvrtinu) měly tržby z prodeje přes internet. Vysoký růst tržeb zaznamenaly i prodeje počítačů, obuvi a oděvů. Nejhorší výsledek měly prodeje motorových vozidel, které v listopadu poklesly meziročně o 2 %, čímž posunuly celkové tempo růstu maloobchodních tržeb o něco níže. Listopadové tržby spolu s předstihovými ukazateli přesto naznačují, že co do objemu tržeb byly poslední Vánoce rekordní. Podle našeho odhadu dosáhne průměrné tempo růstu maloobchodních tržeb za rok 2017 téměř 6 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 11.12.2017
    Listopadová inflace meziměsíčně zpomalila na 0,1 % a meziročně na 2,6 %. Obě čísla jsou v souladu s naším odhadem i prognózou ČNB. Nejvíce do meziměsíční inflace přispíval růst cen potravin a dopravy. Oproti říjnu, kdy růst spotřebitelských cen dosáhl svého nejvyššího tempa od roku 2012, se jedná o výrazné zpomalení. Inflace zřejmě již dosáhla svého cyklického vrcholu a v příštích měsících se bude dále snižovat k dvouprocentnímu inflačnímu cíli ČNB. Strategie centrální banky spoléhat na posilování koruny namísto agresivního navyšování úrokových sazeb je do jisté míry účinná. Prosincové navyšování sazeb se dneškem jeví jako nepravděpodobné a koruna v reakci oslabila na EUR/CZK 25,6. Nicméně, inflace pořád leží vysoko nad svým cílem. Navíc koruna v posledních týdnech i přes korekci oslabila a podle našeho odhadu zůstane na úrovni EUR/CZK 25,5 na konci roku. Proto se domníváme, že v příštích několika měsících bude ČNB nucena navyšovat sazby častěji, než naznačuje její prognóza. Podle našeho odhadu centrální banka zvýší do příštího podzimu sazby třikrát, jednou v každém čtvrtletí vždy s novou čtvrtletní makroekonomickou prognózou.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 1.12.2017
    Podle druhého odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika ve třetím čtvrtletí o 0,5 % mezičtvrtletně. V meziročním vyjádření tempo růstu oproti druhému čtvrtletí zrychlilo o tři desetiny procentního bodu na 5 %. Byl tak potvrzen vysoký výsledek prvního odhadu, který překonal většinu očekávání. Tuzemskou ekonomiku stále nejvíce táhne spotřeba domácností, která tvoří téměř polovinu HDP. Dobrou zprávou je i celkem slušný 7,5% meziroční růst investic. Na straně výroby byl růst ve třetím čtvrtletí tradičně tažen zpracovatelským průmyslem, který vzrostl o 7,9 % meziročně, i když solidní růst pozorujeme ve všech sektorech ekonomiky. V podrobném rozkladu si první místo udržuje sektor peněžnictví a pojišťovnictví (9,0 %), následovaný růstem vědeckých a technických činností (6,9 %). Naopak stavebnímu boomu zřejmě dochází dech, jelikož stavebnictví zpomalilo na 1,8 %. Pro čtvrté čtvrtletí tohoto roku očekáváme růst HDP kolem pěti procent. Pro celý rok 2017 odhadujeme růst 4,3 %. Dnešní potvrzení silného růstu HDP si ale zřejmě vyžádá úpravu našeho odhadu o desetinu procentního bodu nahoru.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 11.4.2017
    Ve svém rozhovoru pro Právo guvernér ČNB J. Rusnok uvedl, že na hodnocení situace po opuštění kurzového závazku je ještě brzy, ale že „měnová politika byla v celkovém kontextu úspěšná a rozhodně pomohla oživit českou ekonomiku“. Zároveň odhadoval, že volatilita české koruny na devizovém trhu způsobená postexitovou situací může trvat až několik týdnů. Česká koruna dnes oproti euru oslabila o 0,3 % a v současnosti se obchoduje za cenu poblíž EUR/CZK 26,65.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 11.7.2017
    Americký trh se dnes bude soustředit na vystoupení guvernérky Fedu J. Yellen před Kongresem. Trh bude s napětím sledovat, jestli padne zmínka o růstu cen finančních aktiv, jelikož se několik členů Fedu v nedávné době vyjádřilo, že Fed znepokojuje dynamika růstu cen některých aktiv.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 11.8.2017
    Spotřebitelská inflace za červenec v USA zrychlila o 0,1 p.b. na 1,7 % r/r a 0,1 % m/m. Výsledek je už popáté v řadě pod očekáváním trhu (1,8 % r/r a 0,2 % m/m). Ani růst reálných mezd v americké ekonomice trh nenadchnul. V meziročním srovnání růst průměrné hodinové mzdy zpomalil z 0,9 % na 0,7 %. V reakci na nižší než očekávanou inflaci výnosy amerických státních dluhopisů zamířily dolů. Dolar oslabuje k EUR/USD 1,182. Zveřejněné statistiky zřejmě nepotěší Fed, který delší dobu bojuje s nedůvěrou trhu v jeho makroekonomickou prognózu.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 11.9.2017
    České spotřebitelské ceny klesly v srpnu meziměsíčně o 0,1 %, především kvůli poklesu cen potravin a nealkoholických nápojů. Meziročně tempo růstu spotřebitelské inflace zůstalo nezměněné na 2,5 %, což je plně v souladu s naším odhadem a o desetinu méně než ve své prognóze očekávala ČNB. K meziroční inflaci přispěly především vyšší ceny nájemného (+2,5 %) i ceny pohonných hmot (+2,1 %). Z potravin nejvíce rostly ceny másla a vajec. Naopak ceny mobilních telefonů výrazně poklesly (-15 %). Jádrová inflace vzrostla na 2,4 % r/r a dá se očekávat, že díky sílícím tlakům na trhu práce na rychlejší růst mezd její tempo růstu zrychlí i v příštích měsících. Do konce roku 2017 očekáváme, že inflace zůstane v horní části cílového pásma, což dává ČNB dostatek prostoru k tomu, aby tento rok ještě jednou zvýšila úrokovou sazbu. My předpokládáme, že při mírnějším posilování koruny (k EUR/CZK 25,70 na konci roku) přistoupí ČNB na zvyšování sazeb v posledním čtvrtletí letošního roku.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.10.2017
    Publikovaný zápis měnověpolitického jednání Fedu potvrdil očekávání investorů, že příští zvyšování úrokových sazeb na pásmo 1,25 %-1,50 % přijde v prosinci. Nicméně členové bankovní rady vyjádřili znepokojení nad pokračující nízkou mírou spotřebitelské inflace v USA, která v září rostla 1,4 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.1.2018
    Americká míra inflace v prosinci podle očekávání zpomalila o jednu desetinu procentního bodu na 2,1 % r/r. Jádrová inflace naopak o jednu desetinu překonala očekávání trhu a vzrostla meziročně o 1,8 % r/r. Americká ekonomika tak uzavřela rok 2017 s průměrnou mírou spotřebitelské inflace 2,1 %. Zároveň se jedná o nejvyšší míru od roku 2011. V následujících měsících tým RBI očekává, že ceny zpomalí svůj růst pod dvouprocentní cíl Fedu a nad něj se vrátí až kolem poloviny roku. Pro celý rok 2018 tak odhadujeme průměrnou míru inflace 2,3 %. Nicméně tým RBI věří, že si americká ekonomika v průběhu roku vyžádá další zchlazení v podobě vyšších úrokových sazeb hned ze tří důvodů: (1) schválená daňová reforma dodá ekonomice dodatečné zrychlení, (2) míra inflace se dostane v průběhu roku konzistentně přes dvě procenta, (3) vzhledem k personálním změnám ve vedení regionálních poboček Fedu očekáváme posun k „jestřábímu“ nastavení bankovní rady.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.12.2017
    Cena ropy Brent vzrostla poprvé od roku 2015 nad 65 dolarů za barel kvůli uzavření ropovodu v Severním moři. Nabídka ropy tak klesla o 400 tisíc barelů za den a odhaduje se, že opravy budou trvat 2 týdny. Lze očekávat, že cena ropy si současnou cenu neudrží a zkoriguje směrem dolů.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 1.2.2017
    Nejsledovanější událostí dnešního dne bude zasedání americké centrální banky. I když se tentokrát neočekávají žádné změny v měnové politice, Fed by se mohl vyjádřit k vývoji inflace, která dosahuje na cílovou hodnotu. Tento týden zveřejněný PCE deflátor za prosinec dosáhl hodnoty 1,6 % r/r a spotřebitelská inflace se ve stejném období vyšplhala přes 2 % r/r. Protože makroekonomická data potvrzují, že americká ekonomika je v dobré kondici, předpokládáme, že jestřábí frakce FOMC bude tento rok více slyšet a mohla by tak podpořit záměr Fedu třikrát zvýšit americké úrokové sazeb. Na americkém trhu bude dnes ještě zveřejněn ISM v průmyslu za leden, kde náš tým očekává stagnaci na úrovni 54,4 bodů.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 1.2.2018
    Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila dvoutýdenní repo sazbu o 0,25 p.b. na 0,75 %. Lombardní sazbu navýšila o 0,5 p.b. na 1,5 % a diskontní sazba ponechala na úrovni 0,05 %. Bankovní rada rozhodla jednomyslně a žádná diskuse o výraznějším navýšení sazeb neproběhla. Ve své nové prognóze centrální banka odhaduje, že inflace zůstane nad svým cílem až do čtvrtého čtvrtletí, na přelomu roku pak poklesne ke svému 2% cíli. Na pokles inflace krom kurzu koruny a měnové politiky bude mít vliv protiinflační působení nižších dovozních cen a také odezněly jednorázové vlivy jako například loňské zavedení EET. Růst průmyslových ceny v první polovině roku zpomalí, pak znovu mírně zrychlí kvůli rostoucí ceně ropy. Výhled inflace je oproti předchozí prognóze nižší. Naopak výhled pro růst HDP je tentokrát vyšší. Pro letošní rok banka odhaduje růst HDP o 3,6 %. Podle slov guvernéra Rusnoka bude ekonomika ČR nadále podpořena hlavně rostoucí zahraniční poptávkou, robustní domácí spotřebou a silnou investiční aktivitou. Do konce letošního roku by koruna podle banky měla posílit k EUR/CZK 24,90, což je i velmi blízko odhadu našeho týmu. V roce 2019 koruna podle ČNB posílí k EUR/CZK 24,50.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.2.2018
    Cena ropy Brent v pátek na okamžik spadla pod 62 dolarů za barel. Zakončila tak nejhorší týden trhu s ropou za více než dva roky. Stojí za tím pád poptávky spojený se sezónní údržbou amerických rafinérií. Dnešek sice přinesl určité posílení na 63,63 dolarů, ale za pádem ceny ropy stojí důležitější faktory, které budou cenu ovlivňovat i v příštích měsících. Produkce břidlicové ropy z USA roste nebývalým tempem a jen za poslední týden dosáhla více než 10,2 miliónu barelů denně. Spojené státy tak mají nakročeno stát se největším producentem ropy na světě (před Saudskou Arábií i Ruskem), měřeno podle denní produkce. Růst cen ropy z druhé poloviny minulého roku navnadil americké těžební společnosti k intenzivnějším investicím do nových ropných plošin. Efektivnější těžba a volnější regulační prostředí také umožnily mnoha americkým břidlicovým těžištím generovat zisk, i pokud cena ropy spadne na 50 dolarů. Usilovné snahy OPECu držet produkci nízko, aby ceny ropy začaly stoupat, tak nebudou mít letos velký dopad. Naopak tím ropný kartel riskuje posílení tržního podílu Spojených států. Vzhledem k fiskální nejistotě v Saudské Arábii i Rusku, ale OPEC ani nemá na výběr. Růst nabídky USA tak bude hlavním fenoménem trhu s ropou v letošním roce. Podle odhadu týmu RBI se bude cena Brentu na konci toho kvartálu pohybovat poblíž 66 dolarů, v příštím kvartálu pak nadále klesne na 63 dolarů za barel.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 12.3.2018
    V úterý nás čeká nejdůležitější statistika týdne a to americká spotřebitelská inflace za únor, která v lednu nečekaně zrychlila (0,5 % m/m, 2,1 % r/r). Nicméně růst spotřebitelských cen je stále limitován poměrně pomalým růstem mezd a trh tak očekává umírněný meziměsíční růst 0,2 % a meziroční 2,2 %. Jádrová inflace by měla zůstat nezměněná na 1,8 % r/r. Tým RBI do konce července odhaduje zrychlení tempa inflace až k 3,0 % r/r a čtyři zvýšení úrokových sazeb v roce 2018.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
FxNet
CMC Markets
ACM
reklama
Investingfox Nastroje