Čtvrtek 02. ledna 2025 23:40
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
eightcap zlato
reklama
RebelsFunding

Ranní komentář: Dolar pod tlakem na většině párů, zlato testuje březnové maximum

29.04.2016 08:24  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Včerejší seance přispěla k dalšímu oslabení americké měny, která slábla na většině měnových párů a jejíž pád hrál výrazně do karet také komoditám včetně drahých kovů. Zlato se dnes vyhouplo až nad hranici 1 270 dolarů a začíná testovat své březnové maximum. Maximum z minulého měsíce již naopak na páru s dolarem prolomil japonský jen, který je díky včerejšímu zasedání Bank of Japan nejsilnější od října 2014. Dnešek nabídne evropskou inflaci, nebo z USA osobní příjmy/výdaje a spotřebitelskou důvěru.

Dnešní fundamenty:

09:00 Španělské HDP za 1Q (malý dopad)

10:30 Peněžní statistiky z Británie (malý dopad)

11:00 Předběžný (flash) odhad evropské inflace (střední dopad)

11:00 Míra nezaměstnanosti v eurozóně (malý dopad)

14:30 Kanadské HDP m/m (střední dopad)

14:30 Osobní příjmy a výdaje v USA (střední dopad)

15:45 Chicagský PMI (střední dopad)

16:00 Americká spotřebitelská důvěra (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: Dohoda Ruska a OPECu ropě nepomohla, dnes zápis ze zasedání Fedu
    Evropské akciové indexy si včera své zisky z konce minulého a začátku tohoto týdne dokázaly do značné míry podržet, i ...
  • Ranní komentář: Dolar dál doplácí na holubičí Fed, akcie si zisky z minulého týdne drží
    Minulý týden přinesl na finanční trhy velké změny, ke kterým přispělo hlavně zasedání americké centrální banky. Ta si otevřela prostor ke snižování úrokových sazeb, čímž pomohlo akciovým indexům v USA, zatímco dostala pod značný tlak americký dolar. Na trzích se tak po minulém týdnu drží pozitivní sentiment, i když rizika, hlavně ta politická, stále mohou současný optimismus kdykoliv znovu ohrozit. Nový týden přinese vedle několika zajímavých fundamentů také summit zemí G20 v Japonsku, kde by se měli potkat americký a čínský prezidenti. Pozor také na situaci kolem Íránu, která může představovat riziko hlavně pro obchodníky na ropě.
  • Ranní komentář: Dolar díky výhledu pro sazby znovu slábne, výnosy ale zůstávají stabilní
    Včerejší seance byla hlavně o projevu šéfa americké centrální banky Jerome Powella. Ten si ponechal dveře ke snižování sazeb doširoka otevřené a trh tak dál jednoznačně počítá s jejich snížením už na červencovém zasedání. Zároveň konsenzus očekává, že by sazby měly klesnout do konce letošního roku ještě podruhé.
  • Ranní komentář: Dolar doplácí na pád výnosů a mírné zhoršení výhledu pro růst sazeb
    Minulý týden přinesl na akciové trhy další korekci, když se indexy v USA propadaly v řadě případů o více než dvě procenta. Pod tlakem byl tentokrát navíc také americký dolar, který doplatil na pád dluhopisových výnosů, který mělo na svědomí hlavně snižování výhledu pro růst amerických sazeb do roku 2019. Klíčovým tématem ale byla i nadále politická rizika v čele s brexitem a Čínou, která budou pro dění na finančních trzích rozhodující také v nadcházejících dnech.
  • Ranní komentář: Dolar i akcie navyšují své zisky, ropa pod výrazným tlakem
    Akciové indexy včera dál navyšovaly své pozice. Tentokrát ale Nasdaq za S&P 500 a Dow Jonesem částečně zaostával, přičemž solidní zisky si na zvýšených objemech připisovaly také indexy v Evropě. Nálada na trzích tak zůstává pozitivní a nic na tom nezměnily ani včera zveřejněné slabší výsledky ADP reportu z amerického trhu práce, které, stejně jako v minulém měsíci, výrazně podstřelily většinový konsenzus.
  • Ranní komentář: Dolar i americké indexy zatím drží pozice, dnes zasedá Fed
    Úterní seance přinesla mírnou korekci na indexy v USA a větší korekci na indexy v Evropě, kde výsledková sezóna nabídla několik zklamání. Většina ostatních finančních aktiv je ale i tak ve spíše vyčkávacím režimu, vzhledem k tomu, že nás už dnes čeká důležité zasedání americké centrální banky. Ta by měla večer snížit sazby a nabídnou jasnější pohled na jejich další vývoj minimálně do konce letošního roku. Trh přitom počítá s tím, že dnešní snížení sazeb nebude poslední, a to i přes stále relativně slušná data, která z USA přicházejí.
  • Ranní komentář: Dolar koriguje část zisků z tohoto týdne, dnes inflace v eurozóně a Kanadě
    Máme za sebou další klidnou seanci, která pomohla německým akciím pokračovat v mírném růstu a vrátit se až nad 12 700 euro. Na devizovém trhu pak dolar začal zlehka odevzdávat část zisků, které tento týden nabral, i když většinu ze svých pozic si zatím stále drží. Nálada na trzích zůstává dobrá, implikovaná volatilita je znovu na samotném dně a trhy zůstávají i nadále beze strachu. Včerejší seance byla bez významných fundamentů, ale ta dnešní pár zajímavých dat rozhodně přinese. Pozor přitom hlavně na výsledky inflace v eurozóně a Kanadě, které by v případě větší odchylky mohly velmi rozvlnit EUR i CAD.
  • Ranní komentář: Dolar mírně oslabuje, zlato se drží nad 1 900 USD. Dnes americký ISM
    Včerejší seance na finanční trhy žádné větší změny nepřinesla. V USA byl svátek a řada burz byla uzavřená. V Evropě se indexy obchodovaly ale pohyby byly v řádech několika desetin procenta a objemy pak hluboko podprůměrné. Dnes se situace na trzích začne vracet do normálu.
  • Ranní komentář: Dolar mírně ztrácí, dnes výsledky z amerického trhu práce
    Akciové indexy si své pozice podržely také včera a dál vyčkávají na nový stimul, který by je dokázal výrazněji rozpohybovat. Možná by se mohly dočkat už dnes, kdy budou zveřejněna důležitá data z amerického pracovního trhu, odkud přijdou výsledky nově vytvořených pracovních míst (NFP report) a prosincové míry nezaměstnanosti. Na forexu pak v posledních dvou dnech pozorujeme mírné oslabování americké měny, ke kterému přispívá pád amerických výnosů, které se u desetiletých splatností vrací zpět na 2,35 %. Daří se naopak komoditní měnám jako AUD a NZD, kterým pomáhá nejen pozitivní sentiment na trzích, ale i zlepšující se výhled v Číně.
  • Ranní komentář: Dolar na čtyřměsíčním minimu, výnosy dál klesají, výsledky PDD
    Včerejší seance přinesla několik projevů centrálních bankéřů. Christopher Waller z Fedu například naznačil, že úrokové sazby jsou dostatečně vysoké a další zvyšování už nebude potřeba. To přispělo k dalšímu poklesu amerických výnosů a oslabení dolaru, což dále podporuje pozitivní sentiment na trzích. K tomu přispívá i absence nových fundamentálních událostí a špatných zpráv, které by mohly výrazněji rozkolísat již tak vysoko oceněné trhy.
  • Ranní komentář: Dolar pokračuje v korekci dřívějších ztrát, daří se i komoditním měnám
    Včerejší seance znovu pomohla akciovým trhům korigovat dřívější ztráty, které navíc společně s akciemi likvidoval i do...
  • Ranní komentář: Dolar pokračuje v korekci dřívějších ztrát, dnes americké nové objednávky
    Včerejší seance se na finančních trzích nesla opět ve velmi poklidném duchu, když si většina akciových indexů své pozi...
  • Ranní komentář: Dolar pokračuje v korekci nedávných zisků, akcie si rekordní ocenění bez problémů drží
    Evropské akciové indexy včera neuhnuly z bočního trendu a podobně na tom byly akcie také v USA, které dál zůstávají poblíž svých historických rekordů. Týden je na fundamenty zatím docela chudý, takže na akciových trzích panuje klid a dobrá nálada. Na devizovém trhu jsme pak svědky korekce zisků americké měny, která se na páru s eurem začíná přibližovat ke hranici 1,19 EURUSD. Dnešek přinese zejména projevy centrálních bankéřů (ECB, Fed), které by mohly zanechat stopu na EURUSD. Dál ale vyčkáváme hlavně na zítřejší data v čele s americkou inflací.
  • Ranní komentář: Dolar pokračuje v korekci vůči AUD, NZD a CAD. Bitcoin zpět nad 10 tis. USD
    Začátek týdne na trzích proběhl v klidu a bez větších výkyvů. Americké indexy si své ocenění podržely a mírně rostly, přičemž v Evropě byly pondělní zisky ještě o něco vyšší. Obchodování na obou trzích ale probíhalo na podprůměrných objemech. Ze zajímavých fundamentů zaujaly hlavně výsledky amerického PMI, který zůstává na nízkých úrovních, i když z dubnových hladin dokázal růst. Mediální pozornost se pak točila hlavně okolo tématu nepokojů v amerických městech a rostoucího tlaku amerického prezidenta, který chce k jejich vyřešení povolat armádu. Dopad tohoto tématu na finanční trhy je ale zatím omezený.
  • Ranní komentář: Dolar pokračuje v oslabování, USA možná dočasně prodlouží dávky v nezaměstnanosti
    Akciové trhy za sebou mají opatrnou seanci, během které si indexy v USA připsaly jen mírné zisky, zatímco Evropa ztrácela. Náladě na trzích částečně pomohly informace o tom, že Bílý dům jedná na dočasném prodloužení podpory v nezaměstnanosti do doby, než se Kongres dohodne na dalším fiskálním balíčku. Sentimentu naopak uškodily zprávy o uzavření čínského konzulátu v Houstonu, které může vyvolat další eskalaci napětí mezi Čínou a USA.
  • Ranní komentář: Dolar po středečním výprodeji znovu stabilní, pomohla vyšší inflace
    Včerejší seance přinesla ze zajímavých fundamentů hlavně výsledky americké inflace, která v jádrové podobě dokázala překvapit meziročním růstem až na 2,1 %. To částečně pomohlo ke zvýšení amerických výnosů, které se u 10 letých splatností dostaly až nad 2,1 %, což pomohlo k zastavení výprodeje na USD, který ve středu potopil svým projevem šéf Fedu Powell. Vyšší výnosy se však nepodepsaly na ocenění rizikových aktiv v čele s akciemi, které dál zůstávají v USA na dosah historických maxim.
  • Ranní komentář: Dolar prolomil hranici 1,20 EURUSD, dnes zasedá Fed
    Včerejší seance se na akciových trzích díky svátku v Evropě nesla v klidném duchu. Velmi rušno bylo ale znovu na devizovém trhu, kde pokračoval v růstu americký dolar, kterému se i tentokrát dařilo především na páru s eurem a britskou librou. Dolar tak po breakoutu z minulého týdne začíná pomalu útočit na svá letošní maxima a o tom, zda se na ně dostane ještě v tomto týdnu, může rozhodnout už dnešní seance. Ta totiž přinese zasedání americké centrální banky a i když od Fedu trh čeká zvýšení sazeb až na příštím zasedání, doprovodný komentář dnes může dolarové páry rozhodně výrazněji rozvlnit.
  • Ranní komentář: Dolar přichází o část dřívějších zisků, brent zpět na 71 USD za barel
    Závěr minulého týdne se nevydařil americké měně, která začala korigovat část zisků, které nabrala v první polovině týdne. Korekce přišla dokonce i navzdory jinak velmi slušným výsledkům amerického HDP, které rostlo v 1Q letošního roku o 3,2 %. Za pozornost pak koncem týdne stála také situace na ropě. Ta začala ztrácet poté, co Saudové naznačili, že by mohli navýšit produkci, aby pokryli výpadky způsobené americkým rozhodnutím zrušit výjimky pro dovoz ropy z Íránu.
  • Ranní komentář: Dolar se vrací na dosah 1,23 EURUSD, dnes americká produkce a spotřebitelská důvěra
    Včerejší seance žádnou větší změnu fundamentu nepřinesla a dění na trzích tomu také odpovídalo. Akcie si své pozice podržely a za pozornost stál snad jen sílící dolar, kterému pomohly komentáře Larry Kudlowa, nového ekonomického poradce amerického prezidenta, který se vyslovil pro silný dolar. Dnes čekáme opět spíše jen na sekundární data, ze kterých budou nejzajímavější americké výsledky spotřebitelské důvěry a průmyslové produkce.
  • Ranní komentář: Dolar silnější i navzdory nižší inflaci, akcie mírně ztrácí
    Včerejší seance přinesla mírnou korekci na akciové trhy v Evropě i v USA. Ta byla však spíše než fundamentálně technicky podloženým pohybem a reakcí na solidní růst, který indexy hlavně v USA předvedly v posledních několika obchodních seancích, když dál více méně ignorovaly politická rizika Spojená s Donaldem Trumpem a jeho roztržkou s Čínou. Z makra jsme se včera dočkali hlavně výsledků CPI, které mírně podstřelily většinový konsenzus. Dolar přesto dokázal zpevňovat na většině měnových párů a například vůči euru se vrací zpět k úrovním 1,13 EURUSD.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna