Pondělí 30. prosince 2024 18:05
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox 16 let
reklama
Purple ebook obchodování ropy

Týden na pražské burze: 3Q výsledky načal Unipetrol. Orco -16 %, před STARTem neztratil KITD

26.10.2012 19:37  Autor: Patria  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Ztrátový je právě uplynulý týden pro index pražské burzy PX jako celek i naprostou většinu SPADových titulů. Na straně poklesů dominují akcie developera Orco, které ústupem o bezmála 16 procent na 63,5 Kč v týdnu vracejí nemalou část dříve nakumulovaných zisků s podporou nového největšího akcionáře, na růstové straně naopak zůstávají pouze akcie KIT digital, které se rozloučily se segmentem SPAD a od pondělka vedle hlavního obchodování na americkém trhu Nasdaq v Praze zůstanou na novém trhu START. Bilance týdne znamená +2,4 % na 46,1 Kč.

Výraznější ztrátě v týdnu odolaly akcie Telefóniky ČR, VIG s potvrzenou chutí k dalších akvizicím v regionu CEE a dlouho také další defensivní titul Pegas Nonwovens. Ten v závěru týdne stáhla níže zpráva o odchodu významného zákazníka Kimberly-Clark z evropského trhu plenek pro děti s jeho značkou Huggies. Pegas je dodavatelem jak jeho, tak i lídra trhu Procter & Gamble se značkou Pampers. Pegas vyhodnocuje, zda pro část své produkce bude nucen hledat jiného zákazníka, nebo ne. Místo K-C na trhu téměř jistě zastoupí konkurence.

Záleží která. Kolem 2 % ztratily akcie CETV a ČEZu, kolem 3 % banky. Na Komerční banku dolehlo skrze mateřskou Societe Generale snížení výhledu pro rating od Standard & Poor's na negativní.

V příštím týdnu pokračuje tuzemská výsledková sezóna za 3Q. V úterý 30. října před trhem je na pořadu dne Erste Bank, ve středu 31. října před trhem pak CETV.

Vítězové a poražení pražské burzy v právě uplynulém týdnu:
Růsty% změnaZávěr KčPoklesy% změnaZávěr Kč
KIT digital2,4446,1Orco-15,8963,5
Fortuna0,2987,3PM ČR-3,6510550
KB-3,54000
Pegas-3,22451
AAA Auto-2,5524,45
ČEZ-2,12716,5
CETV-2127,89
Unipetrol-1,36167,99
NWR-1,0884,1
Telefónica CR-1,01383
VIG-0,73821,5


Přes dopolední poklesy uhájila zelenou nulu pražská burza v úvodu týdne. Pomohl bankovní sektor poté, co závěrečná zpráva ze summitu EU oddálila vidinu blízkého zavedení jednotného bankovního dohledu. Unipetrol ponechal bez povšimnutí překvapivou zprávu o nedostatku jeho stěžejní suroviny. Dle tisku má skupina problém s nákupem suroviny prostřednictvím ropovodu IKL z německého Ingolstadtu, a zastaví proto na týden provoz v rafinerie v Kralupech nad Vltavou. Plánovaná, týden a půl dlouhá, odstávka provozu a údržby zařízení již začala. Telefónica CR přes snížení doporučení od HSBC na „neutral“ z „overweight“ dokázala růst na 390,90 Kč.

Mít nižší cenu, dostatečně silný kapitál na tři až pět let, abych přežil období, kdy mi stávající operátoři budou "házet klacky pod nohy". Za tu dobu si vybudovat vlastní síť. A mít svůj způsob prodeje služeb, například skrze virtuální operátory, spolu s elektřinou, plynem nebo pojištěním. Taková může být cesta za prosazením nového operátora v ČR podle místopředsedy představenstva Dial Telecom a šéfa VOLNÝ Aleše Zemana, který odpovídal čtenářům v online rozhovoru na Patria.cz. Pro stávající operátory nová konkurence nemusí dle něho nutně znamenat nižší ziskovost, potažmo tržby. Spíše poskytnutí většího objemu služeb za stejné peníze. Již blízká budoucnost pak podle Zemana například přinese zásadní změnu v účtování telekomunikačních služeb, kdy technicky vzato už neexistuje racionální důvod pro účtování volání po minutách a po vteřinách.

Premiéru na pražské burze měly v pondělí akcie společnosti Tatry Mountain Resorts. Prvního obchodu se ale akcie vlastníka lyžařských areálů a hotelů v Nízkých a Vysokých Tatrách nedočkaly nejen v pondělí, ale pořádně ani v celém týdnu.

Úterní obchodování skončilo pro domácí trh výraznou ztrátou, PX odepsal 1,8 %. Horší výsledky nabízející výsledková sezóna zhoršila sentiment investorů. Generální ředitel pražské burzy Petr Koblic v rozhovoru pro Patria.cz potvrdil, že v listopadu zároveň přejde burza na novou obchodní platformu Xetra a doplnil i další podrobnosti.

Nejvíce ze všech titulů propadla rakouská Erste Bank, která s 2,5% ztrátou následovala západoevropský sektor. Ztrácel ČEZ i NWR. ČEZ oznámil, že na 18. prosince svolává mimořádnou valnou hromadu akcionářů. Důvodem pozdějšího svolání je harmonogram vyčlenění elektrárny Dětmarovice do samostatné dceřiné společnosti, aby byla připravena na eventuální prodej. Firma ale zároveň uvedla, že to neznamená, že k samotnému prodeji skutečně dojde. Generální ředitel JSW, největšího producenta koksovatelného uhlí v EU, uvedl, že po poklesu globálních cen koksovatelného uhlí o desetinu na 170 USD/barel v tomto čtvrtletí čeká jejich stagnaci v 1Q13 a ani následně nelze čekat citelné zlepšení. Firma proto podle něho možná nezvládne vygenerovat zisk ani v tomto ani v příštím čtvrtletí a hodlá upozadit prodeje koksovatelného uhlí ve prospěch jiných produktů, jako je energetické uhlí.

Unipetrol informoval, že PARAMO a ORLEN Asfalt se dohodly na prodeji 100% podílu v Paramo Asfalt s.r.o. pod mateřský koncern PKN Orlen za 116,1 milionu korun. Akcie Unipetrolu však ani dnes na tuto zprávu nijak nezareagovaly.

Polovina týdne přinesla indexu PX vlažný zisk, ale za podprůměrné aktivity. Index končil o 0,6 % výše na úrovni 978 bodů. Bulharsko chce z plánovaného prodeje zhruba třetinových podílů ve dvou distribučních společnostech získat alespoň 104,3 milionu leva (asi 69 milionů USD). To mírně přesahuje částku, o níž se dříve zmínil šéf privatizační agentury Emil Karanikolov, podle něhož by měl prodej podílů vynést státní kase alespoň 100 milionů leva. Firmy, v nichž se Sofia chystá podíly prodávat, ovládá ČEZ. Ten zatím oficiálně nesdělil, zda bude usilovat o totéž a bude se snažit zvýšit svůj 67procentní podíl, který v obou firmách drží. České domácnosti i podniky si příští rok zřejmě znovu připlatí za elektřinu kvůli OZE dotacím. Vláda schválila návrh, který předpokládá na jedné straně zvýšení dotací o sedm miliard korun, na druhé snížení příspěvku. Podle předběžných odhadů výsledek znamená zdražení elektřiny pro domácnosti o dvě až čtyři procenta.

O 1,5 procenta výše končil VIG. Šéf skupiny Peter Hagen uvedl, že VIG zvažuje dvě až tři akvizice, na které má dostupné zdroje v rozsahu 1,5 miliardy eur předtím, než by si pro další finance šla na trhu. Hagen upřesnil, že VIG nicméně cílí na drobnější akvizice s investicí do 100 milionů eur/případ a zajímá se zejména o trhy Polska, Maďarska a Ukrajiny.

Na český trh se podle středečních informací médií chystá již na začátku listopadu vstoupit první virtuální mobilní operátor. Na poskytování služeb tohoto typu se údajně dohodlo vydavatelství Ringier s Telefónikou CR. Operátor by měl údajně fungovat pod označením Blesk Mobil. Oficiální potvrzení zatím od obou zmíněných firem chybí. Akcie Telefóniky CR mírně posílily. Za doporučené na prodej označili akcie Telefóniky kvůli možnému příchodu nového operátora analytici KBC Securities, kteří očekávají negativní dopad do hospodaření.

Ve čtvrtek PX nedokázal odpovědět na pozitivní náladu, která zavládla v Evropě a na Wall Street. Investoři v Evropě i v zámoří reagovali na záplavu korporátních výsledků za 3Q. Tuzemskou výsledkovou sezónu za 3Q zahájil Unipetrol. Překonal odhady analytiků na všech úrovních zisků a vrátil se do černých čísel po čtyřech ztrátových čtvrtletích. Finanční ředitel Unipetrolu Mariusz Kedra v následném komentáři uvedl, že firma splní cíl pozitivního provozního zisku za celý rok 2012, obtížné ale bude dosáhnout celoročně pozitivní hodnoty cash flow s tím, že nad vývojem ekonomiky ve 4Q visí značné otazníky. Kedra také uvedl, že s nástupem 4Q Unipetrol pozoruje opětovné zhoršování rafinérských marží, zatímco marže v petrochemii zůstávají stabilní. Výsledky nad očekávání představila také mateřská společnost PKN Orlen, která navíc „vážně“ zvažuje výplatu dividendy.

Kuřáci za krabičku cigaret v příštích dvou letech zaplatí v průměru o čtyři koruny víc. Důvodem je zvýšení spotřební daně kvůli směrnici EU, kterou v podobě normy schválil Senát a následně ji dostane k podpisu prezident. Více by měly podražit levnější značky cigaret.

V samotném závěru týdne skončila pražská burza výrazněji v červeném, PX ztratil 1,3 %.Na domácím trhu výraznějším propadem prošla Komerční banka, která utrpěla 2,8% ztrátu a končila těsně nad 4 000 Kč metou. Komerční banku skrze mateřskou Societe Generale zasáhl negativní výhled na udržení ratingu. Standard & Poor?s kvůli zhoršujícímu se prostředí pro fungování bank zhoršila části francouzských bank rating, části jej potvrdila s negativním výhledem. Société Générale obdržela negativní výhled na udržení ratingu „A/A-1“, dosavadní výhled byl stabilní. Hodnocení je shodné pro Komerční banku. Podle S&P roste v Evropě riziko hlubší recese, francouzský realitní trh pak čeká pokles cen. Při křehkosti přístupu k tržnímu financování tyto faktory dále zatlačí na konkurenční podmínky a výsledky francouzských bank, očekává S&P .

Aktivitu u energetických titulů na „bedra“ převzal ČEZ. Zdroje Lidových novin uvádějí, že čtyři zájemci o elektrárnu Dětmarovice nabízejí kolem jedné miliardy, což je méně než očekávali naši analytici. ČEZ bude muset prodat nejméně jednu elektrárnu o výkonu 800 MW, aby tak ukončil šetření Evropské komise, zda ČEZ v minulosti nezneužíval svou dominantní pozici na tuzemském elektroenergetickém trhu. Z menších zástupců se dařilo akciím KIT digital, jež navazovaly na svůj včerejší 8% růst v zámoří. Dnes na konci obchodování skončilo působení KIT digital ve SPADu, od pondělka však bude možné titulu dále obchodovat na novém trhu START.

Poklesem si vedle akcií Orco prošel také tuzemský výrobce netkaných textilií. Pegas Nowovens odepsal 2,7 % k 451,5 Kč v reakci na oznámení Kimberly-Clark, která opouští velkou část evropského trhu plenek pro děti, jelikož hospodaření firmy v tomto segmentu bylo dlouhodobě u nuly. Podíl K-C, velkého zákazníka Pegas Nonwovens, na tuzemském trhu je odhadován na nízký dvouciferný, lídr trhu Procter & Gamble se značkou Pampers obsazuje zhruba polovinu trhu. Pro Pegas je důležité jednak, že je dodavatelem jak K-C tak také P&G a v rámci ústupu K-C z trhu lze očekávat přesměrování dodávek Pegas k jiným odběratelům, kteří zastoupí místo K-C na trhu, který by se neměl objemově zmenšit. Důležité pak také je, že K-C nehodlá uzavřít českou továrnu ve východočeské Jaroměři, ani v ní omezovat provoz. Je strategická a jedna z klíčových v Evropě. Mluvčí Pegas Kouřil uvedl, že firma dopady rozhodnutí K-C vyhodnocuje, zpráva je čerstvá.

Průběh tuzemské výsledkové sezóny můžete sledovat na odkaze zde.

Jednotlivé zprávy k tuzemským akciovým titulům sledujte v sekci Akcie ČR - ZDE.

Zdroj: Patria, burzovní lístek, burzovní zprávy, burzovní zpravodajství, cena akcií Unipetrol, Telefonica O2 akcie, Telefonica akcie

Klíčová slova: Finance | Peníze | Nasdaq | Pražská burza | Výsledková sezóna | Dividendy | Recese | Daně | Kapitál | Akcie | Akvizice | Burza | Cash flow | Marže | Rating | Riziko | Sentiment | Wall Street | Analytici | Banky | Doporučení | EUR | USD | ČEZ | Obchodování | Komerční banka | Patria | Investoři | EU | Zisk | Výsledky | Obchodovat | Financování | Burzy | Index | Akcie CETV | Akcie Unipetrolu | Banka | Burzovní lístek | Burzovní zpravodajství | Burzovní zprávy | Cena | Cena akcií | Cena akcií Unipetrol | Fortuna | HSBC | Tatry Mountain Resorts | Patria.cz | Société Générale | Telefonica akcie | Telefonica O2 akcie | Trh | Zpráva | Zpravodajství | Zprávy | CEE | Overweight | SPAD | Tržby | Komise | Burze | Bankovní sektor | Petr Koblic | Erste Bank | Index pražské burzy PX | Index pražské burzy | KBC | Firmy | Standard & Poor's | Xetra | Realitní trh | AAA | S&P | Erste | Unipetrol | VIG | Pegas Nonwovens | Ředitel pražské burzy | Výhled | Očekávání | Podniky | Akcie společnosti | Odhady analytiků | Pokles cen | KB | Obchodování na americkém trhu | Týden na pražské burze | Gamble | Blízká budoucnost | Ekonomiky | Společnost | Hospodaření firmy | Pegas | Prodej podílů | Firma | Generální ředitel | P&G | Koncern | Procter & Gamble | Miliardy | Telecom | Domácnosti | Výsledkové sezóny | | Bilance | Mateřská společnost | Ziskovost | Pražské burzy | Miliardy eur | Prezident | Investoři v Evropě | Hospodaření | Negativní výhled | Trhy | Budoucnost | Společnosti | Spotřební daně | Finanční ředitel | Konkurence | Sentiment investorů | Negativní dopad | TIM | Mobilní operátor | Bulharsko | Zlepšení | Růst | Leva | Uhlí | PKN Orlen | O2 | Pokles | ČR | Telefónica | Blesk | Prodej |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Týden na pražské burze: Manažer Monety nakupuje akcie, inflace opět roste
    V uplynulém týdnu se investoři zaměřili na výsledky Komerční banky, které dopadly poměrně dobře. Co již tak dobré nebylo byla inflace. Tuzemský index spotřebitelských cen vzrostl meziročně o 17,5 % a opět ukrojil část z úspor střadatelů. Zajímavou událostí v minulém týdnu byl i nákup akcií manažera Monety.
  • Týden na pražské burze: Na horské dráze nejvýš NWR, ztráty na ředíce-oddlužujícím Orcu a CETV s nedůvěrou GS
    Domácí burza se v tomto týdnu pod střídajícím se optimismem a obavami vzorově zavlnila, aby jen přerozdala procenta mezi tituly a indexu PX ponechal to, s čím do týdne vkročil. Dobré zprávy střídaly ty slabé a nakonec velmi nadějný páteční růst, který mohl přinést zisky v řádu procent, zhatily postupně sáknoucí spekulace, že ještě dnes dojde na naplnění hrozby ratingové agentury Standard & Poor?s a řadě zemí eurozóny bude sražen jejich rating. Podle posledních zpráv má na zveřejnění dojít po závěru trhů v USA. Červeň tak zasáhla Prahu, Evropu i Wall Street.
  • Týden na pražské burze: Proč je koruna tak silná?
    V uplynulém týdnu jsme získali mnoho makroekonomických dat. Nejzajímavějším údajem bylo zveřejnění prosincové inflace, která opět ukázala pokles. Mimo to nám ČNB doručila údaje o devizových rezervách.
  • Týden na pražské burze: Přinese válečná daň rozpočtu očekávaný příjem?
    Uplynulý týden přinesl pokles napříč evropským akciovým trhem. Jedinou makroekonomickou událostí tuzemské ekonomiky bylo zveřejnění konjunkturálních průzkumů. V následujícím týdnu nás čeká pokračování výsledkové sezóny na pražské burze, kde bude zveřejňovat Erste. Budou zisky bankovního sektoru dostatečné, aby pokryly vládní výdaje na pomoc občanům?
  • Týden na pražské burze: Solidní výsledky VIG a topící se tuzemský hypoteční trh
    V uplynulém týdnu jsme byli svědky několika makroekonomických událostí, nejvýznamnější z nich bylo zveřejnění tuzemského PPI. Přestože se výsledková sezóna blíží ke konci, zajimavých momentů je stále mnoho, jedním z nich bylo i zveřejnění reportu Vienna Insurance Group.
  • Týden na pražské burze: Vláda chce zestátnit ČEZ za každou cenu, koruna stále posiluje
    Akciové indexy v uplynulém týdnu získaly i díky zveřejnění pozitivních zpráv z USA, kde mimo jiné pokračuje výsledková sezóna. Nejziskovějším titulem pražské burzy se stal ČEZ, který velmi pozitivně reagoval na jednání Legislativní rady vlády. Nicméně po odmítnutí návrhu, jež by připravil cestu k pohodlnému zestátnění ČEZ, akcie největšího producenta ztratily dynamiku. V příštím týdnu bude kromě HDP zveřejněno i rozhodnutí ze zasedání ČNB a zimní makroekonomická prognóza 2023. Více informací již nyní v našem videu. V pátek 3. února pak zahájí výsledkovou sezónu Moneta, od které se čeká doručení výnosů za 4. čtvrtletí ve výši 2,78 mld. korun a čistého zisku 709 mil. Kč.
  • 📊 Týden na pražské burze: Výhled na vysoké zdanění ČEZ a výrazné snížení inflace
    V uplynulém týdnu jsme měli možnost sledovat několik zajímavých makroekonomických událostí. Nejvýraznější vliv na evropské akciové trhy mělo zveřejnění americké inflace, která zlepšila obecný sentiment a přispěla i k růstu pražského indexu. Kromě toho byly doručeny výsledky ČEZ, jež dopadly výrazně nad očekáváním, navíc vedení společnosti oznámilo, s jakým zdaněním počítá.
  • Týden na pražské burze: Výplach na akciích Komerční banky a insider transakce v Kofole
    Akcie na pražské burze zaznamenaly v minulém týdnu výrazné poklesy. Kromě velkých pohybů byla zaznamenána i insider transakce v Kofole a data z výrobního sektoru.
  • Týden na pražské burze: Výsledková sezóna začala, ČEZ očekává 60miliardový zisk
    Minulý týden byl kvůli státnímu svátku na pražské burze o jednu seanci kratší. Generální ředitel energetické skupiny ČEZ v neděli uvedl, že společnost nadále počítá s čistým ziskem pro letošní rok v rozmezí 60 – 65 miliard korun. Ve čtvrtek 27.10. zahájila výsledkovou sezónu za 3. čtvrtletí Moneta, přičemž v tomto týdnu budou následovat výsledky Erste a Komerční banky. Nejdůležitější makroekonomickou událostí, která nás čeká ve čtvrtek, bude zveřejnění výše sazeb ze strany ČNB.
  • Týden na pražské burze: 18% inflace a topící se ČEZ
    Inflace dosáhla v září meziročního růstu o 18 %, což je nejvíce od prosince 1993. Tyto zprávy se spolu s dalšími makroekonomickými údaji propsaly do výkonnosti pražského indexu PX (CZKCASH), který v minulém týdnu ztrácel. Akcie ČEZ (CEZ1.CZ) v minulém týdnu padaly volným pádem a odepsaly téměř 13 %.
  • Týden na pražské burze: 3,33 do tisíce. Erste +14 %
    Opožděný lednový efekt na domácí akciové burze pokračuje. Pokud se jejímu hlavnímu indexu PX podaří posílit o dalších 3,33 procenta, prolomí hranici jednoho tisíce bodů směrem vzhůru. V týdnu právě uplynulém přidal 3,74 procenta výše na metu 967,80 bodu. V čele SPADového pole se s odstupem skví akcie Erste, zlepšující si reputaci. V tomto týdnu, na vlně růstu finančního sektoru v celé Evropě, posílily o bezmála 14 procent nad 430 korun za akcii a ze svého letošního dna 9. ledna na 313 korunách titul posílil již o 38 %.
  • Týden na pražské burze: 7. 10. 2022
    Pražská burza v uplynulém týdnu získala i přes zhoršující se sentiment na evropských trzích a v USA. Nejvíce tuzemský trh ovlivnilo zveřejnění domácího PMI z výrobního sektoru. Následující týden bude pro akcie obchodované na primárním trhu poměrně zajímavý, protože již v úterý se dozvíme údaje o tuzemské inflaci, která by dle odhadů měla meziročně dosáhnout stejně jako v srpnu na 17,2 %.
  • Týden na trzích: Akcie i přes krátkodobé korekce udržují trend
    Akciové trhy se začínají čím dál více soustředit na reálná data z ekonomiky, jelikož pochopily, že americký Fed již nemá čím překvapit a další pohyb v sazbách bude níže. Krátkodobě je na trzích cítit volatilita, kterou pravděpodobně způsobují spekulanti výběry rychlých zisků, jakmile se indexy dostanou na nová historická maxima. Tahounem však začíná být čím dál více index S&P 500, což ukazuje na více rozprostřené zisky mezi sektory. V týdnu nás čekají data americké inflace za měsíc únor. Jde o nejdůležitější makro týdne, které bude pro trhy jakýmsi zdrojem volatility, nicméně pokud dopadne poblíž očekávaní, na aktuálním trendu by se nic měnit nemělo.
  • Týden na trzích: Akcie klesají druhý týden v řadě. Big tech táhne výprodeje
    Ve Spojených státech se naplno rozjela výsledková sezona za třetí kvartál. Společnosti sice nereportovaly vyloženě špatné výsledky, ale investoři i přesto akcie společností ztrestali. Právě propad technologických společností spolu s relativně vysokými výnosy z amerických státních dluhopisů dostaly pod tlak akciové indexy, které ztrácely již druhý týden v řadě. Následující týden bude opět velmi zajímavý. Čeká nás zasedání Fedu, které dolní data z amerického trhu práce a výsledky dalších zajímavých firem v USA. O volatilitu by tedy mělo být postaráno.
  • Týden na trzích: Akcie sází na stabilizaci v bankovním sektoru!
    Máme za sebou další týden na trzích, který přinesl růstu napříč akciovým trhem. Ty uzavíraly kvartál a nálada vytáhnout z trhu maximum byla skutečně velmi pozitivní. Nejvíce se dařilo technologickým akciím, ale rostly také další sektory. Hlavním důvodem bylo uklidnění v bankovním sektoru a lepší likvidita, který podporuje především důvěru, že fed v případě většího problému zasáhne.
  • Týden na trzích: Akcie uzavřely nejlepší měsíc v roce!
    Akciové indexy po celém světě uzavřely nejlepší měsíc v letošním roce. Především zisky v Evropě velmi překvapily, jelikož si celý region prochází velmi pochmurnou expanzí. Obecně toho však minulý týden příliš nenabídl a nedostatek špatných zpráv stačil k dalšímu růst akcií. Nic se nemění ani na dluhopisovém trhu, který podobně jako akcie masivně roste. To vše vzbuzuje jisté obavy z udržitelnosti celého pohybu, který máme za sebou. To nejdůležitější jsem shrnul v týdenním přehledu a pokusil se zasadit do celkového kontextu.
  • Týden na trzích: Akcie začínají rok níže. EV výrobci přezásobují trh
    První týden v roce 2024 začaly akciové trhy výraznou korekcí, která se zatím nese v duchu korekce technické a na celkovou nákladu na trzích nemá zásadní dopad. Kromě dat z amerického trhu práce, který opět překvapil nahoru, jsem viděli také překvapivé snížení výhledu pro akcie Apple. BYD se mezitím stala největší EV automobilkou světa, ale boj o první příčky ve stínu klesající poptávky může být v letošním roce problém pro celý segment.
  • Týden na trzích: Akcie znovu začínají ohrožovat vyšší výnosy
    Obchodování na finančních trzích přineslo po delší době zajímavější price action. Akciové indexy začaly reagovat na rostoucí výnosy z amerických státních dluhopisů, kdy desetiletý výnos dosáhl téměř 4,2 %. To doplnila výsledková sezóna, která přinesla další zajímavé společnosti včetně Apple a Amazon. Uvidíme zda se podaří akciovým indexům korekci z minulého týdne zvrátit, nebo naváží dalšími propady. Pokračovat bude výsledková sezóna a dočkáme se zveřejnění americké inflace CPI.
  • Týden na trzích: Americká ekonomika nechce zpomalit. Výsledková sezóna zatím nad očekávání
    Další týden na trzích přinesl mnoho velmi zajímavých událostí v čele s výsledkovou sezónou za druhý kvartál a zasedáním nejdůležitějších centrálních bank pro světovou ekonomiku. Akciové trhy se opět vrátily k růstu, ačkoliv fundament na akciích za tak odolný není.
  • Týden na trzích: Bear market rally je u konce! Co čekat od zbytku roku?
    Máme za sebou nejdůležitější týden konce letošního roku, který přinesl spoustu zajímavých událostí, ale také zásadní změnu v dosavadním myšlení investorů. Fed stále nedal nohu z brzdy a chystá se pokračovat v brždění ekonomiky. Inflace mezitím dala jasný signál, že je na ústupu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy