Ticker Tape by TradingView
US100 maže ranní ztráty 📈
Investoři se vracejí k americkým akciím a obracejí úvodní výprodej v očekávání tzv. „Dne osvobození“, během něhož americký prezident Donald Trump představí zcela novou celní politiku USA, včetně zavedení cel na blíže nespecifikovaný počet zemí a zboží.
- Trump uvedl, že bude k ostatním zemím „velmi vstřícný“. Včera mluvčí Bílého domu Leavittová naznačila, že Trump „vážně zvažuje“ aktuální vývoj na trzích.
- Podle anonymních zdrojů obeznámených s plány americké administrativy připravuje Úřad obchodního zmocněnce třetí variantu: plošná cla na vybranou skupinu zemí, která by pravděpodobně byla mírnější než dříve zvažovaná 20% univerzální cla.
- Ministr financí Scott Bessent zároveň varoval, že navržené změny budou předmětem vyjednávání, což snižuje riziko extrémních kroků.
- Březnová změna zaměstnanosti podle ADP reportu výrazně překonala očekávání – 155 tis. oproti odhadu 120 tis. To naznačuje, že obavy z recese v USA mohou být předčasné. Také průmyslová produkce vzrostla více, než se čekalo: o 0,6 % m/m oproti očekávání 0,5 %. Všechny tyto faktory přispívají k přesvědčení trhu, že „celní válka“ a „Den osvobození“ jsou pro Trumpa nástrojem vyjednávání, nikoliv novým rámcem hospodářské politiky USA.
Všechny tyto faktory přispívají k přesvědčení trhu, že „celní válka“ a „Den osvobození“ jsou pro Trumpa nástrojem vyjednávání, nikoliv novým rámcem hospodářské politiky USA.
US100 (interval H1)
Index US100 maže ztráty po otevření americké seance a aktuálně ztrácí méně než 0,3 %, oproti dřívějšímu poklesu o téměř 1,3 % po zveřejnění dat ADP. Při pohledu na předchozí cenové reakce se zdá, že oblast kolem 19 300 bodů by mohla představovat důležitou podporu pro býky.
Na časovém rámci M30 aktuálně probíhá retest 200periodického klouzavého průměru EMA (zlatá křivka). Tato oblast by mohla v krátkodobém horizontu představovat klíčovou rezistenci.
Zdroj: xStation5
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 69% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: USA | Recese | EMA | Investování | MIFID | Riziko | Výkonnost | Doporučení | Obchodování | Americký prezident | XTB | Investoři | EU | Donald Trump | Index | Investiční strategie | Investiční | Investiční doporučení | Výprodej | Předpověď | Komise | Průmyslová produkce | Podnikání | Ministr financí | Aktuální vývoj | Ztráty | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | Celní válka | Vývoj na trzích | Recese v USA | Obavy z recese | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Prezident Donald Trump | Vysoké riziko | ADP | Finanční ztráty | Zavedení cel | Investujte | xStation5 | US100 | Index US100 | Poradenství | Komunikace | Trump | Prezident | Situace | Vývoj | CL | JDE | Společnost XTB | Mluvčí Bílého domu | Nařízení | Riziko ztráty | Plány | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Válka | Vice | Obavy z recese v USA | Mluvčí | Hospodářské politiky | 256/2004 | Odpovědnost | Směrnice | Investování je rizikové | Osvobození | Scott Bessent |
Čtěte více
-
🔽 US100 klesá pred kľúčovým obchodovaním na Wall Street 📉
Globálne akciové trhy opäť klesajú pred kľúčovým obchodovaním na Wall Street. Bude to prvé americké obchodovanie po dlhom víkende a prvé po tom, čo Tesla nebola zahrnutá do rebalansovania S&P 500. Americký výrobca elektrických vozidiel sa údajne v predobchodnej fáze obchoduje o približne 10% nižšie v porovnaní s piatkovými uzatváracími cenami. US100 sa dnes obchoduje o 1,2% nižšie. Obchodníci by mali očakávať zvýšenú volatilitu okolo 15:30, keď sa začne obchodovanie na Wall Street. -
🔴US100 klesá pred zápisnicou FOMC
Fed sa na júnovom zasadnutí rozhodol ponechať úrokové sadzby na nezmenenej úrovni, čo bolo v súlade s očakávaniami trhu. Bolo to prvýkrát, čo Fed ponechal sadzby nezmenené po desiatich po sebe nasledujúcich zvýšeniach sadzieb za posledných 15 mesiacov. Hoci viacerí účastníci trhu očakávali, že by mohlo ísť o koniec cyklu zvyšovania sadzieb v Spojených štátoch, Fed vykonal jednoznačne jastrabiu revíziu prognóz, ktoré teraz naznačujú ďalšie dve zvýšenia sadzieb v tomto roku. Vysvetlí zápisnica kroky Fedu? -
🔽 US100 klesá před FOMC
Zápisy FOMC budou zveřejněny dnes v 19:00 GMT a budou klíčovou zprávou dne. Dokument bude souviset s prosincovým zasedáním, na kterém zůstaly sazby beze změny a projekce úrokových sazeb FOMC byly výrazně revidovány. Předseda Fedu Powell navíc připustil, že centrální bankéři na zasedání diskutovali o snížení sazeb, což vyvolalo nárůst rizikových aktiv. Zápis z FOMC však může ukázat, že schůzka nebyla tak holubičí, jak si někteří myslí. -
US100 klesá před NFP 📉
S ohledem na negativní překvapení z dat ADP, vyšší nároky v nezaměstnanosti a další makroekonomická data je pravděpodobné, že zpráva o NFP také klesne pod konsensus. -
🔽 US100 klesá před zveřejněním ADP
Zpráva ADP o zaměstnanosti za březen, jejíž zveřejnění je naplánováno na 14:15, je jedním ze dvou klíčových údajů, které budou dnes v USA zveřejněny (druhým je ISM ve službách v 16:00). Zpráva bude jedním z posledních indikátorů před zprávou NFP za březen, která je naplánována na tento pátek na 14:30. Zpráva bude bedlivě sledována, protože americký trh práce se možná dostává do bodu zvratu. Zatímco do této chvíle se jakékoli zhoršení týkalo převážně jen předstihových ukazatelů, jako jsou dílčí indexy zaměstnanosti ISM. V poslední době však začaly znepokojivé známky vykazovat i hlavní údaje. Konkrétně včera zveřejněné údaje o počtu volných pracovních míst (JOLTS) vykázaly velký pokles. Pokles počtu volných pracovních míst je silným signálem, že americká ekonomika skutečně zpomaluje a že dopad tohoto zpomalení se může brzy projevit na trhu práce. -
US100 klesl o více než 2 % v reakci na pokračování růstu výnosů
US100 index maže nedávné zisky a jeho ztráty už dnes překročily 2 %. Jedním z hlavních důvodů mohou být rostoucí ceny dluhopisů. Investoři věří, že americká centrální banka bude dále v tomto roce utahovat měnovou politiku, a to i přes šíření mutace Omicron. Okolo 58 % investorů věří, že Fed začne zvedat sazby už na březnovém zasedání. Ještě před měsícem to bylo pouhých 27 % investorů (dle Fed Funds Futures data). Výnos z desetiletých amerických dluhopisů posílil na 6týdenní maximum na 1,67 % a pětiletý výnos dosáhl na 1,392 % - nejvýše od února 2020. Výnos z 30letých dluhopisů dosáhl na 2,06 % - nejvýše od 26. října. Na sentimentu na trzích se dnes podepsal také výsledek indexu ISM ve výrobě v USA, který klesl na roční minimum. -
📉US100 klesol k úrovni 13,000 bodov❗
Globálne akciové trhy sa dnes obchodujú nižšie, na čo tlačí slabý výkon technologických akcií. US100 je najhorší americký index, pretože klesá o 1,4%, zatiaľ čo index US2000 s nízkou kapitalizáciou klesá o 1,1%. -
📉US100 klesol na najnižšiu úroveň od januára❗
Index US100 dnes prudko poklesol napriek pozitívnemu začiatku obchodovania na Wall Street. Toto je ďalšia reakcia na rastúce výnosy na dlhopisoch v USA. Predseda Fedu Powell dnes o 18:00 prednesie prejav, počas ktorého môže ovplyvniť vývoj na akciových trhoch. V súčasnosti index testuje úroveň 12 500 bodov, čo sa zhoduje s menšou štruktúrou Overbalance z minulého októbra. Väčšia štruktúra ukazuje, že podpora sa nachádza okolo úrovne 12 000 bodov, tesne nad 61,8 retracementom posledného silného trendu. -
📉US100 klesol o viac ako 3.5%❗
Hlavné indexy na Wall Street sa vo štvrtok obchodujú pod tlakom, keďže oživenie vyvolané Fedom stratilo dynamiku. Poklesy sú najhlbšie na Nasdaqu, ktorý klesol o viac ako 3,0 % v dôsledku slabých štvrťročných výsledkov niekoľkých spoločností vrátane eBay, Shopify a Etsy. Zdá sa, že investori si uvedomili, že Fed bude aj naďalej zvyšovať úrokové sadzby a v súčasnosti sú vysoké valuácie spoločností, najmä v technologickom sektore, pri takejto politike neudržateľné, najmä vzhľadom na pretrvávajúce problémy s dodávateľskými reťazcami a nepriaznivé ekonomické vyhliadky. -
📉 US100 klesol pod 15 000 bodov
To, čo vyzeralo ako začiatok zotavovacej rally, sa rýchlo ukázalo ako ďalší falošný odraz. Napriek tomu, že americké indexy na začiatku včerajšej seansy na Wall Street mierne posilnili, nálada sa rýchlo zhoršila a americké akcie zaznamenali ďalší prudký pokles. Existuje niekoľko dôvodov, ktoré prispeli k poklesu na akciových trhov -
📈US 100 nad hladinou 13100 bodov❗
Po začiatku amerického obchodovania je index Nasdaq (US100) najvýkonnejší a obchoduje sa nad psychologickou úrovňou 13 000 bodov. Technologické akcie sa odrazili od nedávneho poklesu. Výnosy 10R dlhopisov v USA dnes klesli z 14-mesačných maxím na zhruba 1,7%. Akcie spoločnosti Tesla vyskočili takmer o 6% po tom, čo spoločnosť Ark Invest uviedla, že očakáva, že cena akcií spoločnosti dosiahne do roku 2025 hranicu 3 000 dolárov. Pri pohľade z technického hľadiska na interval H4 je vidieť, že sa stav obrátenej hlavy a ramien zvyšuje. Koncom minulého týždňa sa kupujúcim podarilo obhájiť podporu na úrovni 12 760 bodov, čo znamená, že je možné pokračovať v pohybe smerom nahor do zóny odporu vo výške 13 300 bodov. -
US100 nad 15 000 body! ⚡
Zveřejnění dalších silných údajů z amerického trhu práce - ačkoli nepřineslo trhem požadovaný pokles zaměstnanosti - se ukázalo jako příležitost "prodat fakta". -
⏫US100 na konci týdne roste o 1,3 %!
Výsledky Netflixu investory pozitivně překvapily - samozřejmě pokud jde o růst počtu předplatitelů, nikoli nutně o finanční údaje. Výrazně vzrostly i akcie dalších streamovacích společností, jako jsou Amazon a Disney. Posílila také společnost Alphabet, přestože oznámila, že hodlá propustit 12 000 lidí. To souvisí s tím, že během pandemie některé technologické společnosti najímaly příliš mnoho lidí. Napříč celým odvětvím je však zřejmé, že silný růst zaměstnanosti z posledních dvou let je nyní revidován. -
⏫US100 na nových historických maximech!
US100 dnes posiluje přibližně o 0,8 %, ale je na nových denních historických maximech poblíž 17240 bodů! Zisky jsou motivovány návratem pozitivního sentimentu u společností zabývajících se špičkovými technologiemi, především výrobou polovodičů, resp. společností, které je využívají. Včera jsme kromě mohutného odrazu na TSMC - nejvýznamnějším světovém výrobci čipů - zaznamenali také silný odraz akcií Nvidie (nová historická maxima) a společnosti Apple, která produkty TSMC využívá. Silný výkon společnosti TSMC naznačuje také dobré výsledky společnosti Apple. -
US100 na nových týdenních maximech📈
Druhá fáze závěrečné obchodní seance tohoto týdne přinesla výrazné zisky indexů na Wall Street. Futures na US100 dnes překonaly pásmo nedávných lokálních maxim a nyní se obchodují na úrovních, které nebyly k vidění od konce září tohoto roku. -
US100 naspäť nad hladinou 10000 bodov
Akciové trhy dnes zaznamenali nárast aj napriek pretrvávajúcemu rozširovaniu koronavírusu. Nové prípady koronavírusu v USA zaznamenali nárast, pričom Peking pristúpil k uzavretiu škôl, no investori na tieto negatívne správy nereagujú vďaka plánovaným stimulov v USA. Všetky hlavné akciové indexy zaznamenali nárast, pričom US100 opäť dosahuje úroveň 10000 bodov. -
💥US100 odmítl další výprodeje!
Technologický index US100 se dostal pod klíčovou úroveň supportu 13 000 bodů, která byla několikrát testována v posledních dnech a v únoru a březnu. Otevření na Wall Street přineslo další objemy na trh, i když další propad pravděpodobně mohl souviset s další likvidací tržních pozic. Ačkoliv však nálada hned po otevření americké seance vypadala velmi negativně a "černý pátek" může stále investory nějakým způsobem strašit, ztráty se podařilo velmi rychle zklikvidovat a americké indexy jsou nyní dokonce v zelených číslech. Včerejší seance působila až příliš negativně a zdá se, že investoři začínají pracovat s uklidněním, které na trhy vnesl Jerome Powell, když odmítl růst sazeb o 75 bp. -
📉 US100 opět pod tlakem🔽
Experimentální vakcína na koronavirus změnila situaci na trzích. Dosud preferované technologie a další vítězové pandemie klesají, zatímco cyklické a průmyslové akcie rostou. US100 má za sebou prudký pád a odraz z oblasti rekordních maxim v blízkosti 12 460 bodů. Dnes negativní pohyb pokračuje, nicméně americký technologický index se již dokázal vzpamatovat z nejhlubších nočních ztrát. -
📉 US 100 padá o 2 %
Indexy Wall Street dnes dostávají hit, přičemž výprodeje tlačí technologický sektor. Nasdaq-100 (US100) se za den snížil o 2 % a klesl na nejnižší úroveň za 2 týdny. Důvodem zhoršení nálady jsou zprávy v médiích, které říkají, že Spojené státy varovaly své spojence, že uplatňují nejpřísnější obchodní omezení na společnosti, které nadále poskytují Číně pokročilé polovodičové technologie. USA zvažují použití pravidla přímého zahraničního produktu, které jim umožňuje zavést kontroly na produkty, které obsahují americkou technologii. Tento krok bude primárně zaměřen na holandskou společnost ASML a japonský Tokyo Electron, které vyrábějí stroje používané při výrobě polovodičů. -
📉 US100 padá, Tesla se nedostala do S&P 500 🔽
Index US100 začal týden na nižších úrovních. Hlavním důvodem je, že se společnost nedostala po rebalancování amerických indexů v pátek po uzávěrce trhů do indexu S&P 500. V pátečních poobchodní hodinách klesly akcie automobilky o přibližně 5 % a na začátku týdne s sebou berou na nižší úrovně také další technologické akcie.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Jejich produkty určitě používáte. Tak proč neinvestovat i do akcií?
Perly, ropa a dirham. Podívejte se na historii měny Spojených arabských emirátů
Proč je obchodování z pomsty (Revenge Trading) ztrátové?
Smart Money Trading: Výhoda specializace na 1 až 2 obchodní instrumenty (27. díl)
Porovnání výkonnosti světových akciových indexů - co očekávat do budoucna?
Trpělivost v Prop Tradingu
K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Jejich produkty určitě používáte. Tak proč neinvestovat i do akcií?
Perly, ropa a dirham. Podívejte se na historii měny Spojených arabských emirátů
Proč je obchodování z pomsty (Revenge Trading) ztrátové?
Smart Money Trading: Výhoda specializace na 1 až 2 obchodní instrumenty (27. díl)
Porovnání výkonnosti světových akciových indexů - co očekávat do budoucna?
Trpělivost v Prop Tradingu
K libře zády, k dolaru vchodem. Takhle vypadala ropná cesta saúdského rijálu
Investování do REIT: Od Sydney po Dubaj - jak fungují světové REITs (8. díl)
Jak úspěšně obchodovat pattern Hlava a ramena
VIDEO: Tento indikátor predikuje budoucnost trhu
Denní kalendář událostí
Člen Fedu Neel Kashkari
V USA skladování zemního plynu
Týdenní změna zásob ropy
V USA týdenní statistický bulletin API
Člen Fedu Neel Kashkari
V USA Conference Board (CB) index
Člen Fedu Austan Goolsbee
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě maloobchodní tržby
Šéf SNB Martin Schlegel
Člen Fedu Neel Kashkari
V USA skladování zemního plynu
Týdenní změna zásob ropy
V USA týdenní statistický bulletin API
Člen Fedu Neel Kashkari
V USA Conference Board (CB) index
Člen Fedu Austan Goolsbee
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě maloobchodní tržby
Šéf SNB Martin Schlegel
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Americký dolar oslabuje, investoři ztrácejí optimismus kvůli obchodní válce
Kyjev a Washington pokročily v dohodě o nerostných surovinách, hotovo zatím není
Šéfka MMF vyzvala k rychlému vyřešení obchodních sporů
Komodity: Ceny ropy se po středečním poklesu zvyšují, Brent je blízko 66,50 USD
Pražská burza nepatrně posílila díky akciím Monety a Komerční banky
Forex: Česká koruna zpevnila, pomohly zprávy o možné obchodní dohodě USA-Čína
FCA varuje před brokerem Harmony FX Pro Org
Akcionáři KB schválili návrh vedení vyplatit hrubou dividendu 91,30 Kč na akcii
Dvanáct států žaluje Trumpovu administrativu za uvalení cel
Trump: USA mají dohodu s Ruskem o ukončení války, zbývá dohoda se Zelenským
Forex: Americký dolar oslabuje, investoři ztrácejí optimismus kvůli obchodní válce
Kyjev a Washington pokročily v dohodě o nerostných surovinách, hotovo zatím není
Šéfka MMF vyzvala k rychlému vyřešení obchodních sporů
Komodity: Ceny ropy se po středečním poklesu zvyšují, Brent je blízko 66,50 USD
Pražská burza nepatrně posílila díky akciím Monety a Komerční banky
Forex: Česká koruna zpevnila, pomohly zprávy o možné obchodní dohodě USA-Čína
FCA varuje před brokerem Harmony FX Pro Org
Akcionáři KB schválili návrh vedení vyplatit hrubou dividendu 91,30 Kč na akcii
Dvanáct států žaluje Trumpovu administrativu za uvalení cel
Trump: USA mají dohodu s Ruskem o ukončení války, zbývá dohoda se Zelenským
Blogy uživatelů
Praktické okénko: V nepřehledné situaci sázím na ochranu kapitálu
FOMO v tradingu a jak se s tím vypořádat
Analýza Dow Jones, XAU/USD, EUR/USD: Zlato dále prudce posiluje
Moje cesta prop tradingem: Příprava trendového obchodu
Praktická ukázka: Pátek mě překvapil
Výsledková sezóna pod tlakem: Rekordy, rizika a nejistota
Jaké iluze si projektujeme do trhů?
Měnový pár EUR/AUD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Toto je první překážka, na kterou v tradingu narazíte
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlato pumpuje podle učebnice. K novému rekordu ho dotáhl Trump
Praktické okénko: V nepřehledné situaci sázím na ochranu kapitálu
FOMO v tradingu a jak se s tím vypořádat
Analýza Dow Jones, XAU/USD, EUR/USD: Zlato dále prudce posiluje
Moje cesta prop tradingem: Příprava trendového obchodu
Praktická ukázka: Pátek mě překvapil
Výsledková sezóna pod tlakem: Rekordy, rizika a nejistota
Jaké iluze si projektujeme do trhů?
Měnový pár EUR/AUD: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Toto je první překážka, na kterou v tradingu narazíte
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlato pumpuje podle učebnice. K novému rekordu ho dotáhl Trump
Forexové online zpravodajství
Alphabet překonal očekávání a vykázal dobré výsledky za 1. čtvrtletí 2025 📊
Valná hromada Skupiny MOL schválila dividendu ve výši 220 miliard HUF
Denní shrnutí: Globální trhy manévrují mezi nejistotou kolem cel a signály centrálních bank
Valná hromada KB schválila výsledky hospodaření za rok 2024
Komerční banka dnes na valné hromadě schválila výplatu dividendy ve výši 91,30 Kč za akcii
ÚOHS zamítl rozklad EDF, ČEZ může podepsat smlouvu s KHNP na výstavbu jaderných bloků v Dukovanech
Německá burza uzavřela čtvrteční seanci růstem, DAX překonal hranici 22 000 b
Pražská burza ve čtvrtek na kladné nule
Forex: Nálada tuzemských podnikatelů i spotřebitelů se zhoršila
Moneta: Dnešní valná hromada schválila dividendu 10 CZK na akcii
Alphabet překonal očekávání a vykázal dobré výsledky za 1. čtvrtletí 2025 📊
Valná hromada Skupiny MOL schválila dividendu ve výši 220 miliard HUF
Denní shrnutí: Globální trhy manévrují mezi nejistotou kolem cel a signály centrálních bank
Valná hromada KB schválila výsledky hospodaření za rok 2024
Komerční banka dnes na valné hromadě schválila výplatu dividendy ve výši 91,30 Kč za akcii
ÚOHS zamítl rozklad EDF, ČEZ může podepsat smlouvu s KHNP na výstavbu jaderných bloků v Dukovanech
Německá burza uzavřela čtvrteční seanci růstem, DAX překonal hranici 22 000 b
Pražská burza ve čtvrtek na kladné nule
Forex: Nálada tuzemských podnikatelů i spotřebitelů se zhoršila
Moneta: Dnešní valná hromada schválila dividendu 10 CZK na akcii
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Graf dňa - STELLAR (29.01.2021)
🐻Graf dne: Pozor na medvědí vlajku na indexu S&P 500!
Makro: Sektor služeb Velké Británie začal nový rok silným růstem
Zlato zpět v trojúhelníku
Forex: Euro proti dolaru ve středu nakonec prakticky beze změn
ČSOB Data Watch: ČNB snižuje sazby o 50bps na 4,75 %, proč další postup bude opatrnější?
Kariéra v Bossa
VIDEO: Dolar prudce oslabil na všech párech, dnes zasedání Bank of England
Grécke domáce informácie
VIDEO: Obchodování pokračuje na nízkých objemech, akciím se daří
Graf dňa - STELLAR (29.01.2021)
🐻Graf dne: Pozor na medvědí vlajku na indexu S&P 500!
Makro: Sektor služeb Velké Británie začal nový rok silným růstem
Zlato zpět v trojúhelníku
Forex: Euro proti dolaru ve středu nakonec prakticky beze změn
ČSOB Data Watch: ČNB snižuje sazby o 50bps na 4,75 %, proč další postup bude opatrnější?
Kariéra v Bossa
VIDEO: Dolar prudce oslabil na všech párech, dnes zasedání Bank of England
Grécke domáce informácie
VIDEO: Obchodování pokračuje na nízkých objemech, akciím se daří
Blogy uživatelů
Tak jde čas: 9 týden 2012
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 28.10.2013
Centrální banky aneb jak obchodovat jestřáby a holubice
RebelsFunding přináší jedinečnou 30% slevu na všechny programy!
Aktuální Price Action obchody na měnových párech EUR/USD, USD/CHF a USD/CAD
Co s indexy? | Swingový TimeFrame výhled na týden 20.2. - 26.2. 2023
5. MQL4 - Předdefinované proměnné
Mapa 41/10
Demo účet - opravdu zbytečnost?
Nově ve Fintokei vyplácíme až 100 % zisků
Tak jde čas: 9 týden 2012
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 28.10.2013
Centrální banky aneb jak obchodovat jestřáby a holubice
RebelsFunding přináší jedinečnou 30% slevu na všechny programy!
Aktuální Price Action obchody na měnových párech EUR/USD, USD/CHF a USD/CAD
Co s indexy? | Swingový TimeFrame výhled na týden 20.2. - 26.2. 2023
5. MQL4 - Předdefinované proměnné
Mapa 41/10
Demo účet - opravdu zbytečnost?
Nově ve Fintokei vyplácíme až 100 % zisků
Vzdělávací články
5 tipů jak obchodovat forex při propadu na burze
Trampota z Quantlane: Obyčejné tradery nebereme
Predikce a výhled na rok 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣: Forex, komodity, akcie, indexy a kryptoměny - FXstreet.cz
Euforie z kryptoměn končí, Trump poslal trhy daleko od maxim
ESMA demo účet: Jak se vás dotkne nová regulace
Jejich produkty určitě používáte. Tak proč neinvestovat i do akcií?
Jednoduché obchodní systémy (část 2.)
Obchodujeme akciové indexy - průvodce pro začátečníky
Myšlení v pravděpodobnostech
Jak fungují prop firmy?
5 tipů jak obchodovat forex při propadu na burze
Trampota z Quantlane: Obyčejné tradery nebereme
Predikce a výhled na rok 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣: Forex, komodity, akcie, indexy a kryptoměny - FXstreet.cz
Euforie z kryptoměn končí, Trump poslal trhy daleko od maxim
ESMA demo účet: Jak se vás dotkne nová regulace
Jejich produkty určitě používáte. Tak proč neinvestovat i do akcií?
Jednoduché obchodní systémy (část 2.)
Obchodujeme akciové indexy - průvodce pro začátečníky
Myšlení v pravděpodobnostech
Jak fungují prop firmy?
Tradingové analýzy a zprávy
Těžba ropy v Rusku by se prý mohla snížit
Letošní růst HDP Německa prý bude nižší, než čeká vláda
USD/JPY - Intradenní výhled 5.9.2019
NZD/USD - Intradenní výhled 16.4.2021
USD/JPY - Intradenní výhled 14.3.2017
Aktuálně otevřené forex pozice 22.12.2017
Říjnová meziroční inflace byla v souladu s podzimní prognózou ČNB
Analýza GBP/USD, EUR/JPY a NZD/USD
Forex: Technická analýza zlata
Nejsilnější a nejslabší měny 25.8.2023
Těžba ropy v Rusku by se prý mohla snížit
Letošní růst HDP Německa prý bude nižší, než čeká vláda
USD/JPY - Intradenní výhled 5.9.2019
NZD/USD - Intradenní výhled 16.4.2021
USD/JPY - Intradenní výhled 14.3.2017
Aktuálně otevřené forex pozice 22.12.2017
Říjnová meziroční inflace byla v souladu s podzimní prognózou ČNB
Analýza GBP/USD, EUR/JPY a NZD/USD
Forex: Technická analýza zlata
Nejsilnější a nejslabší měny 25.8.2023
Témata v diskusním fóru
Jak zareaguje britská libra na Trumpa?
Tesla vs. BMW
Retail vs. Velcí hoši na FOREXu, korelace trochu jinak I.
Dlouhodobá obchodní strategie založena na RSI a klouzavém průměru
Multitimeframe analýza: 23.2.2021 BTC/USD
Nejlepší obchod na začátku roku: Atos
Index S&P 500: Díky silnému pátku další zelená nula, investoři věří v letošní zvýšení sazeb v USA
Da sa aj z nizkeho vkladu dosiahnut pravidelny zisk? Ano da... a manualne.
Lehkost forexu – aneb zamyšlení
Analytická paralýza v praxi
Jak zareaguje britská libra na Trumpa?
Tesla vs. BMW
Retail vs. Velcí hoši na FOREXu, korelace trochu jinak I.
Dlouhodobá obchodní strategie založena na RSI a klouzavém průměru
Multitimeframe analýza: 23.2.2021 BTC/USD
Nejlepší obchod na začátku roku: Atos
Index S&P 500: Díky silnému pátku další zelená nula, investoři věří v letošní zvýšení sazeb v USA
Da sa aj z nizkeho vkladu dosiahnut pravidelny zisk? Ano da... a manualne.
Lehkost forexu – aneb zamyšlení
Analytická paralýza v praxi