Pondělí 20. ledna 2025 23:36
reklama
RebelsFunding
reklama
Swissquote Bank
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple ebook česká koruna

📉 Bitcoin ztrácí a snaží se ubránit úroveň 40 000 dolarů

19.01.2024 18:50  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Kryptoměny dnes obchodují další slabší seanci, přičemž bitcoin se usadil v oblasti 40 000 USD. Ačkoli se cena BTC nyní odrazila k úrovni 40 500 USD, sentiment je jednoznačně medvědí, přičemž další tlak na něj vyvíjí silný dolar a růst výnosu desetiletých státních dluhopisů, který dnes vzrostl na 4,16 %.

Grayscale prodává rezervy Bitcoinu?

  • Samotný pokles Bitcoinu můžeme spojit s výprodejem rezerv BTC společnosti Grayscale. Podle údajů na řetězci uložil fond na burze Coinbase 12 865 BTC v hodnotě více než 530 milionů USD. Obvykle se rezervy ukládají na kryptografické burzy s úmyslem je postupně odprodat. 
  • Investoři ukládající své BTC v Grayscale po mnoho let zaznamenávali ztráty, protože fond byl kótován se slevou oproti hodnotě vyplývající, z ocenění uložených Bitcoinů. Po jeho přeměně na ETF (ETP) byl tento diskont smazán a jeho podílníci (nepřímo držitelé BTC) realizují zisky. Někteří také vybírají prostředky z Grayscale kvůli vysokým poplatkům fondu (1,5% roční TER). 
  • Za posledních 5 obchodních dnů z fondu zatím odteklo 2,2 miliardy dolarů. To je stále méně než 10 % celkových rezerv. Analytici spekulují, že další prodej může stále pokračovat, neboť Grayscale pravidelně posílá na burzy BTC v hodnotě přibližně 500 milionů USD, což podle analytiků ETF agentury Bloomberg může naznačovat určité omezení denní exekuce.

BITCOIN se obchoduje pod zónou 41 000 USD a dnešní seance přinesla poklesy, které svým rozsahem testovaly bariéru 40 200 USD. Zdroj: xStation 5

Pod tlakem se dnes obchodují i menší kryptoměny. Zdroj: xStation 5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Bitcoin znovu nad hranicí 100 000 dolarů, Nasdaq roste: Pozitivní signály na trhu
    Indexy Nasdaq a S&P 500 dosáhly v pátek nových historických maxim díky podpoře optimistických prognóz společností, jako je Lululemon Athletica. Dalším faktorem byla zpráva o zaměstnanosti v USA, která podpořila naděje, že Federální rezervní systém se rozhodne snížit úrokové sazby už tento měsíc.
  • Bitcoin znovu na rekordech, měna s buldočí razancí ignoruje snad úplně všechny ekonomické zákony
    Kde se zastaví hodnota krypto měny Bitcoin, zní otázka, která se nyní předává mezi investory. Digitální měna totiž během pondělí překonala rekordních 8 100 dolarů, když za pouhých osm dní připsala skoro 50% zhodnocení. Aktuálně se Bitcoin blíží hodnotě 8 300 dolarů.
  • Bitcoin znovu neúspěšně atakoval hranici 25 000 dolarů a začal klesat: obnoví se vzestupný pohyb?
    Trh se po pátečním silném býčím impulsu těšil na nový obchodní týden. Bitcoin ve výsledku dosáhl úrovně 24 500 dolarů a postupně se blížil k finální konsolidaci nad 25 000 dolary. Po výsledcích z 21. února ale zůstává úroveň 25 000 dolarů nedotčena a bitcoin častěji klesá.
  • Bitcoin znovu pod 30 000 dolarů
    Během dnešního rána se Bitcoin dostal pod hranici 30 tisíc dolarů. Cenu udržel support na úrovni 29 815 USD. V případě, že by trh pokořil zmiňovaný support, tak se trh může podívat na cenu kolem 29 000 USD. Jestli support 29 815 USD udrží trh nad touto úrovní, tak nejbližší rezistence je high dnešního dne 30 402 USD. Dnes nás nečeká žádná zásadní makro zpráva.
  • Bitcoin znovu útočí na 30 000 USD
    Trhy s kryptoměnami se obchodují v úzkém rozmezí, protože se rýsuje riziko selhání USA a nejistota ohledně dluhového stropu pokračuje. Za normálních okolností by kryptoměny, zejména Bitcoin, reagovaly na Powellovo svědectví minulý týden pozitivně. Ale riziko nesplácení amerického dluhu, které také silně ovlivňuje globální trhy, podněcuje nejistotu na trzích a brání tomu, aby byl pozitivní vývoj oceněn.
  • Bitcoin zpět nad $100,000 a nový historický rekord díky inflaci v USA, tento týden pozornost směřuje na Fed
    Bitcoin překonal hranici $100,000 a dosáhl nového historického maxima. Tato událost přišla poté, co údaje o inflaci v USA odpovídaly očekáváním analytiků, čímž se zvýšila pravděpodobnost, že Federální rezervní systém (Fed) tento týden sníží úrokové sazby.
  • Bitcoin zpět na dosah 2 800 dolarů. Pravděpodobnost hard forku výrazně klesla
    Jako na horské dráze si v těchto dnech musejí připadat obchodníci s kryptoměnami. Minulý týden jsme na tomto místě psali o tom, že si bitcoin prochází korekcí, která je částečně zaviněna také obavami z hard forku, tedy rozdělení protokolu, které by způsobilo, že by vedle sebe mohly fungovat dvě různé verze bitcoinu. Přes víkend se tyto obavy ještě vystupňovaly a bitcoin se dokonce propadl až pod hranici 1 900 dolarů. Od svého maxima z poloviny minulého měsíce tak v jednu chvíli ztrácel téměř 40 %. Uteklo ale pár dnů a cena bitcoinu je zpět.
  • Bitcoin zpět nad 48 000 dolarů – je tato úroveň odrazovým můstkem k 52 000 dolarů?
    Bitcoin se tento týden vrátil a vyškrábal se na 48 207 dolarů, což je jeho nejvyšší hodnota od začátku ledna. Tento ohnivý vzestup následuje po týdnech tlumeného obchodování, které bylo poháněno obavami z odlivu institucionálních investorů a propadem cen po ukončení ETF.
  • Bitcoin zpět pod 4 000 USD. Na vině je znovu Čína
    Menší update k tomu, co se v těchto dnech děje na trhu s kryptoměnami. Začátkem měsíce bitcoinem otřásla informace o tom, že se čínská vláda rozhodla zakázat takzvané ICO, tedy praktiky, kdy se emisí kryptoměn a na ně navázaných tokenů snažily některé subjekty získat dodatečný kapitál k financování vlastních projektů v sektoru kryptoměn a digitálních aktiv. Tématu jsme se věnovali obsáhleji v našem webináři z minulého týdne, kde jsme řešili také další rizika, kterým bude bitcoin tento rok čelit, v četně toho nejzávažnějšího, kterým je možný listopadový fork. Webinář je pro zájemce dostupný pod tímto odkazem.
  • Bitcoin zpomaluje svou růstovou dynamiku
    Minulý týden přinesl zpomalení býčího sentimentu na trhu s kryptoměnami. Bitcoin zastavil své zisky těsně nad 48 000 USD a zahájil korektivní pohyb směrem k 45 000 USD. Toto období však bylo plné velkých nákupů velkých institucí, včetně: MacroStrategy nebo Luna Foundation Guard. Bitcoin začíná být používán a je vnímán jako forma zajištění proti nejistým časům. Tomuto trendu prospívá stále se rozšiřující využitelnost tokenů, mimo jiné pro zabezpečení algoritmů.
  • Bitcoin ztrácí býčí potenciál a začíná klesat
    Bitcoin se stále obchoduje v úzkém rozpětí 29 000 – 31 500 USD. Mince solidně zkonsolidovala a pokusila se z této obla...
  • Bitcoin ztrácí dynamiku
    Neschopnost bitcoinu překonat psychologicky významnou hranici 100 000 USD se setkala s odolností býků na BTC/USD. Ti jsou přesvědčeni, že "když ne dnes, tak zítra tato úroveň ustoupí!". Závažnost tohoto neúspěchu však nelze přehlížet. V roce 2024 zaznamenalo digitální aktivum prudký růst v důsledku silné poptávky po ETF a očekávání iniciativ v krypto sektoru ze strany Donalda Trumpa. Nicméně bez souběžného růstu amerických akciových indexů by byl výkon bitcoinu pravděpodobně mnohem méně působivý. Vzhledem k tomu, že index S&P 500 nyní čelí potenciální korekci, začíná i bitcoin vykazovat známky slabosti.
  • Bitcoin ztrácí korelaci se zlatem!
    V roce 2024 se jak u bitcoinu, tak u zlata rozvinula ohromující rally a tato dvě aktiva se stala nejvýkonnějšími aktivy roku. V posledních měsících ale zlato zastiňuje bitcoin a ten zaostává. Z toho vyplývá, že investoři považují žlutý kov v době sílících ekonomických otřesů za preferované bezpečné aktivum. Podle zprávy z CryptoQuant se korelace mezi bitcoinem a zlatem v poslední době mění na zápornou.
  • Bitcoin ztrácí naději, že v prosinci dosáhne vysokých hodnot. Jak může Evergrande a jeho neschopnost splácet pomoci BTC obnovit býčí rally?
    Bitcoin stále vypadá slabě a soudě podle pohybu technických ukazatelů je více nakloněn pohybu směrem ke spodní části aktuální fluktuační oblasti. Aktivum postrádá silný vzestupný impuls a fundamentální předpoklady pro růst. Investoři se vůči BTC chovají zdrženlivě kvůli postupnému omezování programu ekonomických stimulů v USA, který byl hlavním katalyzátorem růstu kotací mincí v říjnu až listopadu 2021.
  • Bitcoin ztrácí poté, co z výpisu DTCC nečekaně zmizel ticker ETF společnosti BlackRock! 📣
    Bitcoin již ztratil více než 3,0 % z dnešních maxim poté, co ze seznamu na webových stránkách DTCC zmizel ticker nového ETF od společnosti Blackrock. DTCC slouží jako hlavní clearingové centrum pro institucionální vypořádání po uzavření obchodu, které spolupracuje s Nasdaq.
  • Bitcoin ztrácí téměř 4 % kvůli obavám z poptávky po ETF📊
    Největší kryptoměna Bitcoin pokračuje ve svém poklesu poté, co ETF zaznamenaly v posledních dnech čistý odliv téměř 2 miliard dolarů. Úterní odraz byl rychle vymazán a cena nyní klesla pod 63 000 USD.
  • 📉 Bitcoin ztrácí 2 % před dnešním rozhodnutím SEC o Bitcoin ETF 🔍
    Bitcoin dnes klesá o 2 % a aktuálně se pohybuje kolem úrovně 45 000 USD. Aktivita investorů v poslední den čekání na rozhodnutí SEC Bitcoin ETF je poměrně nízká. Tržní spekulace naznačují, že rozhodnutí SEC může nastat na začátku nebo na konci obchodní seance v USA (kolem 13:00 GMT nebo 20:00 GMT). Nepochybně jsou to období, během kterých se vyplatí zůstat ostražití, ačkoli konečné oznámení SEC může přijít kdykoli dnes.
  • Bitcoin ztrácí 2,5 %. Filecoin pod prodejním tlakem 📉
    Cena bitcoinu dnes opět klesla pod 51 000 USD a cena Etherea na 2 900 USD; kryptoměny rozšiřují sestupný impuls. Ztrácejí i altcoiny, z nichž dnes vyčnívá Filecoin s více než 6% propadem, který přišel krátce poté, co projekt oznámil obchodní partnerství s blockchainem Solana. Palivo pro růst však rychle došlo tváří v tvář korekci Wall Street a ústupu bitcoinu.
  • Bitcoin ztrácí 2,70 % 💣
    Bitcoin klesl o 2,70 % a snaží se udržet klíčovou zónu podpory na úrovni 25 200 dolarů. Nálada na trhu se nezlepšuje a nadcházející rozhodnutí 13. září ohledně likvidace FTX aktiv v celkové hodnotě 3,4 miliardy dolarů vyvolává další vlnu paniky. Další úroveň podpory je 24 800 dolarů. To bylo minimum 15. června 2023, po panice na trhu kvůli vyřazení mnoha altcoinů a soudním sporům SEC.
  • Bitcoin ztrácí 2,8 % kvůli strachu z rekordní expirace opcí
    Kryptoměny se dnes obchodují ve ztrátě. Dolarový index (USDIDX) uhájil psychologickou úroveň podpory na úrovni 100 bodů. Bitcoin se obchoduje zpět v blízkosti 42 000 USD. Trh nepodpořily ani "býčí" zprávy společnosti Microstrategy (MSTR.US), která skoupila bitcoiny v celkové hodnotě 6 miliard dolarů. Zároveň se trh připravuje na historicky rekordní expiraci opcí na Ethereum a Bitcoin v hodnotě 11 miliard USD, na Deribitu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook česká koruna