Sobota 21. prosince 2024 18:12
reklama
RebelsFunding
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Swissquote Bank
reklama
RebelsFunding

Bitcoin se kvůli nervozitě ze zvyšování sazeb stahuje zpět

27.02.2023 13:12  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Bitcoin poněkud ustoupil ze svých osmiměsíčních maxim, když na začátku týdne klesl z hodnoty vyšší než 24 500 USD a nyní se obchoduje kolem 23 200 USD. 

Podobně klesající tendenci měl v uplynulém týdnu i ether, který se na začátku pohyboval poblíž 1 700 USD, ale nyní se pohybuje okolo 1 620 USD. 

I když jsou stále výrazně nad svými minimy, vypadá trh s kryptoměnami nejistě tváří v tvář možnosti lepších než očekávaných výsledků inflace a trhu práce v USA a jinde. Tato makrodata jsou klíčová pro úvahy centrálních bank ohledně zvyšování sazeb, přičemž hlavní trhy nyní počítají s tím, že v roce 2023 ke snížení sazeb nedojde. 

Ačkoli se nezdá, že by bitcoin a ether byly v plném ohrožení, mezi účastníky trhu, kteří sledují čerstvé aktualizace, zcela jistě existuje prvek nervozity, což se projevuje v pohybu cen v uplynulém týdnu.

Velryby dominují nabídce Etherea

Podle údajů společnosti IntoTheBlock zveřejněných na stránkách Finbold je objem tokenů etheru v držení takzvaných velryb mnohem vyšší než objem bitcoinu. Velryby - výjimečně velcí držitelé kryptoaktiv - podle těchto údajů drží přibližně 39 % nabídky etheru, zatímco u bitcoinu je tento ekvivalent pouhých 11 %. 

Je to důvod k obavám? Je sice pravda, že velké množství etherových tokenů je shromážděno v menším počtu rukou, to však nemusí nutně představovat existenční hrozbu pro síť. Vlastnictví tokenu je stále rozptýlené a decentralizované, ale zkrátka méně než u bitcoinu. Aby bylo možné v síti provést zásadní změny, museli by se tito vlastníci spojit a koordinovaně prosazovat změny - ale ani v takovém případě není 39 % žádnou kontrolní většinou.

Důsledky pro pohyb ceny tokenu může mít i vlastnictví velryb. Velryby, které vrhají na trh velké množství tokenů za účelem prodeje, mohou pohnout cenou. Platí to však i naopak. 

I když stojí za to ji sledovat jako metriku, v konečném důsledku je to jen jedna z mnoha, která se promítá do ceny kryptoměny. Investoři jsou oproti jiným druhům tradičních aktiv ve výhodě, protože všechny tyto informace jsou volně dostupné a pozorovatelné v blockchainu.

Google Cloud k validaci služby Tezos

Společnost Google uzavřela dohodu se společností Tezos a stala se validátorem bloků v síti Tezos. Výměnou za to bude Google Cloud prostřednictvím své platformy nabízet validační služby společnosti Tezos. 

Tezos je open-source blockchain vytvořený s cílem umožnit peer-to-peer transakce a sloužit jako platforma pro nasazení smart contracts. Je do značné míry zaměřen na infrastrukturní stránku krypto-eko-sféry. Z tohoto pohledu dává smysl, že společnost Google - která je sama klíčovým infrastrukturním pilířem webu 2.0 - chce prozkoumat možnosti, jak se prosadit v oblasti webu 3.0. 

Kryptoměna Tezos (XTZ) je stále hluboko pod svými historickými maximy, která byla stanovena v říjnu 2021. Jeho cena minulý týden při oznámení prudce vzrostla, ale nyní se obchoduje zpět v rámci svého relativního rozpětí. Spolupráce se společností Google pravděpodobně v krátkodobém až střednědobém horizontu nepohne horou z hlediska ocenění, ale z dlouhodobého hlediska naznačuje pozitivní směr vývoje projektu s tak slavnými partnery ve hře.

MMF vyzývá k větší regulaci kryptoměn

Výkonná ředitelka MMF Kristalina Georgieva uvedla, že MMF dává přednost větší regulaci kryptoměn před zákazem této třídy aktiv. 

Je povzbudivé vidět, že tak vlivná organizace vyzývá k uvážlivé reakci regulátorů tohoto sektoru, a nikoli k jeho přímému zákazu. Regulace může hrát klíčovou roli při ochraně investorů a zároveň umožnit, aby se nejlepší inovace v tomto odvětví posunuly kupředu.

Při pohledu na regiony, jako je Velká Británie nebo Singapur, je patrný jasný posun tímto směrem, kdy se regulace snaží vytvořit rámec pro fungování odvětví, místo aby činnostem zcela zabránila. Po nestálém roce 2022 pomůže rozumná regulace trhu posunout se na novou půdu a zároveň umožní, aby byli účastníci ochráněni správným způsobem.

Autor: Simon Peters, tržní analytik ve společnosti eToro

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Bitcoin se dotkl 43 000 dolarů
    Bitcoin dosáhl nového maxima od propadu v polovině ledna, zatímco XRP a SHIB se s mohutnými vlnami roztrhly. Nedávný šikanózní běh Bitcoinu pokračoval další menší nohou vzhůru, která ho vyhnala na 43 000 dolarů. Většina altcoinů přinesla podobné mírné zvýšení; některé, jako Shiba Inu a XRP, explodovaly s masivními dvoucifernými čerpadly.
  • Bitcoin se do 5 let dostane na 500 000
    CEO Galaxy Digital a miliardář Mike Novogratz tvrdí, že navzdory pokračujícímu medvědímu krypto trhu dosáhne bitcoin v příštích 5 letech hodnoty 500 000 USD.
  • Bitcoin se drží na čtyřměsíčním maximu nad 22 000 dolary, krypto tržní kapitalizace je zpět nad 1 bilionem dolarů
    Cena Bitcoinu se pondělní ráno v Asii téměř nezměnila a držela se nad čtyřměsíčním maximem – 22 000. Cena Etherea se také lehce změnila. Dogecoin vedl v ziscích, zatímco Solana zaznamenala největší ztrátu.
  • 🚀Bitcoin se drží nad $30 000!
    Přes víkend se vytvořil tlak na Bitcoin, který opět klesl pod úroveň $30 000. Nicméně interview s třetím nejbohatším Mexičanem mu pomohlo k pozitivní korekci. Ricardo Salinas Pliego řekl, že nekryté papírové měny by měly být považovány za "zlodějnu" a že považovat americký dolar za tvrdou měnu je vtipem. Oznámil také, že jeho Azteca Bank plánuje přijímat Bitcoin jako zákonné platidlo. Dle jeho názoru se člověk v nynější době nemůže spolehnout na měny jako peso, bolivar, nebo dokonce zlato. Stojí také za zmínku, že El Salvador v nedávné době zveřejnil, že se Bitcoin stane v této zemi zákonným platidlem.
  • Bitcoin se drží nad hranicí 41 000 dolarů
    Primární kryptoměna Bitcoin (BTC) od 11.dubna roste a 14. dubna opět překonal oblast 41 000 dolarů. Dlouhodobý trend je však stále nejasný.
  • Bitcoin se drží nad 20 000 $
    Bitcoin, největší kryptoměna na světě, se v uplynulém týdnu udržel nad cenovou hladinou 20 000 amerických dolarů a zastavil tak pokles z předchozích týdnů.
  • Bitcoin se drží nad 20 000 USD, zatímco Ethereum čeká sloučení
    Bitcoin se nadále drží nad 20 000 USD, přičemž minulý týden, poprvé od poloviny června, nakrátko přesáhl 22 000 USD a vykazoval tak známky odolnosti.
  • Bitcoin se drží na 40 000 dolarech
    Bitcoin (BTC) zúžil své konsolidační rozpětí 18. března, když se zdálo, že obchodní týden TradFi skončí se 40 000 dolary, které jsou stále v platnosti.
  • Bitcoin se drží pod klesající trendovou čárou
    Bitcoin se od svého odrazu od dvouměsíčního dna 56 483 pomalu, ale jistě zotavuje. Odraz však ochabl a cena se po druhém neúspěšném pokusu o zdolání 50denního jednoduchého klouzavého průměru (SMA) vrátila zpět níže. Pokud by Bitcoin prodloužil svůj pullback, mohla by podpora z března a dubna na úrovni 59 400 omezit počáteční pokusy o pokles.
  • Bitcoin se k obchodování téměř nepoužívá
    Nejznámější kryptoměna bitcoin slouží zejména jako nástroj ke spekulacím. K obchodním transakcím se stále nevyužívá. Zakoupíte ho i v některých francouzských trafikách.
  • Bitcoin se kvůli slábnoucímu dolaru odráží
    Fialové linie – Fibonacciho retracementyBitcoin se opět obchoduje kolem 22 500 USD. V předchozí analýze jsme obchodníky nabádali k opatrnosti, protože RSI byl v přeprodané zóně a měl potenciál se odrazit. Krach americké banky SVB vyvinul tlak na dolar a bitcoin nyní umazal více než 50 % svého poklesu. Cena vytváří vyšší maxima a vyšší minima a má potenciál dosáhnout úrovně Fibonacciho retracementu 61,8 %, která je pro nás dalším cílem. Pokles z 25 257 USD skončil a teď jsme na jiné vlně. Je to začátek nového vzestupného trendu, nebo jen odraz proti trendu? Zatím těžko říct, a proto musí být opatrní. Support nalezneme na úrovni 21 000 – 20 500 USD. Býci nechtějí, aby cena prorazila pod tuto úroveň. Pokud se tak stane, pak byl vzestupný pohyb jen odrazem proti trendu.
  • Bitcoin se může stát nechtěným účastníkem ozbrojeného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou
    Bitcoin se může stát nechtěným účastníkem ozbrojeného konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou. Bitcoinu se podařilo získat oporu na důležité úrovni supportu 37 000 USD, která je pro něj klíčovou pivotní zónou.
  • Bitcoin se nadále pohybuje kolem úrovně 42 000 USD
    Bitcoin se během posledních několika dní obchoduje kolem cenové úrovně 42 000 USD bez jasného směru. Zdá se, že se cena nedokáže protlačit nad rezistenci na úrovni 45 000 USD a zároveň medvědí trend není dostatečně silný na to, aby prorazil pod nedávná minima na úrovni 39 550 USD.
  • Bitcoin se nachází pod 26,8 tisíce dolary
    Býčí zlom směrem dolů na cenovém grafu bitcoinu bude nejspíš již brzy testován jako zóna podpora a může nabídnout dlouhodobým investorům možnost vstupu na trh.
  • Bitcoin se nachází v neutrálním směru
    Bitcoin se krátkodobě obchodoval bez jasného směru, ale prodloužil svou strukturu nižších minim. Zajímavé je, že přitažení mezi 50- a 200denními jednoduchými klouzavými průměry (SMA) nevyvolalo pokles, přičemž krátkodobé oscilátory se aktuálně přiklánějí na býčí stranu.
  • Bitcoin se navzdory oslabení na Wall Street vyšplhal nad 71 000 dolarů 📈
    Navzdory slabému sentimentu na americkém akciovém trhu a poklesu stříbra i zlata dnes můžeme pozorovat překvapivě posilující Bitcoin. Je těžké najít přímý důvod této situace, protože i tzv. memstocks dnes prohlubují poklesy a chuť investorů riskovat se zdá být nízká. Přesto však Bitcoin může těžit ze spekulativního umístění. Na druhou stranu vidíme, že futures na USDIDX (americký dolar) vymazaly polovinu dnešních zisků, což může být signál, že „holubičí“ makro signály z oslabující americké ekonomiky mohou podpořit apetit po Bitcoinu, protože dluhopisy s klesajícími výnosy státních dluhopisů opět rostou. Také dnešní „býčí“ seance na BTC může být signálem, že jeho korelace s ostatními aktivy, jako jsou akcie, dluhopisy nebo výnosy, klesá, což z BTC někdy činí „samostatné“ aktivum s potenciálem generovat „alfu“. Na druhou stranu stále není jasné, zda se tento moment udrží i v následujících hodinách a dnech, protože stále důležitá zóna odporu je stanovena na úrovních 73 000 a 75 000 USD.
  • Bitcoin se navzdory širším tržním problémům opět odráží ode dna
    Bitcoin zaznamenal mírné zotavení po náročném začátku září, kdy se vrátil nad 56 000 USD po poklesu pod 53 000 USD minulý týden. Nicméně širší tržní nejistoty nadále silně ovlivňují krátkodobý výhled kryptoměny.
  • Bitcoin se neustále velmi rychle propadá
    Cena Bitcoinu se za poslední týden snížila dokonce o třetinu a v současné době je na nejnižší hladině za více než jeden rok. Zřejmě už dochází tolikrát avizovaný propad, který musel přijít.
  • Bitcoin se nyní stabilizoval pod hodnotou 42 000 dolarů
    Údaje CoinGecko ukazují, že Bitcoin se již stabilizoval pod úrovní 42 000 USD. V prvním týdnu tohoto roku ztratil Bitcoin 12,6 procentních bodů své hodnoty, v příštích dnech a týdnech by mohla i nadále klesat. BTC se zatím pohybuje mezi 40 500 a 41 500 USD.
  • Bitcoin se obchoduje blízko úrovně 45 500 USD
    Bitcoin prodloužil svůj pokles o další týden, protože ochota riskovat na globálních finančních trzích se snížila. V pondělí se propadl o 2,5 % na 45 583 USD, což představuje pokles o 32 % oproti rekordnímu maximu ze začátku listopadu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
Purple ebook obchodování ropy