Čtvrtek 21. listopadu 2024 16:52
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
SAB Finance
reklama
eightcap krypto
reklama
eightcap forex

Ranní komentář: Ceny kovů prudce klesají, zemní plyn v Evropě naopak dál zdražuje

30.06.2022 08:40  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akciové trhy si včera držely své pozice a na většině trhů jsme byli svědky velmi klidné seance. Zatímco na akciích se situace stabilizuje, zemní plyn v Evropě dál prudce roste a jen zvyšuje obavy z dopadu vysokých cen na evropskou ekonomiku. Pod silným tlakem naopak zůstávají ceny průmyslových kovů, které za sebou mají nejhorší čtvrtletí od roku 2008.

Dnes ráno jsme se dočkali příjemných zpráv z Ćíny, kde překvapily výsledky PMI. Odpoledne pozor na výsledky příjmů a výdajů amerických domácností a večer po uzavření trhů bude ještě svá čísla za minulé čtvrtletí reportovat Micron.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ranní komentář: CAD začíná znovu zpevňovat, ropu žene výše strach z hurikánu Florence
    Včerejší seance větší změny na akciový trh nepřinesla a v klidu zůstává i nadále také většina hlavních světových měn. Výraznější volatility jsme se dočkali jen na kanadském dolaru, kterému pomohl komentář Trumpa, podle kterého vyjednávání mezi USA a Kanadou postupují dobře. Za pozornost pak stál také růst na ropě, jejíž cena roste ze strachu před hurikánem Florence, který se přibližuje k východnímu pobřeží USA a který dál nabírá na síle. Dnešek bude na důležité fundamenty znovu spíše chudší a trh se zaměří hlavně na politická rizika spojená s brexitem a americkými cly. Obchodníci pak dál vyčkávají hlavně na zítřejší seanci, která bude na důležité fundamenty podstatně bohatší.
  • Ranní komentář: Carry trade už je zase cool, solidní US makro a Walmart na maximech
    Akciové indexy pokračují v růstu. Včera jim částečně pomohlo i lepší makro z USA, kde příjemně překvapily výsledky maloobchodních prodejů. Do hry se podle všeho vrací taky carry trade, který včera dostával pod tlak japonskou měnu. Z korporátního kalendáře příjemně překvapil například Walmart, který je po slušných výsledcích na novém historickém maximu.
  • Ranní komentář: Cena ropy prudce klesla, dnes zasedá ECB
    Středeční seance přinesla zajímavé zprávy především z Bílého domu. Americký prezident se včera rozhodl pro odložení další vlny čínských cel o dva týdny, což před blížícím se restartem jednání mezi oběma zeměmi dokázalo zlepšit náladu na finančních trzích. Zároveň se objevily informace, podle kterých Donald Trump po propuštění svého bezpečnostního poradce Boltona zvažuje možnost zmírnění sankcí na Írán, což dostalo pod výrazný tlak ceny ropy, která se v případě severomořského brentu propadla krátce až zpět pod hranici 61 dolarů za barel.
  • Ranní komentář: Cenová mezera mezi americkými a evropskými indexy se uzavírá, dnes britská inflace
    Začátek týdne na trzích proběhl ve velmi optimistickém duchu, takže se dařilo hlavně akciím a ostatním rizikovým aktivům, zatímco tradiční bezpečné přístavy ztrácely. Trhy jsou znovu beze strachu a po delší době se konečně začínají dotahovat také evropské akciové indexy, které od minulého týdne likvidují ztráty, které v posledních dvou měsících v porovnání s americkými indexy nabíraly. Dnešek přinese první zajímavá data tohoto týdne, když nás čekají výsledky britské inflace, které by v případě větší odchylky mohly britskou měnu výrazně rozvlnit.
  • Ranní komentář: Ceny domů v USA klesají, inflace v Evropě zvolňuje. Dnes projev J. Powella
    Také úterní seance byla na trzích bez výraznějších pohybů. Nálada zůstává stabilní a pozvolna se z trhu vytrácejí i obavy z dění v Číně, kde vláda zakročila proti demonstracím, které v zemi již nepokračují. Z Evropy jsme se dočkali zajímavých výsledků inflace, která začíná zvolňovat. Z USA pak přišla čísla z trhu s bydlením, kde pokračuje pád cen nemovitostí. Dnes pozor hlavně na večerní projev J. Powella, který může napovědět více o dalším vývoji měnové politiky v USA.
  • Ranní komentář: Ceny elektřiny a plynu v Evropě opět prudce rostou
    Máme za sebou velmi pozitivní seanci, která pomohla akciovým indexům likvidovat značnou část ztrát z posledních několika dnů. Index S&P 500 včera rostl o 1.78 % a Nasdaq přidal dokonce 2.40 %. Výrazně se dařilo také menším růstovým akciím, které si v posledních týdnech procházely silnou korekcí a pozitivní sentiment tentokrát panoval i na čínských akciích.
  • Ranní komentář: Ceny energií pokračují v růstu, čínské indexy navyšují ztráty
    Americké indexy včerejší seanci ukončily v zelených číslech. Z jednotlivých sektorů se tentokrát nejvíce dařilo energiím, které dál těží z pokračujícího růstu cen ropy a zemního plynu. Ropa včera vzrostla nad 72 dolarů za barel poté, co byly zveřejněny americké ropné zásoby, které v minulém týdnu klesly o skokových 6.2 mil. barelů. V prudké růstu pak pokračují také ceny zemního plynu, které se v USA dostaly krátce až na 5.6 dolaru.
  • Ranní komentář: Ceny energií prudce rostou, akcie ráno znovu v červených číslech
    Včerejší seance akciím sice pomohla k růstu, už dnes ráno je ale situace na trzích znovu spíše negativní. Futures na americké i evropské indexy se nacházejí v červených číslech a svou roli pravděpodobně sehrávají prudce rostoucí ceny energií. Cena elektřiny v Evropě roste dramatickým tempem, ceny zemního plynu jsou v Evropě na 40 EUR/mmbtu, v americe vystoupaly nad 6 USD/mmbtu a cena ropy (WTI) atakuje hranici 80 dolarů. Do toho se zvyšují také obavy z inflace a tedy i dluhopisové výnosy, což jsou všechno negativní faktory pro ocenění a ziskovost řady společností.
  • Ranní komentář: Ceny energií rostou. Zemní plyn se v USA dostal nad 5 USD
    Začátek týdne na finanční trhy žádné větší změny nepřinesl. Akciové indexy v Evropě i v USA dokázaly mírně růst a stabilní situace byla také na většině měnových párů. Za pozornost stála ale ropa, která se dostala nad hranici 70 dolarů za barel WTI díky pozitivnímu výhledu OPEC na rok 2021. Vyšší ceny ropy následně pomohly i akciím energetických společností.
  • Ranní komentář: Ceny energií v Evropě dál rostou, meme akcie i krypto pokračují v korekci
    Akciové trhy zahájily týden mírnou korekcí. Pod tlakem se ocitly hlavně technologické akcie, ale výrazně ztrácely také dříve velmi oblíbené růstové tituly a meme akcie jako například GME a AMC. Bublina na těchto titulech se začíná postupně vyfukovat, což lze hodnotit jako zdravý návrat trhu k normálu. I tak ale valuace na těchto titulech zůstávají stále poměrně vysoké.
  • Ranní komentář: Ceny ropy pokračují v růstu, kanadský dolar zpět na 1,33 USDCAD
    Začátek týdne na finančních trzích proběhl v klidu a na nízkých objemech. Akciové indexy si své pozice podržely a podobná situace panovala také na většině měnových párů. Z majors měn včera výrazněji zpevňoval pouze kanadský dolar, který tak podle všeho začal těžit z rostoucích cen ropy. Ty díky Libyi rostou už druhým dnem v řadě, což pomohlo cenám severomořského brentu poprvé v letošním roce překonat hranici 70 dolarů za barel.
  • Ranní komentář: Cigna a Macy's výrazně rostou, T-Mobile vs Verizon a AT&T, dnes americká inflace
    Akciové trhy včera opět mírně rostly. Dařilo se hlavně akciím v sektoru polovodičů a velmi pěkné zisky si připsaly také například společnosti Cigna a Macy’s. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná a trhy vyčkávají na nové fundamenty, kterých bude tento týden celá řada. Dnes pozor hlavně na výsledky americké inflace.
  • Ranní komentář: Country Garden s prodlouženou splatností bondů, šéf BMW se obává o evropské automobilky
    Včerejší obchodování bylo ovlivněno americkým státním svátkem, což způsobilo nižší objemy na evropských akciových burzách. Zajímavé zprávy přišly z Číny. Jaké čipy začal Huawei vyrábět? Proč se CEO BMW obává o budoucnost evropských automobilek vyrábějící vozy pro střední třídu? To se dozvíte již nyní v ranním komentáři.
  • Ranní komentář: Covid a fiskální stimul v USA nadále hlavním tématem na trzích
    Akciové trhy včera opět zamířily do červených čísel. Ztráty byly tentokrát vysoké hlavně v Evropě, kde indexy odepisovaly okolo dvou procent, když na ně dál doléhá především zhoršující se covidová sotuace. Rekordní čísla nových pozitivních testů včera reportovala Francie, Itálie, Portugalsko, nebo Nizozemsko, zatímco jednotlivé evropské vlády pokračovaly ve zpřísňování pravidel, která se mohou negativně promítnout na vývoji evropské ekonomiky.
  • Ranní komentář: Covid akcie včera pomohly indexům růst. Měny a komodity zatím vyčkávají
    Americké i evropské indexy za sebou mají další růstovou seanci. Tentokrát se dařilo především tzv. covid akciím, jako jsou výrobci letadel, aerolinky, nebo na turismus navázané společnosti. V růstu jim pomohly zprávy z USA, kde dál klesají počty hospitalizací a nových nakažených, a také optimismus ohledně vývoje vakcíny proti koronaviru. Indexy v USA tak postupně navyšují svá historická maxima.
  • Ranní komentář: Covid, brexit, fiskální stimul, ECB a výsledková sezóna. Trhy čeká důležitý týden
    Nálada na finančních trzích byla minulý týden stabilizovaná, i když většina indexů nakonec zamířila do červených čísel. Navzdory stabilitě, kterou mají na svědomí hlavně opatření vlád a centrálních bank, se však pandemická situace začíná výrazně zhoršovat a je otázkou, jak dlouho dokážou indexy zůstat na aktuálních valuacích v situaci, kdy Spojené státy a Evropa dosahují rekordních přírůstku nových nakažených. Právě pandemie tak bude klíčovým tématem tohoto týdne, které přitom už dnes negativně doléhá na futures na většinu světových indexů.
  • Ranní komentář: Covid nadále klíčovým rizikem pro trhy, indexy zůstávají pod mírným tlakem
    Akciové trhy za sebou mají relativně klidný týden, během kterého sice ztrácely, celkové ztráty ale nebyly nijak vysoké. Indexy si tak své vysoké valuace drží, i když nálada na trzích zůstává, kvůli všem rizikům, stále viditelně napjatá. Téma covidu ani zdaleka nemizí a jeho tíha na trhy stále může dolehnout prakticky kdykoliv. Situaci ale napomáhá ekonomická realita a skutečnost, že se jednotlivé ekonomiky s podporou centrálních bank s následky covidu zatím relativně dobře vypořádávají a jejich kondice se pozvolna zlepšuje.
  • Ranní komentář: Čeká nás důležitý týden. Výsledková sezóna v plném proudu, makro a ECB
    Akciové trhy za sebou mají úspěšný týden. V USA rostly indexy až o pět procent, a to navzdory pokračujícímu růstu dluhopisových výnosů. Ty se u desetiletých platností v USA dostaly nad 4.2 %, zatímco u dvouletých oscilují kolem 4.4 %. Trh ale i tak začíná postupně spekulovat na to, že se blíží peak sazeb a už příští týden by Fed mohl začít signalizovat zpomalení tempa jejich růstu.
  • Ranní komentář: Čína a USA budou koncem měsíce jednat o obchodní politice, nervozita na trzích mírně polevuje
    Včera se na trhy vrátila nervozita, která dostala pod tlak akcie a většinu rizikových aktiv. Na vině jsou obvyklí podezřelí, tedy silný dolar a jeho dopad na EM trhy, společně s politickými riziky, která jsou momentálně spojena hlavně s Tureckem. Situace se ale dnes ráno začala zklidňovat poté, co se objevily zprávy o tom že by ještě tento měsíc měl přijet do USA na jednání čínský zástupce ministra pro obchod, který se bude snažit vyjednat normalizaci vztahů mezi Čínou a USA. Na to dnes reagovaly pozitivně futures na indexy v Evropě i v USA, zatímco v reakci na tuto zprávu začal slábnout americký dolar. Politická rizika a další vývoj na USD budou i dnes pro finanční trhy klíčová. Z makra pak pozor snad jen na výsledky z Británie.
  • Ranní komentář: Čína a USA obnoví jednání o obchodu, akcie ráno reagují růstem
    Akciové indexy včera zamířily znovu do červených čísel, když je táhly především technologie, v čele s velkým firmami jako Apple nebo Amazon. Růstu se naopak dočkala úroveň rizikových přirážek, takže nervozita z trhů zatím plně nemizí a dál platí, že další vlna výprodejů může přijít kdykoli. Dnešní ráno ale vypadá o něco optimističtěji, když indexům v Asii a ostatním rizikovým aktivům pomohly zprávy o tom, že se čínský vicepremiér chystá do USA, kde by měl jednat o možné podobě obchodní dohody mezi USA a Čínou. Vedle tohoto fundamentu pak trhy dál čekají na výsledek vyjednávání o brexitu, která podle britské premiérky nyní vstupují do své finální fáze.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster