Pondělí 20. ledna 2025 19:52
reklama
RebelsFunding
reklama
RebelsFunding
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
eightcap forex

Kryptomeny hľadajú smer

19.06.2020 16:53  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk
  • Hlavné kryptomeny sa obchodujú v pásme 
  • Používateľ ETH zaplatil za 2 záhadné prevody poplatky 5,2 milióna dolárov 
  • Ripple sa pripojil ku „koalícii otvorených platieb“

Tento týždeň sme nezaznamenali výrazné zmeny cien na trhu s kyptomenami. Väčšina hlavných kryptomien sa obchodovala v pásme a zdá sa, že investori hľadajú katalyzátor pre výraznejší pohyb. Dnešné obchodovanie začali kryptomeny nižšie a v prípade, ak bude prevládať negatívny sentiment, pokles môže pokračovať aj počas víkendu. Celková trhová kapitalizácia v súčasnosti predstavuje 263,5 miliárd dolárov. Bitcoin si udržuje dominantné postavenie na trhu (65,0%).

Bitcoin testuje kľúčovú úroveň podpory

Bitcoin sa obchoduje v úzkom pásme od polovice mája, keďže trh s kryptomenami sa snaží nájsť smer uprostred rastúcej globálnej neistoty.

Bitcoin tento týždeň snažil prekonať hladinu 9 600 USD a v súčasnosti testuje silnú úroveň support na hladine 9 270 USD. Ak cena Bitcoinu klesne pod spomínanú úroveň, mohol by sa začať pohyb smerom nadol k úrovni 9 000 USD. Zdroj: xStation5

Potenciálny odosielateľ transakčných poplatkov spoločnosti Ethereum vo výške 5 miliónov dolárov bol odhalený

Minulý týždeň sa uskutočnili dve záhadné transakcie s vysokými poplatkami, pri ktorých odosielateľ zaplatil poplatok v sieti Ethereum (ETH) vo výške 5,2 milióna dolárov. Komunita bola však viac fascinovaná nízkym počtom prevodov (prvý odoslal celkom 0,55 ETH a druhý 350 ETH). Na začiatku to bolo považované za chybu alebo technický problém. Neskôr v analytickej a bezpečnostnej spoločnosti PeckShield oznámili, že za týmito transakciami bola malá juhokórejská kryptomena typu peer-to-peer. PeckShield uviedol, že Good Cycle sa javí ako projekt Ponzi a kvôli jeho bezpečnostným nedostatkom by sa mohol ľahko napadnúť: webová stránka burzy používa HTTP protokol namiesto HTTPS. Good Cycle nekomentoval ani nehlásil krádež svojich prostriedkov ani možné vydieranie. Naopak, vedec Alex Manuskin tvrdí, že teória lúpeže alebo vydierania je nepravdepodobná. Keby to tak bolo, systém by okamžite zastavil všetky operácie na burze. Po odstránení bezpečnostných problémov by sa operácie obnovili. Adresa však pokračovala vo svojich operáciách, uviedol Manuskin.

 

Ethereum od začiatku týždňa osciluje v úzkom rozmedzí. V súčasnej dobe cena testuje support na úrovni 225,00 dolárov. Ak sa ho predajcom podarí prekonať, mohol by sa začať klesajúci impulz smerom k úrovni 211,17 dolárov. Na druhej strane, akonáhle kupujúci znovu získajú kontrolu, môže byť ohrozená rezistencia vo výške 250,00 USD. Zdroj: xStation5

Koalícia otvorených platieb spúšťa platobné ID

Ripple, Brave a Huobi spolu s ďalšími 40 poprednými technologickými, finančnými a neziskovými spoločnosťami vstúpili do koalície nazývanej koalícia otvorených platieb (Open Payment Coalition). Očakáva sa, že organizácia vyvinie a vydá okamžitú platobnú sieť PayID po celom svete, aby sa zjednodušil proces globálneho odosielania a prijímania peňazí v akejkoľvek platobnej sieti a v akejkoľvek mene. Očakáva sa, že nová platobná platforma osloví viac ako 100 miliónov spotrebiteľov.
Na okamžité odosielanie a prijímanie peňazí bude podobne ako v službe PayPal potrebná iba e-mailová adresa alebo telefónne číslo, ktoré je prepojené s bankovým účtom používateľov. Používateľ už nebude musieť používať čísla bankových účtov, kódy prevodu prostriedkov a ID SWIFT. Podľa Caroline Bowlerovej, výkonnej riaditeľky BTC Markets: „PayID je kľúčovým ďalším krokom v infraštruktúre, ktorý prinesie jednoduchosť medzinárodných platieb .“
 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Kryptoměny čeká před rozhodnutím FOMC vyšší volatilita 📊
    Kryptoměny čekají na rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách. Tiskové konference Federálního rezervního systému letos pokaždé způsobily nárůst volatility mezi digitálními aktivy. Bitcoin se drží poblíž 18 000 dolarů, zatímco za Ethereum investoři aktuálně platí 1 340 dolarů:
  • Kryptoměny či inspirace z e-commerce: bankám se otevírají nové příležitosti, jak navyšovat zisky i klientskou bázi
    Loňský rok jasně ukázal, která odvětví umí těžit z digitální transformace, a která teprve narychlo a z donucení začala převádět svoji off-line nabídku služeb do on-line světa. Perfektně samozřejmě uspěla odvětví jako e-commerce nebo e-learning, ale špatně si nevedly ani banky, které většinu běžných požadavků zákazníků zvládnou řešit i bez osobních návštěv na pobočkách. Na příkladu e-commerce se ale i banky mohou poučit, že příležitosti on-line světa rozhodně ještě nevyčerpaly, a pokud si chtějí zachovat relevanci a ziskovost, musí si toho letos hodně odpracovat – ať už jde o lepší personalizaci digitálních služeb, otevření se službám třetích stran, nebo třeba o vstup do světa kryptoměn.
  • Kryptomeny: Čína plánuje vydať vlastnú kyptomenu
    Každý, kto sa zameriava na kryptomeny, musí byť spokojný s najnovšími správami z Číny. Podľa Mu Changchuna, zástupcu riaditeľa platobného oddelenia Čínskej ľudovej banky, je inštitúcia takmer pripravená vydať svoju vlastnú kryptomenu. Pripomíname, že čínska centrálna banka pracuje posledných päť rokov na vlastnej digitálnej mene. Navyše podobné výskumy sa uskutočnili aj v iných centrálnych bankách na svete. Dobrým príkladom by tu mohla byť švédska banka Riksbank (premýšľa nad týmto riešením, pretože krajina je považovaná za najviac bezhotovostnú na svete). Vráťme sa k téme Číny, všimnime si, že Peking pravdepodobne zavedie svoju kryptomenu prostredníctvom dvojvrstvového systému (legitímnymi emitentmi by boli centrálna banka aj komerčné banky). Čo by mohlo byť obzvlášť dôležité, nová kryptomena by sa nespoliehala výhradne na blockchain a namiesto toho by si zachovala neutrálnejší postoj, pokiaľ ide o technológiu.
  • Kryptomeny: Dash prekonáva ostatné kryptomeny
    Trh s kryptomenami sa blíži ku koncu hviezdneho týždňa. Počas posledných niekoľkých dní sa kapitalizácia trhu s digitálnymi aktívami zvýšila o viac ako 30 miliárd dolárov, tj. okolo 14%. Bitcoin získal 11% po tom, čo sa dostal nad hornú hranicu zostupného kanála a pripravil pôdu pre altcoiny, z ktorých niektoré boli dvojnásobne zhodnotené. Neexistujú však žiadne správy, ktoré by mohli tento skok fundamentálne odôvodniť.
  • Kryptomeny: Digitálne meny klesajú pred lunárnym Novým rokom
    Po silnom raste cien na začiatku roka prišla na trh s kryptomenami korekcia. Bitcoin klesol o 10% a ťahal altcoiny nižšie. Najslávnejšia kryptomena navyše vytvorila vzor hlavy a ramien. Obchodníci by mali mať na pamäti, že likvidita na kryptomenovom trhu môže byť v nasledujúcom týždni nižšia v dôsledku lunárneho Nového roka v Ázii. Okrem toho môže pri prebiehajúcom klesajúcom trende hrať úlohu aj koronavírus.
  • Kryptomeny: Digitálne meny klesajú vďaka deeskalácii napätia na Blízkom východe
    Keď sa pozrieme na graf Bitcoinu, môžeme si všimnúť, že neistota a obavy súvisiace s konfliktom medzi USA a Iránom spôsobili prudký nárast cien BTC. Zaujímavým faktom je, že cena Bitcoinov na niektorých iránskych burzách v jednom okamihu prekročila 24 000 dolárov! Kapitalizácia celého trhu s kryptomenami sa počas nedávneho napätia na Blízkom východe zvýšila približne o 25 miliárd dolárov.
  • Kryptoměny dnes 7. srpna: BTC se dotýká 57 tisíc USD, altcoiny si udržují zisky
    Cenám kryptoměn se dnes podařilo udržet nedávné zisky a zažehnout optimismus investorů po celém světě. Cena Bitcoinu (BTC) spočinula na hranici 56 tisíc dolarů poté, co se krátce dotkla 57tisícového maxima, zatímco Ethereum (ETH) se dnes obchodovalo na cenové úrovni 2 500 dolarů. Současně Solana (SOL) za posledních 24 hodin posílila o téměř 10 %, zatímco XRP se také obchodovala v zeleném teritoriu.
  • Kryptoměny dobývají investiční svět
    „Díky novým finančním nástrojům lze obchodovat s kryptoměnami přes investiční účty u obchodníků s cennými papíry. Tím se obchodování s kryptoměnami stalo přístupné i pro klasické investory, kteří se doposud orientovali hlavně na akciové trhy,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
  • Kryptomeny: Dramatický týždeň pre Bitcoin
    Tento týždeň boli tvrdo zasiahnuté kryptomeny. Bitcoiny zaznamenali výrazný pokles v stredu a štvrtok takmer o 20% a klesli na úroveň 7750 USD (najnižšia úroveň od júna 2019). Ostatné kryptomeny tiež zaznamenali pokles ich ocenenia. Aká bola príčina takého brutálneho poklesu?
  • Kryptomeny: Ehtereum je opäť druhou najväčšou kryptomenou
    Nový rok sa začal pre kryptomeny pozitívne. Včera sa im darilo a dnes pokračujú v raste. Opäť sa zmenilo poradie kryptominen s najväčšou trhovou kapitalizáciou. Ethereum predbehol Ripple a vrátil sa na druhé miesto. Podľa CoinMarketCap dosahuje aktuálne kapitalizácii celého univerza kryptomien 130 mld. USD, priťom BTC je zdopovedný za zhruba 52% z tohto objemu.
  • Kryptoměny: Jaká jsou rizika decentralizace
    Decentralizace je klíčovou užitnou hodnotou kryptoměn. Umožňuje budování důvěry a poskytování služeb bez prostředníků. Ale protože nic není zadarmo, i s decentralizací jsou spojena závažná rizika. Důkazem je zneužití protokolu Wormhole, které nadělalo v minulém týdnu škody za 320 milionů dolarů. To může snížit důvěryhodnost decentralizovaných aplikací a dát podnět k další regulaci.
  • Kryptoměny jako prostředek pomoci Ukrajině?
    Krypto aktiva jsou nyní často zmiňována v souvislosti s válkou na východě. Mnoho Ukrajinců a Rusů krypto aktiva ve velkém nakupují, protože jejich národní měny přirozeně ztrácejí na hodnotě. Leč kryptoměny mohou být i snadným prostředkem, jak poslat finanční pomoc ukrajinskému státu. Třeba v podobě kryptoměny etherea, kterou lze poslat na oficiální účty ukrajinského státu.
  • Kryptoměny, jež je vhodné sledovat, v době kdy blockchain bojuje proti Fedu
    S uvolněním peněžní zásoby se kupní síla amerického dolaru od června letošního roku mírně zvýšila. Pokud bude Fed pokračovat v implementaci své strategie zpřísňování politik, kryptoměny a další riziková aktiva budou čelit značnému protivětru. to vše vychází z jednoduchých ekonomických motivů. V rámci inflačního cyklu měli lidé dvě základní možnosti, jak naložit se svými penězi: utratit je nebo je investovat. Jinak by držení hotovosti vedlo k erozi bohatství. V deflačním cyklu je tomu naopak. Lidé mají motivaci držet hotovost, aby v podstatě bez rizika rostli své bohatství. V konečném důsledku je takový scénář pro kryptoměny čistým negativem.
  • Kryptoměny jsou čím dál tím populárnější
    V roce 2017 zveřejnil Thomas Peterffy v deníku Wall Street Journal celostránkový inzerát, v němž varoval před nebezpečím, které představují futures na bitcoin pro kapitálové trhy.
  • Kryptoměny jsou na vzestupu po zabráněné odstávce americké vlády
    Bitcoin vzrostl koncem týdne poté, co americký kongres vyřešil dohodu a zabránil tak vládní odstávce.
  • Kryptoměny jsou před zasedání Fedu slabší 📉 Očekáváme další nárůst volatility BTC?
    Kryptoměny se obchodují mírně slabší na pozadí smíšeného sentimentu na indexech před rozhodnutím Federálního rezervního systému a konferencí šéfa Fedu Jeroma Powella, která potenciálně zajistí aktivům riziko vysoké volatility. Bitcoin se snaží udržet poblíž 23 000 dolarů, zatímco většina altcoinů se obchoduje s poklesem, mezi nimiž převažují Dogecoin, Avalanche a Dydx.
  • Kryptoměny jsou připraveny na velkou korekci v příštím roce
    Podle průzkumu francouzské mezinárodní finanční skupiny Natixis mezi investičními manažery je nyní oblast kryptoměn po velké rally a působivých ziscích v roce 2021 připravena na korekci.
  • Kryptoměny jsou svědky dalšího vzestupného a sestupného týdne
    Kryptoměny mají za sebou dalších sedm dní, kdy se ceny pohybují nahoru a dolů, a i když výkyvy zasáhly všechna aktiva, vykazují menší volatilitu než minulý týden.
  • Kryptoměny jsou teď spíše prostředkem pro spekulace než pro investice
    Kryptoměny dělají velké pohyby nahoru i dolů a dostávají se do hledáčku médií i lidí, kteří by takto rádi zhodnotili své peníze. Spojovat nákupy kryptoměn s investicemi je ale z mého pohledu spíše omyl, vymykají se totiž většině pravidel, podle kterých se můžeme při investování například do komodit rozhodovat.
  • Kryptoměny klesají kvůli očekávání vyšších sazeb v USA a situaci v Kazachstánu
    Bitcoin klesl na nejnižší úroveň od svého náhlého propadu v prosinci v souvislosti s rostoucími očekáváními zvýšení výpůjčních sazeb, která tlačí na některá z nejvýkonnějších aktiv posledních let.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex