To se tak nakonec i nepřímo stalo, Mario Draghi nyní nepotvrdil dřívější úvahy ECB o ukončení monetární stimulace na podzim tohoto roku a samozřejmě neopomněl nutnost počítat s delším obdobím pro začátek navyšování euro úrokových sazeb.
Pravdou je, že ECB komentář nemohl být nějakým překvapením, protože ECB se již několik měsíců silné euro nelíbí, zato Donald Trump si ve slabším dolaru liboval a radostně tweetoval…
Eurodolar výstupní ECB komentář pár málo hodin vstřebával docela dobře, nakonec se však přeci jen intradenně prudce oslabil a dnes v tomto pokračoval.
Aktuálně se tento pár obchoduje u velmi důležité technické střednědobé breaklevel úrovně 1,2100, která by nakonec mohla medvědí nápor odrazit. Pokud ne a půjdeme dál dolů, bude tato hladina následně skvělou referenční úrovní pro long obchodování eurodolaru.
Držím nyní dle plánu long pozice z 1,2210 a 1,2100 a případný pokles a obchodování pod 1,2000 bude pro mě Stop-Lossem. Návrat nad 1,2100 bych však opět využil k vstupu do long obchodů.
Sázky na oslabení dříve jasně překoupeného japonského jenu se vyplatily, na mnoha měnových párech s japonským jenem se naplnily avizované obratové formace. Páry korigovaly již stovky pipů či i nastolily nový trend ve směru hlavních měn.
Na měnovém páru USD/JPY do svého cíle doputovala býčí obratová formace H&S (hlava a ramena) a nyní již obchodujeme v technicky neutrálním pásmu. Na další obchod si tedy počkám na výlet tohoto páru k úrovni 111,00 +/- či 107,00.
Nejpravděpodobnější variantou dalšího vývoje tohoto páru, kterou nyní naznačuje denní graf, je pokles k cca 108,00 s následným odrazem zpět nad 109,00.
V posledních dnech nám oslabovala k euru česká koruna, i zde opět začínám akumulovat menší short pozice. Během tohoto roku očekávám, vzhledem k fundamentům koruny a výraznému rozdílů úroků obou měn, pokles měnového páru EUR/CZK k 25,10. Připomínám nedávný zveřejněný cíl ČNB pro letošní rok, který činí 25,00.
Přeji úspěšné obchodování!
Josef Lukáč