V předchozím blogu jsem se věnoval situaci na měnovém páru NZD/CAD, kde jsem očekával další pokles ve formě podvlny (v) vlny C. V současné době je dle mého názoru vlna C dokončena (jako zkrácená, protože nepřekonala vrchol vlny (iii)), protože dosáhla počtu pěti kompletních podvln. Další vývoj na tomto měnovém páru se bude pravděpodobně odehrávat směrem vzhůru ve formě vlny 5. Podvlna (v) sice nedosáhla cílové S/R úrovně kolem hodnoty 0,8620, ale vzhledem k počtu vln už bych další pokles pod hodnotu 0,8633 neočekával. Potvrzení růstu a začátek tvorby vlny 5 považuji proražení S/R úrovně na hodnotě 0,8687. Cílem pro vlnu 5 budu brát vrchol vlny 3 na hodnotě 0,8805. Jako zneplatnění tohoto scénáře bych bral situaci, kdy se cena dostane pod úroveň 0,8610, což by znamenalo prodloužení podvlny (v).
Vývoj měnového páru NZD/CAD (4hodinový graf – H4):
Měnový pár AUD/NZD se úspěšně odrazil od S/R úrovně na hladině 1,0788, jak jsem psal zde a téměř dosáhl vrcholu podvlny (iii). Aktuálně je možné napočítat dva impulsní pohyby směrem nahoru z low na hodnotě 1,0759. Jsou před námi dva možné scénáře. První je vyznačen modře, kdy dva impulsní pohyby směrem nahoru jsou podvlny vlny (v) z vlny 5, což by potvrdil průraz vrcholu na hodnotě 1,0861 a pokračování růstu. Cílem tohoto pohybu by byl vrchol vlny (iii), kde budu vyhledávat short obchodní příležitosti. V druhém případě (červeně) není vlna (iv) ještě kompletní a aktuálně se nacházíme na začátku podvlny (c). Ta bude pravděpodobně atakovat konec vlny (a), kde bychom mohli realizovat long obchodní příležitosti, pokud bude mít podvlna (c) pět podvln. Průraz pod úroveň 1,0795 by znamenal potvrzení této teorie a zneplatnění modré teorie.
Vývoj měnového páru AUD/NZD (4hodinový graf – H4):
Vývoj měnového páru AUD/NZD (1hodinový graf – H1):
Měnový pár EUR/CAD dokončil 28.03.2022 pěti vlnný impulsní pokles a vytvořil korekci ve formě vlny A, která se zastavila na hodnotě 1,3980. Aktuálně tvoříme vlnu B směrem dolů. Následovat by měla vlna C směrem vzhůru s pěti podvlnami. Jako platný signál této teorie budu brát průraz vzhůru posledního nižšího high. Cílem pro vlnu C budu brát Fibonacciho retracement celkového impulsního poklesu v kombinaci s Fibonacciho extenzí vlny A. Jako nejpravděpodobnější se prozatím jeví 38,2 % Fibonacciho retracementu, kde by cena tvořila hezkou souměrnost v korekční vlně ABC a vlna A by se rovnala vlně C. Technické indikátory RSI a MACD prozatím směřují dolů.
Vývoj měnového páru EUR/CAD (4hodinový graf – H4):
Elliottova vlnová teorie nám dává zajímavý pohled na cenové grafy a pomáhá nám získat přehled v náročném prostředí finančních trhů.
Přeji úspěšný trading!
Jiří Hruška