Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

Sílící dolar a intervence ČNB
Fenoménem listopadu a prosince je americký dolar, který od prezidentských voleb válcuje takřka všechny světové měny. Velkou podporou pro dolar jsou rostoucí úrokové sazby, a to nejenom ty krátkodobé stanovené americkou centrální bankou, ale především výnosy dlouhodobých dluhopisů, jejichž výnosy se rychle rostou nad 2,50 % p.a. a přitahují kapitál směrem do Spojených států.

Čo ovplyvňuje výšku spreadu a ako sa nenechať ohroziť ich dočasným rozšírením
Asi každý človek, ktorý aspoň chvíľu obchodoval na forexe alebo s CFD si všimol, že spready sú u väčšiny brokerov plávajúce, teda niekedy menšie a niekedy vyššie. V tomto článku sa pozrieme na to, prečo sú spready niekedy vyššie a na čo si vtedy dávať pozor.

Kolaps akciového trhu! Začátek recese? | Investiční Memento #83
Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 83. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?

Týdenní komentář tradera - EUR/USD, ropa WTI a EUR/CZK
Měnový pár EUR/USD po celý týden pravidelně každodenně mírně oslaboval, až se dnes přiblížil důležité technické oblasti 1,1720 +/- (dlouhodobá Breaklevel oblast) odkud se s podporou amerických dat odrazil nahoru. I když data (míra nezaměstnanosti a NFP report) nebyla vůbec špatná, slabší hodinové výdělky dolar přeci jen zabrzdily v případném dalším posílení.

Seriál o klasifikaci akcií – díl 2: První porce masa s názvem GICS
V minulém díle jsme krátce prošli, k čemu je dobré vědět něco o klasifikaci akcií, v dnešním díle se už podíváme na „informační maso“ - první z dvou systémů klasifikace, a to Global Industry Classification Standard neboli zkráceně GICS. Ten v roce 1999 společně vyvinuli Morgan Stanley Capital International (MSCI) a S&P Dow Jones Indices.

Multitimeframe analýza: 29.10.2021 BTC/USD
V rámci Multitimeframe analýzy se sleduje vždy více časových rámců. Pro swingové obchodování jsou ideální kombinací rámce: D1 pro určení trendu, H4 pro identifikaci korekce, H1 pro detailnější pohled a načasování případných vstupů do obchodů.

Excelentný záver 29. týždňa
Po nevýrazných výsledkov v priebehu týždňa, kedy som sa pohyboval ±, rozhodol som sa v závere primerane zariskovať. Výsledkom bolo 5 skalpovacích obchodov na DAX-e, v priebehu 20 minút so zhodnotením účtu 2,26 %, kedy najkratší obchod trval 47 sekúnd a najdlhší 6 minút a 56 sekúnd.


Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 2.12.2013
Pravidelná týdenní analýza podle Elliottovy vlnové teorie...

Take-Profit (TP)
Nebudu spekulovat o tom, jestli je výstup z obchodu důležitější než vstup. Podle mého názoru je totiž důležitost těchto dvou úkonů stejná, podobně jako je stejná důležitost desítek dalších kroků v našem obchodování. Nicméně pokusím se popsat můj pohled na TP z pohledu vlastních zkušeností.

Praktická ukázka: Co se stane?
Uplynulý týden byl poměrně zdařilým příkladem období, ve kterém si nikdo nemohl být jistým tím, co se stane. Kdo zná moje blogy, tak ví, že se odmítám zabývat vyhledáváním zpráv a podobných věcí, a že si myslím, že je docela zbytečné se jimi zaobírat. Ve výsledku totiž nikdo nikdy neví, co přesně se stane a jak se to projeví v trhu, potažmo v našem obchodování. Jistě, můžeme odhadovat, ale to je podobné jako zkoušet trefit počasí na Šumavě v období mezi 18. dubnem a 25. dubnem.

Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 25.10.2015
Pravidelná aktualizace podle Elliottovy vlnové teorie.

Praktická ukázka: Další pohodička
Rok se blíží do finále a já si nejsem jistý tím, jestli mám nebo nemám v následujících dvou týdnech obchodovat. No mrknu do minulosti a udělám nějaký backtest, abych si zdůvodnil obě případné varianty a uvidím. V každém případě se ještě podíváme na to, jak dopadl minulý týden.

Ropa – už přišel čas nákupu?
Ceny ropy tento týden směrují k jihu, především pak v USA, kde dochází k vysokému růstu zásob. Ropa WTI se tak obchoduje v blízkosti dvouměsíčních minim. Výrazně pod nynějších 60 amerických dolarů za barel se však zřejmě ropa nepodívá. Vyjmenovat faktory hovořící pro vyšší ceny ropy ve zbytku letošního roku není složité, je jich totiž více než dost.

Co je to scaling a jak funguje?
Obchodování na velkých účtech láká. Věděli jste však, že kapitál, který vám prop tradingové firmy dají k obchodování, může dále růst? To samé platí i pro podíl z vybíraného zisku. Ve Fintokei však jdeme dál a škálováním tě můžeme dostat až mezi skutečné profesionální obchodníky. Zajímá tě jak? Přečti si náš dnešní článek!

Jak na obchodování s CFD
Jste začátečníkem v obchodování a chcete se dozvědět, jaké jsou Vaše možnosti? Zjistěte více o obchodování rozdílové smlouvy (CFD) a výhodách, které přináší...

Praktická ukázka: Další pěkná ztráta
V minulém týdnu si se mnou trh opět pěkně pohrál, když to až do čtvrtku vypadalo, že přes všechny potíže by přeci jen mohl naplnit moje očekávání a podívat se do kladných hodnot. To se nestalo a tak se mrkneme, co se tedy odehrálo.

Technická analýza měnových párů USD/CAD, AUD/JPY a EUR/CAD
V dnešním blogu technické analýzy představím z mého pohledu nejzajímavější Price Action na měnových párech pro nadcházející období. Denní graf měnového páru USD/CAD právě nabízí technickým obchodníkům pattern Trojitý vrchol. Na AUD/JPY se rozhoduje o ukončení korekce rostoucího trendu a EUR/CAD má za sebou čtrnáctidenní výprodej.

Dva silné dny býkům stačily na dílčí vítězství, index S&P 500 vzrostl o půl procenta
Americký akciový index S&P 500 má za sebou druhý ziskový týden v řadě, tentokrát díky růstu v druhé polovině týdne posílil o 0,55 %.

Vypnutí ruského plynu jako příležitost
Evropským tématem na konci letošního roku se stalo neprodloužení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu. Uškrcení potrubních dodávek do Evropy bylo dlouho dopředu avizované a všichni aktéři (snad s výjimkou slovenské vlády) s ním počítali. I přesto cena zemního plynu v Evropě reaguje růstem. Ukrajinský tranzit v roce 2024 pokrýval 4 % evropské spotřeby plynu. To není na první pohled vysoký podíl, ale na neelastickém trhu s minimem alternativ se zkrátka musí odrazit ve výrazném zdražení.