Seřadit články podle
Mohlo by vás zajímat: Blogy ostatních uživatelů

NVIDIA očekává pomalejší hospodářský růst, umělé inteligenci však stále kraluje
Společnost NVIDIA, která je pravděpodobně jednou z nejvíce probíraných společností na Wall Street v letošním roce, zveřejnila 20. listopadu 2024 výsledky hospodaření za uplynulé čtvrtletí. Ty již podruhé za sebou překonaly očekávání a společnost oproti loňsku víceméně zdvojnásobila své tržby i zisk. I přes očekávané zpomalení růstu těchto zisků, způsobené zpožděním dodávek nejnovější čipové sady pro umělou inteligenci (AI), investoři stále považují akcie společnosti NVIDIA za jedny z nejatraktivnějších vůbec.

Elliottovy vlny: Měnový pár USD/CAD, kryptoměna Ethereum a akcie Netflix
V dnešním blogu se podíváme na technickou analýzu podle Elliottovy vlnové teorie pro měnový pár USD/CAD, kryptoměnu Ethereum a akcie Netflix. Tyto trhy nám svým vývojem poodhalily další možný scénář jejich vývoje.

Žiadna edge (tradingová výhoda) netrvá večne
Definícia „edgu“ vo svete obchodovania znamená, že ide o nástroj, ktorý slúži na zvýšenie výkonnosti vášho obchodovania. Čím ostrejšia je vaša edge, tým je optimálnejšia. Čím je vaša edge slabšia, tým viac vecí sa začne rozpadávať. Ale „edge“ môže byť spojená s mnohými aspektmi vášho obchodovania.

Obchodní analýzy – Index S&P 500 a EUR/USD
Americký akciový index S&P 500 v týdnu výrazně korigoval předchozí cca 100 bodový swing pokles z oblasti poblíž historických maxim. Index bez problému prošel i supportem na 2.020 bodech a odrazil se k obratu až na dalším supportu v oblasti 1.990 - 2.000 bodů. Důvodem těchto poklesů bylo oslabení cen ropy na několikaletá minima, což stahuje dolů i ceny akcií pro indexy i důležitých sektorů.

Je lepší investovat do komodit, či kryptoměn?
Ačkoliv popularita kryptoměn klesá, stále se najdou mnozí (dokonce i konzervativní) obchodníci, kteří na ně nedají dopustit. Například podložené stable coiny (XAUT, PAXG) mají jako podkladové aktivum zlato a nedá tak na ně dopustit mnoho komoditních obchodníků. Vyplatí se však dávat kryptoměnám přednost před komoditami? Na to odpoví dnešní článek.

Hra o trhy: Jak volby a globální napětí ženou ceny Bitcoinu, Tesly a zlata vzhůru
Ačkoli se může zdát, že trhy jsou v klidném období, opak je pravdou. Na obzoru jsou důležité události, které mohou zásadně ovlivnit vývoj cen akcií, kryptoměn a drahých kovů. Tento článek se zaměřuje na tři klíčové oblasti spojené s cenovým vývojem Bitcoinu, Tesly a zlata. Každý z těchto instrumentů zažívá v poslední době výrazné cenové pohyby, které mají své konkrétní příčiny. Jaké faktory stojí za těmito změnami a co můžeme očekávat v nadcházejících měsících?

Pozitivní nálada dlouho nevydržela, akcie jsou znovu pod tlakem
Řadě investorů stále přijde růst výnosů z amerických státních dluhopisů jako přehnané stanovisko pro výprodej na akciích. Přece jen rostoucí výnosy odráží vyšší očekávanou výkonnost americké ekonomiky. Zároveň však jde o zdroj nejistoty pro předražené akciové tituly, jejichž růst stojí na nízkých výpůjčních nákladech, a ty jsou nyní v ohrožení. Začíná také zrychlovat rotace do hodnotových titulů. Byl pondělní růst býčí pastí, nebo je pokles další příležitostí pro nákup?

Býci dokázali uzavřít cenový odskok (gap) indexu S&P 500
Index S&P 500 navázal na růst z předchozího týdne a do středy prodlužoval růstovou sérii. Ve čtvrtek oslabil, ale pátečním výrazným růstem potvrdil druhý ziskový týden v řadě, tentokrát s "cenovkou" +1,31 %.

Praktická ukázka: A další drobné
Opět další týden a opět další výsledky. Blížíme se ke konci roku a tak jsem docela zvědavý, jaký výsledek za celý rok to bude. Každý jednotlivý týden potom přináší další dílek do skládačky.

Zlato: Analýza více časových rámců (W1 až H4)
V tomto blogu se blíže podíváme na komoditu Zlato a to formou analýz více časových rámců (multitimeframe). Při této analýze obchodník používá více grafů a to sestupně od shora dolů. Cílem je nastavení technických mantinelů před vstupem do obchodu a kvalitní načasování.

Nervozita znovu narůstá, euro na dvouletých minimech
Evropská měna si v minulém týdnu sáhla na své dvouleté minimum.

Trading ideas: EUR/AUD, XAU/USD a GBP/CHF
V tomto blogu vám ukážem ako vidím vývoj na vybraných menových pároch a ako je možné ich zobchodovať pomocou jednoduchej price action. EUR/AUD long, XAU/USD long a GBP/CHF long.

Praktické okénko – pěkný obchod a kopanec od nočního spreadu
Trading je plný mnoha úskalí a na jedno z nich se v tomto článku podíváme.

Burzovní grafy: Býci posunuli americký akciový trh na dohled rekordů
Americký akciový index S&P 500 za týden posílil o 0,96 %, je poblíž historických maxim a opakovaně uzavřel nad 3 000.

Trhy věří v obchodní dohodu USA a Číny
Americká delegace se minulý týden setkala s čínským prezidentem v Pekingu, což vnímaly trhy jako velmi pozitivní impuls k dalšímu růstu. V pozadí rostoucí důvěry v dosažení obchodní dohody a zažehnání hrozby dalšího vládního shutdownu v USA se tak akciovým indexům podařilo růst již osmý týden v řadě. Optimismus posiluje také fakt, že americký prezident Donald Trump je ochotný posunout plánovaný deadline z konce března o 60 dní, pokud nebude dosaženo obchodní dohody. Obchodní vyjednávání na vyšších úrovních budou pokračovat tento týden ve Washingtonu. Pokud nebude do 1. března dosaženo dohody, Spojené státy by měly reagovat zvýšením celních přirážek na některé čínské dovozy.

Korekce na akciích zatím pokračuje,S&P snižuje rating Španělsku
Na akciových trzích včera pokračovala korekce. Přestože jsme se nedočkali žádných důležitých fundamentů, investoři nervózně vyčkávají na další výsledky amerických firem, které napoví více o situaci korporátní Ameriky.

Jak na indikátor RSI
Pokud se pohybujete na akciových trzích, ve světě investic a krátkodobého obchodování určitě víte o technických indikátorech a nástrojích, které jsou pro krátkodobé obchodování nezbytné. Nástrojů je však mnoho a často má problém se ve výběru vhodného nástroje zorientovat i pokročilý obchodník. V tomto článku se zaměříme na jeden z nejzákladnějších technických ukazatelů vůbec.

Forex Edge: Aktuální úrovně vstupu a výstupu na EUR/USD a EUR/CZK
V tomto týdnu jsme se dočkali formálně podané žádosti o vystoupení Velké Británie z Evropské unie. Akciové trhy to nechalo chladnými a pokračují v ladném postupu směrem výše. Evropské trhy jsou na tom dokonce poslední týdny lépe nežli ty americké. Předpokládáme, že faktor Trump začíná působit a investoři jsou v případě amerických aktiv již opatrnější. Tak by to mohlo být i do budoucna a americké akciové trhy by mohly být slabší nežli například ty evropské.

Volatilitymaker
Volatilita je skvělá věc. Pokud by neexistovala, znamenalo by to, že cena neosciluje, prakticky nereaguje a my bychom tak mohli udělat je minimum obchodů. Něco jako když ČNB před lety zafixovala kurz české koruny.

Inflace stále nikde
Dnes se v rámci fundamentální analýzy podíváme pod pokličku nejdůležitějšímu indikátoru, který sleduje americká centrální banka (Fed) a také jeho dopad na aktuální vývoj kurzu amerického dolaru. Po nastavení inflačního cíle na 2 % se sám měnový výbor Fedu vyjádřil, že jeho hlavním měřítkem bude jádrová inflace (bez potravin a energií) vypočtená z koše spotřeby domácností.