Pondělí 04. listopadu 2024 20:20
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Investingfox Nastroje
reklama
Dukascopy new
reklama
Investingfox Partner

Podcast – Sumár dňa 24.04.2018

24.04.2018 23:18  Autor: TRIM Kapitál  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Včera sme povedali nasledovné: „globálna ekonomika mohla vo štvrtom kvartáli minulého roka vrcholiť, čo by znamenalo, že vrcholiť by mohli aj firemné zisky“. Ani sme netušili, že už o deň sa táto téza stane realitou.

Nič to nedokazuje lepšie ako dnešné dáta spoločnosti Caterpillar. Caterpillar je svetový gigant vo výrobe strojov a zariadení. Práve tento segment priemyselnej produkcie je tým najlepším indikátorom dopytu po kapitálových investíciách. Totižto s tým, ako firmy cítia spomaľovanie svojich predajov, ustáva dopyt po výrobných zariadeniach a Caterpillar si to odnesie ako prvý. Bolo to tak v roku 1999 ako aj v roku 2007.

Viac v podcaste

Klíčová slova: Ekonomika | Zisky | Caterpillar | Firmy |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Počty ropných vrtů začínají v USA znovu růst. Americká ropná produkce by se mohla konečně stabilizovat
    Jedna zajímavost ze světa černého zlata. Výrazný pád cen ropy se nedotkl pouze zemí kartelu OPEC, ale také soukromých firem těžících ropu po celém světě. To bylo asi nejlépe patrné v USA, kde se v minulých letech prudce propadl celkový počet ropných vrtů, který klesl z rekordních 1 614 z konce roku 2014 na pouhých 316 z letošního května. Dramatický pád v počtu vrtů byl způsoben především tím, že se díky nízkým cenám ropy začaly ve velkém uzavírat hlavně dobíhající a téměř vyčerpané vrty, které náhle přestaly být rentabilní. I tak mělo ale snížení v počtu ropných vrtů citelný (i když ne proporcionální) dopad na americkou ropnou produkci, která v roce 2015 začala po šesti letech nepřetržitého růstu konečně klesat a k dnešnímu dni se propadla o přibližně 800 tis. bpd.
  • Po čtyřdenním vzestupu se ropa ustálila
    Ropa se po uzavření na nejvyšší úrovni za téměř osm týdnů stabilizovala, když obchodníci vážili sílu na klíčových produktových trzích a na údajích z Číny, které signalizovaly možné uvolnění některých antivirových omezeních.
  • Po čtyřech dnech růstu postihl pražskou burzu pokles
    Po čtyřech dnech růstu dnes pražská burza oslabila. Index PX odepsal 0,89 procenta na 903,02 bodu. Dolů ho táhla většina finančních titulů v čele s Komerční bankou a také cenné papíry ČEZ. Opačným směrem na index působily akcie telekomunikační firmy O2. Vyplývá to z internetových stránek burzy.
  • Podařilo se pokles cen kryptoaktiv zastavit?
    Bitcoin v minulém týdnu zaznamenal velký výprodej, který začal nad 33 800 americkými dolary a ve čtvrtek se na platformě eToro dostal až na 26 350 dolarů. Během víkendu se však mince trochu zotavila a nyní se obchoduje mezi 29 000 a 30 000 dolary.
  • Podaří se býkům překonat úroveň 1 520 USD? Nové potenciální příležitosti na zlatu...
    Dnes může volatilita zlata najít další spouštěč při zveřejnění míry inflace v USA a projevu předsedy FEDu Jay Powella (FED Chair Powell Testimony). Poté, co 30. října FED dle očekávání snížil sazby o 25 bazických bodů, ale nepřinesl žádné další významné impulsy ani náznaky ohledně budoucích kroků měnové politiky, někteří účastníci trhu v „závislosti na údajích" ve výkazu FED spekulovali, že FED v příštích měsících nepřejde na holubičí ani volnější měnovou politiku.
  • Podaří se novému iPhonu restartovat zmenšující se trh se smartphony?
    Největší světová akcie představila nový iPhone 15 s novým nabíjecím portem USB-C, rychlejšími procesory, lepšími fotoaparáty a v nových barvách, a to vše za téměř stejnou cenu. Jedná se o významný pokus o resuscitaci upadajícího světového trhu s chytrými telefony a validaci letošní velké akciové rally společnosti Apple.
  • Podaří se Teladocu smazat nedávné ztráty?
    Teladoc (TDOC.US) poskytuje služby v oblasti tele medicíny od roku 2009. V roce 2021 společnost zaměstnávala téměř 4 500 lékařů, přičemž celkový počet návštěv dosáhl 15,3 milionu a vzrostl o 38 % oproti roku 2020, který se ukázal být skutečným katalyzátorem pro společnost. Během pandemie Teladoc zaznamenal působivý 86% meziroční růst tržeb, což přispělo k jeho rostoucí pozici mezi společnostmi v lékařském průmyslu. V následujících měsících však akcie společnosti klesly o více než 80 % ve srovnání s maximy na podzim 2021:
  • Podaří se zlatu udržet vzestupnou vlnu a dostat se na loňská historická maxima?
    Cena zlata po výsledcích 6 po sobě jdoucích seancí vzrostla a konečně se tak vymanila z 15měsíčního klesajícího trendu. Má ale zlatý slitek potenciál zopakovat cenový rekord z roku 2020?
  • Podcast na víkend: příležitosti na akciích 🚀
    Další díl ze série Povídání o trzích je tady! Tentokrát se čtveřice odborníků na finanční trhy – Jaroslav Brychta, Tomáš Vranka, Marek Nemky a Petr Horáček setkala, aby si popovídala o aktuální situaci v oblasti několika zajímavých firem, jako například WBD, Starbucks, Stellantis, LVMH či Alibaba, jelikož většina z nich momentálně zažívá problémové období.
  • Podcast – Sumár dňa 02.05.2019
    EURUSD začínalo rok tesne pod úrovňou $1,20. Dnes pod ňou uzatvára. A to aj napriek holubičiemu zasadnutie Fedu. Čo to pre finančné trhy znamená?
  • Podceňuje posilující euro formování populistické vlády v Itálii?
    Kurz eura opět roste. Dnes ráno se hodnota páru EUR/USD dostala až na hodnotu 1,19. Měnový analytik Saxo Bank, John Hardy, však upozorňuje, že pokud pár nepřesáhne hodnotu 1,22, nemůžeme hovořit o změně sentimentu. „Jedním z pozitiv vývoje eura je jeho odolnost vůči politickým novinkám z Itálie, kde se právě vytváří nová populistická vláda,“ uvádí Hardy. Tržní hráči se totiž optimisticky domnívají, že nová koalice nebude schopná realizovat dramatické změny, protože nebude mít dostatek soudržnosti a politického vlivu.
  • Pod domácku připravený bramborový salát letos vyjde o 43 procent dráž než loni. Kvůli drahým energiím a slabší úrodě brambor
    Letošní meziročně slabší úroda brambor a energetická drahota představují klíčové důvody, proč se cena brambor v brzké době celorepublikově průměrně vyhoupne přes úroveň 20 korun za kilogram. Naposledy stál kilogram brambor více než dvacet korun v červnu 2020. V současnosti však zdražují potraviny napříč jejich spektrem, jak vyplývá z dat ČSÚ. S blížícími se Vánocemi tak musí lidé v Česku počítat s citelným meziročním zdražením oblíbeného svátečního pokrmu – bramborového salátu.
  • Po delším období růstu akciových indexů a dosahování nových maxim došlo k mírnému poklesu akciových trhů
    Po delším období růstu akciových indexů a dosahování nových maxim téměř každý týden došlo k mírnému poklesu akciových ...
  • Podezření ze zapojení Ruska do výbuchu ve Vrběticích patrně zhorší i ekonomické vztahy Česka s ním. Loni poprvé mělo Česko kladnou bilanci obchodu s Ruskem
    V souvislosti s důvodným podezřením ze zapojení příslušníků ruské tajné služby do výbuchu skladu munice ve Vrběticích, k němuž došlo před sedmi lety, lze očekávat zhoršení nejen politických, ale také ekonomických vztahů ČR a Ruska. Míra dalšího zhoršení ekonomických vztahů však bude tlumena tím, že ČR je závislá na ruském dovozu ekonomicky prakticky nezbytných surovin ropy a zemního plynu.
  • Podhodnocená platina si razí cestu vzhůru
    Na rozdíl od zlata a stříbra má platina, která se podobně jako paládium využívá do katalyzátorů v tzv. automotive segmentu, poměrně krátkou historii. Jenže s rostoucí nervozitou na kapitálových trzích její atraktivita pro investory roste. Když se před měsícem cena tohoto kovu nacházela na úrovni kolem 850 USD za unci, od té doby vzrostla o 12 procent - během uplynulého pátku se obchodovala kolem 955 USD za unci. Pár dní předtím dokonce překonala hranici 1 000 USD za unci.
  • 📈Podhodnocené Paládium?🚀
    Na počátku týdne se z drahých kovů daří nejvíce paládiu s růstem o 2,3 %. Stříbro přidává 1 % a zlato posiluje o 0,4 %. Pokud se podíváme na poslední vývoj na paládiu, tak tomuto kovu se stále nepodařilo vzpamatovat z koronavirového propadu, přestože zlato veškeré ztráty smazalo už v dubnu a stříbro v červenci. Pokud dobrá nálada na trhu vydrží, tak se zdá, že paládium má z těchto kovů nejlepší vyhlídky.
  • Podhoubí pro obnovu silného růstu cen nemovitostí
    Trh s rezidenčními nemovitostmi se od loňské druhé poloviny roku ochlazuje, což odráží měnovou restrikci v souvislosti s utlumenou hypoteční aktivitou. Korekce cen je však zatím pouze mírná. Letos bude sice pravděpodobně pokračovat, její intenzita by se podle nás ale měla již zmírňovat. Díky námi přepokládanému solidnímu růstu mezd bude ale zároveň pokračovat zlepšování cenové dostupnosti bydlení.
  • Podíl Čechů ohrožených chudobou během pandemie poklesl, v EU se naopak zvýšil. V ČR byl loni tento podíl nejnižší jak v historii země, tak v rámci EU
    Češi jsou v rámci všech zemí EU nejméně ohrožení chudobou nebo sociálním vyloučením. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Eurostat. V roce 2020 bylo chudobou nebo sociálním vyloučením ohroženo 11,5 procenta obyvatel České republiky, což je nejnižší podíl ze všech zemí EU a také nejnižší podíl v historii ČR. Česko tak v tomto ukazateli překonává i skandinávské země typu Finska (15,9 procenta) nebo Dánska (16,8 procenta), které představují učebnicový příklad poměrně rovnostářských a zároveň hospodářsky výkonných, sociálně-tržních ekonomik.
  • Podíl Daniela Křetínského v deníku Le Monde získala společnost NJJ Presse
    Podíl českého miliardáře Daniela Křetínského v deníku Le Monde získala společnost NJJ Presse telekomunikačního magnáta Xaviera Niela, informovala agentura Reuters. Nielův holding se zavázal získané akcie převést do fondu na ochranu svobody tisku. List Financial Times (FT) cenu transakce odhaduje na 50 milionů eur (1,2 miliardy Kč).
  • Podíl elektromobilů na prodeji aut v Norsku přesáhl 82 procent, vede Tesla
    Podíl plně elektrických aut na celkovém prodeji automobilů v Norsku loni dosáhl 82,4 procenta, a zvýšil se tak ze 79,3 procenta v roce předchozím. Oznámil to norský svaz OFV. Žádná jiná země tak vysoký podíl elektromobilů nemá. Třetím rokem tam vede americký výrobce Tesla, a to navzdory trvajícím sporům s vlivnými odbory, uvedla agentura Reuters. Norská vláda začala před lety prodej elektromobilů silně dotovat.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
InstaForex rijen 2024