Čtvrtek 21. listopadu 2024 12:51
reklama
Investingfox Partner
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Investingfox 16 let
reklama
Dukascopy new

Xiaomi IPO

01.01.2018 09:06  Autor: Globtrex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Xiaomi Inc. je soukromá čínská elektronická společnost se sídlem v Pekingu. Je to 4. největší světový výrobce telefonů. Xiaomi navrhuje, vyvíjí a prodává smart phone, mobilní aplikace, notebooky a související spotřební elektroniku.
 
Dne 16. srpna 2010 Xiaomi oficiálně spustila svůj první, na systému Android založený firmware MIUI. Xiaomi Mi1  byl uveden na trh v srpnu 2011. Byl dodán s firmware Xiaomi MIUI, který je založen na Androidu a připomíná Samsung TouchWiz a Apple iOS. Zařízení může také pracovat s čistým systémem Android. Mi 1 se stal téměř okamžitě hitem a způsobil senzaci mezi mobilními telefony; nejen díky jeho silné konfiguraci, ale také kvůli jeho atraktivní ceně, které napomohly popularitě Xiaomi rychle růst. Téměř přes noc se “Xiaomi” stalo horkým tématem diskutovaným nadšenci mobilních telefonů, poněkud připomínající dobu McIntosh s dílny Apple, kterému se Xiaomi při svém založení přirovnávala. Po úspěchu M1následovaly řady M2, M3 a model Redmi instaloval Xiaomi na přední místo domácího mobilního trhu.
 
Mitalk:
 
Mitalk je mobilní terminál instant message (obdoba what’s Up), implementovatelný jako cross over iPhone, Android, Symbian platforem. Aplikace umožňuje komunikaci v reálním čase, možností sdílení a zasílání hlasových zpráv, textových zpráv, videí a fotografií.
 
MIUI:
 
MIUI oficiálně uvedený 1. června 2010, je operační systém Xiaomi na bázi Android pro mobilní telefony, MIUI je nadstavbou nad nativním Android systémem, s řadou vylepšení a optimalizovaný pro využití a zařízeních Xiaomi. Pokrývá 23 jazykových mutací. Xiaomi v grafickém rozhraní MUI a upraveném jádru Android integrovala svoje zkušenosti a výzkum čínského mobilního trhu, a zejména návyků čínských uživatelů s manipulací textem a internetovým vyhledávačem. Aplikace je dále rozvíjena díky skupině příznivců MUI shellu a testování nových verzí systému v této skupině. Po zapracování připomínek poznatků Xiaomi pouští novou verzi, či update do volného oběhu a to zpravidla každý týden.
 
Spolupráce:
 
Xiaomi navázala spolupráci s několika předními hráči, a to jak v segment komunikace, tak i e-commerce. Na začátku roku podepsala Xiaomi a Nokia dohodu o spolupráci a v nedávné době se firma dohodla se společností Amazon na vývoji společné platformy pro čínský trh.
 
Strategie značky:
 
Xiaomi cílí především na mladé lidi a nadšence, případně příznivce značky. Hlavním marketingovým nástrojem, nebereme-li v úvahu emotivní měkký marketing, je konfigurace přístrojů, která spolu s nízkou cenou vytváří největší nákupní impuls. Drtivá většina zákazníků Xiaomi se rekrutuje z kohorty mezi 15-24 let. K výhodám Xiaomi telefonů patří defaultní možnost duálního zapojení SIM karet, což je specifické pro čínský trh a zákazníci tak za cenu jednoho telefonu dostanou dva. Konzistence hardware a software je na solidní úrovni.
 
Cenová strategie:
 
Cenová strategie firmy od M1 1999 juanů, k dnešnímu Redmi 699 juanů využívá strategii nákladů, ve srovnání se stejnou cenou na trhu chytrých telefonů, Reverzibilita ceny, vzhledem vyšší konfiguraci telefonu, patří k stěžejním marketingovým praktikám firmy. Xiaomi aplikuje výnosy z rozsahu a oproti konkurenci tak cena jejich přístrojů relativně klesá. Cena telefonu Xiaomi je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících poptávku na trhu a nákupní chování, které přímo souvisí s přínosem podniku.
 
Prodej:
 
Prodej vzrostl ze 7,2 milionu v roce 2012 na 18,7 milionů v roce 2013 a 61 milionů v roce 2014 na 70 milionů v 2015 a 83 milionů v 2016. Zpomalení v letech 2015 a 2016 lze vysledovat v globálním propadu prodeje smart phone.
 
Tržní podíl:
 
Tržní podíl Xiaomi na domácím čínském trhu v 3Q 2017 dosáhl 7%, což je nezanedbatelné číslo, vzhledem k jeho velikosti. Pro Xiaomi, když by si to nepochybně firma přála, nejsou hlavními konkurenty Apple a Samsung, ale další domácí gigant Huawei.
 
Distribuce:
 
Xiaomi od počátku organizovala svoji distribuci jako on-line. V tomto segmentu detailu patří mezi skutečné průkopníky a na současném trhu mobilních telefonů de facto neexistuje nikdo, kdy by, alespoň částečně, „nevyužil“ jejího modelu – to platí největší měrou pro giganty, jako například Apple.
Distribuce v rámci e-commerce, na jejíž současné podobě pracuje spolu s Amazon, resp., firmy si vzájemně vyměňují know-how, je v současných čínských podmínkách marginální. Podle statistik tvoří e-commerce pouze něco málo nad 10% maloobchodního prodeje v Číně a pouze 20% smart pnou se prodává on-line (data 2016). Xiaomi otevřela další distribuční kanál ve formě klasických kamenných prodejen, kterých plánuje do roku 2020 otevřít více než 1 000, s rozložením po celém světě.
 
Její cože business je však Čína a Indie, tedy dva největší trhy, které dohromady tvoří téměř polovinu celkové populace Světa.
 
Souhrn z prohlášení Xiaomi k výsledkům společnosti v 2016
 
■ Xiaomi poprvé dosáhla v Indii roční příjmy ve výši 1 miliardy USD
■ Tři z 54 offline prodejen společnosti Xiaomi překročily GMV (gross merchandise value) 100 milionů RMB (14,5 milionu USD) – GMV zahrnuje prodej partnerských produktů. Zde je nutno vzít v úvahu fakt, že Xiaomi je především online obchodník a offline prodej využívala pouze okrajově.
■ Xiaomi plánuje otevřít v roce 2017 dalších 200 a do roku 2020 dalších 1 000 obchodů
■ “Mi Ecosystem” společnosti Xiaomi má 50 milionů připojených zařízení, které zahrnují inteligentní televizory, sledovací přístroje a další, které přinesly tržby ve výši 15 miliard RMB
■ Společnost Xiaomi podala žádost o 16 000 patentů na celém světě, z nichž bylo do dnešního dne přiděleno 3 612 patentů
■ Příjmy společnosti Xiaomi z “internetových služeb” se v roce 2016 zdvojnásobily – neposkytla číslo, ale na základě zprávy agentury Reuters z roku 2015 se zdá, že poprvé překročila 1 miliardu dolarů.
 
Cíl:
 
Mezi hlavní cíle Xiaomi aktuálně patří inkluze offline obchodní struktury k online síti, vývoj AI, konkrétně promítnutý do SW na rozpoznávání obličeje, vývoj elektronického platebního systému, konkurenta ApplePay a zvýšení profitu společnosti.
 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • XAU/USD. Přehled vývoje a analýza
    V pondělí, v prostředí nejistoty ohledně dalšího vývoje snižování sazeb ze strany Federálního rezervního systému, se obchodníci zdráhali otevírat agresivní směrové pozice. To vede ke zdrženlivému pohybu cen v úzkém rozpětí. Klíčové údaje o inflaci v USA zveřejněné v pátek potvrdily očekávání trhu ohledně zářijového snížení sazeb Fedu a následného dalšího snížení v prosinci. Nicméně nedávné jestřábí komentáře z úst vlivných členů FOMC naznačují, že centrální banka se snížením úrokových sazeb nepospíchá. Americký dolar bude po dvouměsíčním maximu pravděpodobně pokračovat v korekčním poklesu, čímž se stane pro cenu drahého kovu protivětrem. Pokračující geopolitické napětí a nejistota ohledně konečného výsledku šokujících předčasných voleb ve Francii navíc poskytují určitou podporu zlatu jako aktivu bezpečného přístavu. A rostoucí šance Trumpa stát se prezidentem vyvolávají obavy ze zavedení agresivních cel, která by mohla podpořit inflaci a vyvolat zvýšení úrokových sazeb. To následně tlačí výnosy amerických státních dluhopisů na několikatýdenní maxima a omezuje výrazný růstový potenciál nevýnosového žlutého kovu.
  • XAU/USD: review and forecast
    Yesterday, the price of the pair XAU/USD fell to its lowest level in the last 3 months (1161.00) that was determined b...
  • XAU/USD: scénáře dynamiky na 4. března 2024
    Pár XAU/USD se na začátku dnešní evropské obchodní seance obchodoval poblíž úrovně 2 084,00. Býci si patrně dali pauzu a čekají na nové podněty k nákupům a posunutí ceny k rekordní úrovni 2 134,00, která byla dosažena zkraje prosince.
  • XAU/USD: Trh se zlatem si buduje silnou základnu, hedgeové fondy nadále podporují ceny
    Podle nejnovějších údajů Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) si trh se zlatem s pokračujícím růstovým trendem cen drahých kovů buduje silnou základnu, ačkoli býčí spekulativní zájem hedgeových fondů postupně polevuje
  • XAU/USD: Vlastnosti a doporučení
    Pár XAU/USD odráží hodnotu trojské unce zlata v amerických dolarech. U některých brokerů je označení ceny zlata vyjádřeno jako GOLD (místo XAU/USD). Jedna trojská unce se rovná 31,1034768 gramům (často zaokrouhleno na 31,1035 gramů).
  • XAUUSD: Zlato pod prodejním tlakem, padá směrem k 1,210 USD
    Cena zlata v posledních třech dnech klesala a ve středu ráno byl kov nižší o 0.20%, přičemž se obchodoval kolem 1,213 USD v Londýnské seanci.
  • XAU/USD: Zlato zlevňuje, ale blíží se důležitým úrovním supportu
    Přestože je zlato oblíbeným bezpečným aktivem v situaci rostoucí inflace a geopolitické a ekonomické nejistoty, ceny zlata v současnosti klesají a pár XAU/USD se posouvá k důležitým úrovním supportu 1873,00, 1858,00, 1851,00.
  • XAUUSD: Zlato znovu selhalo při 200 denním průměru
    Drahý kov v pondělí nedokázal prorazit klíčovou prodejní úroveň při 1,260 USD a vymazal část svých zisků, přičemž cena byla v malé ztrátě během úterý. Kov se pohyboval při úrovni 1,252 USD během ranní Londýnské seance.
  • XAU/USD: Zlato ztratí na hodnotě, pokud inflace v USA zůstane beze změny nebo stoupne
    Dnes se všechny trhy bez výjimky soustředí na zprávu s údaji o inflaci v USA, které účastníkům trhu pomohou pochopit, jestli bude snížení sazeb Fedu 18. září představovat jednorázovou událost nebo začátek cyklu uvolňování měnové politiky. Trh momentálně věří, že uvolňování bude systémové, ale vše se může změnit, pokud bude pokles inflace minimální nebo pokud inflace naopak vzroste nad současnou roční úroveň 2,9 %.
  • XAU/USD: Zve sestupná korekce obchodníky k nákupům?
    Od pondělního rána nabírá americký dolar na síle, zatímco cena zlata se zároveň obchoduje směrem dolů. Otázkou zůstává, jestli můžeme očekávat další pokles ceny žlutého kovu. Pravděpodobně ne. Korekční pokles může být trhy vnímán jako příležitost k nákupu, zvlášť s ohledem na přetrvávající vysoká geopolitická rizika, která především vedou centrální banky k hromadění fyzického zlata. Dokud budou geopolitické problémy trvat, bude se držet i tento sentiment, který zlato vidí jako bezpečný přístav.
  • XLM – oživení trhů, kam směřuje? 
    Cena XLM vzrostla poté, kdy se mince minulý týden vrátila zpět na graf. Za posledních 24 hodin však XLM vzrostlo o 3,6 % a podařilo se mu překonat svou bezprostřední hranice odporu. Býci byli zpět ve vedení a technický výhled XLM vykresloval stejný sentiment.
  • XLM/USD
    XLM/USD vytvořil téměř dvojitý vrchol kolem 0,4990 a vykazuje menší pokles z této úrovně. Pár zlomil hlavní podporu 0,...
  • XMR/USD
    XMR/USD nalezl podporu okolo 20-DMA v současné době na 378,73. Pár nedokázal zavřít pod 20-DMA při více příležitostech. Technické ukazatele jsou mírně vzestupné, je zde prostor pro obnovení vzestupného trendu.
  • XMR / USD – Bitfinex: 14. 11. 2019
    XMR/USD odmítnutí na 110-EMA, která je tuhou rezistencí okolo 67,25. Dvojice se aktuálně obchoduje o 1,93% níže na úrovni 64,071 v 08:00 GMT. Krátkodobý výhled, jak naznačuje GMMA, se změnil na býčí s býčím přechodem krátkodobých MA oproti dlouhodobějším MA.
  • XMR / USD – Bitfinex: 27. 11. 2019
    Monero postupuje k vyšším úrovním z 9měsíčního minima na 46,10; výhled je mírně býčí. XMR/USD je v zelené zóně 3. po sobě jdoucí seance, na cestě testovat 200H MA na 53,36. Dvojice se obchodovala +0,76% 51,88 v 07:30 GMT po uzavření +2,67% v předchozí seanci.
  • XMR / USD – Bitfinex: 29. 11. 2019
    Monero pokračuje v růstu, po krátké čtvrteční pauze, výhled je mírně býčí. XMR/USD se obchodovalo +1,84% 55,37 v 07:00 GMT po uzavření -2,77% v předchozí seanci. Upside najde tuhý odpor na 21-EMA okolo 56,26; prolomení nad tuto bariéru by mohlo táhnout pari výš na na 55 EMA okolo 59,33 – resp. spodní okraj denního cloudu.
  • xPartners: Ceny benzínu a nafty v ČR by konečně měly klesnout
    Ceny pohonných hmot by měly v Česku koncem srpna zahájit pokles, důvodem však není konec prázdninové sezóny, ale snížení cen ropy. V posledních měsících se globální nabídka ropy zvýšila a poptávka se zmírňovala, v Evropě dokonce klesla. Cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) začala od začátku července výrazně propadat, do dnešního dne jde o pokles, který se blíží 10 %. Na ceně ropy Brent byl zaznamenán propad ve výši 7,5 %.
  • xPartners: Top 5 investic a propadák roku 2018
    Paládium, cenný bílostříbrný kov si letos sáhl na korunku krále mezi drahým kovy. Po dlouhých 16 letech tak pokořil zlato. Za poslední čtyři měsíce se cena paládia vyšvihla z hodnoty kolem 840 USD na 1 243 USD za unci, kterou dosahovala během pátečního obchodování, zatímco cena zlata se pohybovala na úrovni 1 242 USD za unci. Ve prospěch dalšího růstu paládia hovoří podle analýzy xPartners i ​​fundamenty. Zatímco cenu zlata tlačí dolů obchodní válka USA s Čínou, která nahrává ve prospěch růstu dolaru a utlumuje tak nákup komodity ze zemí platících jinými měnami, naopak paládium zažívá boom. Až 75 procent poptávky po tomto kovu generují katalyzátory, které se využívají v benzínových motorech. Ty se momentálně kvůli útlumu naftových motorů dostávají do centra pozornosti.
  • XRP, ADA a MATIC. Která kryptoměna je nejlepší sázka na příští býčí trh?
    Býčí trh by mohl být velmi blízko vzhledem k nedávnému rozmachu na kryptotrhu a investoři již nepochybně začínají krypto aktiva hromadit. XRP, Cardano (ADA) a Polygon (MATIC) jsou nepochybně jedny z nejlepších tipů pro investory, avšak které z těchto mincí jsou na býčí trh nejlepší?
  • XRP, ADA a MATIC, které kryptoměny jsou nejlepší pro příští býčí trh?
    Býčí trh by mohl být vzhledem k nedávné dynamice na trhu s kryptoměnami velmi blízko a investoři nepochybně začínají stavět stany se svými nejlepšími volbami. XRP, Cardano (ADA) a Polygon (MATIC) jsou bezpochyby jedněmi z nejlepších tipů pro investory již nyní, ale které z těchto mincí jsou nejlepší pro vstup na býčí trh?
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI