Úterý 03. prosince 2024 18:21
reklama
Investingfox Partner
reklama
InstaForex rijen 2024
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
RebelsFunding

Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.9.2017

06.09.2017 16:29  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Česká průmyslová výroba v červenci ve srovnání s předchozím měsícem klesla o 9,8 % (po očištění o sezónní faktory). Meziroční tempo růstu mírně zrychlilo na 3,3 % z předchozího tempa 3,0 % (po revizi. Medián trhu očekával meziroční tempo průmyslové výroby 6,7 %, náš optimističtější odhad byl 6,9 %. Za výrazným meziměsíčním poklesem stojí čerpání celozávodních dovolených ve významných podnicích. Průmyslníci stále více vnímají jako bariéru k růstu nedostatek pracovní síly. Podle červencové statistiky vzrostla meziročně průměrná měsíční mzda v podnicích nad 50 zaměstnanců o 7,4 % na 31 197 Kč. V příštích měsících očekáváme, že si český průmysl meziroční kladné tempo růstu udrží. Celkově očekáváme, že za celý rok 2017 průmyslová výroba zrychlí své meziroční tempo růstu k 5 % (z loňského tempa 2,9 %).

Tuzemský zahraniční obchod za červenec vykázal deficit 2,1 mld. Kč. Oproti červenci minulého roku je tak saldo zahraničního obchodu nižší o 1,9 mld. Kč. Trh v mediánu odhadoval deficit ve výši 0,6 mld. Kč. Vývoz v národním pojetí vzrostl meziročně o 5,8 % a dovoz o 6,6 %. I přes slabší červencový výkon domácího průmyslu se dařilo vývozu průmyslových výrobků. Největší nárůst v porovnání s loňským rokem zaznamenal vývoz motorových vozidel, elektrických zařízení a počítačů. Naopak vývoz zemědělských a potravinářských výrobku propadl. Tahounem zahraničního obchodu byl, jako již tradičně, sektor motorových vozidel, který meziročně vylepšil saldo zahraničního obchodu o téměř 4,0 mld. Kč. Za prvních sedm měsíců tohoto roku dosáhl přebytek obchodní bilance 113,3 mld. Kč, tedy o 9 mld. Kč méně než za stejné období loňského roku. Za slabším výsledkem obchodní bilance stojí zejména rychlejší dovoz, který od začátku roku rostl v průměru o 7,5 %.

Stavební produkce v červenci 2017 reálně meziročně vzrostla o 1,8 %. Stavební úřady vydaly meziročně o 1,7 % stavebních povolení méně a orientační hodnota těchto povolení vzrostla o 50,0 %. Bylo zahájeno meziročně o 36,8 % bytů více a dokončeno bylo o 13,3 % bytů více. Průměrný počet zaměstnanců v podnicích s 50 a více zaměstnanci ve stavebnictví se v červenci 2017 meziročně snížil o 1,7 %. Průměrná hrubá mzda těchto zaměstnanců meziročně vzrostla o 1,4 % a činila 35 238 Kč.

Zahraniční obchod v USA dosáhl v červenci deficitu 43,7 mld. dolarů. Medián odhadů trhu byl deficit 44,7 mld. dolarů. V předchozím měsíci dosáhl deficit k 43,5 mld. dolarů. Americká dolar dnes vůči euru mírně oslabuje a v současnosti se obchoduje na úrovni EUR/USD 1,194.

Autor: František Táborský, analytik, 234 405 685
Editor: Monika Junicke, analytik

Tým ekonomického výzkumu Raiffeisenbank a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 5.9.2017
    Průměrná nominální měsíční mzda v České republice vzrostla v druhém čtvrtletí meziročně o 7,6 % na 29 346 Kč. Po očištění o inflaci vzrostla reálně o 5,3 % r/r, tedy o 1,1 p.b. více než odhadoval trh. Medián mezd vzrostl o 8,2 % na 24 896 Kč. Růst mezd podpořilo zvýšení minimální mzdy, zvyšování mezd ve veřejném sektoru i velice napjatý trh práce. Na rychlejší růst ukazovala i páteční statistika druhého odhadu HDP, podle které vzrostly celkové mzdy a platy o 8,2 % r/r.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.10.2017
    Zahraniční obchod za srpen vykázal přebytek 5,9 mld. Kč. Oproti srpnu minulého roku je tak saldo zahraničního obchodu důsledkem vyššího dovozu nižší o 1,1 mld. Kč. Největší nárůst v porovnání s loňským rokem zaznamenal vývoz černého a hnědého uhlí a oděvů. V rámci dovozu nejvíce vzrostl objem ropy, to je ovšem z části způsoben významným meziročním růstem její ceny. Za prvních osm měsíců tohoto roku dosáhl přebytek obchodní bilance 120,1 mld. Kč, tedy o 9,5 mld. Kč méně než za stejné období loňského roku. Pro letošní rok očekáváme přebytek zahraničního obchodu okolo 160 mld. Kč.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.11.2017
    Zářijové maloobchodní tržby v ČR po započtení prodeje automobilů vzrostly meziročně o 3,6 % (očištěno o kalendářní vlivy). Bez započtení automobilů tržby rostly o 6,2 % r/r. Po očištění o sezónní vlivy vzrostly zářijové maloobchodní tržby bez aut o 1,9 % meziměsíčně, což je o 1,4 p.b. více než v srpnu. Odhady trhu, které předpokládaly růst 2,6 % u tržeb včetně automobilů a 4,1 % u tržeb bez automobilů, tak byly celkem výrazně převýšeny. V rámci jednotlivých segmentů obchodu zaznamenal nejvyšší přírůstek prodej oděvů a obuvi, který byl ovlivněn hlavně sezónní obměnou šatníku spotřebitelů. Nicméně největší podíl na celkovém růstu tržeb měl nárůst prodeje zboží přes internetové a zásilkové obchody a výrazný přírůstek si udržel i obchod s počítači. V obou případech je patrný efekt silnější koruny, díky které si zákazníci mohou dovolit relativně více dovezené elektroniky a zboží ze zahraničních e-shopů. S blížícím se adventem lze očekávat, že tržby obchodníků ještě porostou. Za celý rok 2017 tedy tým RBI odhaduje, že by tempo růstu maloobchodních tržeb dosáhnout téměř 6 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.12.2017
    Maloobchodní tržby po započtení tržeb z prodeje automobilů v říjnu vzrostly o 7 % v meziročním srovnání, což je o 3,3 procentního bodu rychlejší tempo růstu tržeb oproti září. Tržby bez započtení prodejů automobilů vzrostly meziročně o 6,3 %. I když statistiky maloobchodu mírně zklamaly odhady trhu, růst tržeb se stále drží na vysoké úrovni. Nejvyšší přírůstek zaznamenal internetový prodej a zásilkové služby. Výrazně vzrostly také tržby obchodníků s pohonnými hmotami hlavně díky pokračujícímu růstu ceny ropy. V posledních dvou měsících lze očekávat, že tržby obchodníků ještě porostou hlavně díky vánočnímu období. Podle našeho odhadu letošní průměrné tempo růstu maloobchodních tržeb dosáhne téměř 6 %. Prostor pro další růst tržeb v příštím roce je pořád značný, ale jenom pokud nepoleví současné tempo růstu platů a mezd.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.2.2017
    Údaj o spotřebitelské inflaci za leden, který Český statistický úřad zveřejní tento pátek, přitáhne hodně pozornosti. Lednová inflace je obecně jedním z nejvíce sledovaných makroekonomických indikátorů. Na přelomu roku se odehrávají různé administrativní změny a firmy tradičně upravují své ceníky. Navíc nově zavedená elektronická evidence tržeb zřejmě přispěla jednou nebo dvěma desetinkami procenta k celkové inflaci. Jelikož inflace se již v prosinci nacházela na inflačním cíli ČNB, půjde tentokrát o ještě důležitější údaj. Podle nejnovější prognózy ČNB by se spotřebitelská inflace měla v lednu nacházet na 1,9 %, tedy o desetinku níž než v prosinci. Náš odhad počítá se zrychlením na 2,1 % a medián trhu očekává stagnaci na 2,0 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.2.2018
    České maloobchodní tržby v prosinci vzrostly pod očekávání 2,2 % r/r a 4,7 % r/r bez aut. Mnozí spotřebitelé tak zřejmě nakupovali s předstihem, aby se vyhnuli charakteristickým nákupním horečkám. Vliv hrála i vysoká srovnávací základna z minulého roku, kdy maloobchodníci zaznamenaly solidní růst tržeb. Stále nejvyšší meziroční přírůstek si udržely tržby z prodeje zboží přes internet či zásilkovou službu (+15,1 %, r/r). Naopak nižší tržby vykázaly lékárny a prodejny se zdravotnickým zbožím (-1,3 % r/r). Pokles zaznamenaly i tržby z prodeje motorových vozidel (-4,8 % r/r). Podle našich odhadů růst nominálních mezd v roce 2018 zrychlí přes 7,0 %, což v kombinaci s nízkou mírou nezaměstnanosti představuje velkou kupní sílu obyvatel. Pro růst maloobchodních tržeb proto očekáváme růst k 7 % pro tento rok.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.3.2017
    Tento týden budou zveřejněných několik důležitých indikátorů z amerického trhu práce. Poslední zveřejněná statistika ukázala, že nových žadatelů o podporu v nezaměstnanosti bylo poslední týden v únoru registrovaných nejméně od března 1973 a to přesto, že ekonomicky aktivní populace během posledních 40 let výrazně vzrostla. Ve středu ADP zpráva, kde se očekává 185 tisíc nových pracovních míst v soukromém sektoru a v pátek statistika nově vytvořených pracovních míst mimo zemědělský sektor. Trh očekává, že se v únoru vytvořilo 190 tisíc nových pracovních míst, náš tým očekává ještě o 10 tisíc nových míst více. Protože posledních pár měsíců statistiky ukazují na dobrou kondici americké ekonomiky a také projevy členů Fedu, včetně pátečního projevu guvernérky J. Yellenové, jsou čím dál víc jestřábí. Ta ve svém projevu připomněla, že americká jádrová inflace na svých 1,7 % je akorát pod cílem Fedu a připustila možnost brzkého zvyšování úrokových sazeb. Trh k dnešnímu dni trh započítává možnost zvyšování sazeb již s 96 % pravděpodobností, ještě před měsícem to bylo 26 %. Podle našich kolegů z Vídně je zvýšení sazeb v březnu vysoce pravděpodobné. Do konce letošního roku počítá medián trhu se dvěma zvýšeními amerických úrokových sazeb.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.3.2018
    Americký prezident D. Trump oznámil minulý týden zavedení omezení na dovoz oceli a hliníku bez rozdílu země původu. Rozhodnutí se pravděpodobně promítne do vyšších cen zmíněných kovů. Teprve až pohled na americký trh práce ale ukáže absurditu celého rozhodnutí. Ke konci minulého roku pracovalo v USA v produkci oceli a hliníku pouze 145 tis. lidí, což odpovídá přibližně jedné desetině procenta celkové zaměstnanosti země. Naopak v odvětvích zpracovávající tyto kovy včetně automobilového průmyslu pracuje přes čtyři miliony lidí. Vyšší ceny kovů se tak logicky promítnou do marží právě zpracovatelského průmyslu nebo do ztráty konkurenceschopnosti. To by se mohlo projevit zánikem pracovních míst, která ve výsledku překonají nově vytvořená ve spojitosti s vyšší těžbou na americkém území. Na toto téma se už ozval i prezident newyorského Fedu W. Dudley, který varoval právě před negativním dopadem na trh práce. V delším horizontu by se vyšší ceny produktů mohly promítnout i do vyšší míry spotřebitelské inflace. Největší nebezpečí těchto opatření však leží v odvetných opatřeních postižených zemí, které už oznámily, že budou reagovat. Tyto obchodní války mají ve výsledku pouze poražené a zhoršení výhledu pro světovou ekonomiku. Nejvíce se toto opatření dotýká Kanady, jakožto největšího dodavatele oceli i železa pro USA. Sám prezident Trump prohlásil, že zavedená opatření nebudou zrušena, dokud nebude vyjednána a podepsána nová verze dohody NAFTA, která stanovuje podmínky obchodu mezi USA, Kanadou a Mexikem. Tato dohoda byla velkým tématem už předvolebních debat, ale až tímto rozhodnutím přišly konkrétní kroky ze strany nové administrativy.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.4.2017
    Česká národní banka dnes UKONČILA KURZOVÝ ZÁVAZEK. Koruna v první reakci skokově posílila k EUR/CZK 26,80, následně vyskočila k EUR/CZK 27,15 a pak zpátky pod „sedmadvacítku“ k EUR/CZK 26,60. Výnosy českých dluhopisů skokově vzrostly – výnos 3letého dluhopisu se dostal do kladných hodnot. Výnos 10letého vládního dluhopisu dosahuje 0,96 %. V reakci na opuštění kurzového závazku posílil i polský zlotý a maďarský forint.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 6.6.2017
    Hlavní zprávou dnešního dne byla data maloobchodních tržeb a zahraničního exportu za měsíc duben. Maloobchodní tržby bez zahrnutí prodeje aut vzrostly o 2,7 % meziročně. Meziměsíčně vzrostly reálné tržby o 0,8 %. Dařilo se zejména prodeji potravinářského zboží, které zaznamenalo nárůst o 4,3 % meziročně, a tržbám za ubytování a pohostinství. Naopak nižší počet pracovních dní negativně ovlivnil tržby za nepotravinářské zboží. Ty rostly meziročně o 2,6 %, což je podstatně méně než průměr za první čtyři měsíce tohoto roku. Propad zaznamenaly tržby aut, které se snížily o 6,1% meziročně.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.11.2017
    Prezident D. Trump se během své návštěvy východní Asie vyjádřil k napětí na severokorejském poolostrově. Jeho rétorika byla smířlivá, když Severní Koreji navrhl jednání o jejím raketovém a nukleárním programu. Dolar reagoval posílením a výnosy z amerických pokladničních poukázek vzrostly. Japonský Nikkei 225 vzrostl na nejvyšší hodnotu za posledních 25 let.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.12.2017
    Objem českého průmyslu v říjnu poklesl o 1,5 % oproti září (po očištění). Je to druhý meziměsíční pokles v řadě, který je primárně způsoben efektem vysoké srovnávací základny ze srpna. Meziroční tempo růstu ale zrychlilo o 5,6 p.b. na 10,5 %, což je o dvě desetiny nad odhadem trhu. Největší příspěvek k růstu měla výroba motorových vozidel a produkce energií. Pokles byl zaznamenán v odvětví opravy a instalace strojů, u produkce usní, nebo u farmaceutických výrobků. Objem nových zakázek vzrostl o 10,3 % a tempo růstu bylo o něco rychlejší u tuzemských zakázek v porovnání se zahraničními. I tak by dobrý stav průmyslu u našich nejbližších sousedů měl vést k pokračování silného růstu. Český trh práce prohloubil již rekordně nízkou míru nezaměstnanosti a podle posledního průzkumu PMI se výrobcům podařilo po delší době zaplnit pracovní místa. Je zřejmé, že mnohým dlouhodobě nezaměstnaným se nyní daří najít uplatnění na pracovním trhu. Rostoucím problémem pro výrobce se zdá být nedostatek materiálů a zařízení. Přesto by tempo růstu průmyslu zatím nemělo příliš polevovat a pro celý rok 2017 odhadujeme průměrný meziroční růst 5,2 %.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.2.2017
    Podle statistiky, kterou dnes zveřejnila Česká národní banka, ČNB v prosinci intervenovala na devizových trzích v celkové výši 88 mld. Kč. Objem intervencí v prosinci patří spíše k větším a přichází po slabším listopadu, kdy ČNB intervenovala na devizovém trhu v mnohem menším objemu 14 mld. Kč. Vyšší intervence byly především způsobeny rostoucími tlaky spekulativních investorů. Tyto tlaky byly viditelné pak především v lednu, poté, co Český statistický úřad zveřejnil prosincovou spotřebitelskou inflaci. Ta dosáhla 2 % a odpovídá tak úrovni, kterou ČNB cíluje. Lednové devizové rezervy ČNB vzrostly o 413,2 mld. Kč a svědčí tak o výrazném nárůstu objemu intervencí v tomto měsíci, které byly pravděpodobně nejvyšší od zavedení závazku. ČNB se snaží spekulativní tlaky tlumit především verbálními intervencemi a ujišťováním, že tzv. “tvrdý závazek“ - nepustit korunu pod úroveň EUR/CZK 27,0 - platí do konce března. Nadále však ČNB tvrdí, že nejpravděpodobněji dojde k uvolnění kurzu v polovině roku 2017. My vidíme jako nejpravděpodobnější datum opuštění závazku druhou polovinu letošního roku. Klíčový ovšem bude výsledek lednové inflace zveřejněn tento pátek.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.2.2018
    Polská centrální banka dnes rozhodla podle očekávání ponechat úrokové sazby beze změny. Větší pozornost však bude poutat tisková konference bankovní rady, která proběhne ve čtyři hodiny. I přes pozitivní výsledky ekonomiky, očekáváme, že si bankovní rada zachová svůj neutrální tón a opět zdůrazní, že sazby zůstanou beze změny i po zbytek tohoto roku. Guvernér polské centrální banky nedávno naznačil, že začátek zvyšování sazeb bude spojen s kroky ECB. S prvním zvyšováním sazeb v eurozóně počítá tým RBI až v prvním čtvrtletí 2019. To by tedy mohl být klíčový moment i pro polskou měnovou politiku. Polský zlotý dnes prozatím jen mírně posílil a v současnosti se obchoduje stabilně na úrovni EUR/PLN 4,16.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.3.2017
    V ČR dnes nejvíc zaujala statistika devizových rezerv ČNB a vystoupení guvernéra J. Rusnoka v Ústí nad Labem. Guvernér Rusnok v zásadě nic nového neřekl. Zopakoval, že jako pravděpodobné se jeví ukončení kurzového závazku kolem poloviny roku 2017. Dále uvedl, že věří, že ČNB záporné úrokové sazby nebude muset použít. V případě, že by po opuštění kurzového závazku byly nadměrné pohyby (oběma směry) na koruně, ČNB je připravena reagovat. My jsme se podrobněji věnovali kurzovému závazku a jeho ukončení v naši speciální analýze „CZKExit: začalo odpočítávání“, kterou naleznete v příloze. V analýze mimo jiné zmiňujeme také vývoj devizových rezerv ČNB. Ty podle dnes zveřejněné statistiky v únoru opět vzrostly na 105,4 mld. eur a jsou tak nad 55 % HDP. Rovněž byly dnes zveřejněné údaje o devizových obchodech ČNB. V lednu ČNB musela nakoupit 14,5 mld. eur, aby udržela korunu nad hranicí EUR/CZK 27,0. To je téměř dvakrát víc, než kolik činila intervence z listopadu 2013, kdy ČNB zavedla kurzový závazek.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.3.2018
    Podle výsledku únorového průzkumu ADP trhu práce vzrostla americká zaměstnanost v soukromém sektoru o 235 tis., čímž výrazně překonala očekávání trhu. Odhad týmu RBI byl výrazně blíže realitě, což podporuje i naše pozitivní očekávání ohledně páteční oficiální statistiky z amerického trhu práce, podle které v minulém měsíci vzrostly mzdy nejrychleji od krize (2,9 % r/r) a pozitivně tak překvapily trh. Rychlejší růst mezd naznačuje zrychlení inflace v následujících čtvrtletích a napovídá trhu, že utahování měnové politiky bude rychlejší, než si na začátku roku myslel. S tímto vývojem počítala už naše lednová strategie. Od té doby se trh posunul od jednoho zvýšení sazeb v tomto roce ke třem. Očekáváme, že pokud se dobrý stav amerického trhu práce potvrdí, bude se trh dále posouvat ke čtyřem zvýšením, s kterými i počítá aktuální prognóza týmu RBI. Pro páteční statistiku počítáme s přírůstkem 237 tis. pracovních míst, zatímco trh odhaduje pouze 200 tis.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.4.2017
    Česká národní banka dnes zveřejnila stav devizových rezerv v březnu, podle které se devizové rezervy od února zvýšily o téměř 463 mld. Kč na úroveň 3,3 bn. Kč. Za nárůstem rezerv stojí především devizové intervence ČNB na mezinárodním trhu. V únoru ČNB intervenovala za účelem udržení kurzového závazku držet kurz koruny na a nad úrovní EUR/CZK 27,0 ve výši téměř 220 mld. Kč. V březnu můžeme očekávat objem intervencí přibližně dvojnásobný.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.6.2017
    Pro domácí trh byla klíčová data českého průmyslu za duben. Ten vykázal neočekáváný propad o 2,5 % meziročně, trh předpovídal pokles o 1 %. Negativní vliv na průmysl měl kalendářní efekt. Po očištění o vliv počtu pracovních dní průmysl reálně vzrostl o 5,9 % r/r. Meziměsíčně, po očištění o sezónní vlivy, byla průmyslová výroba o 0,6 % vyšší. K oslabení průmyslu výrazně přispěl sektor výroby motorových vozidel, přívěsů a návěsů (pokles o 4,8 % r/r). Naopak pozitivní příspěvek přišel ze sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Za první čtyři měsíce průmyslová výroba průměrně vzrostla o 4,9 % meziročně. Navzdory většímu propadu za duben i nadále očekáváme, že v roce 2017 průmyslová výroba dosáhne růstu 4,7 % r/r oproti 2,9 % r/r v loňském roce.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.7.2017
    Pozornost trhu byla dnes upřena na americký trh práce. Nové informace z trhu mají celkově pozitivní vyznění. Nových pracovních míst mimo zemědělský sektor v červnu přibylo 222 tisíc, což je nejvíce za poslední čtyři měsíce. Náš tým odhadoval 170 tisíc nových míst, přičemž trh očekával 177 tisíc. Květnová statistika byla revidována o 14 tisíc směrem nahoru na 152 tisíc pracovních míst. Míra nezaměstnanosti vzrostla o desetinu procenta na úroveň 4,4 %. Průměrná hodinová mzda vzrostla meziročně o 2,5 %. RBI tým odhadoval růst o 2,7 %, přičemž trh očekával 2,6 %. Květnová hodnota byla revidována na 2,4 %. Dolar na zprávu reagoval mírným krátkodobým oslabením a následně přešel k posilování nad původní hodnotu EUR/USD 1,138.
  • Raiffeisenbank: Okénko trhu 7.8.2017
    Dnes byla zveřejněna statistika průmyslu, zahraničního obchodu a stavebnictví tuzemské ekonomiky za měsíc červen. Průmysl překvapil výrazným poklesem tempa růstu, kdy z květnového meziročního tempa růstu 8,1 % zpomalil na pouhé 2,2 %. Medián trhu očekával meziroční růst 7 %, náš pesimističtější odhad byl 6,5 %. Výraznému poklesu tempa růst průmyslové výroby v červnu nasvědčovaly předstihové indikátory spíše v zahraničí než doma. K meziročnímu růstu průmyslové produkce nejvíce přispěla odvětví výroby motorových vozidel, přívěsů a návěsů, výroba pryžových a plastových výrobků a výroba kovových konstrukcí a kovodělných výrobků. Průmyslová produkce naopak klesla v odvětvích výroby a rozvodu elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu, výroby ostatních dopravních prostředků a zařízení a těžba a dobývání.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
eightcap forex