Sobota 21. prosince 2024 18:52
reklama
Purple webinář Ve vaší režii
reklama
RebelsFunding
reklama
eightcap krypto
reklama
Fintokei StartTrader

Ekonomický kalendář: Inflační očekávání v USA a výsledky nejvýznamnějších amerických bank

12.04.2024 09:00  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk
  • Futures na DAX a FTSE ukazují na vyšší otevření v Evropě
  • Údaje z Velké Británie silnější, než se předpokládalo, konečná německá inflace beze změny
  • Pozornost se přesouvá na inflační očekávání, údaje z Michiganu a výsledky amerických bank

Wall Street se velmi rychle zotavila ze středečního výprodeje způsobeného vyššími údaji o indexu spotřebitelských cen, ačkoli výsledky srovnávacích testů mohou být poněkud zavádějící, protože široký akciový sentiment mimo největší technologické akcie zůstává slabší. Dnes se pozornost přesune na výsledky finančního sektoru, kde bude trh věnovat pozornost úrokovým ziskům bank, ale zejména potenciálním rezervám na ztráty z úvěrů, které by mohly naznačovat, že instituce očekávají oslabení spotřebitelů. V 16:00 budou zveřejněny údaje z Michiganu, kde se pozornost zaměří zejména na inflační očekávání, jejichž zvýšení by mohlo vyvolat větší otazník nad dynamikou inflace v zámoří.

Ekonomický kalendář

8:45 – Konečné údaje o inflaci z Francie

  • HICP r/r: prognóza 2,4 %, první čtení 2,4 % ( po sezónním očištění 2,3 % CPI).
  • HICP m/m: prognóza 0,3 % a první čtení 0,3 % (po sezónním očištění 0,2 %).

9:00 – Konečné údaje o inflaci ze Španělska

  • HICP r/r: prognóza 3,2 % vs. 3,2 % v prvním čtení
  • HICP m/m: prognóza 1,2 % vs. 1,2 % v prvním čtení

14:30 – Americké dovozní/vývozní ceny

  • Vývoz: 0,3 % vs. 0,8 % dříve
  • Dovoz: 0,3 % vs. 0,3 % dříve

16:00 – Spotřebitelský sentiment podle Michiganské univerzity: prognóza 79 vs. 79,4 dříve

Projevy centrálních bankéřů

  • 13:00  ECB Elderson
  • 15:00  Fed Collins
  • 19:00  Fed Schmid
  • 20:30  Fed Bostic
  • 21:30  Fed Daly

Výsledky společnosti

  • BlackRock (BK.US), JP Morgan (JPM.US), Wells Fargo (WFC.US), Citigroup (C.US)

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

  • Ekonomický kalendář: Inflace PPI v USA, údaje Michiganské univerzity
    Futures na evropské indexy ukazují na vyšší otevření dnešní evropské hotovostní seance. Futures na index EuroStoxx se dnes obchodují přibližně o 0,5 % výše, zatímco futures na DAX se obchodují přibližně o 0,4 % nad včerejším hotovostním závěrem. AUD a USD jsou nejvýkonnějšími měnami G10, zatímco JPY a NZD nejvíce zaostávají. GBPUSD po silných údajích o maloobchodních tržbách z Velké Británie testoval oblast 1,2600. Kryptoměny posilují, ačkoli Bitcoin se stáhl mírně pod hranici 52 000 USD.
  • Ekonomický kalendář: Inflace v eurozóně a projev Jeroma Powella v centru pozornosti 📣
    Dnešní makrokalendář je poměrně chudý.Nejdůležitějšími událostmi dne budou zveřejnění zprávy o indexu spotřebitelských cen z eurozóny, projev Jeroma Powella a zveřejnění zprávy o počtu pracovních míst JOLTS z USA.
  • Ekonomický kalendář: Inflace v eurozóně, výsledky Morgan Stanley a Tesly
    Trh s futures ukazuje na mírně nižší otevření evropské hotovostní seance. Náladu v Evropě dopoledne zkazil údaj o britské inflaci, který překvapil vyšší než očekávanou celkovou hodnotou indexu spotřebitelských cen. Jádrový indexe spotřebitelských cen byl v souladu s očekáváním. Vysoká inflace ve Spojeném království dále utvrdila peněžní trh v názoru, že další zvýšení sazeb ze strany BoE je nezbytné, což naznačil i sám ministr financí Hunt.
  • Ekonomický kalendář: Inflace v Kanadě, maloobchodní tržby v USA
    Začátek úterní seance na evropských trzích probíhá relativně dobře, nicméně rozsah rally, který signalizovaly futures před začátkem seance, byl téměř zcela vymazán. Německý DAX aktuálně ztrácí 0,05 % a EU50 si připisuje 0,07 %. Tématy asijské seance a období před jejím zahájením v Evropě byly údaje ze Spojeného království, Japonska a Číny. Podrobnější informace naleznete v příspěvku Ranní shrnutí(15.08.2023).
  • Ekonomický kalendář: Inflace v USA bude dominovat trhu 🔎
    V dnešním makroekonomickém kalendáři je naplánována v podstatě jediná důležitá událost – inflace v USA. Ta bude stačit ke zvýšení volatility na hlavních měnových párech a k zahájení pohybu indexů. Očekává se, že inflace CPI vzroste na 3,6 % meziročně, což bude znamenat druhý meziměsíční nárůst v řadě po červnovém minimu místní inflace na úrovni 3,0 % meziročně. Všimněme si, že na meziměsíční bázi se očekává vzestup inflace až o 0,6 %, což je ve srovnání s průměrem poměrně velký nárůst. Mezitím se očekává, že jádrová inflace klesne z 4,7 % v minulém měsíci na 4,3 % v srpnu.
  • Ekonomický kalendář: Inflace v USA před námi!💡
    Klíčovou událostí dne je čtení údajů o inflaci CPI v USA. Jedná se o první ze dvou zpráv před dalším zasedáním FEDu v září. Reakce trhu by mohla být významná. Dosud trh reagoval na předchozí čtení růstem, protože údaje byly obvykle od poloviny roku 2022 pod očekáváním a celkový trend byl klesající. Dnešní zveřejnění předpokládá první zvýšení inflace CPI na 3,3 % r/r z předchozího údaje 3,0 % r/r a jádrové inflace na nezměněné úrovni 4,8 % r/r. Tato a další zpráva o CPI by měly ukázat, zda bude trend pokračovat směrem dolů, nebo zda skutečně dojde k mírnému oživení.
  • Ekonomický kalendář: Inflace v USA v centru pozornosti
    Evropské indexy zahájily dnešní obchodování poklesem, a to navzdory včerejšímu smíšenému obchodování na Wall Street a dnešnímu optimistickému obchodování v Asii. Německý DAX klesá o 0,5 %, britský FTSE 100 se obchoduje o 0,2 % níže, francouzský CAC40 klesá o 0,3 % a nizozemský AEX se propadá o téměř 0,8 %.
  • Ekonomický kalendář: Inflace z Evropy a makro ze Severní ameriky
    Investorům bude na konci týdne nabídnuta zajímavá řádka makrodat. První na řadu přijdou indexy spotřebitelských cen z Itálie (11:00) a z Německa (14:00), která jsou vodítkem pro následná inflační data za celou eurozónu. Italská data by měla vykázat mírné zpomalení, a to i ve své jádrové podobě. V případě německých statistik bychom se měli dočkat výraznějšího pohybu - poklesu z 2 % y/y v dubnu na 1,6 % y/y v květnu. Vzpomeňme si, že předchozí data z tohoto týdne ze Španělska a Francie také ukázala zpomalení.
  • Ekonomický kalendář: Inflace z Kanady a data z trhu s bydlením v USA
    Evropské trhy otevřely standardní seanci v blízkosti nulového zhodnocení. Asijským trhům se nepodařilo navázat na včerejší růstovou seanci na Wall Street a viděli jsme smíšené výsledky. Podobný průběh bychom mohli čekat také po otevření Evropy. Ekonomický kalendář dnes nabídne některé zajímavé makro, nicméně nejedná se o data č. 1. Budou zveřejněny statistiky z trhu s bydlením - stavební povolení a stavba nových domů. Odpoledne jsou pak ještě na programu inflační čísla z Kanady za duben a pravidelné zásoby ropy.
  • Ekonomický kalendář: Inflace z USA a žádosti o podporu v nezaměstnanosti v centru pozornosti trhů
    Futures na evropské indexy posilují po pozitivní asijské seanci, během níž čínské indexy zastavily výprodej a japonské indexy opět vzrostly. Zisky zaznamenáváme také na futures na Wall Street, kde včera Williams z Fedu zdůraznil, že měnová politika je restriktivní a bude vyžadovat normalizaci v roce 2024, spolu s úvahami o ukončení programu QT. Nejdůležitějším zveřejněním dne bude samozřejmě údaj o inflaci CPI ze Spojených států, doplněný o údaje z žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Trhy v obou případech očekávají mírně vyšší hodnoty než dříve.
  • Ekonomický kalendář: Investoři čekají na Trumpův projev
    10:30 - Velká Británie, Data z trhu práce za září. Včera byla zveřejněna data HDP za Q3 za září, která skončila pod očekávání. Nicméně výrazný dopad na libře jsme nepocítili. Daleko větší vliv mají v těchto dnech s nadcházejícími parlamentními volbami politické faktory. Výsledky dnešních dat sice budou dalším vstupem pro britskou libru, zásadních pohybů bychom se však dočkat nemuseli. Růst mezd i míra nezaměstnanosti by měly zůstat nezměněny. Počet lidí pobírající benefity v nezaměstnanosti by měl mírně vzrůst - z 21 tisíc na 24 tisíc.
  • Ekonomický kalendář: Investoři čekají na výsledky statistik žádostí o podporu v USA
    Evropské akciové trhy otevřely v poklidu poblíž včerejšího závěru po nevýrazné asijské seanci. Už v 8. hodin bylo zveřejněno britské HDP, které v Q2 vzrostlo o 4,8 % z poklesu o 1,6 % v prvním čtvrtletí. Odpoledne je na programu index cen výrobců a statistiky žádostí o podporu v USA. Po silném NFP reportu by se pokles žádostí o podporu měl setkat s pozitivní odezvou USD, protože čas na utahování měnové politiky by se opět přiblížil. Včerejší statistiky inflace CPI úplně nevyjasnily další kroky Fedu a dnes uvidíme, co k tomu dodá index cen výrobců.
  • Ekonomický kalendář: Investoři se soustředí na data z amerického trhu práce a geopolitiku
    Evropské akciové indexy by v úvodu seance neměly předvádět výrazné změny. Americký prezident rozšířil tlak vůči čínským technologickým gigantům o WeChat z dílny Tenecentu. Spojené státy zvyšují tlak na Čínu a roste riziko, že se brzy dočkáme odplaty. A pokud se už zmiňujeme o odplatě, tak Kanada by dnes v 17:00 měla oznámit svoji odpověď na nová cla na hliník ze strany USA. Dalším důležitým fundamentem dnes budou statistiky z amerického trhu práce.
  • Ekonomický kalendář: Investoři se zaměřují na data z trhu práce!
    Futures na hlavních akciových indexech ze starého kontinentu ukazují na mírně vyšší otevření dnešní peněžní seance v Evropě. Rozsah nárůstů se však v tuto chvíli zdá být malý, kvůli slabému obchodování s indexy v Asii a USA. O něco lepší sentiment dnes přinesla data německé průmyslové výroby, která poněkud narušila pokračující narativ globální recese a ukázala robustní růst výroby v zemi. Na devizovém trhu vidíme odliv do japonského jenu a amerického dolaru. Energetické komodity a kryptoměny jsou dnes ráno pod tlakem. Dluhopisovému trhu se daří relativně dobře, nabírá na vlně dynamických poklesů výnosů.
  • Ekonomický kalendář: ISM a Powell
    První květnový týden začíná prázdninami v Číně a Japonsku, které se protáhnou v pořadí do středy a čtvrtka. Nicméně v průběhu celého týdne nás čekají důležitá data. Již dnes odpoledne je na programu výrobní index ISM z USA a nejdůležitějšími statistikami týdne bude páteční NFP. Americká data rozhodují, kdy Fed začne přemýšlet o utahování měnové politiky.
  • Ekonomický kalendář: ISM čísla na začátek nabitého týdne
    Pondělní ráno je na trzích velmi klidné, protože většina trhů v Evropě a některé v Asii jsou zavřené. Futures na americké indexy se obchodují, ale nedochází zde k žádné akci a FX pohyby jsou omezené. To vše se však může během týdne dramaticky změnit. S prvotřídní zprávou NFP získáme spoustu dat, zisky včetně velmi očekávané zprávy od Applu, ale většina pozornosti bude věnována centrálním bankám – Fedu a ECB.
  • Ekonomický kalendář: ISM ve výrobě, jádrová PCE inflace v centru pozornosti
    Předseda Fedu Powell včera večer poslal akciové trhy do vzduchu, když výrazně naznačil zmírnění tempa zpřísňování měnové politiky, což investory přesvědčilo, že zvýšení sazeb o 50 bb je nyní základním scénářem prosincového zasedání. S blížícím se otevřením evropské peněžní seance akcie část zisků odevzdaly. Nicméně futures na DAX stále naznačují, že německý index otevře přibližně 150 bodů nad včerejším hotovostním závěrem. Dovish Powell měl také silný dopad na americký dolar, který dnes zůstává nejhorší měnou G10.
  • Ekonomický kalendář: ISM ve zpracovatelském průmyslu, konečné PMI ve zpracovatelském průmyslu
    Futures na evropské indexy naznačují, že dnešní peněžní seanci na starém kontinentu otevřou beze změny nebo mírně výše. Stane se tak po dnešním optimistickém obchodování v Asii, kdy většina hlavních indexů z regionu posílila o více než 1 %. Zdá se, že s blížícím se otevřením evropské seance se investoři začínají více vyhýbat riziku a futures na akcie a euro klesají. EURUSD dnes ráno klesl zpět pod hranici 1,09, ale tento pohyb nebyl doprovázen žádnou konkrétní zprávou.
  • Ekonomický kalendář: ISM výrobní index, EIA zásoby plynu
    Futures trhy dnes naznařují na nižší otevření evropské hotovostní seance. Nálada na globálním trhu zůstává špatná, když indexy z Wall Street včera zaznamenaly čtvrtou slabší seanci v řadě. Averzi k riziku lze také zaznamenat na trhu s kryptoměnami, kde se všechny hlavní měny stahují zpět, přičemž bitcoin testuje oblast 20 000 USD.
  • Ekonomický kalendář: ISM z výrobního sektoru přitahuje pozornost
    10:30 - PMI ze stavebnictví z Velké Británie za srpen: Výrobní PMI z Velké Británie včera výrazně zklamalo. Konsenzus pro PMI ve stavebnictví však hovoří o mírném zlepšení - na 46,5 z 45,3
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
reklama
InstaForex rijen 2024